Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Мъжете, жените, ЛЮБОВТА  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 18:36



Нещата се заформиха снощи в един гадателски клуб. Там един клубар нападна нещастните жени, които запитват как да си върнат такъв или онакъв мъж, обяснявайки им с нетърпящ възражение тон, че всъщност мъжете обичат /той не споменава обичат, аз така го разбирам/ само достойни жени, които според него са жените, които не се вългалят в краката на избраника си /защо е решил, че някой се въргаля не знам/. Обясняваше още, че мъжете се забавлявали с леки жени /не знам откъде знае, че запитващите са леки, ма карай/, но ги изоставяли, когато срещнели достойната.
Според мен такова абсолютизиране показва доста голяма ограниченост, но човекът не е виновен, че е ограничен, толкова капацитет му е даден
Какво мислите по въпроса? Може да чуем и позицията на процесинга по темата



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано13.10.03 18:46



Ха ха, по едно и също време сме творили темите.
Аз пуснах почти подобна в оня клуб де-като отговор на някакво момиче, което искаше да знае повече по въпроса.
Но писах конкретно за овертите и възможната причина за охладняването във взаимоотношенията. Това Хъбард отдавна го е писал и аз май копирах някъде навремето-че охладняването се дължи на натрупване на оверти.
Но това засяга двойки, при които в началото е съществувало мир и разбирателство и хармония или поне уважение.
А ти засягаш въпрос за случаи, при които от самото начало така са поставени нещата, че едната страна е губещата-мъжката или женската.
Двойка се получава освен при наличието на други усровия и при наличието на равнопоставеност между двамата.
Т.е. да са на приблизително еднакво ниво на развитие. Ако нивото е твърде различно, този, който е по-високо бива изсмукван непрекъснато и рано или късно си тръгва. А въобще стои или бива привлечен от по-ниското ниво по причина на някой бутон, който ниското същество е напипало и с който си играе нагло.
Та по повод оная тема, която така те възмути-иди виж има и други мъжки мнения, че даже и женски, които му споделят мнението. Аз също го споделям, впрочем.
С две думи Анон навремето ми каза хубав лаф-можеш да имаш каквото си поискаш, стига да си готов да платиш цената.
Е, щом има хора, които са съгласни да се разделят с достойнството и себеуважението си, винаги ще се намери кой да им протегне ръка да го сторят.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Кой е клубът ?нови [re: ssonia]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.10.03 18:54



Да ходя да прочета повече по темата.



Тема Re: Кой е клубът ?нови [re: nbb]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано13.10.03 19:17



Астрология. Аз и там пребивавам чат пат, нали от всичко взех да отбирам.
На Сончето и натиснаха май бутон, ма сега ще го извадим.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 22:53



Хаха, Анон направил голямо откритие:)))))) Това го знам откакто се помня, макар и с други думи - всяко нещо си има цена.

Нека все пак уточним, че тези, които се обръщат там за "помощ" в повечето случаи изобщо не се унижават да уйдисват на прищевките на желания от тях обект /ако беше така нямаше да искат съвети там, би им липсвало време/. След това - те един вид правят признание пред себе си /а и пред другите/, че са допуснали да им се случи нещо, което не е хубаво. Това какво е според процесинга? Всеки случай, изобщо не прилича на оверт, или как точно беше?



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 00:24



Бе да не си писала и ти там, че така яростно ги защитаваш?
Аз вече ги забравих. Ама щом си се запънала-остава им достатъчно време за всичко-нали са на повикване. Докато чакат...

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано14.10.03 02:00



Кали, явно нещо витае из въздуха :). И аз си мислех напоследък да пусна подобна тема, но от малко по-друга гледна точка. И исках изрично да те помоля, да не цитираш Хабърт, а да ми кажеш човешкото си мнение. На несъвършения човек :).
Първо да те питам, защо според теб(а явно и според много други) човек, който обича(дори и да е "неравностойна" връзката, дори и да няма връзка) и признава, показва любовта си да губи достойнство и себеуважение?
Няма никаква логика в това. Да не говорим, че направо глупаво ми се вижда човек който обича да е без достойнство и себеуважение. Напротив. Най-достойният човек е.
Мисля, че този, който не показва, не признава чувствата си, или манипулира другия или най-простото..... не обича. Други са чувствата, желанията и намеренията. Защото както знаем от Пророка "Любовта има само едно желание - да се изпълни"(ако я има) :).
Тези пък, които обичат "достойните", тези които обичат да "гонят", те също не обичат. Те просто гонят недостижимото. Ако го достигнат цялото му "достойнство" ще отиде на кино.
Сага за темата, която мислех да пускам. Ама не забравяй горната ми молба :).
Кажи ми честно, а и всеки, който иска да ми каже. Нямате ли усещането, че въпреки, че говорим непрекъснато за самоусъвършенстването си, Любовта винаги забравяме? Не говоря за любовта между половете само.
Не е ли Любовта единственото съвършенство?!?
А хората сякаш искат да я няма. Сякаш се срамуват от нея и искат като я видят да я унищожат, или ако не, поне да я скрият като нещо позорящо. И се оправдават с това, че като сме говорели много за нея сме я "изхабявали". Та за това не само не говорим, ами не я и показваме. Крием я, крием се, и по този начин запазваме "достойнството си".
А има ли я изобщо у тези, които мислят така и познават ли я?!

