Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:10 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано27.02.06 11:35



Мииии...да кажа на гери тогава че когато науката му открие че възприятията му са ограничени, тогава да се сети че аз съм казал че ограниченото ни възприемане може да се надскочи само с вяра...от там нататък нещата са непредсказуеми за нашата наука...но не навлезем ли с вяра в нея ще си останем само на границата на собственото възприемане. Или казано по научен начин вярата разширява неограничено възприятията ни. Достигне ли съвремената наука /не гери, гери е обречен/ до това научно заключение ще се намери и научна логика за научно обяснение.
Че много написах по темата

Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор 3opниk (неспасяем)
Публикувано27.02.06 14:42



Мда-а-а-а!

Всяка "философия" - настрани - няма да я бъде, ако не се заоснови с наука.

Ошо-мошо, феноменология, пътно-транспортна и ... ква да е философия- отиват на кино от 6- да 5-.
Виждам, че - накрая си призна -, че ти пречат науковъдите!
Ми ... те "пречат" на всички, дето ... предписват "вяра" (че и мислене, че и любовни функции) на сърцето - горкото ... двигателче - не му стига да се бъхти на три смени приблизително по 75 години на глава от населението, ами и какви функции още му се ... делегират!?!

Ми, преди ви казах, че Главният мозък "си прави": крака, уши, очи, стомах, далак, два чешита дробове, сърце, бъбреци и ... др. гарнитури, като се обвива в кожа и част от нея я обръща наопаки, и й специализира клетките, та да моем "да си похапваме" и да изхвърляме, ама - кой да чуе?
Прави си ги по програмка, записана в генетичния матриал. Той пък се е пръкнал еволюционно - с много "опити и грешки", докато го "докара" до чиляк! И си ги управлява - чрез "обратна" връзка - донякъде сполучливо...
Ама особеното му при човек е, че в Големите каньони на кората на гл. мозък, могат да се разполагат "тантелени мостчета" - от скат до скат - до отсреща - стоящи вълни от електромагнитни полета! И да пропускат инфо чрез тях. Защото - туй го е доказала науката и то не чрез ... съзерцание - инфо носят само електромагнитните вълни и нищо друго!
Механичните вълнички- те са производни (резултат) на предварителни взаимодействия с ел магн. полета.
Ама като не знаете (не четете наука) как и защо се управляват ел сигнали и докъде достига науката в туй си дередже - ваш проблем. Ще продължавате да си приказвате за ... астрални тела и обвивки, вибрации на "нищото", а ... третото око - направо ще ви е, винаги, пълна загадка. Съзерцателно ... можете само ... да усещате, че ... има нещо! Има нещо, което, мамка му, ако го измисля, ... ще съм "голяма" работа!

О, нощи теменужни!
Те не са, на голо теме, нужни.
(Тр. Акациев)

Редактирано от 3opниk на 27.02.06 14:45.



Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.02.06 15:00



"Ножицата е ножица, а всеки я възприема според личните си цели и представи инагласи.
Значи ножицата има различни битиета в съзнанието на различни хора и тези битиета зависят от личните им интерпретации. "

Ми точно това и аз казвам. Никакъв смисъл не носи ножицата, за да го разкрие, смисъла се определя от употребата. Целта е тази, която определя смисъла, а ножицата сама по себе си няма цел - горните примери го демонстрират.

"Исус е рекъл да станем като децата и да започнем да виждаме нещата такива, каквито са, а не такива, каквито сме свикнали да ги виждаме."

Ми там е проблемът, кажи ми каква е ножицата сама по себе си ("каквито са"), без да налагаш собствените си цели в/у нея. Странно безформено парче метал.



Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.02.06 15:06



"А откъде знам, че душата е най-ценната...ако на мен не вярваш, като говориш за бог, повярвай на библията."

Ма Кайли, ти може да си вярваш в каквото искаш, това се нарича самоизмама, ако не е подкрепено поне с някакво доказателство. Сигурен съм че човек може да повярва, че ако прекрачи перилата на балкона нищо няма да му стане, но в крайна сметка това е само краткотрайна илюзия, после му стават много неща :)

"А това, което съществува, се проявява естествено, не излизай сега с твърдоглавостта на шопа, който е на принципа око да види, ръка да пипне, щото шопът ще отрече и рентгеновите лъчи, нъл тъй? "

И де се проявява? Я?

"И нищо не търсим, както вече си обсъдил опашката ми, ако търсим нещо, ще намерим само онова, което търсим, а не онова, което е. "

Може би така правите в окултизма, но ние в науката едно търсим, а най-често друго намираме. Което е най-проятната част :)

Разбира се, който нищо не търси, нищо не намира.



Тема Re: чудничконови [re: ПЪTниk]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.02.06 15:29



Мииии...да кажа на гери тогава че когато науката му открие че възприятията му са ограничени, тогава да се сети че аз съм казал че ограниченото ни възприемане може да се надскочи само с вяра.."

Еее, ти пък. И защо само с вяра? То да не бъркаш вяра и фантазиране? Щото в крайните им случаи разлика няма - човек почва да вярва на фантазиите си, каквито и да са те. А това предположение по-горе на нищо друго не прилича.

"вярата разширява неограничено възприятията ни."

Но не променя истината за нещата, за съжаление. :)
Това се нарича самоманипулация - например, силно да повярваш че си Наполеон (ако не ти е лесно, помогни си с химия :). Има да си възприемаш...неограничено.



Тема Re: Светът...нови [re: ***]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:12



Аз различавам физическо, емоционално, ментално, етерно и причинно тяло. И ги различавам ясно в себе си.

Какво ми предлагаш?
Да се отрека от тях, за да те направя щастлив ли, или ти да се отречеш от сънуваното, за да направиш щастливи останалите човеци, които твърдят, че има само физическо?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Предлагам ти...нови [re: ***]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:14



Тц, ти ми предлагаш вертикално разширяване в сферата на менталното тяло, аз предпочитам вертикално движение до космическото тяло, което за теб е илюзия и невъзможност.

Аз летя вертикално, не ме карай да пълзя по листото, щото много му били вкусни жилките.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: чудничконови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:17



ъхъ...Гери е обречен

Гери ще ти каже, че ограниченото възприятие може да се надскочи само с технически пособия и ще ти даде пример телефона примерно-понеже слухът ни е слаб, науката прави така, че да чуваме надалеч.
Бас държа.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: 3opниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:20



Верно не знаеме как и защо се управляват ел.магнитните там кво беше...

Ма не ни и трябва да знаеме, ние просто си ги управляваме, а вие си знайте.
Кой за каквото е учил.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: чудничконови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:21



И смисълът на дървото със сигурност еда ти пази сянка.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.