Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:44 23.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Няма  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано02.08.03 22:00



Няма друг клуб в който да съм чел толкова мъдри слова.
Дали мога да намеря някъде и мъдър човек?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано03.08.03 01:01



няма ли връзка между мъдри слова и мъдър човек ?



Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано03.08.03 19:07



Здрасти енбебенце мило.
И има и няма. Забелязах в други клубове мъдри постъпки повече от тук, а тук са мъдрите думи. Затова си мисля, че има разлика, много си мисля

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано04.08.03 00:25



Кои точно мъдри слова имаш предвид? :)

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано04.08.03 11:32



продължавай да мислиш, аз вече се отказах да го правя. И без това не виждах никакъв резултат.



Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.08.03 18:58



Дори и сигнатурата ти

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.08.03 18:58



Това не го можеш, и аз не го мога-признай си!

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано04.08.03 20:55



Да си премерим ли сигнатурите ;)))?
Това, което казваш е само плод на твоето отношение към моята
сигнатура ;-Р.
Интересно ми е какво е то :))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано04.08.03 23:42



Отношението ми ли? Отношението ми е еднакво твърдо вътрешно състояние към всеки един факт. Съжалявам че не можах дасенасиля да разделя твоето от всичките, но си мисля, че сме еднакви.
Но, пък като питаш мога да сподебя за сигнатурата ти , че едва ли се замисляла колко много боли когато раждаме нещо...и то душевно.
Сега да не се откажеш от желанието си да раждаш заради някаква си болка?
Напоследък съм откровен и освен, че не ме разбирате, но и губя познанства. А, какъв илюзионист мога да бъдаааа....

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано05.08.03 00:13



Твър-до въ-треш-но със-то-я- ни-е. Звучи ми направо плашещо ;)). Непололебим си значи. Еднакви сме :).
Кащяло да се изплаша да раждам каквото и да било, особено пък душевно ;)). Питай която искаш жена и тя ще ти каже, че радостта е неизмеримо по-голяма от болката :). Иначе никоя нямаше да се навие да роди втори път.
Мислиш, че защото си станал откровен за това не те разбират и за това губиш познанства ли? Интересно :). Аз дали добре те разбирам сега? Искаш да кажеш, че познатите ти не са любители на откровенията?
Не тъгувай. Малко се страхувам да не изтърся някоя не много мъдра мъдрост, но ще ти кажа откровено ;)): Човек никога не знае какво печели когато губи.
Като разбереш какво си спечелил нали ще почерпиш ;)).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.08.03 01:19



Не се плаши от твърдото, мекото го побеждава, също като печалбата от губенето.

Сега ако ти кажа, че познатите ми не са любители на откровенията ще ме питаш ами като знаеш, защо си откровен с тях и като искаш да не ги губиш защо не им каза онова което те искат да чуят и т.н.
Направо да ти кажа, че ще черпя, поне теб да не загубя.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.08.03 10:14



кое да признавам - нали вече го направих ?
А за тебе не мога да говоря, не съм ясновидка.



Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.08.03 10:17



Добър ден, енбебенце,
Пак го направи, че ми харесва.
Не повтаряш ли?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано05.08.03 11:33



за тебе и ще потретя, ако се наложи.
Добър ден !



Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано05.08.03 20:01



Ей това си е приказка вече на познат ;)). Ама ние вече познати ли сме?! Няма да ме загубиш :))). Аз все пак обичам откровенията, които са свързани с черпене, независимо кой ще почерпи ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.08.03 21:02



Привет енбебенце мило.
Ти какво правиш в този пуст и безлюден клуб?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.08.03 21:05



Аз обичам юфка, ама със сирене , сготвена добре, независимо кой я е готвил.
Ние вече сме познати и много си приличаме...и двамата обичаме.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано05.08.03 23:50



Ъхъм. Не се среща често, двама да обичат....юфка със сирене ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.08.03 11:56



та ние не сме ли хора ?
Чета мъдри слова, какво друго да правя.
Радвам се да те видя и днес.



Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано06.08.03 14:49



Ти защо само с ПЪТника приказваш :)? Не разбра ли, че ние сме еднакви?
Чакай и теб да питам, че ПЪТника нещо извъртя въпроса към юфката със сирене ;).
Кои са мъдрите слова, освен моята сигнатура ;)(не го мисля аз, ПЪТника го каза), които четеш, че и аз малко да почета :))?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Ех,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано06.08.03 15:58



че го каза. Приказвам си с всички, които имат желание да го правят, тъй като не смятам, че пиша мъдри слова.
Чета нещата, които Кали е пуснала, а понякога се зачитам и в останалите разговори. Не се знае от къде какво мога да си открадна, та и аз малко да помъдрея.



Тема Re: Ех,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано06.08.03 20:43



Е какво толкова казах ;), да не би да е лъжа :)))?!. Ами очевидно е, че само с ПЪТник си приказваш ;-Р :)).
С формуляр ли се заявява желанието за разговор с теб ;)?
Само на конкурс не ме карай да се явявам, не ми издържат нервите на голямо напрежение, а и не искам да се проваля :)).
Ама мъдростта краде ли се ;о)?!

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.08.03 21:20



Нали уж сме еднакви и обичаме, защо се карате тук?
То пък ако се целунете, ще ви вземат заобратни - и така не става.
Най - добре е да ме обичате мен и двете
Кажете и двете защо ви е мъдрост? Не ви ли стигат женските ви прелести и останалите ви качества, мислите ли че това което имате ползвате напълно?
За какво е мъдрост?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано06.08.03 23:06



Какава караница ни приписваш ;). ПЪТник ти май много обичаш да си съчиняваш. Кой знае и какви "прелести" си представяш ;)).
Я разкажи нещо мъдро за тях ;)))))). А аз през това време ще помисля над въпроса(а може направо да я попитам), трябва ли и на nbb мъдрост :).
И тъй като и двамата увъртате и не ми казвате кои точно теми са мъдрите тук, ще трябва да размишлявам и над този въпрос, що е мъдрост и в кои теми и сигнатури се съдържа?
А след това може с теб, ПЪТник да търсим заедно мъдър човек ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.08.03 10:20



Не съм казал мъдри теми, а мъдри слова. Не съм сигурен какво съм казал, но така съм мислел да кажа, ако съм казал друго.
А, ти не се прави че не разбираш какво ти пиша като казвам , че не ползваме това което си имаме достатъчно добре, че и още търсим.
Къде мъдър човек, в кой клуб?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Ех,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.08.03 10:44



да не мислиш, че толкова лесно се достига съвършенството ? Ако се налага, и на конкурс ще се явяваш.
Ето, че вече си приказваме и ни е приятно. Поне за себе си гарантирам, че е така.
Прочетох някъде, че мъдрост си имаме, повече ще ни дойде в излишък, та спирам изобщо да мисля за нея.



Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано07.08.03 15:13



Ами аз не се правя. Просто мислех, че ми липсва мъдрост, та си рекох...
Ама щом казваш, че имам нещо, което не използвам...
Абе явно не искаш да споделиш тайните си ;)).
Карай, ще търся на друго място :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Ех,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано07.08.03 15:18



Ето, и ти сега. Казах ти, че не ми издържат нервите на конкурси и ти веднага го използваш срещу мен ;)).
Явно искате да продължите само двамата да си приказвате ;).
А и като гледам колко лесно те убеди ПЪТник да се откажеш да търсиш мъдрост...
Явно нямам шанс ;))). Ти си под влиянието му ;Р ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Ех,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.08.03 21:35



Как сме днес енбебенце мило , здравето, самочувствието?
Нали съм ти писал че си богиня, няма да се даваш, дръж се . Аз съм тук и ако ти трябва мъжко приателско рамо-тук съм, можеш да разчиташ на мен.
Нищо че не сме в темата.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.08.03 21:37



Ееее, щом искаш да търсиш на друго място , търси.
Аз ще потърся тук още малко, не че ми трябва ама ейй така заради търсенето.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано08.08.03 22:39



Знаех си, че това ти е целта ;). Да ме прогониш, за да можеш само ти да си говориш с Енбебенцето. Ееееей, аман от ревнивци ;))))).
Ама и тя не иска да говори с мен, така че...
Отивам си. Благодаря за вниманието и гостоприемството :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.08.03 00:23



благодаря, добре съм. Знам, че мога винаги да разчитам на рамото ти и го правя, когато имам нужда. Но сега съм го ударила на живот и не остава време за нета.
Та за какво беше темата ?



Тема Шанс ?нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.08.03 00:27



За какво по-точно ?
А за влиянието си права, пак първо на него отговорих.



Тема Ехооооо,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.08.03 00:32



не само с тебе не си говоря, напоследък не влизам толкова често, дала съм си почивка от виртуала. Но разприказвам ли се...тежко ти, питай ПЪТник.
Къде ще ходиш, няма ли да чакаме Кали да се върне тук и да почне да ни прочиства от прилепналости ?



Тема Re: Ехооооо,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано09.08.03 00:44



Е, то се видя и с просто око, че само от любезност ми каза, че ти е приятно да говориш с мен ;).
Е ти какви прилепналости имаш, нали бяхте съвършени с твоя приятел ПЪТника?
И аз какво да стоя тук и да чакам като Гюро Михайлов без да има с кого да си говоря ли?!? Че знаеш ли така колко неща мога да прилепя. После и Кали няма да може да ме оправи ;)).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Ехооооо,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.08.03 01:05



ти защо искаш да отнемеш мястото на моя приятел ПЪТника ? Той е ясновидецът на клуба, чу ли ?
Или пък да взема да почерпя вместо да се възмущавам, знам ли. Нали ме нареди сред съвършените, не е шега работа. Ама това дали е хубаво ? Да не взема да стана много сериозна, че и името ще трябва да си сменям.
Ще обясниш ли как точно става това с прилепването, че нещо съвсем се обърках.



Тема Re: Ехооооо,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано09.08.03 01:54



Ама чакай сега, тук със запазени места ли е ;)?! Ами казвайте предварително де, а не "заповядайте", "заповядайте", "настанявайте се", а после - "я , бързо да ми ставаш от мястото" ;)).
Ама те съвършените сериозни ли са ;-Р ;). И аз нещо се обърках. Нарочно ли ме объркваш?!? :)))

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.08.03 10:10



Не те гоня, ти сама си каза.
Добре стой тук да видим с кого ще си приказваш и кой ще те чете и разбере.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано09.08.03 10:13



Да не придобиеш пороци от това удряне на живот. Отпусни душата си, но я пази.
Ако случайно стигнеш да графа прелюбодействие да ми се обадиш

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано09.08.03 13:07



Ама то писането за това ли е?! За да ни чете някой и разбере?! :))))
Много, ама много ме развесели ПЪТник ;))).
Аз пък едно разбрах, че разбирането с приказване, писане и четене май не става
Ти си мисли и увъртай едно нещо за мен в главата, а аз има да си пииииииша и ти има да си четеееееш ;) и пак само собствените си мисли да виждаш.
Демек, няма да виждаш мен като "факт", а само собственото си отношение към мен. И за теб това е главното ;Р ;))).
Хайде, добра среща и си остани със здраве :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.08.03 11:18



Много прости правиш нещата и пропускаш същественото.
Сега ще те допълня.
Значи отношението към факта си е отношение. Словото ни позволява или да изразим това отношение истински или да го прикрием с различни цели. Тези действия нямат нищо общо с отношението към фактите. Освен това Словото /мантри например/ създава вибрации, които оказват влияние на душите ни без никакво значение защо и на кого пишеш. Демек не е само това което ти изразяваш като отношение, за съжаление има и още. Например мен и теб няма никакво значение за това което пишем, то не се променя като нас, че и още има..например че докато гледаме мен и теб няма да видим същественото

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^

Редактирано от ПЪTниk на 10.08.03 11:20.



Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано10.08.03 17:04



Да не искаш да ми кажеш, че нещата са много сложни?! ;))). ПЪТник, я пак си помисли :).
Е щом говоренето(писането), тези действия на изразяване или прикриване на отношението към фактите нямат никакво значение, защо се хабим да говорим и пишем всички?
Ти какви вибрации си създаде докато писа това?
Що се отнася до това "същественото", което нямало да видим, то си съществува. За него е без значение дали го виждаме или не. За нас е по-важно да не си въобразяваме само, че го виждаме и да го омотаваме в кукувичата прежда на мислите и думите си защото тогава го загубваме. Можем и като гледаме себе си да го видим. Въпроса е в това как гледаме на себе си ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.08.03 19:24



Добре да, така да бъде, няма да се караме сега с теб за някакви си съществени работи все едно ние с теб сме нищо.
Ето това правя докато си говоря с теб.
Ти какво правиш, защо говориш с мен?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано10.08.03 20:28



Е хубава работа. Май за втори път го казваш това. Че ние караме ли се!? Ти караш ли се с мен?!. Защото аз не се карам с теб :))).
Това, че мислите ми са различни от твоите и не можеш да ме убедиш в твоите някакъв дискомфорт ли ти създава? ПЪТник, недей така ;).
Говоря с теб защото ти говориш с мен и си ми симпатичен :), но това не означава, че трябва да приемам всичко, което казваш. И от това не следва, че някой(ти или аз) е по-глупав. Просто всеки си върви по Пътя ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.08.03 23:38



тук ли да се обадя или да бъда по-дискретна ?



Тема Не е нарочно.нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано10.08.03 23:42



Тъй като в мене е хаос, нормално е да създавам около себе си същото. Или поне така си мисля.
Не знам дали местата са запазени, но от трима - четирима души, пишещи в клуба, двама да са ясновидци, ще ми дойде много.



Тема Re: Не е нарочно.нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано11.08.03 01:56



В този хаос нищо не разбрах ;)))))).
Кой е другия ясновидец дето щял да бъде в повече? Искаш да кажеш, че места само за ясновидци има, или е само едно и то е за ясновидец? :)
Ама много сложно ми стана. Ти да не си адвокатка или ученичка на ПЪТника, че така овъртяно се изразяваш? ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.08.03 10:01



Дисконфорта е навсякъде около мен, така че съм свикнал.
Ти също си ми симпатична, но не си толкова важна в живота ми за да ми създаваш дисконфорт с мислите си. Това е най- малкото. Друг е въпросът за уважението с което мисля за твоите мисли.
Добър ден.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.08.03 10:02



Добър ден,
Може и тук ако смяташ виртуалността за реалност

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано11.08.03 11:38



За мен дали мислиш с уважение за мислите ми или не, не е важно. Може би за това аз не си мисля, че се караме ;). Виж с хората е друго. За мен те всички са важни. Даже много. Защото те не винаги са това, което мислят(сам го каза по-нагоре). Мислите понякога се влияят от много измамни неща и самите те стават измамни. Ето ти си мислиш, че се караме(отношението ти към разговора е такова). Да не би да е от това, че " уважението, с което мислиш е друг въпрос" ;)?
Предпочитам да разбера теб, не точно тази мисъл.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Леле,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано11.08.03 17:40



разби ме. Смятах, че няма друг в клубовете да се изразява толкова ясно, колкото аз го правя.
Но явно ми е дошло в повече четенето на ПЪТник, щом смяташ, че съм прихванала начина му на изразяване. Чудя се да се радвам ли, да тъгувам ли по този повод...



Тема Re: Леле,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано11.08.03 18:56



Стои ли пред теб такава дилема, дали да се радваш или да тъгуваш?
Или само се шегуваш ;)?
Смътно се досещам, след като прочетох "онзи" постинг - объркващия 74 пъти ;), че навярно си останала с впечатление, че искам да заема мястото на ПЪТник. А аз мислех, че в клуба има място за всеки, и никой на никого мястото не може да заеме. Не знам дали имам ясновидски способности, но дори и да имам те едвали са същите като на някой друг ;). Това са само мои предположения и догадки и не претендират за достоверност. Така че само ти можеш да изясниш нещата :)).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.08.03 21:51



Трудно те разбирам в думите.
Поне ми кажи кое не е измамно?
Какво не можеш да разбереш мен.
Погледни и в себе си и ще видиш и мен?
Ако случайно забележиш разлика това означава че не се познаваш добре.

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Леле,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.08.03 21:57



Моля не се карайте, вижте какво ще ви напиша сега:

"....Горко на ония, които са мъдри в своите очи, и които са разумни пред себе си...
Дали ще се похвали секирата против Този който сече с нея?
Ще се голимее ли трионът против този, които го движи?
Като че ли жезълът би поклатил тия, които го движат...
И там ще има друм и път, които ще се нарече път на светоста; нечистият няма да мине през него, но ще бъде само за тях;
Пътниците - даже и глупавите - няма да се заблуждават по него...
За съдба дойдох Аз на този свят, за да виждат невиждащите, а виждащите да ослепеят...
и ще познаете истината и истината ще ви направи свободни...”


^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 00:16



Не можах да се стърпя.Просто да вметна:

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche"
...а тя да играй кючек хи,хи,хи.

Сори.Хем не харесвам американския.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 09:17



Да, всеки си има своя хаос. Твоя явно ражда танцуващи кючек звезди ;))). На Ницше е родил "Тъй рече Заратустра", а моя сигурно ражда съвсем други, и това му е хубавото на хаоса. Много е разнообразен ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 09:29



Никъде не казвам, че не те разбирам, само казах, че за мен са важни хората, а не думите им. И предпочитам да разбирам(да "виждам") тях, а не думите, с които се обличат, и под които се крият. Това и правя, гледам в себе си. За това се чудя много когато казваш, че се караме :))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Няманови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 09:57



Оправи се де...веднъж казваш, че за теб е важен човека а не думите и веднага след това се чудиш че съм казал че се караме-казал съм с думи.
Ти на думите ли ще вярваш че им се чудиш или на човека?
Моля уточни за да знам какво да правя с теб.
Гледаш в себе си на моите думи?
Crony,Crony ще се караме с теб!



^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 10:00



къде виждаш караници ? Да не си изгубил ясновидските си способности ?
А сега ми даде толкова материал за размисъл с този постинг, че ще трябва да взема назаем малко мозък.



Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 10:09



естествено, че се шегувам. Казват, че хуморът ми бил особен и не се разбирал, но ето, че ти си го схванала.
Я кажи каква е тайната на числото 74 ?
Естествено, че в клуба има място за всеки, а и не само тук би трябвало да е така. Колкото и да сме еднакви понякога, все пак сме уникални и винаги може да се научи нещо от другия, независимо от това какъв е.
Кажи какво точно да изяснявам, че не си падам по дългите писания.



Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 10:24



Цуууунк....развеселих ли те?
Снощи гледах по Дискаварито научен филм за мозъците ни.
Учените вече започват да разбират, но уж са открили как разбираме и определяме разбраното и го разказват на нас а, забравят как са открили че разбираме-много се смях на нас.
Значи разделиха оперативно връзките между двете полукълба на човек /заради болест някаква/ и след като човека "оздравя" го поставиха пред екран разделен на лява и дясна половина. Показвах му различни предмети в лявата и дясната страна на екрана и караха човека да ги назове и определи като понятия и думи...значи в дясната част на екрана каквото се покаже на човека няма никакви проблеми, но....предметите от лявата страна на екрана , този човек с оперирания мозък можеше да нарисува но не можеше да им даде понятие и име. Става въпрос за обикнавени предмети, телефон, часовник...значи може да ги нарисува, а не може да ги определи....
Тези същите учени как разбраха, че те самите истински разбират понятията, че и ни ги предават и на нас. Значи когато липсва истината ние си я измисляме...
Докато гледах филма се сетих за Кали, за нашата Кали, как бързо пали че не разбираме, не можем да определим, елементарните неща, а то било в мозъка, а тя ме праща при Буда, все едно Буда е мозъчен хирург.
Тя Кали де, сега ще ми се ядоса, но тя не знае, че нещо мозъка ми нещо не е в ред и нека ми се ядосва, да е станала невролог.
Имаш си доста мозък мило енбебенце и той нормално функционира за целите за които си предназначена.
Ако намериш мозък някъде вземи и за мен


^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 13:08




Как определи,че моя ражда танцуващи кючек звезди,а не твоя или на Ницше?
Че съм го написал ли?
Я се сети за колко неща си писала.Ти ли си ги родила?
Аз не мисля да раждам?
Пак ме плясна случайноста.
Един Труден от доста време се мъчи и казва,че е бременен и щял да ражда.
Друг пък Титикша и той,децата му казали,че е в 7-8 месец.
Сега и ти раждаш.
Абе,кво става голям пик на раждащи.





Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 16:05



Не го определям аз :). Ти си го определил. Твоето въображение. На мен изобщо не би ми дошло на ума да си представям звезда, танцуваща кючек. Даже и сега колкото и да се старя не мога да си я представя. Въпрос на въображение :Р ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 16:16



Тааа, за какво говорехме :). Ами след толкова четене(74 пъти) и аз забравих какво точно има за изясняване :))). А и ПЪТник мисли, че се караме ;). Я дай за нещо друго да си говорим.
Ти на какво можеш да ме научиш :)?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 18:48



не е ли по-добре да отидем на друго място да се учим, че тук вече не си падат по чесане на езиците ?



Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:49



Кой да те научи , аз ли?
Аз мога да те науча да играеш кючек?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:50



Къде, нали ще играем кючеци?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:53



Маестро, моля музика: кючека на Фройд ако обичате?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 20:30



Повярвай ми и аз не мога да си я представя,просто ме избива на смях като се
сетя за това.
Въображението ми е определило така спрямо човека,който е написал,някоя
крилата фраза.Иначе никога не бих се сетил.
Имам усещане,че хумора ти малко куца,щом се отнася за определена област.
Говорите за прилепналости,нали?
Истината и мъдроста къде ги търсиш ?



Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 20:43



накара ме да се замисля, а нали знаеш, че това много не ми се удава и малко се натъжих. Но ще ми мине бързо, надявам се.
Хем казваш, че мозъкът ми е достатъчно, хем ако намеря, да взема и за тебе, което означава, че и за себе си трябва да взема. Та се чудя какво точно ще трябва да направя, но ще му мисля като го открия.
За учените не ми се говори в момента, все пак не познавам всички учени, та по-добре да не правя обобщения.
Пътник, ще кажеш ли за предназначението ми, че вече започнах да се съмнявам какво е. Може и на бележка.



Тема И аз ли ?нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 20:45



Не става, няма какво да мятам.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 22:04



Не разбирам ти в ролята на какъв точно се явяваш :). Нещо като пропускар - диагностик на клуба ли ;). Забелязавш нововлезлите, даваш им оценка по няколко написани от тях постинга и определяш кой какви прилепналости има за да се яви за клиринг където трябва ;))).
Що се отнася до чуството ми за хумор, много ще се радвам да видя как би се пошегувал със себе си и тогава ще оценя твоето много високо :))).
На много размисли ме наведе твоето участие в разговора и по повод кючеците и по повод клубовете изобщо :).
Що се отнася до "крилатата фраза", терминологията ти е от "доброто старо време", което ми говори, че не си първа младост ;). При това положение би трябвало да си стигнал до извода, че има хора, които се вдяват във всякъв религиозен догматизъм. Само донякъде го осъвременяват, какъвто е случая с Сайентологичната църква, процесинги, клиринги и какво ли не още. Само самобичуването липсва ;). И има други, такива като мен, които предпочитат ако прочетата нещо, което е близко до светоусещането им, да го приемат като своя мисъл. Ако ми хареса някоя твоя мисъл на драго сърце ще я възприема като сигнатура ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 22:08



Ценя високо ориенталските танци ;), но мисля, че за тях се изискват качества, които аз не притежавам ;))).
Виж заедно с теб може да погледаме нечие чуждо изпълнение. Знаеш ли някой който може да го танцува ;)?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 22:10



Да ти призная , че те излъгах че аз уж зная за прадназначението ти, но пък щом си тук в нета какво да е предназначението ти?
Сетих се, прави обратното на това което всички правим тук и ще се получи че на това което тук се учим ти вече го знаеш? Опитай. Като начало обичай, но в началото узнай какво е обич, да не би случайно да мислиш като нас сега?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 22:13



И аз като ПЪТник ще те попитам. Къде да отидем? Има ли някой специален клуб в който може да си говорим за това, за което сега си говорим :)?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 22:15



Crony, ако трябва ще внеса хаост в душата ти, но кючек ще танцуваме с теб.
Колко му е да станем звезди!

