Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:13 11.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 22:21



Е това ли е пълният текст?
И как каво ме бърка, всички ние живеем хем отделно и сме всесилни и богове, ама хем и в контекста на останалите.

Все едно шаранът да си плува във водоема и да си вика-а, нека заводът ми замърсява водите, какво ми пука, дреме ми.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.08.04 22:29



Ако си го казва така няма да се получи, но ако успее да се обеди на 100% че завода не може да му навреди, нищо няма да му стане. Един образ така е преживял атомната бомба като е бил на 2 км от нея, без абсолютно никакви последствия.Както и да е ето ти го цялото:

13:1 And, I stood upon the sand of the sea, and saw a beast rise up out of the sea, having seven heads and ten horns, and upon his horns ten crowns, and upon his heads the name of blasphemy.

13:2 And the beast which I saw was like unto a leopard, and his feet were as [the feet] of a bear, and his mouth as the mouth of a lion: and the dragon gave him his power, and his seat, and great authority.

13:3 And I saw one of his heads as it were wounded to death; and his deadly wound was healed: and all the world wondered after the beast.

13:4 And they worshipped the dragon which gave power unto the beast: and they worshipped the beast, saying, Who [is] like unto the beast? who is able to make war with him?

13:5 And there was given unto him a mouth speaking great things and blasphemies; and power was given unto him to continue forty [and] two months.

13:6 And he opened his mouth in blasphemy against God, to blaspheme his name, and his tabernacle, and them that dwell in heaven.

13:7 And it was given unto him to make war with the saints, and to overcome them: and power was given him over all kindreds, and tongues, and nations.

13:8 And all that dwell upon the earth shall worship him, whose names are not written in the book of life of the Lamb slain from the foundation of the world.

13:9 If any man have an ear, let him hear.

13:10 He that leadeth into captivity shall go into captivity: he that killeth with the sword must be killed with the sword. Here is the patience and the faith of the saints.

13:11 And I beheld another beast coming up out of the earth; and he had two horns like a lamb, and he spake as a dragon.

13:12 And he exerciseth all the power of the first beast before him, and causeth the earth and them which dwell therein to worship the first beast, whose deadly wound was healed.

13:13 And he doeth great wonders, so that he maketh fire come down from heaven on the earth in the sight of men,

13:14 And deceiveth them that dwell on the earth by [the means of] those miracles which he had power to do in the sight of the beast; saying to them that dwell on the earth, that they should make an image to the beast, which had the wound by a sword, and did live.

13:15 And he had power to give life unto the image of the beast, that the image of the beast should both speak, and cause that as many as would not worship the image of the beast should be killed.

13:16 And he causeth all, both small and great, rich and poor, free and bond, to receive a mark in their right hand, or in their foreheads:

13:17 And that no man might buy or sell, save he that had the mark, or the name of the beast, or the number of his name.

13:18 Here is wisdom. Let him that hath understanding count the number of the beast: for it is the number of a man; and his number [is] Six hundred threescore [and] six - - 666.

Редактирано от BrandofAmber на 09.08.04 22:30.



Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 22:46



Дай го на български.
Чела съм го някъде, но след като е пълно с толкова алегории, къде е гаранцията, че и тия печати са печати и т.н.
Интересно защо останалото се приема алегорично, а печатите-буквално.

И-не се увличай от солипсизъм, въпреки че сега едва ли ще ме разбереш.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.08.04 23:01



Че кой казва че не са символични?Според мене "в" дясна ръка и "в" челото определено си клони към отнемане на способностите.
Печата за който ти говориш обаче е съвсем реален, това го гарантирам.

Иначе не става въпрос за солипсизъм. Ако бях гореспоменатия шаран щях напълно да осъзнавам че завода е реален, просто стандартните за старата физика начини на въздействие вече са доста остарели дори и според що годе модерните физици.
Нямам предвит че не трябва да обръщаш внимание на това около тебе.Просто ако се вкопчваш в него преди още да се е появило като се появи ще ти въздейства много силно.



