Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:07 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Бог е деликатностнови  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано03.10.03 14:50



До тоя извод стигнах. Намесва се само и доколкото сме склонни да го допуснем да се намеси. И никога повече.
Любов-може да е.
Обаче определено е деликатност.
Какво ще кажете?

...заради цвета на житото...


Тема Re: Бог е деликатностнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.10.03 15:41





Няма да ти кажа нещо по-различно от преди казаното, затова го копирам 1 към 1...


Да, как няма да е деликатен, когато във всеки момент знае от какво имаме нужда и ни дава правото да приемем ако сме достатъчно възприемчиви даденото, а Той не е спрял да ни дава. Най-странното от всичко ми е това, че ние не му се доверяваме. Считаме се за по-знаещи от него, вървим срещу Него, а то е срещу нас самите, не за друго, а за да се чувстваме свободни и независими...Тогава се намесват Законите на Природата - отклонение-шамарче и обратно на най-доброто за нас самите място/състояние/. Вече знам, че сме на Земята точно да се научим да приемаме и да даваме. А това е точно умение да се сменят двата принципа - мъжки и женски, докато ги свържем в едно, ние да станем Едно.

Дъгата


Тема Бог е грубост.нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.10.03 16:01



Бог е .. всичко и... Нищо.
А и на него не му пука за нашите определения, защото те не ограничават него, а нас опитващите се да ги дадем.

Всеки един опит за точно определение на Абстрактна форма е загуба на време и енергия.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Бог е грубост.нови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано03.10.03 17:08



Не спря да дрънкаш общи приказки днес и туй то. Единственото изключение е оценката ти за % на моите мнения. Бъде така добър, придържай се към такава конкретност навсякъде.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Бог е деликатностнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано03.10.03 17:12



Деликатен значи не само непрекъснато да знае какво искаме и от какво имаме нужда, но и да ни го дава по възможно най-елегантния начин. Не е имало случай истински да поискам нещо и да не ми е било дадено. Обаче трябва да го искам наистина и да се настроя на по-висока вибрация. В ниските нива го няма бог.
А пък в по-високите нива обикновено знам какво да искам и то е малко различно от исканичките из ниските.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Бог е деликатностнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.10.03 17:19



Бог е във всички нива, просто желанията ти на по-ниските не винаги са полезни за тебе или за някого другиго, затова не се изпълняват, а може да се изпълнят, но след повече време. Нещата не стават както очакваме, защото не можем да определим още напълно съзнателно от какво наистина имаме нужда в даден момент.

Не случайно, колкото по-разширено е едно съзнание, толкова по-малко желания има. Защо се казва: "Внимавай какво искаш, защото ще се изпълни." Ненапразно сила се дава на този, който знае как да я ползва, без да навреди на себе си или на някой друг. Невежият не е силен, а знаем невежеството н кои нива е...

Дъгата


Тема Слаб ти е Абстрактния Ум Кали.нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано03.10.03 17:22



Слабичък ти е и затова търсиш спасителния бряг във фактологията.
За съжаление единствено и само тази фактология, която би подкрепила собствените ти съждение.
Което говори за ограниченост на мисълта.
А нямам такова първоначално впечатление за теб.
Отговора в Сциентологията ли е, тогава?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Бог е деликатностнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано03.10.03 18:35



Просто се чудя дали пък бог не е на всички нива, а само от едно ниво на вибрации нагоре....само си се чудя и го опитвам на вкус.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Слаб ти е Абстрактния Ум Кали.нови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано03.10.03 18:49



Убедих се, че от абстракции файда няма. И не само аз съм се убедила, и не само сциентолозите. Има много интересни материали из нета на руски по въпроса с абстракциите и обобщенията. Можеш да си направиш труда да ги прегледаш. Ето, можеш да поровиш тук-хората експериментират, наблюдават в реалността, проверяват, не следват просто приумиците на ума си.
Затова на тях вярвам повече, отколкото на теб.



...заради цвета на житото...

Тема Re: Бог е деликатностнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано03.10.03 19:49



Е, чуди си се, като ти е кеф... И ка го опитваш на вкус?...А на мирис как е?

Дъгата



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.