Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:16 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Нарочна тема за Геринови  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.02.06 16:11



Да си играйка с науката и да спре да се бърка в сериозните неща като предсказания за бъдещето, окултизъм, езотерика, просветление и тънки енергии.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: Kaily]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано08.02.06 16:43



Баси, ти си забравила кавичките на "сериозните неща"!?!

О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)


Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: 3opниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.02.06 17:07



Ни съм, а ти отде се появи да ме едеш сега, че ми е малко Гери.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано08.02.06 17:38



О, че аз не съм почвал да те ям :))

Само си помисли, включих се да обясня какво е "квази", ти веднага почна да се оплакваш от науката, като че ли те гони по петите... Гузен.. какво беше...



Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.02.06 18:03



Е не ме едеш още..само ме осоляваш.
Сигурно ще ме консервираш.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: първият материалистически науковЪднови [re: Kaily]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.02.06 11:28



Многие философы считают, что первым материалистом в философии был Демокрит (460 - 360 год до нашей эры). Именно он ввёл понятие атома и уверял, что во Вселенной нет ничего, кроме атомов и пустоты. Он считал, что атомы - это мельчайшие неделимые частицы и из них состоит весь видимый мир. В том числе огнь, воздух, вода и земля - эти первоосновы всего материального мира.

Надо сказать, что данное мнение (об атомах) не совпадало с мнением большинства, если не всех, древних учёных и философов. К тому же Демокрит производил странное впечатление своей страстью к одиночеству и уединению. Поэтому не следует удивляться, что жители Абдеры (город в Древней Греции) поручили врачу Гиппократу обследовать умственные способности философа Демокрита.

И всё же Демокрит пользовался большим уважением среди философов и учёных благодаря своим обширным знаниям и необыкновенной трудоспособности. Всё, с чем он сталкивался, он подвергал всестороннему изучению. А затем выносил своё заключение или мнение об исследуемом предмете.

Рассказывают, что однажды, когда Демокрит ел во время обеда фиги, пахнувшие мёдом, он вдруг задумался над тем, откуда взялась у фиг необычная сладость. Чтобы выяснить это он встал из-за стола, желая осмотреть то место, где эти фиги были сорваны. Его служанка, узнав почему он всполошился, смеясь, сказала ему, чтобы он не утруждал себя: она просто положила фиги в сосуд с мёдом. Демокрит был раздосадован тем, что она лишила его повода провести расследование и отняла у него предмет, возбудивший его любознательность. "Уходи, - сказал он ей, - ты причинила мне неприятность. И всё же я буду искать причину этого явления так, как если бы оно было природным". И он не преминул найти какое-то истинное основание для объяснения этого явления, хотя оно было ложным и мнимым

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.06 14:08



Няма да те консервирам, живей си :)



Тема Re: първият материалистически науковЪднови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.06 14:27



Това показва как се вдетиняват хората на стари години... Или ти от такива писания си вадиш залючение що е то наука и как работи?



Тема Re: първият материалистически науковЪднови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано10.02.06 12:19



Не, това показва на какви "устои" почива съвременната наука.
Един единствен луд в древността рекъл, че материята е всичко и науката-изтърсак на болен мозък.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Нарочна тема за Геринови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано10.02.06 12:20



Урааа, науката няма да ме умъртвява, за да ме изследва...ще си живея...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.