Глава 13
1 И видях звяр, който излизаше от морето и имаше десет рога и седем глави; и на роговете му десет корони, и на главите му богохулни имена.


2 И звярът, който видях приличаше на леопард, и краката му бяха като крака на мечка, устата му като уста на лъв; и змеят даде нему силата си, престола си и голяма власт.


3 И видях една от главите му като-че-ли смъртно ранена; но смъртоносната му рана оздравя; и цялата земя очудена отиде след звяра и поклониха се на змея по причина, че даде властта си на звяра;


4 поклониха се и на звяра, казвайки: Кой е тоя звяр? и кой може да воюва против него?


5 И даде му се да говори и с устата си горделиво и богохулно; даде му се още власт да действува четиридесет и два месеца.


6 И отвори устата си да изрече хули против Бога, да хули името Му и скинията Му, па и ония, които живеят на небесата.


7 И позволи му се да воюва против светиите и да ги победи; и даде му се власт над всяко племе и люде, език и народ.


8 И ще му се поклонят всички, които живеят на земята, всеки, чието име не е било записано от създанието на света в книгата на живота на закланото Агне.


9 Ако има човек ухо нека слуша.


10 Ако някой завежда в плен, и той в плен ще отиде; ако някой убива със сабя, и той трябва от сабя да бъде убит. Тука е нуждно търпението и вярата на светиите.


11 И видях друг звяр, който възлизаше от земята; и имаше два рога прилични на агнешки; а говореше като змей.


12 Той упражняваше всичката власт на първия звяр в неговото присъствие, и принуди земята и живеещите на нея да се поклонят на първия звяр, чиято смъртоносна рана бе оздравяла.


13 И вършеше големи знамения, до там щото да направи и огън да излиза от небето на земята пред човеците.


14 И мамеше живеещите на земята чрез знаменията, които му беше позволено да извърши пред звяра, като казваше на живеещите на земята да направят образ на звяра, който беше ранен от сабята и оздравя.


15 И позволи му да се даде дишане на звяровия образ, така щото звяровия образ да продума: също и да направи да бъдат избити ония, които не се покланят на звяровия образ.


16 И принуждаваше всички, малки и големи, богати и сиромаси, свободни и роби, да им се тури белег на десницата или на челата им;
(тук трябва да е в десницата и в челата им, по англиския превод)


17 за да не може никой да купува или да продава, освен оня, който носи за белег името на звяра или числото на неговото име.


18 Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.



Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.08.04 23:47



Е може пък да не се вкопчвам, а да го изучавам.
Щото да му обръщаш гръб пък хептен не върви.

Според мене "в" дясна ръка и "в" челото определено си клони към отнемане на способностите.
Печата за който ти говориш обаче е съвсем реален, това го гарантирам.


Обясни повече, както и засега ме интересува последният абзац
Тук е нужно мъдрост; който е разумен, нека сметне числото на звяра, защото е число на човек; а числото му е шестстотин шестдесет и шест.

Който...ще сметне числото, а то е...
е значи не е това!!!
Числото не е 666, а е подсказка.

А освен това който не е записан в книгата...напоследък го чувам това доста често и съвпада със собствените ми представи за хората с души и за биомасите без души?

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано10.08.04 00:25



Гемантрия. На иврит всяка буква има стойност и ако ги събереш и дават едно и също число значи са близки по значение(Бог и Любов например) и тн. и тн. говорили сме го в окултизъм доста. Основна част от Кабала между другото.От там и го разбирам - "който разбира гемантрия и може да сметне името му ще знае, че ако се получи 666 значи е звярът.".Звучи малко куцо, но напълно пасва на маниера на тези текстове(кабалистичните).

За отнемането на способностите звучи логично- в дясна ръка или в челото?
Замисли се де,дясната ръка символизира пътя на светлината както и способностите чисто физически.Съответно "в челото" поне на мене ми звучи като съзнание.Демек ще омота всички тотално.
Разбира се може и просто да въведе знак за последователите си който да се носи на ръката или челото с тези неща човек не знае докато не станат.


