Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:06 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 15:30



Оди чети! Нали :))

Ми съветът ти е абсолютно неизпълним. Това е съвет с цел да се отървеш от отговор. Което оставя впечатление че ти сам нямаш такъв, но искаш да изглеждаш начетен. Аз пък прочетох че само периодите на догоните били най-читави и можело да им се вярва. Оди чети ако не верваш, догонският не е сложен :))



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 17:28



Дай линк за календара на догоните. Тъкмо да понауча още нещо за тях.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 19:51



Малко под линка към книгата на Шри Юктешвар Гири "Каевалия Даршанам


Виждаш ли колко е лесно? Четеш и не питаш :)



Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.02.05 20:17



Явно за теб сигурност и доказателство са синоними.
Аз нямам нужда от доказателство, за да бъда сигурна.
Разбираш ли-толкова съм сигурна, че съм жива, че не ми трябва никакво доказателство за това.
Ма ти верно си се повредил на тема доказателства.
В психоанализата му фикат фиксация и било болестно състояние.

За човечеството доказателството е най-високото стъпало на развитието.
За надчовечеството доказателството е само патерица за ония, които не могат да ходят сами.
Демек-това, което за теб е връх на света, за мен е дъно.

Отличаваш ли факт от доказателство?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 20:18



Хвана ме натясно. Вярно е, че не съм дал линк. Надявам се тази книга все пак да е издадена, защото я преписвах на ръка още по комунистическо време.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.02.05 20:21



Гери, като виден науковъд няма начин да не знаеш, че на запад е валидно:
Ако две твърдения са противоположни и едното от тях е вярно, то другото е невярно.

Обаче източната философия твърди, че:
Ако две твърдения са противоположни и едното от тях е вярно, то нищо не пречи и на другото да е вярно.

Т.е. западът работи с ИЛИ-ИЛИ, изтокът работи с И-И.

Ако е вярна твоята теза, че има само ИЛИ-ИЛИ, това очевидно значи, че след като западът е прав, изтокът е неправ. А оттук следва въпросът като как съществува изтокът над 6 000 години, като е толкова неправ?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 22:05



ето го линка


Надявам се да разбираш руски, че иначе ще трябва да го търся на санскрит

Силата е нищо без контрол!

Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано10.02.05 14:00



"Явно за теб сигурност и доказателство са синоними.
Аз нямам нужда от доказателство, за да бъда сигурна. "

Не са синоними. Човек може да е сигурен и без доказателство - в погрешното предположение. Човек, който е сигурен, че няма да падне като прекрачи през балкона, съвсем спокойно ще го направи. Доказателството ще дойде след това :)

Тъй че сигурността се гради на определени предпоставки - верни или не. Дори когато не ги съзнаваш (както в твоя случай :).


"Отличаваш ли факт от доказателство?"

Различава. Един факт може да е доказателство за едно, опровержение за друго, и без значение за трето.

Фактът че ти е топло не е доказателство че наблизо има печка. Така че който разчита само на факти, не го чака нищо хубаво :)) Доказателство се получава само с мисленето.

"За надчовечеството доказателството е само патерица за ония, които не могат да ходят сами."

Демек над-човеците спират вече да мислят, така ли? :))



"Ако две твърдения са противоположни и едното от тях е вярно, то другото е невярно.

Обаче източната философия твърди, че:
Ако две твърдения са противоположни и едното от тях е вярно, то нищо не пречи и на другото да е вярно.

Т.е. западът работи с ИЛИ-ИЛИ, изтокът работи с И-И. "

Забрави да добавиш - при еднакви други условия.
При еднакви други условия едно черно копче не е бяло, нали?
Иначе, ако го осветим с различна светлина, ще получим различен цвят :))

Няма разлика между западът и изтокът, ако точно прецизираш какво искаш да кажеш.

Разбира се, предполагам че не говорим за многозначната логика (с повече от две възможности), нали?

Редактирано от geri® на 10.02.05 15:14.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано10.02.05 14:03



Така е доста по-добре :)

Макар че мене ме интересуваше нещо по-просто: след като периодите на маите се различават от индийските, това не е ли достатъчно за да се усъмним и в двете писания?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано10.02.05 18:20



Да ти имам логиката!
Значи ако някой твърди, че 2+2=5, а друг, че 2+2=4 , Герчо ще каже "и двамата грешите".

Силата е нищо без контрол!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.