Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:44 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Какво е акаша и врил?  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано26.09.06 10:40



Чувал съм малко, но практиката ме интересува, не теорията.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано26.09.06 17:38



Тогава кажи каква практика те интересува точно, аз за врил не съм и чувала примерно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано26.09.06 19:41



Есенцията на арииската раса.
Доколко е така не е ясно, но като погледна исторически не мисля, че Хитлер ми е идеала за човек, та не знам защо, но нямам много желание да търся какво е практикувал.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано27.09.06 09:26



Ами за Врил. За първи път терминът се разпространява широко от една книга, смятана за фантастика, но авторът е масон и арийците приемат, че е кодирано тайно знание (името не се сещам, трябва да проверя). Та там се разказва за раса живееща под земята, открила тайна сила - потоци от енергия. С нея може да се извърши почти всичко във физическия свят. Подобна е и книгата "Машината на времето" на Х. Уелс.
Аз си мисля, че може да има връзка с китайския термин за енергия Чи, защото подобни неща се говорят във фън-шуи.
А иначе Хитлер го интересувало всичко, което може да увеличи мощта му на земята. Аз не се интересувам от мнението му, но все пак не бих осъждал никого, още повече поради дългогодишни мозъчни промивки. Нима днес няма по-ужасни неща? Светът май забрави на кое точно каза "Никога повече!".

За Акаша. Ами това доколкото знам са индийските хроники акаша. Нещо като ноосферата на рус. акад. Вернандски. Т.е. поле с цялата информация във вселената. Та бях чувал дори за машини, които можели да извличат точни записи за минали събития.

Мисля си, че енергията и информацията са едно и също и се означава по различен начин. Може ли с енергия да се извлича информация от световното поле. Може ли вместо да се нагаждаме към природните енергии, да ги насочваме чисто технически за да вършат работа.

Съжалявам ако звуча прекалено прагматично, ама съм инженер по природа

. Е не само това.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано27.09.06 13:22



Ами аз не го осъждам(кой съм аз че да го съдя?), но ако човек го погледне докато държи реч например остава с впечетление, че нещо ползва него, а не че той ползва нещо.
От тази гледна точка с каквото и да се е свързал ми се струва, че колкото по далеч от него толкова по-добре. Освен ако не търсиш това, разбира се, но каквото и да искаш да постигнеш има начини да го направиш без да прекарваш през себе си нещо такова.

Ако е за физическо Китайците за мене са развили ци-то найстина много стойностно, ако е за влияние върху маси, то Бандлър и другите хипнотизатори за развили това до огромни висоти, ако е за бъзикане с енергия някои части на new age-а са доста развити там, въобще каквото и да искаш да направиш могат да се намерят течения които да го развиват, но ще е като развиват тебе, не като те използват за дадените цели(поне не толкова пряко).

Иначе ако се разровиш за врил-а има например идеята че друга цивилизация е доставила информацията на определена група хора(за техниките за свързването с нещото), а Хитлер е бил просто един от тях. Съответно както винаги се изкарват нещата до Атлантида и т.н. абе не знам, но нещо не ми пасва в цялата тази история.

За Акаша не знам, ако искаш питай в йога. Някой споменаваше че в Ватикана имали такива "средства" с които били изкопали целия живот на Христос и т.н. но всичкото това за момента е теоритично. Всъщност някакъв монах преди няколко века направил горе-долу същото за липсващите години, беше доста интересно четиво, но дори и да има такива машини то за момента не са достъпни за масовия потребител. :)


Иначе има други начини, например в херметичните ордени правят проекция през татвите(на акаша е черно яйце доколкото си спомням), но това иска доста подготовка преди това, та не знам дали ще ти свърши работа.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.09.06 19:01



Бранд, гледам, ти е дал доста инфо.
Аз също смятам, че енегрията може да се използва директно по предназначение, начините са наистина много, ще допълня Верищагин, който точно с това се занимава, Хъбард борави с информацията, използвайки я направо като енергия, Кастанеда се занамива с това, бе много са.
То на практика всеки това прави, независимо дали го съзнава. Пък всички тайни учения и явни религии и те с това се занимават.
Въпросът е какво искаш да направиш и докъде искаш да стигнеш.
Да не стане да трепеш хлебарка с атомна бомба.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:36



Сещам се за една индийска притча. Един войн поискал да го обучат монаси, тъй щото да успее да се сдобие с един специален меч и да стане непобедим. Е, обучили го, но това развило духът му и той накрая можел да го има, но не искал меча, понеже станал от войн - светец.