Дръж се Crony


^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: И аз ли ?нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 22:17



Имаш чар, не ме лъжи, мятай чар и който може нека ти устои!

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 23:19



Ох, виждам, че се опитваш да ме поощряваш ;), ама от този хаос, който съществува в душата ми едва ли по-голям можеш да сътвориш :))). Пък на, още още никакви звезди не виждам. Дали да не се подложа на клиринг и да премахна всякакви прилепнали сигнатури, безкрили и крилати, че да видя дали това няма да даде желания ефект ;))).
Е не мога да си представя този танц ;))). Ще умра от смях :))))))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано13.08.03 01:07



Като приказваш за нещо и даваш оценка, вземи първо попрочети туй ти ми, онуй ти ми. Иначе на гол тумбак чифте пищови.
Много хляб има в сциентологията и много здрав смисъл. Немой с лека ръка така да я отмяташ.
А хаоса си требе, щото без хаос няма развитие. Представи си-това и в сциентологията си е така.
Ама има един процесинг......докосни и се отдръпни.
Това за такива прилепчиви като мен и теб, дето и за горещ котлон да се ловнат, няма да се сетят да се отдръпнат.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 02:25




Леко те е хванала параноята на "новия член в групата".
Но мисля,че бързо ще те пусне и много скоро ти ще изглеждаш като диагностик,но да кажем не пропускар,а по скоро съдник,наставник,мъдрец и
някои други.Усещам го.
Годините имат значение дотолкова,доколкото значение им отдаваш.
В клуб Окултизъм има едно ангелче Анжелка,която с всеки свои постинг ме
удивлява,независимо годините си.Вероятно пак някоя случайност.

"При това положение би трябвало да си стигнал до извода, че има хора, които се вдяват във всякъв религиозен догматизъм"
По скоро обратно.Иначе ми изглежда малко странно.

Аз бих се зарадвал повече ако в сигнатурата ти има твоя мисъл,от тебе, така както само ти може да я усещаш.



Тема Re: Crony,нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 09:45



Права си, че понякога действам импулсивно и прибързвам с изводите, но това е от хаоса ;)). Допускам, че има и нещо положително сайетологията, но то едва ли е "измислено" от г-н Хабърт. Забелязвам, че всяка доктрина, която се основава на това, да повтаря колко са несъвършени хората, как единствения начин да се спасят е, да прегърнат именно тази религия и никакъв друг път към съвършенството, щастието и спасението(спасение от какво?!) няма, то тя е манипулативна. Залага главно на чувството за вина, на страха, на комплексите за малоценност.
А би трябвало да сме наясно, че точно тези неща действат особено разрушително върху психиката ни и ни правят нещастни. Първо те карат да се чувстваш особено виновен, че си такъв какъвто си, особено несъвършен и негоден за живот, а после срещу пари :))), даже срещу много пари ти предлагат да те направят съвършен и щастлив. Ако ги нямаш тези пари, а много искаш да получиш "услугата" ще ги отработиш, но в лоното на църквата и за църквата. Че това си е жива търговия, нищо повече :). Аз предпочитам истинската свобода, такава каквато аз я разбирам, а не такава каквато ми я предлагат :).
Нали не мислиш, че отричам нещо, или че искам да дискредитирам точно Сайентологичната църква. Не, уважавам правото на избор на всеки :). Религиозния догматизъм просто не е моя избор, прегръщам всяка идея, която чувствам близка, би ми донесла щастие и отговаряща на моя хаос ;))), и използвам правото си да казвам мнението си такова, каквото е.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 09:50



мислех да ви поканя на гости в клуб Благоевград, но се сетих, че и в него има модератор. Освен да си изберем някой от клубовете Психология или Педагогика, нали ще се учим.



Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 09:57



сега да вземеш да ми напишеш какво знаете, та да не гадая, а ?
Иначе обичането го практикувам, не се съмнявай. Е, има понякога рекламации, но без това не може, нали се уча.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 09:59



Никаква параноя не ме е обзела, и само на теб ще кажа на ухо, че не съм толкова нов член ;))). И ника ми това означава - стар/близък приятел :). Цялото недоразумение идва от това, че чувството ни за хумор е различно. Твоето ми се стори малко грубичко :))). Някак не мога да свържа звездите с кючеци. Пак ще повторя, нямам нищо против ориенталските танци, особено когато са автентични и неподправени, и целят да разкрият красотата и изяществото на женското тяло. Все пак за повечето хора те са свързани с похот и лош вкус. Не знам ти с какво ги свързваш и за това се раздразних. Ще се радвам ако греша :))).
А колкото до мислите. Ами непрестанно пиша свои мисли, ама ти кой знае защо виждаш само сигнатурата ми отдолу ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 10:04



Наминавам през много клубове, но до сега се задържах само в този защото стана приказка. И в Психология наминавам. За мен е без значение къде ще съм, стига да си говорим приятелски, да се разбираме, да ни е интересно заедно ;)). Така че както кажете. Аз съм - ЗА ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 10:13



няма ли да ти доскучае от такава идилия ?



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 10:26



Не, на мен не ми доскучава, на другите обаче гледам, че им доскучава. Дали пък не се страхуват, че "много хубаво, не е на хубаво" ;)) и все не им се вярва, че е възможно. Е, друг е въпроса, че изисква малко повече желание и усилие. Малко повече вслушване в другия, а не само в собствените ни мисли за него и за това, за което говори.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 10:56



добре, значи продължаваме в тази тема, докато не ни изгонят и си намерим ново място за лаф.
Нали не си ме включила в " другите " ?