Това за душите като схващане според мене само ти пречи, но ти си знаеш. Не че не е до голяма степен вярно, но доколкото рабирам съвсем не по начина по който май си мислиш.
Бавно и полека нещата се променят, ако не се беше толко вкопчила... ъъъъ... извинявай... ако не изучаваше толкова усилено идеята за хората без души щеше да видиш че нещата вървят доста готино и това със зомбирането е неизбежно за момента.

Редактирано от BrandofAmber на 10.08.04 00:41.



Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: BrandofAmber]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.08.04 01:15



Ако се получи 666, значи е звярът, ма това не значи, че 666 ще са точни три цифри-шестички.
А значи, че чрез някакви там сметки ще се докарат 666.
Примерно думата небе и думата поле-само като пример-ще могат да докарат цифрите 666.
Ма в една книга може 1000 пъти да се употреби небе и народа да зяпа и дири точно цифрите 666 и да не обръща никакво внимание на употребената дума небе.

Какви думи отговарят на това число?

Не съм се вкопчила, нещо повече-от все повече различни и несвързани едно с друго места получавам потвърждение на иначе вътрешното си виждане.
Как да ти го кажа-в идея можеш да се вкопчиш, можеш и да се откопчиш.
Но като виждаш дърво, просто виждаш дърво. Ако виждаш изсъхнало дърво, просто виждаш изсъхнало дърво.
Аз вярвам на вижданията си, не на книгите. И въпреки това получавам потвърждения и от писани текстове за това.

И все пак ме интересува ти какво мислиш за тоя текст за невписаните в книгата на съдбата?

Що касае зашематването на хората-в последните месеци лично аз се чувствам в едно състояние на блаженство и аха да си помисля, че съм просветлена. почнах да слушам и от други хора, че са в такова състояние, после стана нещо въпрос за Нептун и че действа като наркотик, после, че бил ретрограден....та се чудя вече дали не се подава по някакъв начин нещо като наркотични вибрации, де да знам. Като бром в чая. Минава ми през ума мисълта, че ако предстоят катаклизми и то неизбежни, е по-добре лека упойка...

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: Kaily]  
Авторtamas (Нерегистриран)
Публикувано12.08.04 09:11



"по-добре лека упойка..."

До колкото знам, преминаването в ново ниво на съзнание трябва да стане с пълно съзнание



Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано12.08.04 12:39



Три цифри 6(в смисъл не шестотин шестдесет и шест, а три шестици една до друга) става от три пъти Вав.
Това е достатъчно като звучене да е В, някои шемети например предполагат че е WWW-то(world wide web - демек интернет).Има и още по хитроумни предположение, но можеш да си се сетиш и сама. Всички три В-та едно до друго ще прави 666, а за цяла дума даваща шестотин шестдесет и шест, ами твърде много са. Единствения вариант е да вземеш името и да смяташ на място.Както и да е, честно казано тази тема с 666 малко се изтърка(още преди 50-тина години с Кроули), та аз съм до тук.

За душата точно сега много сериозно си изчиствам нещата, така че каквото и да кажа в момента почти със сигурност ще го променя като теза в следващите няколко седмици.
Това за книгата на съдбата, го тълкувах горе долу по твоя начин до преди 5 минути, но точно сега ми попадна инфо че с цялата фраза с агнето пак се има предвит идването на 12-тия лъч.

Редактирано от BrandofAmber на 12.08.04 13:08.



Тема Re: 8 юни и преминаването в ново ниво на съзнаниенови [re: tamas]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.08.04 14:34



Аз не знам ти какво си чел, че трябва да бъде.
Аз ти казвам какво наблюдавам-от много места много различни хора ми казват, че не им пука, чувстват се успокоени и блажени един такива.
И аз в това число.

И давам варианти за това състояние-това е действителността и няма нищо общо с това какво ти или аз сме чели.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.