Та истината е, че съм физик идеалист, неоплатонист ектремист. Не се интересувам от практическо прилагане за влияние в реалния свят, а от възможностите за практическо използване. Просто ме занимават възможностите за лабораторно изследване и развиване на цялостна обобщена теория. Прочел съм хиляди книги и виждам, че в тях пише едно и също нещо, но погледнато от различни ъгли. Аз искам да позная това НЕЩО. Просто заради самото знание...

Не знам до колко това е добре. Но все пак и аз подлежа на еволюция. За това си търся и учител

.

Иначе видях какво пишете за Верищагин. Признавам - не бях го чувал, но звучи многообещаващо. За сега ще се насоча натам.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:42



Я ми дай пример за някойм дето е постигнал нещо благодарение на учителя си а не на самия себе си



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ss]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 11:44



Имаш книги имаш знание, другото е да ти вържат каишка на врата , като на рекламата с кучето и глобул





Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ss]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано28.09.06 13:40



Учителят е незаменим!

Като хоби изучавам биографиите на Великите.
Няма прочут учен или духовен адепт без също такъв учител (Например М. Фарадей - ученик на Х. Дейви или дори апостолите на Христос).

Тайното знание по традиция се предава устно. Само човек може да ти помогне да ИЗЖИВЕЕШ, т.е. да получиш ЖИВО знанието, а не да погълнеш мъртвата буква.

Разбира се важни са най-вече собствените дарби (таланти) на Ученика и неговата упоритост. Те често компенсират дори интелекта.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано28.09.06 17:12



Не се интересувам от практическо прилагане за влияние в реалния свят, а от възможностите за практическо използване.

Това не е ли тафтология?
Интересно занимание-лабораторни изследвания, ако намериш пари за тях, свиркай да ти нося колбите.



Прочел съм хиляди книги и виждам, че в тях пише едно и също нещо, но погледнато от различни ъгли.
Добре де, какво повече ти трябва, ти си стигнал същината.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторss (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 10:35



В какво е незаменим един учител ? Сичко е казано и по книгите, какво различно ще ти каже учителя. Да не мислиш , че знае някакви вълшебни думи ?

Трансформацията си е самотно занимание иска се воля и други ... не да следваш някои сляпо, това е най-лесното - премахва отговорността да МИСЛИШ САМ





Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ss]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 11:18



"Вярата идва от СЛУШАНЕ на Божието Слово".

СЛУШАНЕ, не четене.

Да се учиш да живееш, да познаваш висшите нива е лично преживяване, но ти трябва Водач, докато сам бъдеш готов да станеш Водач.

Това не е математика и физика. Тях си научих сам с упорит труд и не се оплаквам.
-------------------------------------------------------
Kaily:
"
Не се интересувам от практическо прилагане за влияние в реалния свят, а от възможностите за практическо използване.

Това не е ли тафтология?
"

Мисля, че предназначението на Човек на земята е да се учи, за да бъде готов за отвъдното. Проверките са житейските изпитания.
Така, че Човек е предназначен да има познания и да знае за какво практически служат, НО в повечето случаи не трябва да ги използва.
Така е например с атомното оръжие. БЕЗУМИЕ е да се забранява знанието за него, точно така както е БЕЗУМИЕ използването му!!!



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 16:24



Това твое мнение ли е или си го чул или прочел ?



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: cc]  
АвторъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 16:55



А също и:
Духовните знания (след подробно изследване !) трябва да се прилагат на практика за усъвършенстване.
Материалистичните знания - почти винаги да не се използват (ето например автомобилите - те носят само екологични проблеми, убиват хора, водят до стрес и неестествено използване на хората като ресурс...).

(с) ТъpceщУчитeлнa3eмятa



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторcc (Нерегистриран)
Публикувано29.09.06 20:03



Отговори моля директно на въпроса ми, от къде ти хрумнаха всички тези идеи, сам ли ги измисли ?



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано29.09.06 21:10



Съгласна съм с теб за учителя, ученето изобщо не става с информация, това съвременният човек много трудно ще го разбере.
Както казва Ошо-не слушайте думите ми, слушайте тишината между тях.

