Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:36 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.12.04 13:19



Ти бъркаш непознаваемост и непредсказуемост. Едно е непознаваема система, друго е нестабилна система, за която може да се предскаже поведението, демек е познаваема. И някак смешно е да отричаш ролята на науката на основа на факта, че тя не може да предскаже със 100% точност поведението на една нестабилна система. Можеш ли да предложиш по-добър вариант? И причината е не че системата е непознаваема, или науката знае малко за нея. Просто системата е от такъв клас - НЕСТАБИЛНА. Система, характеризираща се с непълна информация. Което не значи непознаваема, нали?

Всичко на този свят ние описваме чрез свойствата му, и това е в основата на познанието. В този смисъл дори бог е познаваем, защото знаем че е могъщ (някои твърдят че е всемогъщ), че твори, имал син според някои и т.н. Всичко щеше да е наред и ако бяхме сигурни че го има :))

Във философията се определя непознаваемото като не изцяло познаваемо. Т.е. ние можем да знаем много неща за нещо, но никога всичко. Ти какво имаш предвид под непознаваемо? Нещо, за което никога няма да узнаем нищо?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано31.12.04 19:01





Dharma

Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано01.01.05 17:12



Е, ако за теб 50% вероятност е познаваемост, бива...

Да речем, че аз споделям принципа на философията и смятам, че ако определя 5% вероятност за нещо или 50% или 99% - това пак е несигурно.
А познаваемост значи да можеш да го прогнозираш със сигурност.

И не знам за бог, ама ако ми кажеш, че слона има хобот, това дава ли ми основание да смятам, че съм познала слона?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider of the White H]  
АвторMaиa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 21:40



Времето цъка по-бързо и го усещаш, ако всички 12 чакри са ти отворени за енергията, която Бог ни е пратил. Чакрите са 13. 13-тата можеш да получиш само и единствено ако имаш вече дванадесетте. Земетресението, което се случи наскоро беше естествена реакция на планетата за корекции на нарушения баланс време - енергия. Истината, която маите са предрекли, че ще преобърне светът към по-добро си я написала още в самото начало. Истината е зависимостта на мислите и кармичността. Истината е, че ДНК е вторична функция на мислите. Първата функция е истинската ментална проекция, която се намира в измерението, което още маите са знаели и което е недостъпно. Достъпното измерение, до което достигат "живите учители" или тези, които се наричат гуру е отражение на истинското или негова сянка. Никой няма и не може да има достъп до измерението на истинското отражение на мислите, което води до вторичността на ДНК. Ако следваш лъже "гурутата" и искаш сам и умишлено да определяш своите чакри отделяш негативна енергия , която нарушава естествения баланс или хармонията дадена ни от Бог. Ако и да се имаш с разширено съзнание това няма и не би ти помогнало да разбереш или да прочетеш или да се докоснеш до науката. Само с научни методи и със силата на ума можеш да стигнеш до истината. Календарът на маите или руническото писмо на маите. Тяхната писменост е символна, както при китайците. Защото Бог се е погрижил ако и да не говориш езика на маите да можеш да прочетеш какво са оставили като знание. Руническото писмо пази своите тайни, т.к. хората с разширено съзнание и хората с надарен ум не могат и не искат да се срещнат в нито една от познатите им равнини. Календарът на маите не единственото загадъчно нещо при тях Най - загадъчното е, че те са успели в своята равнина да имат знанието за разстоянието между земята и слънцето и знанието защо слънцето огрява земята. Когато това стане възможно, /а,далие 2012г. само Бог може да каже/ и в нашата равнина, само тогава истината, която маите са предрекли ще покаже своето лице.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Maиa]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано02.01.05 21:46



благодаря ти
тринадесетата чакра е центъра, а дванадесетте са около него

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider of the White H]  
АвторMaиa (Нерегистриран)
Публикувано02.01.05 22:12



Виж, ся. Чакрите са тринадесет, а центърът Е. Ако не знаеш за тринадесетата, значи твоят жив "гуру" е отсъствал от часа за тринадесетата чакра. Има я у Далай Лама. Ако искаш търси и няма да намериш, а само ще се нервиш. Това, което маите са искали да кажат е точно появата на тринадесетата чакра, която те свързва с онова нещо, което са искали да кажат. Питай Далай Лама и ако имаш късмет и достатъчно "разширено съзнание" ще ти отговори. Център, пич е център. Spirit_Of_Space е нещо друго. Там ли си още?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Maиa]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано02.01.05 23:31



лудата се завърна
спри да ме преследваш с теми, които си мислиш, че са може би интересни за мен. няма да обсъждам нищо с теб. ще вземеш да получиш и тук бан както в магия и в пощата ми. ненормалница такава

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider of the White H]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 00:16



