Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 24.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема сциентология  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 15:51



эБhttp://www.entheta.ru/

Данный сайт посвящен борьбе с культом жадности и власти - с самой опасной тоталитарной секте современности - Саентологией. Представлены как критические материалы, так и секретные документы саентологов.



Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 20:36



В сайентологии и дианетике есть что-то, что заставляет людей неожиданно уверовать в скорое и полное избавление от всех житейских неурядиц. Чтобы раз и навсегда устранить препятствия на пути к успеху, достаточно просто поверить в учение Рональда Хаббарда. Именно он в 1952 году прошлого столетия основал Всемирную церковь сайентологии, став лидером одного из самых популярных культов XX века. Его деятельность можно охарактеризовать его же крылатой фразой: «Хочешь стать богатым – придумай свою религию».



Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:05



В Канаде, США, Италии и Франции деятельность сайентологов находится под постоянным надзором полиции, а в Греции и ряде других государств она и вовсе запрещена. Власти этих стран пришли к выводу, что сайентологи используют в своей деятельности «приемы и методы воздействия на сознание людей, приводящие к тяжелым душевным и психическим последствиям». В какой бы стране ни вспыхнул очередной скандал, обвинения сайентологам предъявляются примерно одинаковые: вмешательство в финансовые дела компаний, стремление подчинить себе влиятельных представителей бизнеса, политики и властных структур.



Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор- (Нерегистриран)
Публикувано24.07.04 21:33



http://www.entheta.ru/hco/index.html



Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано25.07.04 16:08



Има доста добро инфо в сайта, благодаря за което.
Особено за руските преводи за ОТ.
Преди година и нещо бях попадала на този сайт и теглила някои неща, сега вече ги виждам и в руски превод.
Момчето изглежда кара на принципа едната ръка да не знае какво прави другата.
А може и цялата работа да има дълбок езотеричен смисъл.
Във всеки случай аз лично не бих посмяла да пусна сайта тук, благодаря ти, че ти го направи.

Що касае обвиненията..в момента съм заета да се чудя защо нашта държава ни вкара в Ирак и колко невинни жертви ще дадем, както и могат ли вече изобщо да бъдат избегнати.
Та сциентолозите са ми последна грижа.
Обаче ако успееш да направиш от мухата слон, невиждайки истинският слон, дето се кани да ти стъпи на главата, свирни.
И изобщо...обаждай се...


Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
АвторLRH (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 12:45



Виж сега. Може и Църквата на сциентологията наистина да е извършила част от ужасиите описани в сайта, който даваш, а може и да не е така. При всички случаи обаче, неможе да се отрече факта, че дианетиката и сциентологията като духовни практики са действени и ефективни, че помагат на човека да запази духовното си здраве и да се справя по-лесно с предизвикателствата на живота.
Все пак никой не те задължава да участваш в каквито и да било организации, за да се ползваш от тази духовна технология. Спокойно можеш самостоятелно да си етеш книжките и да си я прилагаш самостоятелно в живота.
Ако опиташ и намериш смисъл в сциентологията, ако тя ти помага, тогава не виждам нищо лошо да я използваш. Така няма да пострада нито джоба ти, нито физическото или духовното ти здраве.
Не изкючвай и възможността много от нещата изнесени на сайта да са провокация или измислица.



Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано17.08.04 22:30



ха

Тя беше от онези блондинки, заради които епископът би издънил с шут витража в църквата.


Тема Re: сциентологиянови [re: -]  
Автор Nayden Todorov (незапознат)
Публикувано11.10.04 12:23



Spored tova, koeto sam chel, scientologijata naistina e svarzana s mnogo pari, dotolkova, dokolkoto chlenuvashtite v tazi carkva trjabva mnogo da plashtat - edin vid carkoven danak. Dalboko se samnjavam obache v goljama chast ot tova, koeto pishe na tazi stranica. Vazmojno e da e verno. No si mislja, che sme vinagi gotovi da obvinjavame vav vsichki grehove tova, koeto ne poznavame...



Тема Re: сциентологиянови [re: LRH]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано15.10.04 13:25



Моите наблюдения и бегла практика върху част от сциентологичните техники, за част от лично които нямам съмнение че са почерпени от преки контакти с представители на извънземния разум с които по една случайност имам контакт и аз са следните:
- техниките за прочистване на подсъзнанието, които са им дадени лично за мен не са подходящи поради твърде големия обем подсъзнателна информация която нося
- премахване фината бариера подсъзнание/съзнание при дори на фона на незапушени субмолекулярни канали на Силата при мен има парадоксален ефект защото е възможно по подобие на развалена прахосмукачка подсъзнанието ми да засмуква енергийна шлака от ноосферата и да я изхвърля при процесинга, обратния процес при мен е с доказана доказана ефективност мога да поема на астрално ниво данни от ритуали и впоследствие при наличие на определени житейски условия по подобие на поведенчески модели заколдовани хипнотично да бъдат реализирани макар и частично
- безкрайността от логически хаос варианти при мен се явява затруднение, поради паганистичната ми нагласа да вървя по пътя на най-малкото съпротивление
- оценям твърде високо желанието на сциентолозите да предоставят обема им от данни с цел самоочистване името на техния патрон и това на последователите му
- никога не съм намирал за уместно да се прави пазарлък в неуместния момент, като за хора с определно ниво на разумност независимо от белийва им проблема с парите въобще не стои на първо място



Тема Re: сциентологиянови [re: Kaily]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано18.10.04 17:25



В отговор на:

Та сциентолозите са ми последна грижа.


- и на мен.
Още повече, че бях весел свидетел на основаването на клона им в България.
Всички съмнения, че може да напакостят се разсеяха.

На гол тумбак - чифте пищови!

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.