Знанието се предава по друг начин, изобщо не чрез думите. Само малка забележка имам - този друг начин може да се предава и чрез книгите, стига да можеш да търсиш тишината там-между редовете, думите и буквите.

Но при всички положения е по-добре с жив учител. И като нямаме късмета да имаме такъв, не е лошо да бъдем нащрек, всичко може да ни учи, има просветлени, станали такива благодарение учител....едно куче.
Всеки от нас има учители около себе си по всяко време-в плът и невидими, хора, животни, растения, ....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: ъpceщУчитeлнa3eмятa]  
АвторУзнaл (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 20:27



knowledge.dir.bg






Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано30.09.06 20:34



Акашиевите записки са нещо като "видеозапис" на всички събития станали на планетата. Определени хора имат тази способност да ги виждат и предават на хората. Това е от книгата на Леви "Aquarian Gospel of Jesus the Christ":

Раздел VI

/ Живота и дейноста на Исус в Индия/

Глава 21

Ravanna вижда Исус в храма и е очарован. Hillel му разказва за момчето. Ravanna намира Исус в Назарет и дава банкет в негова чест. Ravanna става патрон/покровител на Исус и го взима в Индия да изучава браминската религия.

Един кралски принц от Индия - Ravanna oт Orissa на юг беше на еврейския празник.
2. Ravanna беше богат човек и беше справедлив и с една лента на браминските свещенници и търсеше мъдрост на запад.
3. Когато Исус застана м/у еврейските свещенници и чете и говори Ravanna чу и беше удивен.
4. И когато той попита кой е Исус, откъде дойде и какъв е, главния свещенник Hillel му каза:
5. – Ние наричаме това дете „Дневна звезда” отгоре, защото той дойде да донесе на човека една светлина, светлината на живота. Да освети пътя на човека и да спаси своите хора в Израел.
6. И Hillel разказа на Ravanna всичко за детето. За пророчествата за него, за чудесата в нощта, когато той бе роден, за магьосниците свещенници.
7. За начина по който той бе защитен от яростта на злите хора, за неговата борба в Египет и после как той чиракува при своя баща в Назарет като дърводелец.
8. Ravanna беше запленен и попита да узнае за пътя до Назарет, така че да може да отиде и почете такъв човек като Божи син.
9. И със своя разкошен керван той пропътува и пристигна в Назарет в Галилея.
10. Той намери обекта на своето търсене зает в строенето на къщи за човешките синове.
11. И когато той за пръв път видя Исус, той се катереше по една стълба с 12 стъпала и носеше в своите ръце един компас, един метър и една брадва.
12. Ravanna каза: - Привет на най-богоизбрания син на небесата.
13. И в страноприемницата Ravanna направи един банкет за всички хора на града и Исус и родителите му бяха почетни гости.
14. Няколко дни Ravanna беше гост в дома на Йозеф на Marmion Way и търсеше да научи тайната на мъдростта на сина му, но всичко това бе твърде много за него.
15. Тогава той попита да стане патрон/покровител на детето, да може да го вземе на изток, където да може да се учи на мъдростта на брамините.
16.И Исус копнееше да отиде, за да може да се учи и след много дни родителите му дадоха съгласието си.
17. Тогава с гордо сърце, Ravanna с неговия керван започна пътешествието към изгряващото слънце и след много дни те преминаха Sind и достигнаха провинцията на Orissa и двореца на принца.
18. Браминските свещенници бяха радостни да посрещнат в принца, с почит те приеха еврейското момче.
19. И Исус бе приет като ученик/послушник в храма Jagannath и тук той учеше Ведите и законите на Manic.
20. Браминските учители се чудеха на ясните концепции на детето и често бяха удивени, когато той им обясняваше смисъла на законите.


........................................................................

"Живота и делата на Христос в Индия - Тибет

Глава 22
b]Приятелството на Христос с тибетските лами. Христос обяснява на ламите смисъла на Истината, човека, силата, разбирането, мъдростта, спасението и вярата/посвещението.

