Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:09 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Познанието за Реалносттанови  
Автор б/ч/д Oro (достоен)
Публикувано24.06.05 14:12




Бидейки жив човека е въвлечен в един свят, където постоянно е "бомбардиран" от всевъзможни нужди! Само мъртвите не се нуждаят от нищо в своя "вечен покой". Физическото съществувание е свързано с физически нужди, които никой не може да преодолее или игнорира:
Въздух
Храна
Вода
Сън, почивка
Но нима с това се изчерпва смисъла на живота? Да оцелееш физически. Някой бе казал:
- За какво живееш?
- За да работя.
- А защо работиш?
- За да си осигуря храна и покрив и да съм жив.
- А защо да си жив?
- За да мога да работя.....
И за много хора с това се изчерпва смисъла на съществуванието им. И да си "убиват времето" - малкото свободно време, което имат на разположение, с всевъзможни безмислени дейности - един омагьосан кръг от който отърване няма....чак до гроба. Те нито мислят за друго, нито им остава време и енергия за това да си представят дори, че

ЖИВОТЪТ ИМА СВОЕТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ И ТО Е ВАЛИДНО ЗА ВСЕКИ ЕДИН ИНДИВИД БЕЗ РАЗЛИКА НА ПОЛ И ВЪЗРАСТ, ВЕРОИЗПОВЕДАНИЕ, ОБРАЗОВАНИЕ, УБЕЖДЕНИЯ, ВКУСОВЕ и т.н. и т.н.!

Нещо универсално, нещо глобално и всеобщо.

И какво е то?

Като всяко нещо, което не е съществувало преди и се е появило в определен момент, т.е. е било създадено от някой и за човека важи правилото, че "от нищо не се създава нещо". Т.е. човекът е произлязъл от нещо, което е съществувало преди него. Какво е то?
От най-древни времена е казано и писано от пророци и месии, че Нещото от което е произлязла цялата Вселена /за да не използувам изтърканите понятия "Бог" "Създател" и т.н. и т.н./ е създало и Н.В.Човека. И което е най-интересното от всичко:
"Нещото" се е скрило в човека на едно потайно място и е казало: "Човече, живей, радвай се на Моето Творение! На Природата Ми, на растенията Ми с цялото им великолепно разнообразие, на животните Ми с всевъзможните им форми - често комични на глед и поведение.... космати, перушинести, с люспи и всевъзможни украси, пълзящи по и под земята, търчащи, хвърчащи, плуващи, крещящи неистово с всевъзможни неистови писъци, ръмжащи, лаещи, джафкащи, писукащи с омайни трели..... неописуемо разнообразие плод на Моята Фантазия. Наслаждавай се на многобройния избор на вкусни храни които Аз съм създал, за да изпиташ със сетивата си които съм вложил в тебе, за да изпиташ и сладко и солено и горчиво и кисело и да помиришеш всички аромати на творението Ми. Наблюдавай и онемявай пред величието на изгревите и залезите на Моето Слънце. На гордите Ми планини, реки, поточета ромолящи в горите Ми, изворите с кристално чиста вода от която можеш да пиеш и утолиш жаждата си когато си уморен и затоплен от дълъг път, моретата и океаните Ми..... и всичко, което съм създал Аз с много ЛЮБОВ И ГРИЖА! И аз дишам и живея във всеки атом на Творението Ми. Аз съм го създал, Аз го поддържам и Аз унищожавам това, което си е изпълнило прадназначението според Моята Воля и няма сила над Мен и Моята Воля. АЗ СЪМ, АЗ БЯХ И ЩЕ ПРЕБЪДА ВЪВ ВЕЧНОСТТА!
Наслаждавай се човече, защото те създадох с много Любов, и те надарих с най-големия Дар с който съм надарявал някога едно живо същество - ДАРЪТ НА СВОБОДНАТА ВОЛЯ И ИЗБОР. Всички други животни съм създал с инстинкти и те трябва стриктно да ги следват и нямат право на избор. Но ти?! Тебе надарих с този дар, за да избираш, за да търсиш, да откриваш и Се наслаждаваш на НАЙ-ГОЛЯМАТА ОТ ВСИЧКИ МОИ ИГРИ ДО СЕГА - НАРИЧАНА "МАЯ" ИЛИ ИГРАТА НА ГОЛЯМАТА ИЛЮЗИЯ. Защо я измислих?
Създадох света на Илюзиите, но не спрях с това. Вложих в тебе - във всеки един човек без изключение и един Копнеж. Един неутолим Копнеж или Стремеж или Жажда. Копнежът да търсиш Истината! Т.е. да търсиш Своето Истинско Аз. Своят Дом, от където започна твоето безкрайно пътешествие в света на Мая. С други думи...... ДА ТЪРСИШ МЕНЕ ! Своят Създател. За да слееш своето илюзиорно съзнание за аз-ът с което живееш в света на дуализма с Моето Съзнание. И да изпиташ това Най-Висше Блаженство или Нирвана или Бхакти / и др. думи за същото нещо/ в което аз живея и съществувам неизменно. За този, който е постигнал това Единение с Мен спира цикъла на преражданията и една по една оковите на Мая с които е окован от векове започват да се рушат и човека става Свободен отново - какъвто бе, когато го създадох. Защото това бе Моята Първородна Идея за теб човече. Не те създадох, за да страдаш и се мъчиш - а за да се радваш. И ако страдаш, това е резултат единствено на погрешният избор, който правиш отново и отново, като търсиш Блаженството в света отвън и неговите илюзиорни мимолетни удоволствия и забавления, а не търсиш вътре в себе си където е то. Всички мъки и страдания на света и гладът и жаждата и болестите и убийствата и подтисничеството и войните и....всичко НЕ СА ОТ МЕН А СА ОТ ЧОВЕЦИТЕ.