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 13:27



Две думи относно любовта към "по-висше ниво". Навремето бях влюбена в Демис Русос и що сълци изплаках.
Знаеш поп звездите примерно колко обожателки имат, които се кълнат, че са влюбени до гроб, че даже се и самоубиват. Това любов ли е според теб?
Човек е така устроен, че винаги да го привличат висшите сили, на тоя принцип работи и сам господ бог. Наясно ли си с това?
По-високо ниво, по-силно развита втора чакра, магнетизъм, това са все неща, които карат отсрещния пол да гравитира като пеперуди около запалена лампа.
А какво ще кажеш за пеперудата, привлечена неудържимо от лампата, която в крайна сметка изгаря крилцата и?
Разбираш ли за какво говоря?
Лошото се случва, когато хем сме привлечени към висшето, хем пожелаваме да бъде само с нас.
Ошо....впрочем скоро четох една книга и дори цитат пуснах тук май, хората с отворена втора чакра точно това правят-привличат неудърживо отсрещния пол. Ошо умишлено е отворил втората си чакра, за да привлече последователи и да реализира учението си. Има доста хора с отворена тази чакра и доста от тях умишлено са я позатворили и посипали с пепел, за да могат спокойно да работят и да изпълняват задачите, за които са слезли на земята.
Оставят я отворена ония, които избиват комплекси чрез последователки и обожателки и ония, които съзнателно я използват за други цели.
Но що касае земната и обикновената любов, тя се случва само между равнопоставени, хора на приблизително едно и също ниво и при това хора, способни да се саморазвиват и да развиват другия.
Значи за любов в двойка са необходими две условия-да сте на едно ниво; и да сте способни на саморазвитие.
Другото са игри, които губят енергията.
Та по повод въпроса ти за моето скромно мнение за любовта към по-високи нива, мисля, че ти отговорих доста разбрано.
А също ти отговорих и на въпроса дали изобщо тези, които мислят, че я познават, всъщност я познават. Ти смяташ ли за любов безкрайната истерия на почитателките на Майкъл Джексън примерно?

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 13:45



Когато се свързват двама души от различни нива, единият винаги е губещ. Ако ще правят земна двойка. Защото земната двойка си има задължения, при перфектна двойка енергията се върти в кръг между двамата и така се увеличава. Кръгът е идеалната фигура за увеличаване на енергията. И това е максималното постижение според мен, възможно на земята.
Така че двойката трябва да е равнопоставена. Иначе по-високото ниво повече отдава и по-малко получава в замяна. Защото няма просто какво да получи. Така че или остава верен/вярна и губи себе си, или си намира странични вратички и тогава това вече не е двойка.
Кому е нужно това?
Този вид любов между различни нива се реализира само на принципа учител-ученик. Ако за това говориш-да.
Обаче лудеещите по някой мъж момичета определено не възнамеряват точно този тип връзка, не мислиш ли?
Всъщност, знаеш ли какво, това тяхното изобщо не е любов и от друга гледна точка-те са наясно, че обектът им е далеч над тях, и въпреки всичко настояват да са с него, погубвайки пък него по този начин, защото не му дават възможност да расте, а го дърпат надолу, към собственото си ниво. Така че това е жив пример на абсолютен егоизъм-искам го за себе си, пък каквото ще да е.
Ако мислеха за него и наистина го обичаха, щяха сами да намерят формата ученик-учител, за да напредват сами и да не задържат и него.
А двойката, за която те мечтаят, е само между равни. Те просто искат да прескочат много стъпала наведнъж за сметка на другия и това обикновено вселената не прощава.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.10.03 14:22





"Когато се свързват двама души от различни нива, единият винаги е губещ. Ако ще правят земна двойка. Защото земната двойка си има задължения, при перфектна двойка енергията се върти в кръг между двамата и така се увеличава. Кръгът е идеалната фигура за увеличаване на енергията. И това е максималното постижение според мен, възможно на земята.
Така че двойката трябва да е равнопоставена. Иначе по-високото ниво повече отдава и по-малко получава в замяна. Защото няма просто какво да получи."


Е, чета, чета и не мога да вдяна отде извади изводите си...

