Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:00 24.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Въпрос.нови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано02.04.06 13:31



Точно така, нивата са поомешани, обаче все пак това е своего рода прилична карта за път през непозната местност.

Чудесно забеляза, че бог от първо ниво внушава страх, не знам обаче дали осъзна, че САМО НА ПЪРВО НИВО го сторва, на всяко следващо ниво страхът отстъпва място на друго отношение, та чак до бог равен теби и ти негов СЪ-зидател.

Точно заради това пуснах темата, за да видиш, че страхът към бога съществува преди всичко на първо ниво, белким си подадеш носа навън от него...а ти се "загнезди" още повече....е, гнезди си...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Въпрос.нови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.04.06 14:10



Скъпа приятелко,
Ти вече забрави за какво говорим с теб, увлечена в спор заради самия спор, нещо което много ти допада.
Да ти напомня че аз задвижих темата с въпроси от рода на: кое е това нещо което ни кара да сме в процесинг, кастанеда, ошо или кое и да е друго учение.Попитах те защо процесинг нищо не казва за истинския двигател който ни насочва и задвижва и не е ли по - добре Исусовото предложение за вярата, която и е двигател и път и не е ли препъникамък Неговото отхвърляне, като и това че процесинг го отхвърля и се прави че то не съществува...зададох въпроса: КОЕ Е ТОВА НЕЩО У НАС КОЕТО НИ ЗАДВИЖВА И НАСОЧВА В ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА НАСОКА-ВИДОВЕ УЧЕНИЯ????
За това говорим с теб. Аз ти посочих страхът от Бога като двигател и причина за насочване в нас, и ти заключи че съм страхливец.
Посочих ти че ти самата си пуснала тема за нивата и стръхът и ти се врътна че си го направила да ми покажеш...КАКВО ДА МИ ПОКАЖЕШ това което до сега ти казвах ли?
"Дай ми разумно обяснение с какво мога да подобря съдбата си, ако почна да се страхувам, и почвам незабавно."
Ти ме питаш и аз ти отговарям до оня момент до който ти показвам че пишеш нещо което или не помниш или не разбираш добре.
Твоето мъдро заключение е че аз съм загнезден.
Типичен женски спор
Но пък ми е весело с теб.
Необходими ли са ти още други разумни обяснения за нещата които водят към Бога и кога започваш незабавно?

Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Въпрос.нови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано02.04.06 14:42



Скъпи приятелю, аз изобщо не споря, не знам що ти така си мислиш. Да не е твоето собствено отражение върху мен в частност?
Аз съм на принципа, че всеки заема уникално място и си тежи на това място, така че отдавна вече не правя опити да уеднаквявам и унифицирам уникатите.

И отдавна да се бях отказала от темата ти за страха от бога, ама на, поддържам разговора, да не кажеш, че съм негостоприемна.

Ти ме питаш що това, а не онова, и не е ли по-добре третото...ми не знам.
Щом считаш нещо за по-добро-действай.
Защо мен питаш?
Има едно основно правило в Парадоксалната магия, което ти явно си прескочил, пък аз съм усвоила перфектно-

Когато постигнеш истината, провокирай проявлението и, не спори с другите за нея, защото всеки има право на своя истина.

Та - провокирай проявленията на твоята истина, аз ще провокирам на моята и така...светът е достатъчно широк за двама ни.

Не знам кое е точно това нещо у нас, което ни насочва към определени видове учения и не ме интересува изобщо-истина ти казвам.
Светът е голям, многообразен и всеки е уникален, както вече казах, така че за всеки влак си има пътници и за всеки пътник си има влак.
За твоя влак страхът от бога може и да е основен движател, за моя не.
Това е всичко, което ти казах.
Вместо да приемеш, че пътуваме в различни влакове, ти започна да полагаш луди усилия да ме прекачиш на твоя си влак...

Честно да ти кажа, твоята мисъл се плъзга по моята точно все едно един влак се разминава с друг.

Не виждам какво в крайна сметка искаш или се опитваш да направиш - определи се, за да видим дали можем да продължим.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Въпрос.нови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано02.04.06 17:51



Кофти, много кофти.
Отговора е скрит в : защо все на МЕН се случва.
Благодаря за чата, не, не го направих насила и не ми беше досадно.
До скоро...

Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Въпрос.нови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано02.04.06 22:34



Ние не избираме нещата, в които да вярваме...те ни избират нас.
Това е отговорът на твоя въпрос.

А ако питаш защо ни избират-това вече не знам, питай тях.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Въпрос.нови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано03.04.06 07:13



Добро утро скъпа приятелко. Лек и светъл ден ти желая, здраве и успешна късметлийска седмица.


Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Въпрос.нови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано03.04.06 13:04



Мерси, приятелю.

За отбелязване е, че за сефте от толкова време насам не назидаваш и не поучаваш, ми просто казваш добър ден.
Бог наистина е всемогъщ и чудесата му нямат край.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Въпрос.нови [re: Kaily]  
Авторcлyчaeн (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 00:03



Не вярвай на този словоблудец...заблуден!

Пътят към Бога е път на Любовта. Никакви страхове и др. боклуци!!!



Тема Re: Въпрос.нови [re: cлyчaeн]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано15.04.06 13:01



“ Любовта е дълготърпелива пълна с благост, любовта не завижда, любовта се непревъзнася, не се гордее, не безчинства, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправда се не радва, а се радва на истината, всичко извинява, на всичко ВЯРВА, на всичко се надява, всичко претърпява”

Разбра ли защо ми вярва, не защото е вярно, пръдлю такъв

Само истинския глупак може да си седне на топките.


Тема Re: Въпрос.нови [re: ПЪTниk]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано15.04.06 19:23



Я си стой на топките и не проповядвай неща, които не разбираш словоблудецо въшлив!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.