Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:23 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво е акаша и врил?нови  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 10:40



Чувал съм малко, но практиката ме интересува, не теорията.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано26.09.06 17:38



Тогава кажи каква практика те интересува точно, аз за врил не съм и чувала примерно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано26.09.06 19:41



Есенцията на арииската раса.
Доколко е така не е ясно, но като погледна исторически не мисля, че Хитлер ми е идеала за човек, та не знам защо, но нямам много желание да търся какво е практикувал.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 09:26



Ами за Врил. За първи път терминът се разпространява широко от една книга, смятана за фантастика, но авторът е масон и арийците приемат, че е кодирано тайно знание (името не се сещам, трябва да проверя). Та там се разказва за раса живееща под земята, открила тайна сила - потоци от енергия. С нея може да се извърши почти всичко във физическия свят. Подобна е и книгата "Машината на времето" на Х. Уелс.
Аз си мисля, че може да има връзка с китайския термин за енергия Чи, защото подобни неща се говорят във фън-шуи.
А иначе Хитлер го интересувало всичко, което може да увеличи мощта му на земята. Аз не се интересувам от мнението му, но все пак не бих осъждал никого, още повече поради дългогодишни мозъчни промивки. Нима днес няма по-ужасни неща? Светът май забрави на кое точно каза "Никога повече!".

За Акаша. Ами това доколкото знам са индийските хроники акаша. Нещо като ноосферата на рус. акад. Вернандски. Т.е. поле с цялата информация във вселената. Та бях чувал дори за машини, които можели да извличат точни записи за минали събития.

Мисля си, че енергията и информацията са едно и също и се означава по различен начин. Може ли с енергия да се извлича информация от световното поле. Може ли вместо да се нагаждаме към природните енергии, да ги насочваме чисто технически за да вършат работа.

Съжалявам ако звуча прекалено прагматично, ама съм инженер по природа

. Е не само това.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано27.09.06 13:22



Ами аз не го осъждам(кой съм аз че да го съдя?), но ако човек го погледне докато държи реч например остава с впечетление, че нещо ползва него, а не че той ползва нещо.
От тази гледна точка с каквото и да се е свързал ми се струва, че колкото по далеч от него толкова по-добре. Освен ако не търсиш това, разбира се, но каквото и да искаш да постигнеш има начини да го направиш без да прекарваш през себе си нещо такова.

Ако е за физическо Китайците за мене са развили ци-то найстина много стойностно, ако е за влияние върху маси, то Бандлър и другите хипнотизатори за развили това до огромни висоти, ако е за бъзикане с енергия някои части на new age-а са доста развити там, въобще каквото и да искаш да направиш могат да се намерят течения които да го развиват, но ще е като развиват тебе, не като те използват за дадените цели(поне не толкова пряко).

Иначе ако се разровиш за врил-а има например идеята че друга цивилизация е доставила информацията на определена група хора(за техниките за свързването с нещото), а Хитлер е бил просто един от тях. Съответно както винаги се изкарват нещата до Атлантида и т.н. абе не знам, но нещо не ми пасва в цялата тази история.

За Акаша не знам, ако искаш питай в йога. Някой споменаваше че в Ватикана имали такива "средства" с които били изкопали целия живот на Христос и т.н. но всичкото това за момента е теоритично. Всъщност някакъв монах преди няколко века направил горе-долу същото за липсващите години, беше доста интересно четиво, но дори и да има такива машини то за момента не са достъпни за масовия потребител. :)


Иначе има други начини, например в херметичните ордени правят проекция през татвите(на акаша е черно яйце доколкото си спомням), но това иска доста подготовка преди това, та не знам дали ще ти свърши работа.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.09.06 19:01



Бранд, гледам, ти е дал доста инфо.
Аз също смятам, че енегрията може да се използва директно по предназначение, начините са наистина много, ще допълня Верищагин, който точно с това се занимава, Хъбард борави с информацията, използвайки я направо като енергия, Кастанеда се занамива с това, бе много са.
То на практика всеки това прави, независимо дали го съзнава. Пък всички тайни учения и явни религии и те с това се занимават.
Въпросът е какво искаш да направиш и докъде искаш да стигнеш.
Да не стане да трепеш хлебарка с атомна бомба.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:36



Сещам се за една индийска притча. Един войн поискал да го обучат монаси, тъй щото да успее да се сдобие с един специален меч и да стане непобедим. Е, обучили го, но това развило духът му и той накрая можел да го има, но не искал меча, понеже станал от войн - светец.

Та истината е, че съм физик идеалист, неоплатонист ектремист. Не се интересувам от практическо прилагане за влияние в реалния свят, а от възможностите за практическо използване. Просто ме занимават възможностите за лабораторно изследване и развиване на цялостна обобщена теория. Прочел съм хиляди книги и виждам, че в тях пише едно и също нещо, но погледнато от различни ъгли. Аз искам да позная това НЕЩО. Просто заради самото знание...

Не знам до колко това е добре. Но все пак и аз подлежа на еволюция. За това си търся и учител

.

Иначе видях какво пишете за Верищагин. Признавам - не бях го чувал, но звучи многообещаващо. За сега ще се насоча натам.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:42



Я ми дай пример за някойм дето е постигнал нещо благодарение на учителя си а не на самия себе си



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ss]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:44



Имаш книги имаш знание, другото е да ти вържат каишка на врата , като на рекламата с кучето и глобул





Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ss]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 13:40



Учителят е незаменим!

Като хоби изучавам биографиите на Великите.
Няма прочут учен или духовен адепт без също такъв учител (Например М. Фарадей - ученик на Х. Дейви или дори апостолите на Христос).

Тайното знание по традиция се предава устно. Само човек може да ти помогне да ИЗЖИВЕЕШ, т.е. да получиш ЖИВО знанието, а не да погълнеш мъртвата буква.

Разбира се важни са най-вече собствените дарби (таланти) на Ученика и неговата упоритост. Те често компенсират дори интелекта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.