Нека предположим, че Пижо има 10 единици енергия, Пенда и тя - 10 единици, защото са равнопоставени. Почват да си въртят енергията - 10+10 - 20

Питам аз кат по-проста отде ще се увеличи енергията им като я въртят само помежду си в кръг...отговор може и да не получа, ама ако получа много ще ми е интересно...
Ами ако са на различни нива, що изключваш възможността по-ниското ниво да се повиши, а по-високото да падне, не единствено под влиянието на по-ниското в двойката...или за тебе не може да има развитие нагоре и надолу...


Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 14.10.03 14:44.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 14:49



Чети пак и може да ти присветне.
Не разсъждавай елементарно математически. Чувала ли си за мултипликацията? Тато навремето много тачеше мултиплициращия ефект.
Ти като се втренчваш в пъпа си образно казано отде ти идва енергията?
Чети, не се заяждай.

А това Ами ако са на различни нива, що изключваш възможността по-ниското ниво да се повиши, а по-високото да падне, не единствено под влиянието на по-ниското в двойката...или за тебе не може да има развитие нагоре и надолу...
просто не разбрах какво те бърка дадената възможност, говори по същество.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.10.03 15:01



Кога не ти пасне някое мнение, непременно следва, че се заяждат с тебе ли?

Точно, защото нямам никого предвид и нищо не ме бърка, затова питам по същество - тези с различните нива нямат ли пъпове или...?

Минавало ли ти е през ума, че е възможно този с по-високото за момента ниво да е решил в този си живот да повдигне този с по-ниското, а може с ума си да не го проумява? Не винаги можем да проумеем и прозрем решенията на духа...

Въобще не се заяждам, но ми се ще да чуя разумна причина за твоето заключение, което ми звучи като постулат...

Дъгата

Редактирано от Изrpeв на 14.10.03 15:21.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 16:33



Разумното обяснение е, че всеки трябва да върви напред или нагоре-както предпочиташ. Това не пречи да повдигаш другите нива, но всеки или върви нагоре, или пада надолу. Стоенето на едно място е също падане надолу.
Не знам дали го знаеш. Така че безсмислените саможертви не се котират, независимо на теб колко ти пасва алтруизма. Кармата на учителя.
Повдигането на чуждото ниво може да стане по много различни начини и не е задължително да става заради собствения ти застой-това просто значи, че не си намерил безупречното решение.
Това достатъчно разумно ли ти звучи?
Аз съм имала случаи да губя години за тая цел, преди да се освестя, вервай ми.
Но ако не можеш да намериш друг начин, при който да не спираш собствения си растеж, напълно е възможно да не си толкова порасъл, колкото си въобразяваш. И съответно да висиш в мъртвата точка пак заради себе си.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 16:48



И изобщо цялата тая толкова благородна на първо четене идея, дето ти се върти в главата, е с далеч по-неблагородни мотиви.
Първо, самата идея е от егото, виждате ли ни колко сме добри, алтруистични и благородни, как се отказваме от себе си в името на другите, ах...
Много томове на Ошо съм изчела и ми направи впечатление, че истински се ядоса само няколко пъти и винаги, когато се изказваха такива идеи-за помощ на другите. Тогава винаги казваше питащият го да гледа себе си, кой е той, че да мисли за другите и какво изобщо си мисли, че прави.
Когато нямаш достатъчно лична сила и енергия, пази си ги за себе си и остави другите да се оправят, както могат. Иначе на тях няма да помогнеш, а ти самият падаш в трапа.
Мислила ли си по тоя въпрос? колко сила трябва да има в протегналия ръка, за да издърпа давещия се, а не да го последва?
Битието е много по-жестоко, нали си чела ДАО?
Много наивистични представи имаш, наистина.
Който е ученик, винаги ще намери учител, нали знаеш, че дори да си нечий ученик, ако учителят ти не може да ти помогне в случая, той те праща при друг учител.
Това стори Ошо с мен, впрочем.
Така че помогни първо на себе си.
Както пак Ошо казва-когато ти станеш просветлен, цялото битие празнува, защото в него има един просветлен в повече. Когато се опитваш да помогнеш на другите, нищо не правиш, а и на себе си не помагаш.
Ти можеш да си помагач само, когато битието те избере за такъв, не се самопостулирай и не си губи времето с каузи пердути.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.10.03 17:01





Не говориш по същество в момента, а се водиш от личното си отношение. Нямам предвид себе си, нито тебе. Струва ми се, че не можем да се разберем, може да е от различието в нивата, аз не ги вдявам много тези работи с меренето на нивата...просто въпрос на усет още...и на отговорност за казаното, щото и то е сила...

Дъгата


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано14.10.03 17:37



Съгласна съм, Кали, само не си сменяй заради мене нивото, не си струва...Не се приемам толкова на сериозно, колкото си ме приела ти...Чудя се защо, ама всъщност не ми е работа. Права си и за това, че не ние определяме какви да сме, а битието...ама пък нали да сме правели, а да не стоим...абе малка съм още да ги разбирам тия работи...камо ли да ги обяснявам.

