Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:59 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано25.02.05 13:40





Прав си, не ми ходи науката по петите...ти ми ходиш.

Гери, ще го кажа така.
Аз имам просветъци от тримерната реалност и затова знам. И нямам никакво намерение да чакам хилядолетия, докато науката докаже или отхвърли тия просветъци-аз просто нямам време.
Затова работя с непроверени от науката просветъци.


Но имам избор-или да ги отхвърля като ненаучни, или да работя с тях.
Аз избирам да работя, ти се опитваш да ми внушиш да не работя, щом не са доказани.
Е няма да стане.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано25.02.05 13:55



"Затова работя с непроверени от науката просветъци. "

Не от науката, от тебе са непроверени. Самата им проверка води до наука. Отказът от проверка - ами мислим си че са верни и толкова. Предположения :)

Нищо страшно няма да работиш с предположения, всички това правим. Просто не трябва да ги предлагаме като знание.



Тема ПРИНЦИПНО НЕПРЕДСКАЗУЕМО БЪДЕЩЕнови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 00:32



Здравей Гери ,
>>>
"чисто и просто неговата принципна непредвидимост ни кара да се си мислим че не е детерминирано.. "

Откъде накъде е принципна?
<<<
(Последна подсказка на Кайли и млъквам .. )
От къде на къде ли ? .. Ами нали предсказването се прави с изчисления .. за изчисленията па се ползват числа .. някой от числата май бяха ирационални и трябва да се закръглят .. от което и резултата от изчислението става пет горе пет долу .. после па залагаме така получения резултат кат параметър в нови формули .. там се натрупват още грешки ииии уйде коня у ряката .. Има и друг проблем .. за да правиш абсолщтно точни предвиждания трябва да познаваш някакво изходно съсътояние на цялостното битие с всичките му там параметри а туй нема как да се знае..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема УТОЧНЕНИЕ НА ПРИНЦИПНО НЕПРЕДСКАЗУЕМО БЪДЕЩЕнови [re: Пeтkoв]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 07:17



И ощв малко уточнение що е то предсказуемост или още както се казва предвидимост от една страна и познаваемост .. разбираемост на светът от друга страна ..
От материалистическа гледна точка светът е познаваем и разбираем .. освен това той е и определен (обстоятелственно конкретен като настоящ факт ).. и пртедопределен предпоставъчно .. детерминиран напълно.. Що се касае за предвидимоста и предсказуемоста (на база обстоятелственноста .. обусловеноста и в крайна сметка детерминираноста) то материалистическата позиция е че това е един асимптотичен процес който никога не може да се изчерпи .. Може да се докаже че предвидимоста е принципно непостижима в абсолютна пълнота .. нещо повече с отдалечаване на предвижданията след увеличаване на дистанцията към предвижданото бъдеще лавинообразно расте натрупваната грешка (синоптичните предвиждания са жив майтап показваш това ).. Обобщаващо можем да кажем че светът е познаваем ... детерминиран и ненапълно предвидим..
ето и един линк към подобен дебат който водим :



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 26.02.05 11:33.



Тема ПОКАНАнови [re: Kaily]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано26.02.05 08:01



Здравей Кайли ,
Ти си широкоскроена личност и явно проявяваш интереси към това как стоят нещата в лагерите на противниците ти .. Ето защо те каня да погледнеш една тема която ми се струва че ще те заинтересува..



НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор r.Andrew Martin (ROBOT)
Публикувано27.02.05 15:03



