Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:13 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Белите и черните учителинови  
Автор KailyМодератор (звън на камбана)
Публикувано04.01.04 14:42





Еволюционният ръст протича в две направления. От една страна човек повишава горната си еволюционна граница: разширява съзнанието си, учи се на любов, доброта, милосърдие, самоотверженост, мъдрост, с две думи работи на по-високи потоци, и тук му помага, както е прието да се счита в окултизма, белият учител, чиято задача може да се определи като помощ в избора нагоре.
От друга страна в хода на еволюционния ръст трябва да се качва и долната граница, трябва да отмират низшите части на "Аза", човек постепенно да се разделя с егоцентризма, алчността, мързела и т.н. Обаче низшите части не си заминават доброволно: те съществуват във вид на определени програми на подсъзнанието и са включени в цялостната система на психиката на човека. Първият етап на ликвидация на ниската програма се състои във въвеждането и в съзнанието; другояче казано, преди да се бориш със злото в себе си, трябва да го откриеш. Ето тук е и необходима помощта на черния учител: изкусителят, съблазнителят. Той създава такива ситуации, които извикват за живот низшето начало в човека, и, изкушавайки го, предлага забранения плод, т.е. енергиен поток с ниски за дадения човек вибрации, инициирайки чрез тях съответната низша програма в подсъзнанието (примери всеки може да намери сам в собствения си живот или живота на околните).
Виждайки низшето начало, понякога проявяващо се с неочаквана сила, човекът го съпоставя с наличното висше, т.е. с горната част на еволюционната граница, и изпада в ужас. Това е и отправната точка за съзнателната еволюционна работа.
Черната и бялата роли са много динамични: един и същи човек може да бъде бял учител, а след това неочаквано да стане черен за същия човек. Или да бъде бял учител за един и черен-за друг.
Черните и белите учители се изпращат от определени егрегори с цел еволюционното развитие на човека. Понякога обаче самият егрегор играе ролята на бял или черен учител, създавайки ситуации, включващи тези или онези програми на подсъзнанието и тук много зависи от избора на човека. Той може да отскочи встрани от ситуацията, възкликвайки ужасен: "Това не бях аз!"- и да се постарае повече да не попада в аналогични ситуации, тоест да се отключи от егрегора, а низшата програма да преведе по-дълбоко в подсъзнанието; а може и да си каже: "Ето точно това още не съм опитвал.", и да потъне в греха, очаквайки че ситуацията сама един ден ще го изплюе обратно (и тя наистина ще го изплюе, но изрядно премазан и по-зле от преди).
Единственият ефективен метод за борба с низшите програми е тяхното въвеждане в същностното съзнание. Това обаче не е лесно и изисква вътрешна честност, която от своя страна също се изработва с труд в борба с низшето начало.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.

Тема Благодарянови [re: Kaily]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.01.04 15:01



за написаното, има върху какво да се помисли.
Спорна 2004 година ти желая !



Тема Re: Благодарянови [re: nbb]  
Автор KailyМодератор (звън на камбана)
Публикувано05.01.04 15:51



Спорна и на теб.
И каквото си поискаш, да се осъществи...ама ти пък умната с поискването...
Целият текст е много интересен, за егрегорите...даже малко ужасяващ. Ма ние сме смели.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: Благодарянови [re: Kaily]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано11.01.04 23:51



И аз, благодаря! Имах въпроси точно за учителите и учениците.
Според някой умове, ние всички сме учители и ученици.
Всеки допринася както за своето развитие, така и за развитието на другите.
А ерегорите...някакси, не ми допадат. Знам ли -обсебващи ...може и криво да съм разбрала. Важното е , че ми помагаш. Нямаш представа колко много.


Не ти е приятел този, който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш


Тема Re: Благодарянови [re: Amore]  
Автор KailyМодератор (звън на камбана)
Публикувано12.01.04 00:38





Обаче тая любима максима на Слави-не съм съгласна много с нея. Ако приятелят ти е в момента черен учител по волята божия и не те кара да плачеш, значи не ти е приятел.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Re: Благодарянови [re: Kaily]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано12.01.04 01:07



Максимата е послание.
Учителят ми е, тъкъв каквато е и ученичката. На всекиму полагащото се

Не ти е приятел този, който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш


Тема Re: Благодарянови [re: Amore]  
Автор KailyМодератор (звън на камбана)
Публикувано12.01.04 12:09



Смени си малко ученическата нагласа да ме допуснеш да ти стана учител, пък за реването ще се разберем.

Не питай за кого бие камбаната. Тя винаги бие за теб.


Тема Пак запавядай [re: Kaily]  
Автор Amore (бебе-астро-стре)
Публикувано12.01.04 22:06



Малко остана и да се плаче днесУчител-имам! Мисля, че е бял. Обаче той ми каза, че работи с Астрология, цветовете ги оставял за художниците
И аз, ни гък ни стон

Не ти е приятел този, който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.