Последният ти съвет към мене, ако не си си говорила сама на себе си, е безценен и ще те послушам.

Дъгата


Тема Сетих сенови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.10.03 18:38



за нещо друго, докато четях написаното. А това какво е : " Как можа да ми причиниш това ? А аз толкова много те обичам. "
Е, признавам си. Не крия любовта си, пък нека съм смешна в очите на хората. Пука ли ми - не.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 19:11



И ти изхождаш от личното си убеждение, нали? Всички сме така и не е лошо като сочиш с пръст, чат пат да се усещаш.
Аз съм патила с хора, за които съм била убедена, че трябва да им вдигам нивото. Докато се разтвори небето и гръмовен глас ми рече да си вървя по пътя и да не се занимавам с глупости, почешващи егото ми.
Ти твоя глас явно още си го чакаш.
И вземи верно, като четеш, първо обмисляй идеята ми. Заразила си се от общия дух да дириш за какво да се закачиш, че да се заядеш.
А сега ми обясни това обвинение ли е или квалификация или факт, който не съм си затворила устата да премълча, независимо от напевите ти.

Считам, че говоря по същество, ако имаш какво да ми опонираш по това, което съм казала, направи го. Този ти постинг си е чисто неправене-в смисъл на нищонеказване с много думи.
И го класифицирам като обвинение. Помисли малко и ще видиш как правиш същото, в което непрекъснато обвиняваш другите-демек обвиняваш.
Някой ти подметна за розите и бодлите, ма ти го не разбра. Нещо.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 19:43



Драга, витаеща непрекъснато в розови облаци, изгрев. Знаеш ли го вица за женското въображение? Дето един професор пита студентка кой орган при възбуда се увеличава не знам си колко пъти, тя се изчервява и навежда смутено очи, а той отговаря, че това е зеницата, а останалото е в женското въображение.
Е те така по същия начин и с оня, дето бил слязъл умишлено нарочно заради друг да го вдига. Тоя номер могат да правят само същества от съвсем различни нива-не аз и ти. Нашето обикновено човешко слизане ни среща с хората само за да изправи кривиците ни-нашите собствени. Да ни отвори на нас очите. На тях същата работа, обаче нито един от нас не слиза и не прекарва целия си живот по собствено желание, много селестински пророчества си чела.
Значи само женско или мъжко въображение може да измисли идеята, че слизаме за да помогнем на някого и се жертваме героично за него. Въображение и много его...а понякога и търсене на успокояващи причини за бедите, които ни се случват с някого-па как, дошли сме да му помагаме, друго обяснение просто няма.
Значи слязла си да учиш, ако пътьом помогнеш, когато се изисква от теб-браво, бяла точка. Ако го натиснеш още по-дълбоко-черна. Обаче това е само ПЪТЬОМ. Никой няма да те остави един цял живот да пееш мантри за собственото си величие и благородност, защото става по-лошо за теб.
Ако продължаваш да се запъваш, намира се начин да те разделят с помощополучателя и понякога тази раздяла е изключително болезнена. Ние предполагаме, господ разполага и бог да ни е на помощ, ако не му уцелим намерението, а вместо това се възгордеем колко сме дарителни.

Изобщо, що не прочетеш пак оная притча за Гюрджиев в началото на темата ми за бутоните.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Кой е клубът ?нови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано14.10.03 21:38



Бутонът е невъзможност за нереагиране към тъпи и самодоволни изказвания, и към хора, които ги поддържат с обяснения. Аз цялата съм бутон, или - бутонът - това съм аз /не мойто его/. Това как се обяснява с процесинга?



Тема Re: Кой е клубът ?нови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 21:54



Процесингът вика, че цялата си бутонясала.
А човеко там си беше прав до голяма степен. Не е луд който яде зелника....ако нямаше кой да му прави зелник, нямаше да е самодоволен, нали?
И според мен много оверти по тая тема е правил, та затова сега си ги изписва. Нали това рекох, че требе да се направи.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано14.10.03 21:55



Кали, май говорим на различни езици. Най-искрено си признавам, че почти нищо не разбрах. Защо ми даваш за пример Демис Русос и пуберските влюбвания и увлечения по звезди? Аз ти говоря за Любов, а в това, което ти си ми отговорила не виждам и дума за нея. Не ти се сърдя. Може би аз нямам необходимата подготовка за да разбера, но да ти кажа не искам и да я имам.
Твоите обяснения унищожават магията и. А любовта освен ВСИЧКО е и магия :). И не говоря само за Любовта м/у мъж и жена. Поне за мен е така и не искам да се променя. С децата на едно ниво ли сме? Те могат ли да се саморазвиват? Те не ни ли изсмукват и нали имат нужда точно от нашата енергия. Трябва ли да не ги обичаме и да не им я даваме?
Все пак малко изместихме темата. Какво стана с "достойнството", което губим когато признаваме любовта си :)?

