Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:09 05.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Смисълнови  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.09.03 19:15



Смисълът , който предаваме на нещата ги прави такива за нас.
Всички учения ни учат как да променим смисъла на нещата.
Замисляли ли сте се, какво би станало ако лишим абсолютно нещата от смисъл?
Какво ли има там?
Дали е в наша власт да предаваме или лишим нещата от смисъл?
Хъбард също предава друг смисъл на нещата, какво казва той за смисъла.
Дали пък възможноста и умението да променяме смисъла на нещата не е Сила!
Как се направлява тази сила?
Бре че много въпроси.
Кали, какво казва вашето ново учение за тези неща?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисъл [re: ПЪTниk]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано08.09.03 21:40



Разсъждаваме в понятия, чувстваме чрез смисъл. Т.е. нещата имат смисъл, когато ги чувстваме. Лишаваме ги от смисъл или променяме смисъла, когато не (ги) чувстваме или променяме чувството.

Ако чувството е отношение "към", интересно е да управляваме отношението си... Според мен отношението (->чувството->смисъла) е резултат на интуиция (ген+опит+ерудиция+външна среда+понятие за успех...). Вътрешното, не декларираното, отношение ще да е наистина голяма сила; не само функция на мозъчни клетки, но и вдъхновение свише; мнозинството хора не би трябвало да я притежават (съответно - би трябвало да са манипулируеми).

Hi there, просто (некомпетентни лаически) разсъждения.

Agent of Change


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано08.09.03 22:29



Опашката ти е много хубава и често я цитирам.
^Не е важен факта, а отношението ни към него!^

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Смисълнови [re: Ecнaф]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.09.03 13:52



Много смислен отговор даваш, трябва ми малко време за да доловя какво ми казваш,въпреки че сега си мисля че те разбирам.
Обърква ме само представата ми, че чувствата се появяват след желанието, мисля си че желанията ни могат да са ключ към свободата ни?
Също така ме обърква и представата ми че функциите на мозъчните клетки се контролират от нещо, но това нещо не може да бъде разбрано от мен сега.
Съвременната наука се насочва към подсъзнанието да открие това нещо, но аз съм почти сигурен, че не е подсъзнанието ни!

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.09.03 13:53



От този клуб си прикачих тази опашка, сега глава си търся.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.09.03 14:08



да придаваме на нещата смисъл е едно,

пък защо после го приравняваш до това да ги лишаваме от смисъл??

даваш, а после си взимаш, а?

обаче, ако (при-)дадеш смисъл, това променя смисъла най-вече за теб, и ако после се окажеш/отречеш ще (се) лишиш само твоето виждане за "нещата", не и самите тях от смисъл...



Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано09.09.03 19:42



Смисълът на смисления отговор ... е сега ме вкара в парадоксален стил Не съм му майстор. Дай да си го карам логично.

Контрол върху желанията си е класика, но първо трябва да си силен за борба с естествената (какво ли е това?) ентропия на нещата, т.е. с природния стремеж към свобода, казано по-високопарно. Инак, с контрол върху желанията вече контролираш (ключ) към свободата: вече си я задал навреме. Всъщност май се налага изводът, че желание=свобода (форма на свободата).

Не бих избягал от подсъзнанието, тъй като смисълът на нещата "се признава" накрая от самочувствието - т.е. от нещо в подсъзнанието. Както на една държава й трябва признание поне от още една, за да се нарича такава. Изгубването на смисъл е дефинитивно само тогава, когато е регистрирано от самочувствието - и ако това е така, няма как да избягаме от подсъзнанието като цяло.

Agent of Change


Тема Re: Смисълнови [re: Ecнaф]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.09.03 20:32



Това ми се струва добро попадение-желанието е форма на свобода.
Та стремейки се към тотална свобода и бягайки от всички желания, сами се вкарваме в неразрешимо противоречие.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Смисълнови [re: Kpъr]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.09.03 20:43



Здрасти...разбирам че ти казваш че нещата си имат смисъл освен оня който ние им предаваме. Аз си мисля и исках да кажа за смисъла който ние им предаваме. Няма как да разбера техния си смисъл, ако не му предам свой, а като му предам свой губя техния смисъл. Не искам така сложно да го кажа, но няма как да го направя за да е по- лесно за разбиране.
Интересува ме какво стои зад смисъла?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: Ecнaф]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.09.03 20:56



Как според теб се добива сила за борба с нещата както ти ги нарече?
Осъзнаването че натрупваш сила не е ли част от щастието?
Защо не го ценим?

За мен посъзнанието не подлежи на разбиране и анализи, което не означава че никога не ще бъде разбрано. Нямаме понятия и термини за да говорим за подсъзнанието, поне аз Зная, че там са инстинктите, чувството за самосъхранение, продължаването на човешкия род...реакции
Не исках да кажа че бягаме от подсъзнанието като цяло, исках да кажа че човек никога не е сигурен кое е на съзнателно ниво и кое е подсъзнателно

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.