Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:49 20.09.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.02.05 20:31



Ако вместо да живея, взема да се замисля дали живея, от мен нема излезе нищо, освен един науковъд.
Да оставим, че няма и да съм живяла, ми вместо това ще съм мислила дали живея.
Е как ще живея, като немам време от мислене дали живея.

Научна ви работата....

И за стотен път ти потретвам , че вашето светая светих - доказателството на мен ми е през.....и не искай да ти доказвам през какво.

Така че смислово доказателствените ти въпроси и твърдения от рода на: личните чувства не могат да се считат за доказателства и Нещо което би искало доказателства, е например въпросът има ли душа за мен са само науковъдна плява.
Ти разглеждаш света през призмата на доказателствата, ако ти се отнеме тая призма, светлината нема се разложи на дъга.
Ами сега?


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re:нови [re: Пak-aз]  
Автор NlKOJ (просто човек)
Публикувано09.02.05 01:48



Това последното много ми хареса

Я разкажи малко по-ясно нещата за шамбала. Наистина ли мислиш, че същества, подобми на яздещия могат да се намесят във въртенето на земята?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Kaily]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 13:14



И индийците имат подобни наблюдения, само периодите са по-различни. Ако си чела книгата на Шри Юктешвар Гири "Каевалия Даршанам" можеш да направиш интересни аналогии.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 13:25



Хайде, мисленето е артефакт на живеенето. Живяла ли си, ако не си мислила? То май само амебите живеят без да мислят, ега ти живота :))

"че вашето светая светих - доказателството на мен ми е през.....и не искай да ти доказвам през какво"

Ми твой проблем. Не искаш да доказваш, значи не искаш да си сигурна в нещо, а само да си мислиш че си сигурна в нещото. На това му се вика самозаблуда. Не че не помага, но само в определени граници. Няма проблеми, демокрация. Разликата е, че това в което си мислиш че си сигурна може да не е това, за което си мислиш. Човек може да е си мисли, че ако стъпи извън балкона си на 12 етаж, може да стигне до магазина. То тука науката казва друго, ама кой я слуша :))

"Ти разглеждаш света през призмата на доказателствата, ако ти се отнеме тая призма, светлината нема се разложи на дъга"

Ма ти проповядваш "назад към амебите" или какво? Човечеството се гордее с единствената си придобивка, отличаваща го от животните - разума си, ти настояваш да се откажем от него, да си живеем първосигнално, без доказателства, без следствия, без взаимовръзките между нещата. Не е ли скучно? И студено, щото в пещерите трудно се отоплява, а по дърветата духа...

Именно осмислянето на "доказателствата" са извели човека от пещерите, осигурили са му храна и са му дали възможност да си построи храм, в който той да медитира и да отрича доказателствата :)

Кайли, около нас непрекъснато нещо се случва, нещо се доказва с помоща на друго нещо. Това е светът. Независимо дали ти го приемаш, или си затваряш очите. Науката не е нещо изсмукано от пръстите, доказателствата не са някакви изкелиферчени измислици. Това е отражение на ставащото около нас. Пипайки (или поглеждайки) стената, ти получаваш доказателство че тя е там, и чак тогава ЗНАЕШ че тя е там. Няма начин да се скриеш от доказателствата.



Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 13:40



интерсно е как тези от пещерите са знаели неща, които науката още не може да обясни или чак сега ги доказва.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 13:51



А какво са знаели?
Сигурен ли си че не са предполагали? Понякога някои преположения могат да се окажат верни :))



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 13:55



Тъй. Чий периоди тогава са верни - на маите или на индийците?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 14:07



Май те мъри да четеш, ило още по-лошо - да разсъждаваш.
Прочети, помисли и се надявам да си отговориш на въпросите.
Държиш се като ярък представител на съвременното консуматорско общество: Някой да ти обясни, някой да те нахрани, после да те забърше и т.н.

Силата е нищо без контрол!


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: Darth_Vader]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.02.05 14:43



Съвета ти звучи така: повярвай и ще знаеш, че е истина. Взето от форум Православие :)

Прост въпрос зададох, не е нищо особено - кои все пак са прави?



Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор Darth_Vader (power)
Публикувано09.02.05 15:13



Съвета ми звучи точно обратното на това, което си разбрал!
Казах ти прочети и сам си направи изводите. Ти май предпочиташ да те хранят с биберон, а не сам да си сдъвчеш храната.
Излез от бебешкото си легло, то може да е уютно, но не е света.

Силата е нищо без контрол!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.