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано14.10.03 22:15



Виж, темата започна по повод друга тема в астрология, а после станаха и дебати.
Там наистина има доста момичета с доста вопли от типа на-олеле, върнете ми любимия. Иди в магия, знаеш ли колко същества от двата пола са молили магьосниците да им прави магия за бяла любов.
Това любов ли е според теб?
Демис Русос ти споменах като драстичен пример за различни нива между двама човека.
И ти говоря за двойка, за двойка между мъж и жена. Освен такава любовна двойка, има всякакъв род взаимоотношения.

В момента става въпрос за любовта между мъж и жена.
И ще ти кажа защо. Защото това за мен е любовта, най-близо до божествената. Това е само за мен.
Не ангажирам теб или който и да е друг.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Сетих сенови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано14.10.03 23:26



Толкова надълго и широко ти отговорих, а Дир-а ми скапа написаното :(.
Хем ме е яд и не ми се повтаря, хем не ми дава сърце да не ти отговоря, макар и по накратко :).
Подозирам, че очакваш да ти кажа, че това е пазарлък ;). С едно изречение "След като знаеш, че толкова много те обичам не трябва да правиш неща, които ме разстройват". Не е сигурно обаче, че е точно пазарлък. Може да е молба за повече човещина и уважение към чувствата му. Все пак не мисля, че любовта е мазохизъм.
Ето какво ми идва на ум по този повод.
Невъзможно ли е, когато някой е сигурен в любовта на другия, когато знае, че ще му бъде простено, да започне да издевателства над него. Съвсем съзнателно и целенасочено да прави неща, които очевидно нараняват другия. При това неща, които нямат нищо общо с личната свобода и правото на избор(освен ако това да измъчваш без нужда някого не влиза в представите за свобода на избора). И се правят просто така, за "тонус", за "проверка", за забавление, заради играта "ти гониш". И нищо чудно на този, над който издевателстват, ако помоли за повече човещина и уважение към чувствата си, да му кажат(в най-добрия случай да си го помислят), че е загубил "достойнство".
Ето, в отговор ти представих ти една малко крайна, но срещаща се картинка :).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Хи-хи,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.03 00:12



щом това е накратко, какво ли е било подробното.
Да, случки всякакви, тълкувания също. Съгласна съм, че това е често срещано явление. Но не ми се връзват играта и любовта.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано15.10.03 09:01



Без коментар...

Дъгата


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано15.10.03 10:56



я посмекчи малко тез си убеждения за повдигане на нивото

То и един друг тъй си мислеше че спасява един охлюв, ама както му рекнаха, май съдбата на охлюва е била .......(познай де)



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Eднa лeля]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 11:26



Не нам дали изобщо ме изчете, ако беше, що не разбра, че точно това и аз натяквам. Че не можеш да повдигаш чуждото ниво, ако бог не е решил да те използва за проводник, а тогава бог го повдига, ти само си проводник. То пак е нещо, ама не е онова, дето си въобразяваме.
И рекох, че никой не слиза специално да помага на друг, а това е само в нашето въображение, респективно его.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 11:28



Разгеле.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 11:56



Ето какво пристигна тази сутрин на имейла ми. Реших, че дава отговор на темата ти. Интересно какъв отговор ще намериш ти...


Влюбила се лисицата в селянина, отишла при него, обяснила му се в любов. Отвърнал и той, че как, не става, жена си има.
-Глупак си ти-отвърнала лисицата-жена ти е грозна, коварна, свадлива и не е домакиня. Защо я търпиш?
-Какво пък-отвърнал селянинът-такава е съдбата ми. С това разговорът и приключил.
Взела лисицата един голям казан, напълнила го с вода, сложила го на огъня. Минала жената на селянина и я попитала какво вари.
-От четирите страни на света събрах щастие, късмет и богатство-атвърнала лисицата.-Правя бульон, който се изкъпе в него, ще стане най-красив и богат и щастлив.
-А дълго ли още ще го вариш-попитала жената-искам и аз да се изкъпя.
-О, не може-отвърнала лисицата-той е само за мен. Вече е готов, отивам да си съблека кожата и влизам.
Чула жената това и с главата в казана. Сварила се.
А лисицата не се мотала дълго, свалила и кожата, наметнала я върху себе си, застанала на изток и започнала да чете заклинания. На сутринта се превърнала в прекрасна девойка и припнала към къщата на селянина.
Върнал се той вечерта от гората и що да види-къщата му подредена, свети, гозбата уханна, а на прага го чака прекрасна девойка. Не се замислил много и заживял с нея.
Живяли много ли, малко ли, една година. Една вечер на вратата почукал даос. Приютил го селянинът, дал му подслон и храна и на сутринта го изпратил на прага, а даосът се обърнал и го попитал:
-Знаеш ли ти с кого живееш?
-А селянинът го пита:
-Има ли някакво значение? Ще ми стане ли от това знание по-добре?
Замислил се даосът, нищо не казал, обърнал се и си тръгнал.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано15.10.03 12:48



въх...
нямам време да чета бе. имам организационна работа

ма и гледам също тъй да не останеш хептен без дребни тиранчета, та затуй..нали съм ти казвала, че ми са свидиш:-))))))))

обаче прочетох достатъчно за да разбера, че пак се изпокарваш с хората, дето не говорят точно с твойте думи, ами ти казват същото по друг начин.




Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Eднa лeля]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 16:22



Бе я си гледай организацията по-добре.
Не си прочела достатъчно-изобщо не говорят същото...това сериозно...

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано15.10.03 18:32



Леле, страшно ме изкефи този имейл, направо се възхитих, без майтап! Аз никога не съм получавала такива - само ценови оферти
За жалост не разбирам как тази случка отговаря на въпроса. Селянинът е мъдър човек. Той не би отказал на лисицата, ако не беше женен. В един момент ми се стори, че той е подтикнал лисана /без тя да усети/ да направи това. В следващия момент пък друго - имам чувството, че лисицата е решила, че може да го има, почувствала е, че той няма нищо против тя да измисли и сътвори начина - и се е задействала. Всичко е по взаимно съгласие във втория случай. А и в първия, тъй като лисицата също го иска и то преди той да я поиска. Мисля си, че в ролята на сварената съпруга поставяш момичетата, които стенат как да си върнат този и онзи - но само си мисля, не знам дали го възприемаш така. Аз не възприемам съпругата така, защото селянинът никога нямаше да я остави по своя воля и инициатива. Заплетена работа.



Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 19:04



Абонирана съм в един сайт, дето ми пращат често разни притчи.
Мога, естествено, да ида в сайта и да си ги прочета всички накуп, но предпочитам така. Приемам ги като знаци.
А притчата май е многопластова и аз дълго я мислих.
Обаче ето пък докъде стигнах-селянинът е човек, който живее живота си така както му се поднесе-като сущий окултист.
Обаче номерът е, че се подчинява безропотно на всичко и така върви надолу към пропаст.
Търпял безропотно гадната си жена, после търпи лисана, която с коварство и магии се докопала до него. И той все бита карта-листо на произвола на чуждите решения.Щото предпочита да не се задълбава.
Другата страна на медала демек-едната е да се носиш с течението, другата е да дълбаеш и нищо да не правиш.
Това ме подсети за темата за типовете хора и среднощното ми прозрение. Не всеки, който се носи като листо на вятъра, е листо на вятъра. повечето просто копират носещите се.
Истинското носене всъщност е перфектно и безупречно сърфиране.
Та с две думи-внимавай с кого ядеш, спиш, споделяш живота си и всичко останало.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано15.10.03 20:30



Хм, и на мен много ми хареса притчата :). Знаеш вече слабостта ми към този жанр ;). Ама защо пък когато заживял с лисана да му е зле. Тя го обича. От любов към него и е дошло вдъхновението за казана, грижи се за него, осигурява му много по-приятен живот от предишния(никъде не прочетох, че селянинът и е казал:"обичам жена си такава, за това живея с нея", а е каза: "такава е съдбата ми". При новите обстоятелства спокойно би могъл да каже отново "такава е съдбата ми", а очевидно съдбата му се е поусмихнала :), защо да е "бита карта"? Не е чак толкова необходимо да "търпи" лисана. Разбирам го, че когато е оставил нещата да се развиват сами, те са се развили в благоприятен за него план :).
Остава обаче открит въпроса, този селяк способен ли е изобщо да обича ;). По твоите тълкувания не излиза така. Някакви умозрителни постановки правиш, а чувствата според мен не подлежат на анализ. Дали пък за това даос-ът не си е замълчал? И как е замълчал? Одобрително или неодобрително ;)?

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Хи-хи,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано15.10.03 20:55



Не ти се връзва ама я има ;). А там където я няма подозирам, че има безразличие :). Почти не се среща третия вариант. Да няма "игри". И като казвам "игри", не говоря за забавни закачки, защото те мисля, че даже са необходими в едно общуване. Говоря за съзнателни(не особено коректни) действия, целящи да предизвикат другия да прави всичко възможно да запази контакта.
Я виж как някои искат да "гонят" цял живот такива с "достойнство", не забелязват питомното и гонят дивото защото питомното според(и аз не знам според кого ;)) било без "достойнство". И се "заиграват" с липсата му на "достойнство", защото това сигурно е много "достойно".
Целия номер според мен е в Недостижимото. Когато достигнем нещо, това е краят, това е почти като смърт. Изчезва от полезрението ни, от мисълта ни. Изчезва и желанието да му се радваме. Постигнали сме го. Сигурни сме, че го имаме там, на рафтчето. Винаги под ръка :).
Някои добре боравят с "Недостижимостта", други не боравим толкова добре ;). Ама кой както я подреди.
Е не беше много честно от твоя страна да ми отговаряш в телеграфен стил и да не видя твоето мнение по въпроса, който зададе. Само ще ни изпитваш ли ;)))?

