Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 27.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: чудничконови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:24



Как ще убедиш твърдоглав наУковъд от времето на Елада в съществуването на рентгеновото лъчение с доказателства?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: чудничконови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 16:26



Зависи какво разбираш под ИСТИНА Гери, всичко тръгва оттам.
Твоята истина за нас е илюзия и обратното.
В крайна сметка и двете страни сме прави, защото...истината е безкрайно дълбока, но тя е само повърхността на знанието...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.02.06 16:51



"Верно не знаеме как и защо се управляват ел.магнитните там кво беше...

Ма не ни и трябва да знаеме, ние просто си ги управляваме, а вие си знайте. "

А сигурна ли си че точно това правите? Камъкът дето реката го влачи по нанадолното, сигурно също си мисли че управлява реката, ама не знае как ставало...

А ако си сигурна, това пак само вяра ли е? Вярваш си че знаеш... Лошо нема, разбира се.


"И смисълът на дървото със сигурност еда ти пази сянка. "

Мога и за друго да го използувам, това ще е смисълът който ще има дървото за мене. Целта ми :))


"Как ще убедиш твърдоглав наУковъд от времето на Елада в съществуването на рентгеновото лъчение с доказателства?"

А защо мислиш че няма да мога да го убедя?



Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано27.02.06 17:07



"защото...истината е безкрайно дълбока, но тя е само повърхността на знанието..."

Е, не ме стреляй с безсмислени цитати. Само щото красиво звучат, не ги превръща в някакви аргументи че да слагаш думата "защото" отпред.

"Твоята истина за нас е илюзия и обратното. "

Истината е това което Е, тя може веднага и директно да бъде проверена. Останалото са слухове. :)



Тема Re: Кайли,нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 17:11



Гери, штй праим окултист, узрял си вече.

Точно така, и както камъкът, така и птичките и пчеличките.

Ръката може да си мисли, че върви на север, когато тялото върви на юг, науката може цяла вечност да си въобразява, че върви на север, когато битието върви на юг...но ръката все един хубав ден ще прозре, че е вървяла през цялото време натам, накъдето е вървяло и тялото.


Нали не си вярваш, че науката ще те предпази от евентуално земетресение или примерно гръмотевица или от циганин по тъмна доба?
Я си кажи-случвало ли ти се е верно в тъмното да вървиш и да знаеш, че наблизо има циганско гето? Така да ти стане страшничко?
И тогава какво си казвал?
Боже, помогни ми!
или
Науко моя всевишна, помогни ми!
:-)
Ако не си казал поне веднъж в живота си: Боже, помогни ми! - просто лъжеш.


Не ми отговаряй на въпроса с въпрос, е ме мен насреща, аз съм науковъд от Елада и искам ти да ме убедиш, че като стоя близо до някакъв камък, ще почнат да ми капят косите, кожата и плътта и ще си замина мърцина, защото тоя камък ще е с високо съдържание на уран.

Като аз и хабер си нямам за менделеевата таблица, естествено.
И трябва да минат още 2000 години, че изобщо да се разбере за таблицата, урана и лъчението.
Но искам да ми дадеш доказателства за съществуването на радиацията, научно да ги дефинираш и обясниш причините и да ме убедиш по научен път.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: чудничконови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано27.02.06 17:32



Ми дай ми истината за радиацията, имайки предвид че аз съм древен елин.
И то така, че да я проверя директно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk (на автопилот)
Публикувано27.02.06 19:08



"...На прага на третото хилядолетие учените откриха истината, че в модерната физика и в математиката няма нищо невъзможно. Току-що ориентирало се сред енигмите на колосите на нестандартната мисъл Нилс Бор, Макс Планк, Алберт Айнщайн, Волфганг Паули, Ервин Шрьодингер и Вернер Хайзенберг, човешкото въображение буквално бе взривено от идеите на следовниците им в научната революция Хюг Еверет, Брайс де Вит, Дейвид Дойч, Стивън Хокинг, Пол Дейвис, Роджър Пенроуз, Джон Велер и др. Новите корифеи на квантовата физика и космологията утвърдиха немислими до този момент теории за придвижване с надсветлинна скорост, за пътуване във времето, за проходи между вселените, за паралелни реалности.
Теорията за паралелните светове бе лансирана за първи път през 1957 г. от Хюг Еверет ІІІ в университета на Принстън. С новата идея се обясниха редица парадокси, произтичащи от квантовата теория – един от двата основни стълба на модерната физика. Квантовата теория е ефикасен начин за описване и предвиждане на поведението на най-малките материални части – молекули, атоми и субатомни частици. През 1926 г. австрийският физик Ервин Шрьодингер откри един от фундаменталните принципи на квантовата теория – вълновата функция. Уравнението изразява всички възможни състояния и начини на поведение на тази частица. Вълновите функции на електроните в атомите например позволяват на физиците да изчислят с невероятна точност количеството енергия или позицията на електроните.
Математиката на квантовата физика дефинира материалния свят с изключителна прецизност, но в същото време се пораждат ексцентрични парадокси и противоречия, които принуждават физиците да мислят философски, дискутирайки за съществуването на самата реалност. .."

