Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Кали, кълвеш безотказно!  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано08.10.03 16:46



Преди време имаше още едно подобно гладно шаранче, само че горкото бе в Православие.
Вече имам и опис на любимата ти стръв.
1. Стръв за всеки ден - Имиджа на Гуруто.
2. Стръв за събуждане - Правотата на Словото му.
3. Стръв за разтуха - Да си премерим библиографиите!
4. Стръв за лека нощ - Амбициите на Кали.

Бутончета.

Бръм-м-м.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Кали, кълвеш безотказно!нови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано08.10.03 17:20



Радвам се, че си разбрал онова, което обясних за бутоните. Правилно си схванал. Умник.
Сега направи следващата стъпка-вгледай се в себе си, не навън. Потърси ги, изчисти ги, светни, стани създател, създай сайт, клуб, учение, дете....направи нещо и със себе си, стига си ходил като язваджия нещастен и злъчен. Това е критикарстване и няма да те заведе никъде.
Имаш, прочее, техниките-действай.

...заради цвета на житото...


Тема Не се нуждая от това, което ти е Цел.нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано08.10.03 17:45



Не желая да създавам Учение. То е създадено доста преди моята поява.
Защо ми е да съм нечий Гуру, след като всеки може да се учи от себе си?
Не ми е необходим и авторски клуб - аз си избирам съзнателно събеседниците, защо ми е да ставам роб на творенията си?

Кали , твоят Стремеж е това, с което аз съм се сбогувал.


Цялата ти "препоръка" се изчерпва с фразата - Стани зависим , за да си удобен на околните!
Уви, ще те разочаровам за пореден път.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Не се нуждая от това, което ти е Цел.нови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано08.10.03 18:01



Знаеш ли колко ми дреме от какво си мислиш, че не се нуждаеш?
Изясни си разликата между зависимост и ангажираност и спри да се страхуваш да живееш. Зависимостта си от злъчното бродене из клубовете да търсиш мезета може да смениш с ангажираност към някое съзидателно дело. Потърси и ще намериш.
Научи се да бъдеш съзидателен в някоя област на живота. Съзидателят е ангажиран. Какво си се стреснал толкова от тия зависимости?
Сега пак не си свободен, защото си пленник на свободата си на всяка цена.
Допусни и други емоции в себе си, освен злъч, ирония, сарказъм.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Не се нуждая от това, което ти е Цел.нови [re: Kaлu]  
Автор Eднa лeля (Fenix)
Публикувано08.10.03 18:18



Дишай дълбоко и брой до 3 преди да отговаряш.
Защо ти е тази война?
На колко фронта я водиш?

До 3 ще ти стигне, ти мислиш бързо



Тема Re: маса и значимостнови [re: Eднa лeля]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано08.10.03 19:12



Хе хе.
Сега ще ти обясня.
Първо-дебна себе си и разглеждам случаите, в които се дразня. Интересно, не се дразня, когато просто мнението е различно от моето. Дразня се, когато е безпочвено. Тогава голяма нерва ме гони.
Оттук извода-и аз правя безпочвени твърдения. Ти не знам дали можа да прочетеш оная тема за интелектуалните модели-на руски.
Човек наблюдава нещо и преди още самото наблюдение да стигне до него, умът вече е направил обобщение и му го поднася, като по този начин откъсва наблюдателя от наблюдаваното и така прави непрекъснато. А после човекът борави с тези обобщения, наричани абстракции, че даже се и гордее изключително много с умението си да бъде абстрактен. В статията пишеше, че това е най-големият капан-абстрактното мислене.

Нелюбимият ти Хъбардчо му вика маса и значение. Масата е същността, самия предмет, събитие, свойство. Значимостта е това, което умът прави с масата.
В резултат губим всякакъв контакт с реалността. И не можем да боравим с нея съответно, а висим някъде във въздуха, клатейки крака безпомощно и философстваме.
Това се оказва общочовешко явление.
Валсодар е типичен пример-твърде типичен. Той не даде нито един конкретен пример, нито едно свое твърдение не подкрепи с доказателство.
Изобщо в клубовете май е все така-някак сме приели, че абстракцията е върха на сладоледа и на никой не му прави впечатление липсата на каквито и да е конкретни примери, доказващи тезата.
Това забелязала ли си?
Освен това се опитвам да покажа още нещо, от което също страдах доскоро с пълна сила, а сега по-леко. Критичността не води доникъде. Хъбардчо и тук се е произнесъл и сега наблюдавам прав ли е или не. Има разни скали той и на единия край е приперно критичността, на другия-приемането. Конструктивният човек, съзидателният е приемащ. Критичният не е способен нищо да създаде. Това наблюдавам и у други познати около себе си. И българите, които все ни е зле и все критикуваме. На единия край е критиката към всяко правителство и управление, на другия е да намериш съзидателното и конструктивното и да го подкрепиш.

...заради цвета на житото...


Тема Re: Кали, кълвеш безотказно!нови [re: valsodar]  
АвторДapocлив (Нерегистриран)
Публикувано08.10.03 23:10



А на тебе много са ти прегорели буШоните май.



Тема И пак скъпата на сърцето ти сциентоложка мисъл.нови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.10.03 13:59



Някой ден ще публикуваш ли твоя идея?
Или все ще чакаш някой да се присете, да напише та да има какво да популяризираш?

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: ти хептен се пошашавинови [re: valsodar]  
Автор KaлuМодератор (vital)
Публикувано09.10.03 14:57



щом имаш наглостта да твърдиш, че никога не съм писала свои идеи.
Особено на фона на очевАдните доказателства.
Ама то абстракцията и критицизма не прощават никому.

...заради цвета на житото...


Тема ти хептен ...хептеннови [re: Kaлu]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано09.10.03 16:30



Кали, умиргаш си да приседнеш в краката на нечий авторитет.
Аджеба, отвикна да мислиш?
Кога за последно си отстоявала твоя идея?!
Изключвам среднощните ти напъни.

Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.