Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:16 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кайли,нови [re: cлaвeя]  
Автор geri® (циник)
Публикувано10.03.06 20:24



"Не говоря за многодетство, а за любов сега. В частност - женска - и даже не от мой личен опит, а от този на приятелки. "

Вижте, е какво е това, което остава след като се разпадне първоначалният комплекс причини, които нарекохме "любов" - можем да го наречем "любов2", но двете са различни по много характеристики. Щом само част от признаците на любовта сте решили да наричате любов - нищо против, но не говорим за това. По същата логика празната кутия за бомбони можете да наричате "кутия за бомбони" (а не кутия от бомбони), терминът може да е еднакъв, същността зад него - не.


"И туй със скубането на косите - ами не ми се е случвало.Никога. И не се случва и на познатите ми. '

Ами вие сте някакво щастливо островче сред живота, радвайте се :)


"Мислещият човек, задълбоченият, знае в кого се влюбва и защо. "

Не, не е така, и дори Кайли дето не ме харесва, ще ме подкрепи тука. :) Любовта не е продукт на обмисляне. Първо е магията, неочакваният интерес, доста по-късно идва намесата на разума. Но ако искате да прекръстите състоянието след като поривът премине, след като разумът изтрезнее за да прецени и си направи сметката и т.н. "след" на любов, почваме да говорим за различни неща.



Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор cлaвeя ()
Публикувано10.03.06 21:13



напротив, така е, както го казвам и повече няма да споря. Нещата, написани от вас, нямат нищо общо с това, което знам от свой и чужд опит (споделено) за любовта.



Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано12.03.06 10:25



Дръж се, не им се давай...

Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Кайли,нови [re: cлaвeя]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано12.03.06 10:29



Как така няма да спорим, а какво ще правим, ще мълчим ли...ако стигнем да единомислие ще си "паснем" и нещата ще опрат до секса, ще го объркаме с влюбване , ще се разочароваме и ще страдаме от очакванията си.
Послушай ме, по- добре е да спорим.
Не се насилвай, ние винаги вършим най- доброто за нас.

Че кой друг, ако не ние?


Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор vret7 ()
Публикувано12.03.06 16:54



...Не, не е така, и дори Кайли дето не ме харесва, ще ме подкрепи тука. :) Любовта не е продукт на обмисляне. Първо е магията, неочакваният интерес, доста по-късно идва намесата на разума. Но ако искате да прекръстите състоянието след като поривът премине, след като разумът изтрезнее за да прецени и си направи сметката и т.н. "след" на любов, почваме да говорим за различни неща.

Гери каква ''магия'' бе?Ти май сам се оплете,ама си прав де,защото е така,пьрво е духовното след това материалното,причина-следствие,любов-серотин,религия-наука,....дуализьм Гери,и ако искаме да стигнем до ''истината'' се налага да ги сьединим,интересно е че окултизма не отрича науката,а обратно,сега разбираш ли защо някой хора се интересуват от окултизьм,а ти ''око да види,рька да пипне'',стига де имаш и други ''рецептори'',ползвай ги...освен ако нямаш,ма не вярвам.



Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.03.06 12:43



Глупаво е да използуваш метод, който не върши работа.

Да, така е.
Сега остава да защитиш тезата си, че не върши работа и си ме спечелил за науката.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.03.06 12:46



Никой не те кара да ги използуваш. Номера е да се научиш да им се противопоставяш с други закони.

Не виждам защо трябва да се уча на твоя номер да се противопоставям, когато добра работа ми върши моя си номер-да ги използвам.

Тезата ми не беше изобщо тази обаче-казах ти, че по света съществуват безброй още необяснени от науката закони и явления и аз нямам намерение да чакам науката да ги обясни, защото Гери бил казал да се използват само обяснени от науката закони и явления.
Е, аз не мисля да се съобразявам с твоите разпоредби.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.03.06 12:52



Ако по някакъв начин промениш нивата му, много бързо ще изтрезнееш от това състояние.

Въпросът, Гери, кое е първичното-състоянието или серотонинът.
И ти продължаваш убедено и безхаберно-радостно да твърдиш, че първопричина е серотонина.
Е, тогава прост въпрос-защо когато човек срещне подходящия друг, се влюбва, а не по всяко време, когато на серотонина му скимне.
И защо, като разлюбва, серотонинът намалява.

Защо впрягаш каруцата пред коня, а Гери? Влюбването е първопричина за повишаване на серотонина, по същия начин, по който карането с висока скорост е причина за повишаването на адреналина.
Затова хората карат кола с висока скорост, за да си повишат адреналина, а не повишават адреналина, за да седнат да карат.
Състоянието е първичното, производството на вещества е следствието-от това не следва, че производството на вещества ще доведе до влюбване или до това да седнеш да караш бесен кола.

А и дори повишеният серотонин да доведе до влюбване, кой точно избира в кого да стане това влюбване? Не вярвам да ми разправиш приказката, дето серотонинът избира и обекта на влюбване.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: 3opниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.03.06 12:53



Любовта е ... стадно чувство

Ооо, напълно възможно....за овцете определено е стадно чувство и за говедата, никой не спори за това.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано13.03.06 12:55



Любовта, драги, независимо от цялото си уж разнообразие, в крайна сметка опира до два вида-

или се нуждаеш от любов

или даваш любов

Ти говориш за първия тип, а сега двамцата философи не е лошо да поговорите и за стадната любов на Исус примерно, що пък не.
Слепци, които с удоволствие говорят колко е зелена моравата пред техния бащин дом.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.