"...Днес теорията за паралелните светове се изучава в по-голямата част от университетските курсове по физика. В проведена наскоро анкета над 60 % от дипломиралите се физици считат теорията за най-вероятната за обяснението на света. Половината от тях не се съмняват, че пътуването между паралелните светове е възможно.
Ако тази теория е вярна, значи съществуват безброй други наши версии, заемащи виртуално същото пространство..."

Кали не видях името на гери сред учените в науката...да не спориш с учен менте, изискай да ти покаже дипломата си?

Че кой друг, ако не ние?

Редактирано от ПЪTниk на 27.02.06 19:20.



Тема Re: чудничконови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано01.03.06 15:02



Половината от тях не се съмняват, че пътуването между паралелните светове е възможно.

А ние даже вече знаем.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Кайли,нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.03.06 16:02



"Ръката може да си мисли, че върви на север, когато тялото върви на юг, науката може цяла вечност да си въобразява, че върви на север, когато битието върви на юг.."

Ако ти вадиш някакви паралели с науката от представата, че ръката мисли, всичко ми е ясно...

Интересно, как така разделяш наука и битие? Виж, че окултизма е тръгнал на към то незнае накъде, е ясно, а какво изобщо знаеш за науката? Като изключим прочетеното от Блаватска, която също не е на ти с проблема?

"Я си кажи-случвало ли ти се е верно в тъмното да вървиш и да знаеш, че наблизо има циганско гето? Така да ти стане страшничко? "

Бъркаш ме със тебе си нещо... Но е обяснимо, страха си да наричаш предчувсвие. И какво, били ли са те цигани? Грабили ли са те наулицата? Има ли някакво основание предчувствието, или си е гол страх? Кайли, тука ще стане както с предположенията, да не задълбаваме.


"Не ми отговаряй на въпроса с въпрос, е ме мен насреща, аз съм науковъд от Елада и искам ти да ме убедиш, че като стоя близо до някакъв камък, ще почнат да ми капят косите, кожата и плътта и ще си замина мърцина, защото тоя камък ще е с високо съдържание на уран. "

Немаш проблеми. Идваш в лабораторията, показвам ти го върху мишки, котки, птички и пчелички. Ако си много ербап да не ми повярваш, ще ти го покажа и върху тебе. И като си тръгнеш да си заминаваш мърцина да не забравиш да ми благодариш че съм те убедил :)


"Като аз и хабер си нямам за менделеевата таблица, естествено."

И какво, като си нямаш хал-хабер, значи няма да то окапят косите от урана? А защо не опиташ?

"И трябва да минат още 2000 години, че изобщо да се разбере за таблицата, урана и лъчението. "

Да, навремето хората са се пазели от лоши и омагьосани места, от тъмната сила в пещерата, пък после се оказало че това било само радиоактивност :)) Резултатът си е същият върху тебе, независимо дали знаеш или не. А ако знаеш (наукатааа!), това ще ти даде възможност да се предпазиш, да живееш по-дълго и да се занимаваш с окултизуъм примерно



Тема Re: чудничконови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.03.06 16:11



"Ми дай ми истината за радиацията, имайки предвид че аз съм древен елин.
И то така, че да я проверя директно"

Има бърз и бавен начин. По избор.

бавния: пиеш водица с уранови соли, до година-две максимум ще видиш ефектите върху себе си.

Бързия: надвесваш се без скафандър над реактора в АЕЦ, докато му сменят горивото, и така 15 минути. Ефектите се виждат веднага: почваш да светиш на тъмно, очите ти спират да виждат поради светлината, която се създава в самите тях, косата почва да капе при всяко докосване, много силна обща слабост, организма не успява да се пребори, в резултат на което се появяват големи и много язви по кожата, след малко тя почва да се свлича като ръкавица, ако още си жива ще усетиш как ти капят ушите и по-меките части... Ще усетиш, щото очите няма да вършат работа. Има и по-лек вариант на облъчване, горните процеси да се развият в рамките на няколко дена...

Това за директна проверка, аз не бих съветвал такава. Любопитството и скептицизма често са смъртоносни :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.