Виж, сега, кво ще ти кажа. Още преди много време ти казах, че ти си съвсем нормален на фона този луд свят. И си спомни кога беше това. Е, казах - нормален, т.к. за теб нормалното е твоят АЗ. НО. Границите между нормално и ненормално не ги определяш - ти. За щастие. Ти смени сто имена от тогава и когато ти казах, че вие от шамбала сте искали да изземете функциите на създателя си и , че мога да ти го докажа дори и с урванението на Шрьодингер, което съм сигурна ти е ясно колкото и това, с което се занимаваш - ти реши, че си нормалния. Вече в един друг постинг ти написах и тук ще ти напиша. ИСТИНСКИЯТ ГУРУ СЕ РАЗЛИЧАВА ОТ ЛЪЖЛИВИЯ, ПО ТОВА, ЧЕ ИСТИНСКИЯТ ГУРУ НЕ ТИ ПОДНАСЯ ИНФОРМАЦИЯТА В ЧИСТ ВИД, Т.Е. ИСТИНСКА ИНФОРМАЦИЯ, А ТЕ ОСТАВЯ ТИ САМ ДА ПРЕЦЕНИШ И ПИТАЙКИ ГО И НЕСЪГЛАСЯВАЙКИ СЕ С НЕГО ДА УСПЕЕШ, ДА ГО ПРИНУДИШ , И ДА УЗНАЕШ ИСТИНАТА. ТВОЯТ УЧИТЕЛ ЧАКА ВЪПРОСА, КОЙТО ТИ НЕ СИ МУ ЗАДАЛ. НАКЪДЕТО ОТИВАШ, ОТ ТАМ СЕ ВРЪЩАМ Е ТВОЯ РЕПЛИКА. Докъде си стигнал - питай своя учител, няма да ти излезе много скъпо. Истинският учител обича и възнаграждава този, който търси и не се съгласява. И ако емоционалното ти развитие е спряло на седем - не вини себе си за това. Не вини и твоя гуру, т.к. ако и да си се съгласил с него, той е невиновен. Има много истински учители и много малко истински ученици. И така трябва. Защото, ако си истински учител, истински гуру, знаеш, че истината не е за всеки. Питай твоя учител или твоя гуру и ще повярваш и ще разбереш и ще кажеш:"Учителю, прости, че не поспори дори и с глупци." Ако ти не си намерил пътя до твоя гуру, той никога не ще ти покаже.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕ [re: Aз]  
Автор Rider of the White Horse ()
Публикувано03.01.05 01:18



съвсем скоро време ще опиташ от моя бан и няма да ти хареса, ненормалнице.
нито съм обръщал внимание на нещо, което казваш, нито ще те взема предвид. май забрави какви глупости ми пишеше как са ти били разваляли магии, как си се влюбила в тоя, които ти ги е развалял и си го засипвала с хиляди писма, как ти бил казал, че не иска да има нищо общо с теб. сега изведнъж почна от всичко да разбираш и да ми се вреш под носа. ти си няква маниачка, друга дума за тебе няма. що не попишеш тука и с малко от мъжките си никове, да кажеш колко са хубави и верни нещата, които пишеш с женските си никове? аз моите ги сменям щото обичам да си играя и се кефя на това, а ти щото не си пиеш хапчетата. има обективни норми на поведение при определяне на това как се държи някои, а не вътрешно усещане. от моито вътрешно усещане за теб ми се гади, а според обективните си куку.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕ [re: Rider of the White H]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано03.01.05 10:02



Този екстрасенс, приятелю е първото ми доказателство, че не знаеш изобщо с какво се занимаваш и ти и той. Никога и никъде не писах, че съм се влюбвала в него. Ако емоциите ти са като на седем - твой проблем. Аз не вярвам в магии. Това, че неговате енргия ми се лепна и беше КАТО елемент от моя пъзел е ставало и с други, напр. мио, или как там се казваше. Исках да обясня на този човек какво точно е направил и как го е направил. Той си мисли вероятно, че искам да му разваля бизнеса. Внимание аз не търся, т.к. внимания и мания е твоето кредо на седем годишен емоционално недоразвит. Когато ти писах, че имам обяснение на статиите ти от друнвало за водата, ти малък, си смени името, изтри всичко, което можеше и рече - тая е луда. Айнщайн не е носил чорапи, но не е бил луд. Не е спорил с такива глупци, затова и не се е налаголо да измисля дори и рими. Когато ти казах, че вие от шамбала сте докарали енергийния баланс до там, че земята се върти по-бавно, на теб ти затреперяха фините енергии, т.к. след колко дни стана онова земетресение? Помниш ли, брато? Лудият си ти. Лудите сте от шамбала. Ако имаш малко време прочети и къде работят физиците - последователи на шамбала. Аз вече го направих. Те се опитват в името на вашите пари и на гърба на вашите души да разработват оръжия от нов тип. Ми прочети, стиг си дрънкал без и хабер да си имаш какво правиш. Антиматерията - вашите физици не могат да видят и да се доближат до нея. И някъде пак ти казах и сега ще ти кажа - разменили са местата на два кварка и са отделили енергия, но и това не са го направили както трябва, т.к. вече ти казах защо. Ако не знаеш какво са кварките - питай учителя си. Исинският ти жив учител чака да откриеш сам противоречието, което те измъчва. Защото това учение, с което си се нагърбил е само по себе си - карма. Ако си стигнал до там, до където аз виждам, че си, това вече е твоята карма. Докъдето я докараш, така ще я караш. Ти и всички лоши ученици се самоосъждате с източното учение, т.к. не можеш да стигнеш до там, до където твоят гуру може. Затова ти препоръчах да се върнеш към християнството. Там е по-лесно за теб, т.к. си се родил такъв. Ако все още не вярваш - питай своя гуру за противоречието, което виждам у теб и твоя гуру ще бъде щастлив да ти отговори с лъжа или истина, която ти сам трябва да различиш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.