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Хи-хи,нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 21:26



Прав си и за игрите, и за любовта, и за недостижимото. На последното му се вика и копнеж-демек, копнежът е много по-цветен и ярък от обикновената любов.
Като се накоопнеем, ще минем на играта зряла любов.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 21:29



как беше -Всичко ни е позволено, но не всичко ни е полезно.
апостол Павел май?
И ну всичко, що ни е удобно, ни мисли доброто.-Кали

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано15.10.03 22:57



Това със знаците ме шашна! Представяш ли си, този, който пуска притчите да знае, че ги приемаш като знаци? Ще е много забавно, знаеш ли кой ги пуска?
ти явно не прочете моята версия на селянина. все пак той се смее последен. носещите се към пропаст рядко се смеят, какво остава пък последни



Тема Почтинови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано15.10.03 22:59



не се среща не значи, че не се среща, нали ?
По-интересно ми е да чета, отколкото да пиша. Не мога да се изразявам толкова добре. Щом не се заяждам, значи съм съгласна с написаното.



Тема Re: Почтинови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано15.10.03 23:45



;-О ;))) Ама ти заядливка ли си? Много добре се прикриваш тогава ;).
Значи ни дебнеш да стъпим накриво и да ни заядеш, а? А разправяш, че не можеш да се изразяваш добре. Тук да не е литературен клуб, че да оценяваме кой как се изразява :). То и в "литературния" понякога така се изразяват, че се връщам да видя дали не е сбъркано заглавието на клуба ;))). Сигурно не пишеш за да си неуязвима, за да не можем и ние да се заяждаме с теб, само ти да се заяждаш с нас искаш ;))).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано15.10.03 23:55



Прочети ми темата за знаците, нейде тук се върти-на руски е, ама ти четеш руски.
Синхронията на Юнг. За сефте ми се случи такова нещо преди малко повече от три години. Лека полека се научавам да ги следя и разчитам. Някои си следят сънищата така.
Та и аз не знам кой ги пуска и не ме интересува-в крайна сметка зад всички стои все същото битие и то все намира начин да ни подаде знака, какво значение има кой точно е носителят му.

Защо реши, че той се смее последен впрочем? Много интересно заключение.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Не, не е това.нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.10.03 18:42



Напротив, иска ми се да се налучкват бутоните, за да чистя малко по малко комплексите, не се страхувам да излизат заяве слабостите ми. Сигурно защото почти не са останали такива.
Не знам защо, но откакто чета в този клуб почти не се заяждам, нещо се повредих.



Тема Re: Не, не е това.нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано16.10.03 18:50



Е ти така като си траеш как да ти разберем бутоните, че да ги натискаме за да се оправиш по-бързо ;))).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Сигурнонови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.10.03 18:55



е временно състояние, я погледни колко мнения съм изфабрикувала в профила ми. Пак ще си отворя устата някой ден и тогава...



Тема Re: Сигурнонови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано16.10.03 19:02



Много си продуктивна верно ;))). Ама сега какво, да не си дала обет за мълчание и един ден и ти като бившия премиер Костов да кажеш, че си влязла в историята на клубовете ;Р :))).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема ;-)))нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.10.03 19:07



Никаква история, ще ме има и в настоящето и в бъдещето.
Сега събирам акъл, трупам опит и като натрупам, ще почна да раздавам. Най-вече на тези, които не го искат.



Тема Още линови [re: Kaлu]  
Автор nbb (весела)
Публикувано16.10.03 19:09



не са те линчували в някой клуб ?



Тема Re: ;-)))нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано16.10.03 19:14



Значи сигурно с даос, щом само със съзерцание трупаш опит. В европейските практики никой не се е научил само с гледане :Р ;))). Да не ти споменавам разни пословици по този повод.
Я бързо се гмуравай в казана да не те дърпаме ние ;))).

Ще разчупиш ли черупката?

Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТА, izgrev i edna leliaнови [re: Kaлu]  
АвторPatron (Нерегистриран)
Публикувано16.10.03 20:00



Abe, Edna Lelia i Izgrev,
Vie nesto na chaska- dve li ste
ha ha
ha aha!



Тема Re: Още линови [re: nbb]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано16.10.03 20:31



Вчера се опитаха в окулта. Цял ден ме гониха из клуба цяла глутница се бяха събрали. Като маслинка в чинийка с вилица ме гониха.
Ма не можаха да ме забодат.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано16.10.03 22:44



Юнг го знам отдавна и си препрочитам това-онова за кеф понякога. Синхронностите ги открих много преди да го чета - всичко е синхронности. моментално разчитам кое какъв знак е за мене и се ползвам от това.
А селянинът се смее последен, защото хич не му е зле - живее с красива и къщовна жена, която е луда по него и не той слугува и се пъне за нея, а явно тя - видно е отдалече, мъдрец е той, под селската си кожа



Тема Re: Селянинът и лисицатанови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано17.10.03 02:48



Не гледай само моментната снимка обаче...животът е филм, не съди по един кадър.

