Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: demandred]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано08.09.05 19:06



Ми аз не си давам зор да се просветлявам.
От друга страна настоявам пред който хвана за канарче да ме признава за просветлен. :-)

Де да знам до какво води, то нищо не едно цяло, че да го определиш и оприличиш.
До множество разпокъсани уж неща.
До ясно виждане, извън менталните модели. Често се изнервям на хорската глупост да вижда, което му се иска или което са му набили в главата.

А като виждаш ясно, почваш да се ровичкаш как да промениш нещата така, както на теб ти харесва и се правиш на магьосник, променяйки реалността си.

Значи аз някак съм убедена, че не можеш да промениш реалността, преди да я видиш що годе по-ясно-т.е. без илюзията на менталния модел.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: Kaily]  
Авторdemandred (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 10:57



Благодаря ти за отговора , ще продължавам напред капка по капка както каза...
Нали не се изнервяш на сериозно на хорската глупост? Според транссърфинга създаваш излишен потенциал тъй



Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: demandred]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.09.05 11:25



За съжаление страшно се изнервям от хорската глупост, това ми е дребният тиранин.
По-точно не от самата глупост, а от глупостта, съчетана с претенции.

Тъкмо сутринта се наложи да се самоуспокоявам, след като ми вдигнаха кръвното по тоя въпрос. И дойдох до извода, че много хора са изучили много неща и имат много дипломи, които им дават претенции и високомерие, но са основно скарави с елементарната логика, която е всъщност здравия смисъл.

Мдам, основното бедствие на нашето време са претенциите без покритие.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: Kaily]  
Авторdemandred (Нерегистриран)
Публикувано09.09.05 11:38



Сещам се за няколко такива хора - с дипломи , положение ...
Когато паднат от пиедестала си - много ги боли , чак да ги съжалиш :)



Тема Re: Деклариране на намерениетонови [re: Kaily]  
Автор BrandofAmber (Shante Ishta)
Публикувано09.09.05 12:26



Хе-хе, не само. Като се търси на трансърфинг не се появяват, та другото инфо е че са излезли.

Вечен е само мигът.



Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: demandred]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано09.09.05 16:44



Лошото не са хора, които падат от пиедестала си, а такива, които се задържат там.
А напоследък по пиедесталите са накацали предимно такива, то затова положението на Земята е плачевно.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: Kaily]  
Авторdemandred (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 09:06



Ами няма какво да се прави освен да избираме други варианти на реалността . Според Зеланд е евда ли не много лесно ...

Ти пробвала ли си да промениш реалността сама или пък с още някой?



Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: demandred]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано10.09.05 18:40



Пробвала съм.
Винаги реалността можеш да я сменяш сам, защото всеки има право на свободна воля.
Промяна на отношение води до промяна на реалността.
При мен се получава лека полека обаче, не мога да я сменя изведнъж и да ми текне като по мед и масло.
Сигурно защото и отношението е трудно да се промени, всъщност години ми отидоха, за да разбия първоначалната инерция, то е като да се потопиш дълбоко, да се разпаднеш на съставните си атоми и да се изградиш наново в много по-гъвкава форма.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: Kaily]  
Авторdemandred (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 11:41



Това с инерцията го усещам и при себе си . Ето например вчера ме изкараха извън нерви и аз се оставих - въпреки че си спомнях многото неща прочетени в книгите :) Обаче се поддадох . Хубавото поне е че се усещам , а и се по трудно ме повлича инерцията.

При мен се получи голяма промяна след като четох Холографската вселена и Разговори с бога - добре че беше в този ред , иначе втората книжка щеше да отиде за попдалки. Хубавата новина която научих от там е че всичко което мога да си представя и пожелая , вече го има и само чака избора ми ...
Така вече даже не става въпроса за промяна на реалността а просто за избор
Кога ли ще може да го правим мигновенно :)



Тема Re: Трансърфинг-преводнови [re: demandred]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано12.09.05 20:24



Никога.
Реалността ще е винаги инерционна, защото такава е нейната същност и винаги трябва време, през което да поддържаш "възнамеряването" в изрядност.

Хъбард прави много голямо ударение върху способността да поддържаш в главата си възнамереното, казва му мокап.
Хората, които могат да създават стабилни мокапи, могат и да прокарват в реалността виденията си и стават създатели.
Останалите нищо не правят, защото мокапът е нестабилен и непрекъснато се разтича.
Примерно-погледни предпет пред себе си, огледай го внимателно и после затвори очи и си го представи твърд.
Трябва да задържаш видението стабилно.

В реалността нещата се проявяват, само ако има достатъчно твърдост и стабилност в създадените за тях мокапи.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.