Всред свещенниците от Яганат имаше един, който обикна еврейското момче. Лама Брамас бе името с което свещенниците го знаеха.
Един ден, когато Христос и ламата вървяха сами на площада на Яганат, ламата каза:
- Мой еврейски Учителю, какво е Истината?
И Христос каза:
- Истината е единственото нещо, което не се променя. В целия свят има 2 неща: Едното е Истината, другото Илюзията/лъжата. И Истината е това, което Е, а лъжата това, което изглежда че е. Сега, Истината е нещо и няма причина да е и все пак тя е причината за всичко. Лъжата/илюзията е нищо.....и все пак е проява на нещо.Каквото е било създадено, ще бъде развалено.Това, което има начало трябва да има и край.Всички неща, които могат да бъдат видяни от човешко око са проява на нещо - но са нищо и трябва да изчезнат. Нещата, които ние виждаме са само отражение, просто образи....когато етера вибрира по един или друг начин и поради това, когато условията се променят и те изчезват. Святия Дъх е Истината. То е това, което бе и Е и ще бъде завинаги. Нито може да се промени, нито да изчезне.
Ламата каза:
- Ти отговори добре. Сега - какво е човека?
И Христос каза:
- Човека е странна смесица от Истината и Илюзията. Човек е Дъхът взел плът, така че Истината и Илюзията са се срещнали в него и сега те се борят и....илюзията губи и човека като Истина остава.
Отново ламата попита:
- Какво ще кажеш за силата?
И Христос каза: Тя е една проява. Тя е резултат от енергията. Тя не е нищо друго освен ...нищо, тя е една илюзия нищо повече. Енергията не се променя, но силата се променя както се променя етера. Енергията е волята на Бог и е всемогъща и силата е тази воля в проявление управлявана от Дъхът. Има сила във ветровете, сила във вълните, сила в светкавиците, сила в човешките ръце, сила в окото. Етерите причиняват тези сили и мисълта на Elohim, на ангел, човек или друго мислящо нещо направляват силата. Когато си свърши работата...силата я няма повече.
Отново ламата попита:
- Какво имаш да кажеш за "разбирането" ?
И Христос каза:
- Това е скалата/солидната основа на която човек изгражда себе си. Това е висшето значение на "нещото" и "нищото". На Истината и Илюзията.
Отново ламата попита:
- За "мъдростта" какво имаш да кажеш?
И Христос каза:
- Тя е съзнанието, че човек е Нещо. Че Бог и човек са едно. Че Нещото е нещо, че силата е илюзия, че "небето" и "земята" и "адът" не са "отгоре", "наоколо", "отдолу" .....но са ВЪТРЕ в нас и....Бог е всичко.
Ламата попита:
- Моля те, какво е "вярата"?
И Христос каза:
- Вярата е сигурността във всемогъщието на Бог и човека. Яснотата, че човек ще достигне божествен живот. Спасението е една стълба тръгваща от сърцето на човека към сърцето на Бога. Тя има 3 стъпала:
Вярването е първото и "това, което човек може би си мисли, че е Истината".... Вярата е следващото и това е, което човек знае като Истината. Осъществяването/реализацията е третата и.....това е самият човек -Истината. Вярването се загубва във вярата и те се загубват в осъществяването-реализацията и...човек е спасен от илюзията, когато постигне божествен живот.
КОГАТО ТОЙ И БОГ станат ЕДНО !"



Глава 75

"/ Никодим посещава Исус през нощта и му обяснява смисъла на
„новото раждане” и „небесното царство”./