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 10:59





Ето защо имах усещането,че виртуално ме въздигаш на метър от земята и после праз през краката:)))
Обичам да провокирам хората,но по начин,при който провокирам най вече себе си.Нали съм малко-малко егоист.
И аз си имам тест,като тебе и всички останали.
Мисля скоро ще разбереш,с какво свързвам кючека,ако вече не си.
Е и с лош вкус разбира се.Зависи за кого.
Имам познат,на който му обеснявах,че ми харесва как цъфтят дърветата,как се
разлистват и тем подобни.Познай каква беше реакцията му,а е бивш военен, офицер служил в Крумово :))))
Не бих казал,че виждам само сигнатурата ти,и то отдолу.
Преди мислите се опитвам да усетя,да надуша(е до колкото са ми възможностите)човека,който ги е писал.
А ти на кои мисли казваш,че са твои?
От къде ги събираш?Че и аз да си взема малко.

Е ако не е тайна,какъв друг член си била преди?
Тоест на кои член си била?
Ааа,Кои стар член си била?
Обърках се вече.
И пак кажи,че съм бил груб.





Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано13.08.03 13:35



Ма доказвай си мнението, де. Само че обосновано.
Сега си говориш на ангро, аз съм далеч по-вътре в нещата и виждам какво правиш. На принципа чул-недочул.
Що касае точно вината, трябва да ти кажа, че точно там си я избих, при тях. Не знам как стана, цял живот се мъча с това, обаче вече го нямам.
Забелязвам го върху себе си, практически.
Та аз говоря от опит, затова.
Хъбард навсякъде казва-не слушайте никого, не слушайте и мен, проверявайте върху себе си.
Затова сциентологията се води приложна религиозна философия.
Проверявай, демек, не приемай и не отхвърляй.
Това не е до хаос, това е до навик.
Проверката...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 16:52



Е това вече ми хареса много ;))) 8-). Звучи ми съвсем по друг начин.
Крумово?!? Да не си пловдивчанин? Хубави хора са това. Топли ;)). Нищо, че сред тях и военни има и не знаят как цъфтят дърветата ;).
Аз съм само за шпионин ;). Нищо не казвам от предишния си живот, ама не защото не искам, а защото мищо не си спомням ;Р ;))).
И души внимателно, не ме питай кои мисли са мои, защото и това не мога да знам и да ти кажа, преценявай и решавай сам ;).
Този път не беше груб :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 16:55



Знаех си, че ще намерим ПЪТечка ;))). Сега остава и Кали да е благосклонна към нас :)).
Не включвам никого и никъде, докато той сам не се включи някъде, така че от теб зависи :))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 23:29





Не съм пловдивчанин.
Пак заобиколи въпроса.
Толкова ли е кофти старият ти ник.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано14.08.03 08:24



Ти на това "заобикаляне" ли му казваш :)? Отговорих ти, че много забравям ;))). Така че просто не мога да дам оценка нещо дали е било кофти или хубаво ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 11:11





Ясно,без полиция и цялостно прочистване няма да кажеш.
Мене некой жокер само ми требе,я не сам от ваште.





Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано14.08.03 13:34



Единствения жокер, който ми идва на ума е, че аз съм си аз. Сигурно пиша същите глупости, по същия начин както и преди. По същия начин се сдухвам и дразня от грубо чувство за хумор ;). Друго за сега не се сещам.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 15:09



То хубаво,ама тоя жокер е само за вашите.
Май често употребяваш думата "грубо" и то в съчетание с чувство за хумор.




Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано14.08.03 16:24



Ами за грубостта така излиза. Вероятната причина за това е, че с неудоволствие установявам, че клубовете се употребяват повече за разтоварнване на отрицателни емоции. Използват се за изваждане на бял свят негативите на другите, дори и те да са пренебрежимо малки и несъществени, дори и те даже да не съществуват, вместо да има приятелски разговори и обмяна на мисли(макар и безкрили ;Р ;)).
Признай си, че "звезда танцуваща кючек" съвсем не звучи забавно. Звучи подигравателно. Неуютно ми става от такъв хумор, какво да направя сега :))).

П.П. Ама кои са "нашите" и "вашите", че не се сещам ;))).
"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche

Редактирано от Crony на 14.08.03 16:27.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано14.08.03 22:14



Нещо се завъртяхме в кръг.Но определено не е в чалга стил.
А може и да греша,знам ли.


"Вероятната причина за това е, че с неудоволствие установявам, че клубовете се употребяват повече за разтоварнване на отрицателни емоции."
А сега ми кажи,къде се разтоварват положителните емоции?( малко тъпо)

"Признай си, че "звезда танцуваща кючек" съвсем не звучи забавно. Звучи подигравателно. Неуютно ми става от такъв хумор, какво да направя сега :))). "

За това говоря,че не съм от вашите,не знам дори,какво влагаш в усмивките на
края на изречението.Ако въобще са усмивки.
Както всичко вибрира,така и ти.Веднъж ти е смешно,друг път ти става неуютно от такъв хумор.
Клиринг.Па и ако знам кво е.
Това е края на кръгчето.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано14.08.03 23:08



Разбира се, че са усмивки, какво друго да е. Само тях ти обяснявам и спирам докато не ми покажеш нова точка, около която да си завъртим кръгче. Та, усмивки са и означават само едно, че дори и да ми се е сторил груб хумора ти, не се е родила танцуваща антипатия ;) и не ти се сърдя:). Даже вече не помня първия лек дискомфорт, който изпитах. Както ти казах имам много къса памет. Особено за нещата, които не ми харесват :).
Ама аз пак не разбирам за какви "ваши" и "наши" говориш, за това се надявам по-нататък да разбера.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 01:23



Винаги ще има ваши и наши,но както казва Тодор Колев в "Опасен чар",
"Не винаги".

До следващото кръгче.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.08.03 10:38



Няма да се меся в разговора ви, но аз също не зная какво е Клиринг?

^Ти затова си и ПЪТник, защото си дошъл тук от твоя свят. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано15.08.03 11:57



И аз не зная, но като попрочетох това онова от Кали, много се изплаших ;))). Не е за мен тази работа :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано15.08.03 12:46



Клиринг е изчистване.
От какво се изплаши? Че ще ти се изчисти мърсотията и нищо няма да остане от теб ли?


