Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:52 19.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано31.01.05 18:13



Значи наука е нещо, което като намери решение на даден проблем, създава десет нови (проблема)

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано01.02.05 16:11



Ами вземай хомеопатични лекарства тогава. Ако прочете онези статии, в някои опаковки няма и една молекула действащо вещество. По-добре да се лекуваш с чешмяна вода, ще си отидеш с чиста съвест че науката не те е убила :)



Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано05.02.05 18:11



Ако ти си прочел и грам инфо по хомеопатия, щеше да знаеш, че не веществото лекува.
Ма знам, че не си.
Не съм много наясно с хомеопатията, но може да се каже, че информацията лекува, веществото предава информация на водата.

Ама понеже ти не си наясно с информацията, няма как да ти го обясня....

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема ГЕРИ Е ПРОГРАМИСТнови [re: Kaily]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано05.02.05 22:40



Здравей Кайли ,
>>>
Не съм много наясно с хомеопатията, но може да се каже, че информацията лекува, веществото предава информация на водата.
<<<
В това има смисъл .. Добре .. Добре !
>>>
Ама понеже ти не си наясно с информацията, няма как да ти го обясня....
<<<
Ха сега де .. ах майтап де.. Гери хем е програмист .. хем не е наясно с информацията.. голяма майтап ...

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: ГЕРИ Е ПРОГРАМИСТнови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано06.02.05 16:55



Ма ти ще пуснеш ли лозар да ти гледа оранжерия със скъпи орхидеи, само щото се бил занимавал с растения?
Или ще наречеш ли селски фелдшер спасител на човечеството, само щото се бил занимавал с хора?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема ЛЕЛЕЕЕЕ.. КАТ ДОДЕ ГЕРИ.. И КАТО ВИДИ... :)нови [re: Kaily]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано06.02.05 17:52



Здравей Кайли ,
>>>
Ма ти ще пуснеш ли лозар да ти гледа оранжерия със скъпи орхидеи, само щото се бил занимавал с растения?
Или ще наречеш ли селски фелдшер спасител на човечеството, само щото се бил занимавал с хора?
<<<
Леле.. кат дойде сеги Гери .. и като види тия сравнемия ... Малиии !! ...

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: ЛЕЛЕЕЕЕ.. КАТ ДОДЕ ГЕРИ.. И КАТО ВИДИ... :)нови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано06.02.05 18:35



Е не ме стресирай предварително деее.......и освен това съм се въоръжила до зъби.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.02.05 13:33



Аз освен за плацебо-ефект, друго лечение от хомеопатията не знам. Особено след последните изследвания... Но е известно, че над половината разпространени лекарства се основават на плацебото, така че това не е нещо ново.

Като се изключи плацебо-ефектът, няма доказана лечителна сила в хомеопатията. Поправи ме, ако греша. ДОКАЗАНА! Освен че е безвредна, което е лесно обяснимо с липсата на действащи агенти :)

А за информацията :), кой е определил че тя лекува (и как е определил, което е по-интересното :)? Или е само предположение? И по-точно ме интересува, какво е имал пред вид под "информация"?

Нали знаеш, като критикуваш науката че правела предположения, да попитам и аз... :)
Или окултните предположения по дефиниция са знание?



Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано07.02.05 19:26



Окултните знания по правило за науката са предположения.
А научните знания по правило за окултизма са игра на шикалки.

Ти не можа да разбереш, че окултизма плюе на големия ви ценен инструмент-доказателството.
Е, на мен не ми е нужно доказателство, че съществувам, и си живея и без него.
Ма на Декарт му е било съмнително и си измислил доказателство.
По неговото мислене камъкът ич не съществува, че чак го и нема.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: АКО МАИТЕ СА ПОЗНАВАЛИ ВИНОТО .. НИЩО ЧУДНО..нови [re: Kaily]  
Автор geri® (циник)
Публикувано08.02.05 15:58



Знам си аз че не знаеш нищо за науката, а говориш на прима виста :))

"Е, на мен не ми е нужно доказателство, че съществувам, и си живея и без него. "

А замисляла ли си се дали наистина живееш? И в един компютър може да се програмира, че той е жив и че се нарича Кайли, и да го изпечатва ("твърди") при всяко натискане на копчето. Погледнато от вън, компютърът знае, че съществува и че е Кайли, не му трябват доказателства. Което не пречи той да бърка, нали? Пък и твърдението на Декарт не е доказателство в този смисъл, а само логически критерий. Много хора съществуват и без да мислят :)

И изобщо, личните чувства не могат да се считат за доказателства на каквото и да било. По простата причина, че минават през разни рецептори, които са манипулируеми. Ако не вярваш, сложи си едни очила и ръкавици за "виртуална реалност" и глей какво става. Пък и за солипсизъм сигурно си чувала.

Нещо което би искало доказателства, е например въпросът има ли душа, и остава ли тя да съществува след смъртта :) Сега, ако ми твърдиш, че си го знаеш това и без доказателства, не знам как ще оправдаеш висенето си по тези форуми. И потърси онова съмнение дълбоко в теб, че може и да не е така. :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.