Никодим беше един владетел/господар над евреите и той беше ревностен, изучен и набожен.
2. Той видя знака на Учителя на лицето на Исус, докато говореше, но не беше толкова смел публично да признае своята вяра в Него.
3. И така през нощта той отиде да говори с Исус в „ in the home of Jude”
/което за момента не мога да преведа – но не е от значение/
4. Когато Исус го видя да се приближава Той каза: „ Благословени са чистите в сърцето си”
5. „Двойно по-благословени са безстрашните и чисти в сърцето си.”
6. „Тройно благословени са безстрашните, чисти в сърцето си, които смеят да признаят своята вяра пред най—висшия съд.”
7. И Никодим каза: „Слава Учителю, слава! Аз знам, че ти си един Учител пратеник на Бога, защото човек сам никога не може да поучава това, което ти проповядваш, никога не би извършил делата, които ти извърши.”
8. И Исус каза: „Докато човек не се роди отново – той не може да види Царят,
Той не може да обясни думите, които говоря аз.”
9. И Никодим каза: „Как може човек да се роди отново? Трябва ли той да се върне обратно в утробата на майката и да се роди отново?”
10. И Исус каза: „Рождението, за което говоря не е раждане в плът”
11.”Докато човек не бъде роден от вода и Святия Дъх, той не може да влезне в Царството на Святостта/Святият.”
12. „Това, което е родено в плът е дете на човека. Това, което е роден от Святия Дъх е дете на Бога.”
13. „ Ветровете си духат, накъдето си искат, човек чува тяхните гласове и може да забележи последиците от тях. Но хората не знаят нито от къде идват, нито накъде отиват и същото е с всеки роден от Святия Дух.”
14. Управителят каза: „ Аз не разбирам. Моля те кажи ми направо какво искаш да кажеш?
15. И Исус каза: „Царството на Святият е в душата, човек не може да го види със светските си очи, с всичките си мисловни сили те не могат да го обяснят”
16. „Това е един живот дълбоко скрит в Бога, неговото разпознаване е работа на вътрешното съзнание.”
17. „Царствата на света са царства на гледна точка. Царството на Святият/Бог е
това на вярата и Царят е Любов.”
18. „Човек не може да види непроявената Любов на Бога и затова Нашия Отец/Баща облече тази Любов в плът – плътта на един човешки син.”
19. „И за да може светът да види и узнае Неговата проявила се Любов, човешкия син трябва да се възвеличае.”
20. „Както Мойсей в пустинята издигна змията, за да излекува плътта, човешкия син трябва да бъде издигнат.
21. „За да могат всички хора охапани от serpent of the dust, the serpent og this carnal life да живеят.” / ? /
22. „ Този, който вярва в Него ще има вечен живот”
23. „Защото Бог толкова обикна света , че изпрати своят единствен син да бъде разпънат, за да може човек да види Любовта към човека от Бога.”
24. „Бог не изпрати своят син да съди света. Той изпрати своя син да спаси света,
да издигне човека към Светлината.”
25. „Но човека не обича Светлината, защото Светлината разкрива неговите
слабости. Човека обича мрака.
26. „ И така, всеки който обича Истината идва до Светлината, той не се страхува неговите дела да се проявят.”
27. Светлината/Просветлението дойде и Никодим си отиде по пътя. Той узна за раждането в Святия Дъх, той почувствува присъствието на Духът в своята душа.
28. И Исус пътува в Ерусалим много дни и говори и лекува болни.
29. Обикновените хора с радост слушаха Неговите думи и мнозина зарязаха всички тяхни земни дела и Го последваха..... "


=================================================



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
АвторTherion (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 16:43



dai mail,imam edna kniga po vaprosa za vrill-ya.



Тема имаше една песен...нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
АвторTherion (Нерегистриран)
Публикувано01.10.06 22:01



Enter the underworld
Enter Vril-Ya Enter Vril-Ya
A step down the stairway
Enter Vril-Ya Enter Vril-Ya
Inside earth there was a land of mystery
Lighted up by the black sun of underground
In this world they got the key to time and space
And the forces to strong for mankind to know
O land Vril-Ya
An Vril-Ya
Secret chieves of Agharti
Will reveal the lore of Vril
And Aldebaran (and) Aldebaran
Ansa Agarthi
Yani-Ya Koom-Zi Vril-Ya An Sumer An Drakon A-U-Ran
Yani-Ya Glek-Ya Sol Nax An Sorat An Drakon A-U-Ran
When we unlock the hidden lore of Vril
We fold space and travel across the time
With this force man will become like a God
And rule earth trough the light of the black sun
Enter the underworld
Enter Vril-Ya Enter Vril-Ya
A step down the stairway
Enter Vril-Ya Enter Vril-Ya
Yani-Ya Koom-Zi Vril-Ya An Sumer An Drakon A-U-Ran
Yani-Ya Glek-Ya Sol Nax An Sorat An Drakon A-U-Ran
Enter Vril-Ya Man of Sumer
Enter Vril-Ya Man of Sorat
Enter Vril-Ya Man of Drakon
Enter Vril-Ya Man of Vril-ya
Enter Vril-Ya Man of Sorat
Enter Vril-Ya enter it now



Тема Re: имаше една песен...нови [re: Therion]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 10:03



Ще бъда много благодарен за подобна книга.

