Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема а като съм почнал, да попитам и тук...нови  
Автор jafar (в транс)
Публикувано25.07.04 23:52



...аз със сциентологията не съм запознат, хич даже, наскоро четох нещо повече и ми стана интересно. но понеже сега ме занимава въпроса за душата и съществуването и след смъртта, рекох да ви питам и вас: има ли според сциентологията такова нещо, или тя се занимава само с усъвършенстването на човека в материалната му част....

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: jafar]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано26.07.04 00:32



Според сциентологията душа май много много няма.
Хъбард си е типичен хамериканец и прагматик, занимава се с електрониката на човека и много работа върши.
Обаче изрично си указва, че с бог не се занимава, за това има религии бол.
Сциентологията се нарича практическа религиозна философия.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: Kaily]  
Автор jafar (в транс)
Публикувано26.07.04 03:22



нещо четох из нета, че здраво наблягали на прераждането, ама стигнали доста далеч. дори отвъд живота на вселената стигали, пък не знам.... затуй ми стана интересено, де, понеже съм в търсене на подходящата религия, пък наличните нещо не ми харесват. колко му е да взема, някоя нова да измисля

поздрави!

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук... [re: jafar]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано26.07.04 10:42



Ами така е.
Процесингът най-общо е нещо като изчистване на човека от всички минали мърсотии. Казва му се трак на времето-пътека на времето.
Прави се горе долу по метода на връщане в миналото и търсене на минали инциденти, но човекът си е в абсолютно съзнание-не се използва категорично хипноза.
Хъбард разглежда миналите инциденти като различни вериги от енграми-демек инциденти. И за всяка верига си има една базисна енграма, първоначална. Нея дири да изчисти и затова се връща все по-назад и по-назад. И в процеса на това връщане, сам си пише, колко бил учуден и даже си казвал сам на себе си-Е те това на мен точно пък не може да ми се случи, невъзможно е.
Щото първоначално предполагал, че базисната енграма е някъде около двегодишна възраст най-много назад във времето. Обаче пациентите му почнали да прескачат още по-назад, в пренаталния период, още по-назад, в минали животи и той избудалял от учудване.
Има една интересна книга история на света по въпроса. И разглежда даже някои съществуващи енграми у човека като следствие от верига, почваща примерно от молюските. Та наистина се връща много назад във времето, но разглежда човека като съвкупност от тетан (дух) и генетична същност (тяло).
Той разглежда света като 8 динамики-ти самия, семейството, групата, човечеството, земята, вселената, духовните същества и бог. Но с осма динамика, бог, изрично казва, че не се занимава.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: Kaily]  
Автор jafar (в транс)
Публикувано26.07.04 19:53



хм! интересно звучи... и невероятно също! някакво четиво да ми препоръчаш?


"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: jafar]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано26.07.04 21:26





Виж Историята на човека. Има много интересни книги.
Ако ти се разхожда из сайта, имай предвид, че и тая църква се е разцепила отдавна, тия май са от свободната зона.
Щото твърдите последователи нищо не изкарват в нета и са доста по-скучни.
Имаше още сайтове, обаче не мога да ги намеря в момента.
Те регулярно се гонят из нета кой има права да изнася или не изнася инфо.
Общо взето-както казва Хъбард-всеки играе играта, която му харесва.
А Хъбард е голям създател на игри, така си е направил игрището, че има хиляди проходи, тунели, тайни скривалища и неочаквани оръжия...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: Kaily]  
Автор jafar (в транс)
Публикувано27.07.04 00:34



мерси много! види се, ще се образовам

"...казват, че съдбата закриля смелите и тези, които могат да се поучат от грешките си..."


Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: jafar]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано25.05.19 00:33



Не съществува его/душа след смъртта на тялото понеже то върви комплект с тялото. Има обаче друга "врътка" - ти не си нито душата нито тялото.



Тема Re: а като съм почнал, да попитам и тук...нови [re: Kaily]  
Автор Crazy Space (новак)
Публикувано25.05.19 00:39



Е те това на мен точно пък не може да ми се случи, невъзможно е. Той вместо да се беше занимавал с глупости да беше се концентрирал да разбере какво е това "мен" и като стопли, че то е илюзия квото и да му се е случвало нема абцелутно никфо значение. Тва е като да заколиш като отрежеп главата, а не като него да убиваш бодейки с карфица ануса и да чакаш пациента да умре от кръвозагуба.Е за това без лоши чувстеа към този илюзорен образ казвам, че е псевдогуру и може да заведе други само където се е завел самия себе си тоест в 12 та глуха.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.