Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ние сме само гледни точкинови  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано10.10.03 11:29



Какво си мисли кучето: "Тези големи и красиви същества около мен... Хранят ме..., поят ме..., галят ме..., изпълняват всичките ми желания - трябва да са богове!"
Какво си мисли котката: "Тези големи и красиви същества около мен... Хранят ме..., поят ме..., галят ме..., изпълняват всичките ми желания - трябва да съм Бог...!"

...заради цвета на житото...


Тема Вярно е до десетата година.нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано10.10.03 12:23



Оттам насетне, човек има достъп и до чуждите гледни точки, посредтвом от една страна образоваността му, позволяваща да говори разбираемо, чете и пише, а от друга страна на способността му да разсъждава и преценя на базата на натрупания опит.

За надсетивни опитности изобщо няма да отварям въпрос, а още по-малко за възможността да си в едно цяло с Абсолюта и така да имаш всички гледни точки едновременно в една общност, защото... е твърде абстрактно понятие за този форум.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Kaлu]  
Автор Лия (***)
Публикувано11.10.03 22:13




Като не сме наясно какво сме,
това което правим е да предполагаме.




Тема Re: Ние сме само гледни точки [re: Лия]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано11.10.03 22:34



Безформени духове, които могат да си придават всякаква форма с разни хитринки. Главната от тях е смяната на гледната точка. Някои се изхитрят да и викат събирателна.

Най-добре се смее, който се смее последен.


Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Kaлu]  
Автор Лия (***)
Публикувано12.10.03 13:55




Това с безформеността и духа мноооооого ми прилича на предположение. Но може и да не е. Вероятно е така, защото всеки или почти всеки има някакви усещания на тази тема.
При смяна на гледната точка просто ставаш по-мобилен, но пак си в зоната на гледните точки. Сигурно много съм нахитряла, та затова си мисля, че има нещо повече от гледни точки.




Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Лия]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано12.10.03 16:32



Аха, нахитряла си.
Знаеш ли, както си неправещ и безформен дух, си заникъде. Трябва ти опора, за да работиш с вселената и всичко останало. Някой беше търсил лост да обръща земята.
Глупаво.
Трябва ти съответна гледна точка просто.
Та така и с духа.
Разбираш ли-каквото и да си и както и да го гледаш или наблюдаваш, все е от гледната точка. Помисли малко или помедитирай.
Извън гледната точка няма и наблюдател и пак ще цъфнеш в зоната на гледните точки-от немай къде.

Най-добре се смее, който се смее последен.


Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Kaлu]  
Автор Лия (***)
Публикувано12.10.03 21:06




Че защо да работя с Вселената и всичко останало?
Може пък да ми се мързелува, а?
И защо, когато наблюдавам нещо да трябва да подскачам(буквално и преносно) и да сменям гледните точки, за да придобия пълен поглед(който пак няма да е пълен)?
Не е ли по-ефикасен стремежът да се слеят наблюдателя и обекта?
Всъщност това засега е просто идея, едно предположение. Опитвам се да го реализирам, иначе ако не опитвам е абсолютно сигурно, че ще си остане в сферата на несигурното.
Уф, заляхте с въпроси, смятай ги за риторични.




Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Лия]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано12.10.03 22:51



Че ако ги смятам за риторични твойте въпроси, аз какво ще пиша?
Иначе много хубаво си разсъждаваш...просто не разбираш ли, че дори сливането с обекта на наблюдение пак си е таковато...гледна точка...

Който се смее накрая, най-добре се смее.


Тема Re: Ние сме само гледни точкинови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 00:00



Добре де, тези гледни точки на куче и котка как се отнасят към хората?



Тема Re: Вярно е до десетата година. [re: valsodar]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано13.10.03 00:02



Ти си в едно цяло с Абсолюта!?
Знаех си!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.