email: u4enik_1920@abv.bg



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: б/ч/д Opo]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 10:10



Не съм съгласен с практиките за влияние върху духовният свят посредством Дух. Светът не е индийското 'мая', а обективна реалност, макар и преходна.
"Слънцето изгрява за праведни и за грешни."
"Дъждът пада и за неправедните и за праведните."
Трябва да има някакъв съвсем "инженерен" начин за манипулиране на етера с цел извличане на информация или създаване на вибрация (сила).
Духовните практики са за израстване на Духа на Човека, което ще му е необходимо в отвъдното.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 10:12



Малка печатна грешка "влияние върху МАТЕРИАЛНИЯ свят посредством Дух".



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано04.10.06 11:01



Не е точно така.
Има инженерен начин.
И този инженерен начин е именно чрез духа.
Защо ги отделяш едно от друго. Използвай съществото си като инженерен инструмент, разбираш ли какво искам да ти кажа?

Т.е. начинт е точно инженерен, просто инструментът е друг и всеки може единствено сам да си го наточи, така да се каже...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: Kaily]  
АвторTъpceщУчитeлнa3eмятa (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 12:29



Търся Бога и се "покланям с ДУХ и истина". Изграждам личността си посредством усъвършенстване в Духа. Така мога да постъпя правилно във всеки момент.

НО, електричеството мога използвам и дори да "нямам дух".

Вярват, че всяка планета има дух, който я задвижва (и така с всичко съществуващо). Но ако законът (тук гравитацията) е поставен отпреди, и духовете само пасивно го поддържат, то не е нужно да се обръщаме към тях, а позовавайки се на предназначението им да използваме съвсем материалистично директно самия закон.

По-скоро магията е насилствена промяна на естествения ред. Святите свръхестествени събития идват от Бога по Негова Воля, в съответствие с Неговият Ум, независимо от ритуалите.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано04.10.06 14:56



Аз ти казвам просто до какво разбиране съм стигнала.

НО, електричеството мога използвам и дори да "нямам дух".
Ама електричество можеш да използваш, ако има изградени електростанции, електроразпределителни мрежи, и уред, който да обръща това електричество в полезна сила.
За електричеството трябват проводници, за твоите цели трябва да впрегнеш духа и проводниците, разбираш ли ме.

Или ти искаш да ползваш електричество, без да използваш основните физични закони?
Искаш електричество ама без ток.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Автор BrandofAmber (PrinceofAmber)
Публикувано04.10.06 15:43



Не знам дали е много практично човек да го разделя на материя и Дух. Напрактика Дух в този случай ще се използва за всичко което човек не може да си обясни. Ако обаче всичко е Дух, то тогава материята също е Дух, просто защото няма какво друго да е.
Материалния свят, тоест елементите просто са филтриран Дух. Ако го гледаме от гледна точка на ордените елементите се филтрират през четирите наблюдателни кули тоест в тях влиза Дух а излиза елемента на дадената кула стояща в съответната посоки на ръба на проявеното същестуване.

Начини да взаймодействаш с тях директно има доста.
Напрамер през 16 век има доста мошна ангелска интервенция, като се предава цял език и система от начини на изказване и таблици случещи за управление на материалната реалност по инжинерно от това едва ли има.
Потърси си в нета за енохова магия, ако ти се занимава.

Между другото тук е важно да се спомене, че в ордените са били с идеята, че еноховия език е универсален и са правили демонични повиквания с него. Имайки предвит че З.З. от които тръгва що-годе всичко накрая са свършили доста кофти, едно от нещата които може да се предположи е че еноховия език може би не е чак толкова универсален и ползваш ли еноховите повиквания по свое усмотрение нищо чудно да свършиш доста кофти.

Идеята ми е ако ще се занимаваш с това по добре си търси оригиналите на Ди. Има ги в нета.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
АвторTepиoн (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 18:19



известно е,че Врил е магия сама по себе си,при това една от най-мощни
те.Много се спори каква е точно енергията,която стои зад магическите
операции.Има най-различни имена-мана,киа,хека и Врил.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: TъpceщУчитeлнa3eмятa]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано04.10.06 19:45



Да си призная .....нищо не разбрах от постинга ти...... намесил си разни моменти/елементи за които нямаш ясна представа и трябва да си ги изясниш всяко - какво означава.