Аз знам, че ти отдавна си загубил връзката с Истинското си АЗ и сам не можеш да я направиш. За това пращам плеяда реализирани души на земята, които имат различна мисия: От подготвителна /за начинаещите/ до тази на Истинския Учител, който може ПРАКТИЧЕСКИ ДА ПОКАЖЕ МЕТОДА ЗА ВЛИЗАНЕ В СЕБЕ СИ И УСТАНОВЯВАНЕ ОТНОВО НА КОНТАКТА. БЕЗ УЧЕНИЯ, РЕЛИГИИ, ФИЛОСОФИИ, ОТРЕЧЕНИЯ И ДИЕТИ И КАКВИТО И ДА БИЛО ДОГМИ И РИТУАЛИ.

Наслаждавай се на всичко, но...... НЕ ЗАБРАВЯЙ ОСНОВНОТО ПРЕДНАЗНАЧЕНИЕ НА ТОЗИ ЖИВОТ, КОЙТО СЪМ ТИ ДАЛ И ЩЕ СИ ГО ВЗЕМА В ЕДИН МОМЕНТ - ДА ТЪРСИШ ИСТИНСКОТО СЕБЕ СИ ВЪТРЕ В ТЕБЕ.

За тези, които са узрели/готови за този Мой Пратеник и чувствуват истинската жажда в себе си



чукни тук

И сам воинът е воин! Бъди винаги оригинален!

Тема Re: Познанието за Реалносттанови [re: б/ч/д Oro]  
Автор Amplifier (Amplified)
Публикувано10.08.05 02:10



Глупости на търкалета.



Тема Re: Познанието за Реалносттанови [re: б/ч/д Oro]  
АвторBMP (Нерегистриран)
Публикувано16.08.05 00:00



Всички мъки и страдания на света и гладът и жаждата и болестите и убийствата и подтисничеството и войните и....всичко НЕ СА ОТ МЕН А СА ОТ ЧОВЕЦИТЕ.

А земетресенията цунамитата вулканите и те ли са от ЧОВЕЦИТЕ.



Тема Re: Познанието за Реалносттанови [re: BMP]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано18.08.05 12:42



От човешката дейност, замърсяване на майката земя, за да не ти говоря за менталното замърсяване, от което произтича всичко физично.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Познанието за Реалността [re: Kaily]  
Автор б/ч/д Oro (достоен)
Публикувано03.09.05 00:30





И сам воинът е воин! Бъди винаги оригинален!


Тема Re: Познанието за Реалносттанови [re: б/ч/д Oro]  
Авторoтpoвeн oт тeб (Нерегистриран)
Публикувано04.09.05 15:50



докога пророко самозван ще пълниш и тормозиш всички клубове с малоумните си прашасали теми?!?!?!?!?!?!?
абе не си център на Вселената,
не си и мъдрец, а си само един дърт изкуфял нещастник
не го ли рабра ?!?!?!?!?!?!?!?!?
ще те спукам



Тема Re: Познанието за Реалносттанови [re: oтpoвeн oт тeб]  
Автор!!! (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 01:39



Щом си отровен айде пуквай и се пръждосвай от този свят по дяволите.!!!
Светът няма нужда от отровени олигофрени!!!





Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.