Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор Ecнaф (The Boomer)
Публикувано09.09.03 22:13



Щастието е привилегия на по-малко знаещите, мисля си - децата са по-щастливите. Пътувайки към абсолютното (непостижимата обаче истина), отбелязваме мнимостта на щастието, все повече разбирайки колко е относително то. Разбирайки, че е мимолетен дар /от нещата към нас/, и че колкото повече навлизаме в смисъла им, толкова повече те ни отварят безкрайни хоризонти ... и накрая ни спъват чрез времето.

Т.е. щастието е друга бира, страничен ефект - но може би и огледало за смисъла? Нещо се оплетох. Дай отначало.

Осъзнаването - на каквото и да е, примерно че натрупваш сила - това е ключовата дума. Аз я бях кръстил самочувствие, търсейки изразяване. Стигайки по някакъв начин пак до подсъзнанието /което пък, както казваш, не подлежи на разбиране/ - май излиза, че ни е вменено да нямаме ключ към абсолютния смисъл.

Разкарваме тогава абсолютния смисъл като непостижим /за него отиваме на църква или в клуб Процесинг/ и търсим нещо в паралелната, мимолетна посока, напр. в щастието. Аз го разбирам като постигане на успех в удоволствието.

Какво е успех... какво е удоволствие ...

Agent of Change


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.09.03 23:11



сега разбрах повече,
явно нашите обяснения заглушават изцяло другия*
смисъл, и той се губи, а не можем си разбра собствения
смисъл ако не го правим като истински, в това се влагат
всичките усилия и не остава възможност да се правят
две неща едновременно, прави като жените, те го могат това...



Тема Re: Смисълнови [re: Ecнaф]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.09.03 09:30



Добър ден еснафе
Една друга наука казва че коато човек се отваря към света се подлага на атака на неизвестни ни сили. Същата наука казва, че нашата илюзия сега е нашата защита. Струва ми се че има смъсъл и си мисля за съвършенството на творението ни.
Удоволствието е стимул , юзда с която биваме управлявани-то не е свобода и не може да е щастие.
Щом има много и различни смъсъли май смисъла е да си изберем един и да го направим най- важен....ние май това и правим.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: Kpъr]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.09.03 09:33



Според мен има нещо зад смисъла, усещам че има нещо, усещам че не ми достигат сили да осъзная и възприема това нещо. И жените не го могат, въпреки че им се възхищавам на дадените им качества за живот.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.09.03 19:53



Ти стоиш зад смисъла.
Разбираш ли-ти си една отделна и огромна вселена...Хъбард казва, че всичко, което сциентологията иска да направи, е да разшири пространството на твоята вселена.
Външната вселена в момента е безкрайна, а вътрешната ти е свита и почти изчезнала. Повечето му книги са Сциентология 8-80, 8-8008...
8 е обърната безкрайност.
0 си е нула.
Външната вселена сега е 8, вътрешната 0. Сциентологичните процеси са затова да намалят външната вселена и да увеличат вътрешната от 0 до 8-до безкрайност...
А когато започне да ти се разширява вътрешното пространство, нещата започват да стават различни.
Та ТИ стоиш зад всеки смисъл...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.09.03 19:59



Е да де, ама всяко нещо, което направим най-важно, съвсем скоро започва да ни дърпа като воденичен камък. Постулатът, който си направил някога, днес пречи вече, защото не е адекватен повече.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Смисълнови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 14:02



Щом аз стоя зад смисъла защо да придавам на нещата си смисъла на Хъбард или оня с 8 нули или твоя смисъл.
Хъбард да си ползва смисъла, че трябва и да му плащам. Виж с теб сме си приятели, ти не изискваш от мен и си пилеем времето в празнодумие, намирам го донякъде приятно, но този Хъбард какъв ми е че да ми дава акъл как да си предам смисъл...дори по моя смисъл Хъбард не знае, че не той предава смисъла ми а аз и затова трябва да ме моли, а не аз да му плащам. Този Хъбард поне да беше ми казал че има нещо в мен и на него трябва да се моля за помощ а, той речи ми държи и пари иска...
Ти имаш ли връзка с Хъбард щом така го рекламираш, кажи му за мен и това че не мога да превеждам и нямам пари и съм облепен с различни неща-питай го какво да правя според него?
Можеш ли да ми направиш тази услуга, че така облепен съм направо безполезен за нищо или нещо.
Ще взема да се напия довечера от мъка , пък ако ще да не му харесвам на Хъбард.
Не го приемай лично, знаеш че уважавам теб и нещата ти, но на Хъбард ме е яд че не иска да ми помогне, а много знае да приказва. Коравосърдечен и жесток ми изглежда този човек.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 15:44



Къде го видя да придава смисъл Хъбард, бе?
Само ти казах, че като си разшириш достатъчно собственото пространство, ще спреш да питаш философстваш и да се занимаваш с прочее глупости.
Защото ще си станеш самодостатъчен и ще знаеш смисъла на всичко. Направо отговора, без въпроси.


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Смисълнови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.09.03 09:15



Миии разширих си собственото пространство и го видях...ти не го ли виждаш?
Какво е това ЩЕ...в бъдеще време ли е?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Смисълнови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.09.03 09:18



Досега се опитвам да ти кажа, че камъкът, който отхвърлиха зидарите се превръща в камък за препънка.
Цялата красива сграда /наука, философия...човешки живот.../ може да рухне без този камък?
Така пише в библията и това виждам аз.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.