Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "ШЕСТИЯ ТИБЕТЕЦ"нови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано20.03.07 18:53



А така, браво на теб. А не знаеш ли че не е хубаво така да се прави.
Я прочети древнита какво казват за сладостта на удоволствието

:
Сега те моля да чуеш от мен за трите вида щастие, на което обусловената душа се наслаждава и с чиято помощ понякога се освобождава от всички нещастия. Това, което в началото може да е като отрова, но накрая е като нектар и събужда човек за самореализация е щастие в областта на доброто. Щастието, което се поражда от контакта на сетивата с техните обекти и в началото е като нектар, а накрая е като отрова е в природата на страстта. А за щастието, което е сляпо за себереализацията, което от началото до края е просто измама и възниква от съня, мързела и илюзията се казва, че е в природата на невежеството.

Твоето е от страстта май, а?
Казвах ти аз че има по- лесно щастие от нашето, но ти не ме разбра че исках да ти кажа за тези със съня, мързела и илюзията... си се кефят, знание нямат, не го искат и си живуркат за собствено удоволствие

Пътищата са проходими!

Тема Re: наестия тибетецнови [re: ПЪTниk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано20.03.07 23:15



Мисля, че го казах, та чак го натъртих, моля ти се не ми натяквай вече и не ми налагай своето разбиране, па било то заимствано от разбирането на древните.
Просто не ме интересува, живея си в първичната чистота и невинност на нищонезнаеща, "тук и сега" не съществуват писания на древни, бъдещи и съвременни, има само новост и невинност.

Просто не ме интересуват философиите ти.


.

Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.


Тема Re: наестия тибетецнови [re: Kaily]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано21.03.07 19:15



Виж скъпа приятелко, тук е форум и всеки има право да изказва мнение.
Право на всеки-РАЗБИРАШ ли?
Нормалните и щастливи хора когато не ги интересуват чуждите мнения, просто не ги четат и ги подминават с безразличие и това е тяхно право.
Как така на теб щастливке ти хрумна да ме молиш да се огранича в изказването на мнение и то по начин недостоен дори и за улична метачка.
Щом ме молиш, бих се отказал от мненията си, но по начина по който го правиш едва ли ще стане твоята.
Ще си помисля за молбата ти и непременно ще ти съобщя какво е окончателното ми решение.



Пътищата са проходими!

Тема Много ми харесвашнови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано21.03.07 20:14



Духовно но не духовно бе с 2 думи харевсваш ми ма не като да те изтрескам -това само понякога когато си красива-нали разбираш?





Тема Re: "ШЕСТИЯ ТИБЕТЕЦ"нови [re: ПЪTниk]  
Автортa-pa-paм (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 21:26



на титулната страница пишеше че е продължението на тук изложената книга, при това не беше 50-тина листи, а доста повече, но нямах време да я прелистя



Тема Re: Много ми харесвашнови [re: Boлk]  
Автор KailyМодератор (не*избе*жна)
Публикувано21.03.07 21:49



Аз винаги съм красива, ливадо.
Руски не разбираш ли? Ако не, много жалко.
Принципите са изложени при трансърфинга, тия дни ги копирах.

Жизнена енергия, обаяние, интелект...ма ти си рупай и брой земните години.



Нещата са смислени не защото ние им даваме смисъл,а защото разкриват смисъла си пред нас.

Тема За това казах понякога:-)нови [re: Kaily]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано21.03.07 22:34



Аз винаги съм красива, ливадо.
Руски не разбираш ли? Ако не, много жалко.
Принципите са изложени при трансърфинга, тия дни ги копирах.

Жизнена енергия, обаяние, интелект...ма ти си рупай и брой земните години

Надушвам ти просто егото...
Така че аз гледам себе си и гледам да се смалявам, пък ти си гледай принципите и се надувай като пуйка на бунище.




Редактирано от Boлk на 21.03.07 22:37.



Тема Re: За това казах понякога:-)нови [re: Boлk]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано21.03.07 22:45



Напоследък съвсем се е сбръчкала...само преди час ми написа "принципите да го духат", а сега те определя като някакъв и си излага на показ принципите. Точно така, егото и върви пред нея с километър напред

Няма нейно мнение написано без тя да определи събеседника си като някакъв, но винаги по- дребен от нея.
Аз изчезвам от този клуб, смърди на гнило заради нея, а иначе има хубави слова тук.
Ти защо не я изядеш за да се отървем и от нея?



Пътищата са проходими!

Тема Re: За това казах понякога:-)нови [re: ПЪTниk]  
Автор Boлk (магичен)
Публикувано21.03.07 22:52



Я виж кво съм ти написал па на тебе в астрология





Тема Re: "ШЕСТИЯ ТИБЕТЕЦ"нови [re: тa-pa-paм]  
Автор ПЪTниk ( експресен)
Публикувано21.03.07 23:12



"Петимата тибетци" са йогистка система от елементарни изпълващи с енергия упражнения, произлезли от Хималаите. Известни са с името " петте ритуала за младостта и жизнеността", те са пренесени от Запад в началото на 20 век от британския запасен офицер, който ги усвоил в будиски манастир в Тибет
оригиналът е The Five Rites of Rejuvenation от Петер Келдер и публикувана за пръв път през1939г. и както вече знаеш Келдер ги усвоил от един пенсиониран офицер от британската армия.... четох някога навремето някъде, как същия офицер с вид на старец заминал за Тибет и след няколко годинии като звъннал на вратата бил толкова подмладен, че не могли да го познаят.
Много от практикуващите йога , които са практикували и и тибетците, казват че в тези упражнения има нещо необикновенно.
Същия писател пише че вероятно никога няма да разберем откъде идват тези упражнения...може би идват от Непал или северните части на Индия, от тибетските лами. Но въпросът не е в техния произход. Важното е че упражненията предлагат прост йогистки комплекс с огромна полза за онези, които имат желание да отделят десетина минути на ден, за да ги практикуват....пише авторът.
Книгата пред мен е 103 страници

Пътищата са проходими!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.