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано15.08.03 15:54



Браво :). И твоето чувство за хумор е на висота. Няма много общо с диви ягоди слънце цветя и дъх на трева ;).
По този начин обаче едвали ще спечелиш някого за идеите си?
Сигурно това е целта на клиринга? Да не остане нищо от хората.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано16.08.03 12:29



Целта на клиринга е да останат хората.
Нещо не си разбрал.
Сега хора няма, има набор от рефлекси и програма на принципа стимул-реакция.
Това не е човекът, който звучал бил гордо. Това са механизми, роботизирани.
И впрочем всички учители са на същия акъл...и всеки се опитва да чисти.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано24.08.03 20:31



да не си помислиш, че не ми се приказва - започнах работа и няма време. Надявам се в скоро време да се освестя и пак да започна да творя по клубовете.



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано24.08.03 21:38



Как разбра, че точно това си помислих?! Да не би да можеш да четеш мисли ;Р ;)))?!?
Ами и аз ходя на работа. Те клубовете да не са само за безработни-лентяи и пенсионери ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано27.08.03 23:30



съдя по себе си, точно това щях да си помисля.
Ами какво да ти кажа - изгубила съм трудови навици и сега набързо трябва да си ги възстановя. Всичко е със срок вчера, а понякога и още по-отдавна. А ако знаеш как ми се дреме след обяд. Добре, че не ме оставят без работа. Но след месец се надявам да вляза във форма и тогава... дръжте се отново клубове.



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано28.08.03 01:39



Значи да намина пак след месец, така ли ;Р :)))?
Съвсем ще забравим за какво сме говорили. Всъщност за какво говорехме ;))))))?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано31.08.03 14:39



я по-добре потърси нови събеседници, за да не скучаеш. Пък като се върна, ще ги прогоня, няма страшно.
За какво говорехме ? Има ли значение - лаф да става.



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано01.09.03 20:10



Аз никога не скучая ;).
А ти къде мислиш да ме търсиш като се върнеш? Тук ли?
Тук само с теб си говоря, така че ще трябва да тръгнеш по следата, по следата и ще видя какъв следотърсач си ;)))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано02.09.03 17:43



ще те открия, но не обещавам кога.
До скоро !



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано03.09.03 10:34



Хе-хе ;). А да видя кога и как ще ме откриеш :Р. Ще бъда някъде тук по клубовете, обещавам, но се съмнявам да си наясно с интересите ми.
Тук попаднах случайно и не мисля повече да дразня модераторката с нашия чат ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано05.09.03 21:49



Аз се оставям в ръчичките на Кали-нямам нищо за губене
Ако не ме изчисти, то не може повече да ме омърси!
Ти от какво се уплаши?

^Ти си ПЪТник навсякъде, както и в самия себе си.^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано06.09.03 17:34



:)))) Оооо, ПЪТнико, добра среща ! От къде така зачервен се появи? Да не би бързайки запотен по прашните пътища да си се позамърсил ;)?
Прав си, Кали ако те топне в пералнята,ще станеш като нов и ще си щастлив ;))).
Моли се само да не те накара да се переш на ръка ;).
Аз?!?Да се плаша?!?Бъркаш ме с някого :). Не познавам това чувство,защото знам,че дори и себе си не мога да загубя,а какво остава за нещо друго ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано06.09.03 22:44



Привет...дълго е за разказване зачервяването ми , но пак съм посинял, все едно нищо не е било.
Помислих, че се страхуваш
Не ми се вярва Кали да ме оставе на ръчно пране?
Дали може да ме простре правилно Кали след прането, започвам да се притеснявам...чела ми се види, но не зная колко е прала и има ли опит...за това те питам

^Всичко необходимо е възможно и достатъчно^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано07.09.03 08:55



Преди да станеш отново син премина ли през всички цветове на дъгата ;)? Питам,само за да разбера техниката, която използва Кали. Тогава ще мога да ти кажа дали тя ще те изстиска до край преди да те простре,или ще те остави да капеш.Само така мога да ти отговоря има ли опит в прането или само теоритизира и ще трябва да се переш сам ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.09.03 15:43



Тя къдей Кали, трябва да я питаме а нея я няма...излиза че клюкарстваме зад гърба и , а аз ми се клюкарства пред нея.
Искам да я питам какви са ми шансовете за тази наука нейната.
Какво и как трябва да направя...ти знаеш ли нещо повече?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано07.09.03 16:56



Много работи можеш да правиш. Като начало даже само да четеш. А по-трудното е да четеш и да разбираш какво четеш.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Авторxe (Нерегистриран)
Публикувано07.09.03 20:19



Тоя дъртофелник и сваляч се запотява най-вече от правене на чикии. Открил е тая игра в критичната си възраст.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано07.09.03 20:53



Не знам къде е Кали. Чета хубави неща, които е писала.Например притчите много ми харесаха.Но тя май не иска да говори с нас,неопраните още.Не мислиш ли?
Ама ти да не си агент на nbb-то.Стори ми се,че сте в доста интимни отношения.
Сигурно за това ме задържаш тук.За да са ми пресни следите и да ме хване.Ние с нея си имаме игра. Не ни я разваляй сега ревнивецо ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.09.03 20:56



Кали, Кали, знаеш ли колко много съм чел? Имам чувство че цял живот съм чел.
Кажи ми Кали във вашата нова и уважавана от мен наука, какво точно се казва за четенето...нима си мислите че с четене се става чист човек?
Ако действително е трудно да разбирам какво чета, защо ти или там някой от напредналите не ми помогне , а само установявяте фактите ехидно...или така ми се стори...не..това не е вашата наука...нещо друго ще е това?
Аз питам ние простите и невъзприемащите какво да правим...ние болните имаме нужда от лекар....за вас умните и здравите не говоря, Кали?
Разбираш ли ме, скъпа приятелко?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: xe]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.09.03 21:00



Не замърсявай клуба...
Акай си спокойно, някой друг ще чисти...Разбирам те, така си възпитан, за теб това е нормално нещо....НАЛИ.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано07.09.03 21:04



Ако говориш за енбебенцето, тя е моя приятелка , на която много държа. Ти внимавай с нея...и се пази от мен...зная, мога и ще запазя онова което много обичамНямам нищо против играта, само ми покажи че знаеш правилата