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Още линови [re: Kaлu]  
АвторMinava6t (Нерегистриран)
Публикувано23.10.03 08:46



Jalko, 4e vijdam tova tolkova kasno

6te te gonqt mi, ama s metlata, za da te smetat navan

6toto ti deto mi se pravi6 na razbira4ka po vaprosite za energii i 4akri si tragnala sa6to kato nqkoq energiina vampirka izsmuva6 horata...

Kakvo stana- ne stiga li...ne stiga q....za6toto tq energiqta e edna, ama zavisi nakade 6te q naso4i6...i kak nqma da ti zatvorqt kran4eto v edin moment, kato q izpozva6 s cel - navrejdane...

Edin joker ot men...tova deto go govori6 za 4akrite...tozi proces za koito govori6 se var6i ne ot samata 4akra, a ot energiqta i ne e do razvitie na 4akrata, a do re6enieto ot kade 6te q prokara6...svetna li ti ili rovi6 ve4e v nqkoq kniga, ta da nameri6 nqkoi citat , da go pliosne6 tuk, kato si prisvoqva6 daje i avtorskoto pravo..

Izob6to 6to stoi6 tuk....malko pre4istvane 6te ti se otrazi dobre...pak moje i da ti se otvori nai-posle nqkoq 4akra, 4e si zataknala tapite do dano.

I ne mi obqsnqvai sega, 4e klimaksa te goni i zatova si v tova polojeniq....znam gi tiq...

Haide...kasmet na tvoita vtora 4akra...pak i na vsi4ki ostanali, za6toto 6te im trqbva





Тема Re: Още линови [re: Minava6t]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано23.10.03 12:09



Не знам мен какво ме гони, ама теб очевидно-параноята.
Сам се пъхаш тук и сам пищиш, че те преследвам ли, що ли? Ама нека да е как кажеш-ти всичко знаеш.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Sex_Maniac]  
Автор KailyМодератор (vital)
Публикувано16.11.03 15:04



Дрън дрън. Откъде пък свърза идеята за лека жена с жена, предприемаща първата стъпка? щуротии на квадрат.
Лека жена е жената, която не си държи на достойнството. И по схемата на битието-се и отнасят недостойно с нея. И това няма нищо общо с предприемането на стъпки. Щото може да си си съвсем пасивна и пак да си без достойнство.
Примерно-върви си Пена, среща я Гошо и вика-ади ма пено, и пена тръгва.
После я среща мишо, Пижо, Пешо, Тошо....



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaily]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано16.11.03 15:10



Не аз го вързвам, някои го свързват. а вие защо подскочихте така.
няма нищо лошо в първата стъка. успокойте се :)



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Sex_Maniac]  
Автор KailyМодератор (vital)
Публикувано16.11.03 15:25



Че аз съм си спокойна и казвам същото. Нищо лошо няма в първата стъпка и не тя е признакът на леката жена.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaily]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано16.11.03 16:45



А какво беше това "дрън-дрън"?



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Sex_Maniac]  
Автор KailyМодератор (vital)
Публикувано16.11.03 17:57



А ти не каза ли, че за леки жени се считат ония, които свалат мъжете?
За това ти казах дрън дрън.



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Sex_Maniac]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано16.11.03 21:38



напълно съм съгласна за християнския морал. и че е пропил възприятието на всички - сащо. просто си страшно прав/а



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaily]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано16.11.03 21:43



в случая, който описваш с Пена - тя е активна, защото тя решава да тръгне с всички, които я викат. Иска й се, сърби я, или както искаш го наричай - но си спазва влечението, естеството си. Достойнството, за което говориш в случая си е чисто християнско възприятие. Ако Пена знаеше за достойнството и го спазваше - щеше да бъде нещастна недотакована стара мома.
Ето че процесингът не мой отми християнските наноси тъй лесно



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Sex_Maniac]  
Автор KailyМодератор (На война...)
Публикувано17.11.03 12:00



Е аз не знам кой не чете внимателно.
Изобщо не смятам ненормално и недостойно жена да предприеме първата стъпка.
В моите връзки все аз си я предприемам.
То май жените винаги първи я предприемат. Ако сме оставили на вас, мъжете, да сме измрели като динозаврите.

...като на война...



Тема Re: Мъжете, жените, ЛЮБОВТАнови [re: Kaily]  
Автор Sex_Maniac ()
Публикувано17.11.03 12:43



Сега пък като на война :))

Ако не смяташ зао го проектираш върху мен :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.