Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:11 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Тема Re: НЕ СПОРИМ А ДЕБАТИРАМЕ..нови [re: Пeтkoв]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано16.02.05 23:18



ами добре ще направиш, но според мен няма начин някой да успее да отвори очите на когото и да е било друг. ако трябва да се включа в дебата, бих го направил и на двете страни, затова от моя гледна точка няма смисъл. работата е там, че спорят различни подходи към реалността, които няма как на този етап да се срещнат. не защитавам окултният поглед, защото повечето хора, които си мислят, че са намерили някаква скрита истина, са с абсолютно същия ум, както и тези, които не отлепят от самотното възприемане на материята. а за да те накара някой да погледнеш каквото и да е, трябва да те срещне. т.е. и двамата да споделяте подобна дълбочина на съществото. а ако си вътре в себе си, се обезсмисля някой друг да те осветли с нещо, ти вече си стигнал там
поздрави

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
АвторKaйли (Нерегистриран)
Публикувано17.02.05 13:43



Гери,
ще ти го кажа за последно.
Разликата между мен и теб е, че ти смяташ доказателството за необходимо присъщо и достатъчно навсякъде и винаги, за всичко.
Аз пък смятам, че доказателството има свое поле на действие, но неговото поле не се припокрива с всичко, с цялата вселена и с всички светове.

За да не разбереш, каквото казвам, имам обяснения:
-или не виждаш, че реалността е по-голяма от реалността, нуждаеща се от доказателства;
-или си зомбиран повече от продавач на мухобойки, кацнал на вратата ми да ме убеждава как няма живот без продукцията му.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaйли]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.02.05 13:54



Кайли, ти просто ограничаваш приложимостта на доказателствата.

Всичко което ти помага да разбереш дали това което си мислиш е така или не е така, е доказване, и е свързано с доказателства. И доказателствата които ползува науката не са нещо повече от това.

Всекидневният ти сблъсък с реалността е сблъсък с навалица от доказателства, непрекъснато доказващи нещо.

Ти придаваш някакви особени, нереални, ограничени и идеализирани качества на твоята представа за доказателство, с което правиш и представата си за науката като нещо идеализирано, ограничено и т.н. Не е така. Всеки сблъсък с реалността те учи на нещо - това също е наука :))

Дори да не осъзнаваш че научаваш нещо, да не осъзнаваш откъде го знаеш - чрез наука си го научила, вервай ми :)



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaйли]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано17.02.05 13:59





това е опит за комуникация между двата погледа върху реалността

From the highest peak to the deepest valey

Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider on the White H]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.02.05 14:15



Не е сериозно. Някаква компилация и спекулация на тема наука и мистика.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано17.02.05 16:53



добре че вече професорска титла в оксфорд е несериозна, и добре, че поста на заместник в руската академия на науките е несериозно. не отиваш ли твърде безсмислено напред в едната крайност?

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider on the White H]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.02.05 16:59



Що да е крайност?
Крайност е когато разни хипотези (като на Дътч и Еверет) се представят за крайна истина и от тях се вадят глобални следствия и изводи извън контекста. По-полека :) Знам за какво говоря.



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано17.02.05 17:07



в крайна сметка ти си решаваш в какво да вярваш и в какво да затваряш мисленето си. на един друг език се нарича карма.

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Rider on the White H]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.02.05 17:13



Не е важно в какво, а какви основания имаш, за да го вярваш :)



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано17.02.05 22:49



Евала и браво!
Най-после разбра нещо.
Да, аз просто ограничавам приложимостта на доказателствата...и на науката.
Говорели сме си с теб, че когато знам нещо, аз просто го знам.
Тоя тип знание идва при мен мигновено и не е плод на логическа мисъл или някакво директно наблюдение.
Можеш да му казваш и прозрение.
Преди секунда не си го знаел, а сега хоп в един момент и без никаква новопостъпила информация отвън или умствен процес - хоп и вече го знам.
И понеже съм получавала знание по тоя начин и по начина на логическите връзки и доказателства-просто ти казвам.
Директното знаене-хоп и го знаеш-когато веднъж го получа, то после никога не потъмнява, не губи цвета си и не се променя с получаването на нова инфо или нови прозрения. То е абсолютно.

А логическото знание често се е обръщало на противоположното при нова информация или е измествало тежестта си, или нещо друго.
Просто при логическото знание с всяка нова информация по темата, предишното знание се измества нанякъде.

Та при познание по пътя на прозренията и по пътя на логиката предпочитам първите.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: << 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.