Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Кайли,нови [re: cлaвeя]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.03.06 22:47



Не забравяй, че тезите ти за истината са просто твоята истина. :-)

Да се слееш с истината значи да станеш нейн роб. Освободи се от нея, пораждай я.

Можеш ли да пораждаш противоречащи си истини? ...всъщност всеки непрекъснато го прави, но веднага след това взема страна...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Авторcлaвeя (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 23:07



истината не я пораждам аз и затуй именно не съм субективен идвалист като глупав друг един участник в треда. Хайде не падай до неговото ниво. И като мулето малко. То с такива хора не може да се говори.
както и да е, никога няма да се разберем явно.



Тема Re: Кайли,нови [re: cлaвeя]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.03.06 23:11



Тоя глупав, оня глупав, само ти изглежда на бял кон.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Авторcлaвeя (Нерегистриран)
Публикувано19.03.06 00:31



да бе. голяма скука, все глупави хора. Натъртиха ми се основанията от туй пусто седло на белия кон...



Тема Re: Гери,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.03.06 18:35



"Аз просто се опитвам да ти обясня и вече две години, че доказателството е лост на науката, а вярата е лос та религията."

A пък аз се опитвам да ти обясня, че дали е верно това в което вярваш или не може да стане само с проверка. Пък ти всъщност ми твърдиш, дай да вярваме, няма значение какво е, нали понякога се случва и това което искаме :)

"Това просто са различки светове и при това и двата функционират правилно и цялостно."

Разбира се, вярата изкривява съзнанието по собствената си черупка, за да я възприема то и да не сигнализира за разни несъответствия. И вътрешния свят за тебе ще бъде също така реален, независимо в какво вярваш. А за околните това ще е просто буря в чаша вода :)

Вярата е хубаво нещо, помага на човек да умре с надежда. А после вече му е все едно:)



Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.03.06 18:43



"Любовта само може да се случи.
Истинските неща се случват, Гери, не ги случваме ние. "

хехе, така си мислиш :)

Ако търсиш любов, ще намериш. Ако не търсиш, няма да намериш.
Нещата се случват защото ние ги предразполагаме да се случат, естествено.

"Волево можеш да си вдигнеш ръката, волево не можеш да накараш стомахът ти да спре да смила храната."

Никой не говори за волево влюбване. Ти можеш ли да си управляваш нивата на хормоните волево?


"Гери, ти не разбираш какво е любов по същия начин, по който не разбираш какво е просветление, нирвана, медитация, отвъдно и т.н...ти си духовен инвалид, Гери."

Е, айде сега, не съм разбирал това, онова. С изключение на отвъдното, това са състояния на организма като цяло, с различен баланс на активността. А просветлението вече видяхме, че се използува като синоним на предположение.



Тема Re: Гери,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано22.03.06 19:03



Ъхъ, Гери, вярно е онова, в което вярваме, стига да имаме вяра колкото синапено зърно....и знаеш ли какво, науката също е продукт на вяра.

Просто първоначално някой е имал вяра колкото синапено зърно, че науката и доказателствата ще обяснят и променят света и оттам се е тръгнало.
Без вяра науката е просто поредният сапунен мехур.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано22.03.06 19:06



хехе, така си мислиш :)

Ако търсиш любов, ще намериш. Ако не търсиш, няма да намериш.
Нещата се случват защото ние ги предразполагаме да се случат, естествено.


Е да де, нали това казва и окултизмът-нещата се случват, защото ние ги предразполагаме. Следователно първо се заформят в областта на собственото ни възнамеряване.
Това е най-важният окултен принцип.
Добре дошъл, Гери, след две години спорове гледам, почна да защитаваш моите тези, имам напредък.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Гери,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.03.06 19:22



"Ъхъ, Гери, вярно е онова, в което вярваме, стига да имаме вяра колкото синапено зърно..."

Вярно е ако се случва. Ако само вярваш че се случва, положението става медицинско :)

".и знаеш ли какво, науката също е продукт на вяра."

Да, но съм сигурен че не знаеш в какво се вярва там


"Просто първоначално някой е имал вяра колкото синапено зърно, че науката и доказателствата ще обяснят и променят света и оттам се е тръгнало. "

Не, Кайли, някой е почнал да променя и обяснява по някакъв начин света, и по-късно начинът е бил наречен наука. Резултатът от желанието за промяна е доказателство - за или против :)) Ти бъркаш последователността "дали ще стане - да пробваме - яааа.." със науката.

И аз знам, че ако ти не се надяваше това което се опитваш да направиш да стане (т.е. да има доказателство за резултатът) ти изобщо нямаше да се хващаш :) Доказателство не е мръсна дума, не е владение на науката



Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.03.06 19:27



"Е да де, нали това казва и окултизмът-нещата се случват, защото ние ги предразполагаме. Следователно първо се заформят в областта на собственото ни възнамеряване. "

А собственото ни възнамеряване се оформя на основа липси и излишества на химикали в организма :) Ако си сит няма да възнамеряваш да ядеш, нали? Изобщо, аз преди време ти предлагах една добра книжка по тея въпроси, "Езиците на мозъка", ма ти отказа.

"Добре дошъл, Гери, след две години спорове гледам, почна да защитаваш моите тези, имам напредък"

Хе, аз си защитавам моите, това че някои съвпадат с твоите - ми браво.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.