"Не съм съгласен с практиките за влияние върху духовният свят посредством Дух. Светът не е индийското 'мая', а обективна реалност, макар и преходна. "
1.Какви са тия "практики за влияние в/у материалния свят"/след като се поправи/ Аз не съм говорил за такива?
2.Мая е обективна реалност, която е наричана Илюзия поради своята природа на вечна променливост и нестабилност. Това - в противовест с Истината - т.е. Нещо несъздавано и неунищожимо, Вечно и Константно. Това е Бог-Творец.
Прочети много внимателно какво е казал Христос по въпроса.

"Слънцето изгрява за праведни и за грешни."
"Дъждът пада и за неправедните и за праведните."

Това пък защо го написа.....и то на мене? Нима съм го отрекъл някога ....и какво общо има с темата?

"Трябва да има някакъв съвсем "инженерен" начин за манипулиране на етера с цел извличане на информация или създаване на вибрация (сила). "
Какъв е тоя "инженерен" начин за манипулиране на етера с цел извличане на информация или създаване на вибрация / сила.
Всичко на този свят е енергия или вибрация в една или друга форма. Видими и невидими. Какво информация искаш да извлечеш от етера и какво искаш да манипулираш? Това трябва да си изясниш ти преди всичко друго. Каква вибрация/сила искаш да извлечеш?
Прочете ли внимателно и разгледа ли сайта:



Може би нещо ще ти светне от него.......

"Духовните практики са за израстване на Духа на Човека, което ще му е необходимо в отвъдното."

Всички духовни практики на света и всички религии имат една и съща Върховна Цел - Сливане на индивидуалното и илюзиорно, преходно съзнание за "аза" с това на Космическото СвръхСъзнание на Твореца /кой както и да си Го представя/ Този Процес се нарича "СебеРеализация" или постигане на Истинското Себе си - вечно и несътворено и непреходно.
Това трябва да стане на тази земя - в това тяло, В ТОЗИ ЖИВОТ.. Какво ще става в отвъдния свят - НИКОЙ НЕ МОЖЕ ДА КАЖЕ 100% - ВСИЧКО Е ЧИСТА СПЕКУЛАЦИЯ И ФАНТАЗИИ.







Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: б/ч/д Opo]  
Авторstegri (Нерегистриран)
Публикувано06.10.06 13:25



Както беше казал по - назад, Акаша е името на Духа. Материята е проекция на Духа. А за колегата физик мога да кажа, че в Хрониките на Акаша е записано не само всичко, което се е случило, но и всичко, което евентуално би могло да се случи, въпросът е човек да се настрои на честотата, която го интересува и да даунлодва, всичко, което иска да знае. Неколкократно съм успявала да се настроя на честоти, които са ме интересували, но най - често попадам на неща, които не ме вълнуват. Дестинациите са неизброимо много и да уцелиш точния адрес е адски трудно. Ако някой има друг опит, моля да сподели.



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: stegri]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано06.10.06 19:58



В акаша изобщо нямат смисъл понятията минало, настояще или бъдеще, там времето май изобщо не съществува.
Съществуват само прозрения-нещо средно между концепции и състояния.
Аз поне това мога да тегля оттам.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано25.10.06 23:26



Oro,
има ли тази книга превод на немски?



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: arte]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано25.10.06 23:48



Здравей, не сме се ...писали отдавна. Как си?

Почти съм убеден че има превод и на немски защото е бестселър по света тази книга. Но виж това в "Amazon.com" - най-голямата библио-видео и др. тека в Интернет и попитай в немските книжарници за книгата на немски.

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_b/002-9323246-4268057?url=node%3D1000%2C22&field-keywords=Aquarian+Gospel+of+Jesus+The+Christ&Go.x=10&Go.y=7

Лека нощ!

Оро



Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: arte]  
Авторб/ч/д Opo (Нерегистриран)
Публикувано26.10.06 00:07



Намерих ти линк и за немските книги и др. Но не намерих тази книга там.

Явно при превода са сменили заглавието.....

Ето ти линка:

http://www.amazon.de/?site=amazon&tag=intl-usfooter-dehome-21

Оро





Тема Re: Какво е акаша и врил?нови [re: б/ч/д Opo]  
Автор arte (espressivo)
Публикувано26.10.06 15:47



Danke, Oro!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.