Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема СВЕТЪТ Е ТОВА КОЕТО СИ ГО ПРЕДСТАВЯМ..нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано15.02.05 12:46



Здравей Гери ,
>>>
Тъй. Значи ти си разбрал нещо за някаква истина, и мислиш че разбирането е самата истина. И си мислиш че си разбрал нещата верно.
<<<
Точно така Гери .. за солипсиста светът вън от съзнанието му е нереален и само това което е директно в самото съзнание е реално и налично битие ..
Много са хората които са гледали филмът "Матрицата" .. жалкото е обаче това че малцина си задават въпросът възможен ли е реален виртуален процес без хардуер в който да протича процеаса .. симулацията.. нещо като мисъл-форма..
Опрем ли до хардуера то обективизмът вече чука на вратата и чао на всякакви матричарски истории.. пак се връщаме в баналната обективна действителност почиваща на база хардуер .. материя де ..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: НЯМА СОБСТВЕННИ РЕАЛНОСТИ,ИМА СОБСТВЕННИ ПРЕДСнови [re: Пeтkoв]  
Автор Rider on the White Horse ()
Публикувано15.02.05 12:55



всъщност няма реалност извън самите нас

From the highest peak to the deepest valey


Тема Re: НЯМА СОБСТВЕННИ РЕАЛНОСТИ,ИМА СОБСТВЕННИ ПРЕДСТАВИнови [re: Пeтkoв]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.02.05 13:38



Здравей, Петков!

И аз това им разправям. Специализираните лечебни заведения се пълнят от хора, чиято собствена истина (и сигурност в каквото и да било) влиза в противоречие с реалността. Също и с такива, които изведнъж откриват външната реалност.



Тема СОЛИПСИЗЪМнови [re: Rider on the White H]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано15.02.05 21:02



Здравей Rider on the White Horse ,
поздравявам те въпреки че ти се съмняваш в моето съществуване .. както и в съществуването на всички нас които сме за твое сведение вън от твоето съзнание.. Останалите които четат сега тези редове вече схващат че ти си се самоопровергал отричайки самите тях като несъществуващи вън от твоето съзнание .. За тях в момента твоята философска концепция на солипсист е само една жалка самоопровергаваща се концепция и както всички вече потвърждават за себе си .. незаслужаваща анализ и внимание..
От друга страна ти самия не си на ясно с това твое твърдение :
>>>
всъщност няма реалност извън самите нас
<<<
Иначе от какъв зор водиш настоящия разговор .. и с кого всъщност разговаряш .. с фантоми ли? .. тъжна история е всичко това..

И да ти споделя една тайна .. Външният свят който не признаваш чисто по философски ще те принуди да го приемеш .. със сила и неотразим натиск .. Когато заболи .. когато дойде виещата болка на тялото поради един спукан апендесит да речем ти ще бъдеш принуден да позовеш на помощ тоя външен свят който сега не признаваш .. ще трябва да признаеш и потърсиш този обективен свят за да те избави той чрез лекарите си от болката и страданието .. Ето такова чудо е реалноста .. дори да не го признаваме .. то ще ни принуди да се съобразяваме с него .. геле нема .. срещу ръжена не се рита..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/

Редактирано от Пeтkoв на 15.02.05 21:30.



Тема НА ПРАКТИКА СА ПРАГМАТИЧНИ И СЕ СЪОБРАЗЯВАТ .нови [re: geri®]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано15.02.05 21:13



Здравей Гери ,
Наистина в болниците има болни хора които имат разрив на личност с реалноста около нея..
Но хората с които тук беседваме не са такъв случай .. те в всекидневният си живот са прагматици съобразяващи се с реалноста около себе си .. никога не пресичат релсите когато идва влакът.. На теория обаче изповядват причудливи философии .. матрици .. солипсизъм и всякаква такава "дрянь" .. прости ми руския термин..

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/


Тема Re: Пак за КАЛЕНДАРА НА МАИТЕнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.02.05 22:11



Гери, сериозно, няма никога да разбереш и грам от онова, което казвам, докато не си избиеш от главата, че доказателството е панацея за всичко.
Твърде голяма значимост си му придал.

Ти казваш: личните чувства и разбиране не са доказателство.
Пък аз казвам: доказателството не е лични чувства и разбиране .
Разбирането е различно от доказателствата и не се нуждае от тях винаги и на всяка цена.
За разбирането не са априори необходими доказателства.

Ти без доказателства не можеш да живееш, а аз мога. Наплеват така да се каже на твоите доказателства.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: НА ПРАКТИКА СА ПРАГМАТИЧНИ И СЕ СЪОБРАЗЯВАТ .нови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.02.05 22:19



Не изповядвам на теория, Петков, хич даже и не!
Напълно на практика се опитвам и даже понякога успявам.
Аз не съм теоретик, ни дървен философ, жив прагматик съм си и изповядвам максимата: "Не е важно дали е истина, важно е дали работи".
Също така знам, че светът се базира на психичната енергия-тя е алфата и омегата на всичко останало.

Както и съм наясно, че тая вселена има любезното свойство да дава доказателства за всяка наша парадигма.
Та щом ти казваш, че има една единствена обективна реалност, със сигурност вселената ти е подала всички необходими доказателства за това.
Гери пък непрекъснато е гладен за доказателства-на него вселената му подава доказателства под път и над път.

Аз примерно търся друго и друго ми се дава...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: НА ПРАКТИКА СА ПРАГМАТИЧНИ И СЕ СЪОБРАЗЯВАТ .нови [re: Пeтkoв]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.02.05 22:25



И не знам що, ма линкът към сайта ти не бачка, даже след като ти оправя грешката.
Вместо http//petkopetkov.narod.ru/ ми дава майкрософт.
Вземи си го оправи прагматично.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: НЯМА СОБСТВЕННИ РЕАЛНОСТИ,ИМА СОБСТВЕННИ ПРЕДСнови [re: geri®]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано15.02.05 22:31



Гери, твоето упорство с тия доказателства ме присети за оня виц за милиционера де искал баничка.
И продавачката все му вика, че нямаме, другарю.
И той се ожалвал на началника си, а оня го пита: "А ти що не взе тавата с баничките да я удариш по главата?"

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема НИЩО НЕ МИ Е НАРЕД , ЗАТУЙ И ОПАШКАТА МИ Е НАПРЕД.нови [re: Kaily]  
Автор Пeтkoв (стар клубар)
Публикувано15.02.05 23:03



Здравей Кайли ..
>>>
И не знам що, ма линкът към сайта ти не бачка, даже след като ти оправя грешката.
Вместо http//petkopetkov.narod.ru/ ми дава майкрософт.
Вземи си го оправи прагматично.


<<<
Благодаря ти Кайли .. ти си злато.. !!! Забележката ти бе съвсем правилна .. наисина имах грешка в линкът на страницата си .. оправих го .. сега е вече наред..
Но като казах "наред" и се сетих вица дет направили забележка на кучето че опашката му била подвита и стърчала напред .. тогава кучето рекло :
-Нищо не ми е наред .. затуй и опашката ми стърчи напред ?

НЕ ИДВА ЛИ ЧОВЕК НА ТОЗИ СВЯТ ЗА ДА ПРЕГЪРНЕ ЕДНО ДЕТЕ !/надпис върху плоча от древния Рим/



Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.