"Продължавай да се питаш и да търсиш отговори на въпросите си!
Но подбирай по-екзистенциални въпроси, а не търси отговори, които с нищо няма да ти помогнат.
Не си губи времето в суета."
Моме, Калино! Защо не можеш да отговориш на въпроса ми а ме караш да си отговарям на собствените си въпроси? Да не си член на някоя секта от типа" Последователи на Йехова" или нещо с подобно име, защото преди време зададох въпрос на едни "наистина" учени последователи на някаква такава секта и те и ми отговориха по подобен начин. Да ама не, това показва твоето незнание за това което си се хванала да побясняваш. Недей, че целия планетариум във Варна ще се смее на това, ако им го покажа. Ти маш ли си представа от космически мащаби/като време и пространство/. Та 26000 години са нищо, а ти изравни плоскостта на галактиката ни с тази на слънчева ни с-сма, а на всичкото отгоре и постави наравно с тях още няколко. Браво! това е нещо което се случва един път в живота/ вероятно в твоя, но не и в моя защото това са процеси които се извършват много бавно относно човешкия живот/ и какво следва от това. Земята ще се разтвори и ще дойде ада? Ще дойдат ангелите небесни и на земята ще останат само благоверните/ но кои са те/? Извънземни, /марсиянци например/ ще ни нападнат и унищожат до крак? Метеорит ли ще падне и ще настъпи катаклизъм/това е най вероятно, но няма изгледи 2012, тогава се очаква преминаване на комета много близко до земята, ако не бъркам годината де/?
ЗАЩО не можа да ми отговориш?
Това е така защото е така не е отговор!

Как може да си приказваш почти сама, че и да си модератор?
Да, бе как не се сетих, какво ти пречи!

Ако искаш ми отговори на поставения въпрос както трябва, или ако не можеш по-добре недей защото много хора ще ти се смеят! Покажи ми, че не си само празноприказвачка, а наистина можеш да защитиш тезата си с достоен за уважение отговор, па макар и да не е верен!

Хайде със здраве и господ да те пази, пък който и да е/ ако има такъв/!



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано28.02.05 13:05



Гери, единственият начин да си проверя просветъците е практиката. Демек-като работя с тях.
Така че си ги проверявам според твоя начин на мислене.
Успокои ли се сега?

И по моя начин на проверка бог съществува, а по твоя няма доказателства за това.
Е оттам тръгна целият спор, а сега ми казваш да си ги проверявам.
Ама изглежда ти не искаш аз само да си ги проверявам, ами и да използвам твоя начин за проверка.
А уточни се последно какво искаш.

Аз искам да си получавам и занапред просветъци, да си ги проверявам по моя си начин и да си работя с тях, без пет пари да давам за научните доказателства.
А ти какво искаш от мен? Да призная, че няма научни доказателства ли?
готово-няма научни доказателства.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: r.Andrew Martin]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано28.02.05 13:11



Защото считам твоите въпроси за глупави, заядливи и тесногръди. И не мисля да губя време и енергия с теб.
Доволен ли си от отговора?
И да не си, нищо не мога да направя повече.
Ти имаш право на твоята си истина, аз пък имам право да не навлизам във всички истини, за да стиковам моята с останалите.
Или си убеден, че съм длъжна да ти давам отговори?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: УТОЧНЕНИЕ НА ПРИНЦИПНО НЕПРЕДСКАЗУЕМО БЪДЕЩЕнови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано28.02.05 13:15



Петков, нещо напоследък минавам на принципа на прагматичността и не ми се спори за философски концепции.
Е само тук що Гери ме дразни, се нервя да му отварям очите, ама като гледам ефекта...ми се отщява нататък.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕ [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано28.02.05 14:42



"Гери, единственият начин да си проверя просветъците е практиката. Демек-като работя с тях. "

Нищо ново не казваш. Всички предположения така се проверяват. Защо ги наричаш "знания" преди проверката, за това дискутираме?

"И по моя начин на проверка бог съществува, а по твоя няма доказателства за това. "

Тъй. И в какво се изразява съществуването му? То е обективно - бог съществува за всички, или субективно - само за тебе съществува? Ако съществува обективно, как се проявява? :)) Ако е само за тебе, от къде си сигурна че чувствата ти не те заблуждават? Сапомни си примера с топлото...


"Аз искам да си получавам и занапред просветъци, да си ги проверявам по моя си начин и да си работя с тях, без пет пари да давам за научните доказателства.
А ти какво искаш от мен? Да призная, че няма научни доказателства ли? "

Омръзнах ли ти?

Каква разлика правиш между само "доказателства" и "научни доказателства"? На мене ми стигат и първите :)

"готово-няма научни доказателства"

Бъди по-конкретна - няма НИКАКВИ доказателства.




Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.