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано07.09.03 21:45



Играта няма правила,приятелю ;).Правила само ние си измисляме,че после да можем се сърдим на този онзи,че не ги спазвал, да му се сърдиам и да изглеждаме ние прави.Ама не сме го питали дали той ги знае и дали ги е приел.Аз за това се научих да питам.Преди се опитвах да отгатвам правилата,а после като видях каква е работата си измислих мои си правила ;Р ;))).Ти съгласен ли си с тях?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано07.09.03 22:19



Ми, пиле писано, работата е там, че никой нищо няма да научи, преди да спре да мисли, че вече знае всичко.
Жална му майка, значи, на оня, дето всичко е чел....
А ние, там, учим точно това-първата причина да не научиш нищо е, че си убеден вече, че всичко си знаеш....Точно това знание много зле ми се отрази, щото и аз бях засегната от него.
А за незнаещ си твърде критичен....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано07.09.03 22:25



Това за правилата много мъдро го каза.
И все пак да знаеш, че всичко е игра и всяка игра си има правила. Та дори и тази, в която не се спазват някои правила.
А други все пак се спазват, защото без никакви правила изобщо нямаше да има игра. Примерно да се пише четимо на български.
И правилото-не се съгласявай никога с опонента, дори ако той започне да защитава твоето мнение.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано08.09.03 09:08



Защо Кали да не се съгласявам с опонента, ако е на моето мнение :)?
Така ли ти изглеждам? Няма такова нещо. Вярно е,че съмнението във всичко е едно от главните ми оръжия и двигател в този живот. Това ме кара и винаги ще ме кара да търся,да мисля, да съпоставям,да преценявам.Едно да отхвърлям, друго да приемам. Но и на мен понакога ми се иска да имам съмишленици. Аз съм сговорчив човек. Обичам да усещам общата мисъл,общия дух.Съгласието свързва :).
Единственото правило според мен е, че трябва да изживеем живота си тук, на земята. А как ще го направим? За това всеки сам измисля правилата и играе собствената си игра ;).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.09.03 19:20



За съжаление ми е дадено да зная, че има правила, строги, неумолими и справедливи закони ни движат-това са правилата на играта, а иначе си ги измисляме, аз правя същото често пъти.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано08.09.03 19:35



Не съм затворен и критичен Кали.
Много внимателно наблюдавам всичко което се случва в живота ми както и твоите думи сега. Мисля си, че не е задължително да ми личи, и ти трябваше да знаеш, че не винаги личи...защо предположи такива неща за мен.
Това което сега уж учиш, аз ти го казах преди дълго време, само че ти не ме разбра защото аз не съм новото учение и нищо не знам, дори малко съм чел...според теб.
Ако искаш да говорим за големите неща, аз ти предлагам да не говорим за дребните като мен и теб, а ако не искаш да говорим защо си тук?
Не съм критичен Кали, правя усилия да защитя нещо в което не съм сигурен и само предполагам, нима е нормално да си изхвърля изведнъж нещата...нали някой нещо трябва да ги обезсмисли и тогава да ги изхвърля.
Какво означава "жална му майка" в твоите представи. Това не се ли отнася за всички без изключение...или си мислиш че можеш да "надхитриш" живота.
Сега ти казвам, че ако е така значи си попаднала в нова илюзия, Кали.
Давам ти този пример с теб защото абсолютно всички така правим...нещо като принцип...правил съм го много пъти и продължавам да го правя....така ще достигнеш до знанието че знанието и моженето са различни неща и се учат по различен начин....може би?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано08.09.03 21:52



Наскоро ми се привидя ето какво...
Стоя пред огромна порта, величествена и блестяща. понякога тази порта се открехва и отвъд нея се ширва още по-ярка и светла приказна безкрайност. Понякога. Зяпам в захлас.
после портата се затваря, а аз драпам да я отворя, прескоча, надлъжа, пробия, отключа....
Всуе...
А в краката ми камъчета. Всяко едно от тия камъчета, ако се вгледам в него достатъчно дълго, достатъчно внимателно, достатъчно...любовно....прониквам в него и....излизам отвъд оная порта, дето толкова я мъча.
....всичко тръгна от парадоксална магия. Истината е в дребните неща, тайната е в дребните неща. Великите са илюзорни и не водят доникъде, освен до поредната игра на ума.
Ти винаги можеш да станеш своя собствен поток, тръгвайки от днешното малко ручейче. Само от дребното и незначителното се минава отвъд. Великите порти са за заблуда на ...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано08.09.03 21:56



Беше просто майтап...и аз съм на същото мнение-съгласие и общуване. Получава се когато и доколкото се съгласим да играем някаква обща игра.
Иначе индивидуални игри не водят до споделяне и съгласие.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано10.09.03 12:55



От къде пък точно на теб ти е дадено да знаеш ;)? Това не е ли доста смело(да не го нарека друго) изказване? Я да каже Кали дали не ти е прилепнало убеждение ;))).
А аз да ти кажа сега това, което аз знам. Има правила ама.....друпкът :))))).
Свободни сме да си измисляме правилата и всичко останало както ни дойде и ни е кеф,но и последствията и резултатите да си изсърбаме след това. Е това е единственото правило ;Р ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.09.03 16:51



Да, възможно е това което пишеш, но не е с мен...никога не ми се привиждат никакви неща.
Иначе правя опити да мидитирам по свой си начин, но с мен не е това което ти казваш.
Ако питаш мен истината е още по натам - в самото определение кое нещо е дребно и кое не е дребно Не зная на кое какъв смисъл придаваш
Аз за разлика от теб нямам много пари не мога да правя преводи-нямам никакъв шанс в сравнение с теб и другите избрани!

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.09.03 17:08



Ми да, това също са правила, но твоите...и ето ти установи някаква закономерност в тях.
Аз имам шанс да общувам с неземен разум /дълга и трудноразбираема история/ , който разум освен със словото ми показва и другите начини за действия и ме учат да го прилагам в живота, аз вече зная как се учи, възприема, прилепя и разлепя.
Не мога да ти отговоря защо точно на мен се случва но виждам че всички имаме еднакъв равен шанс, просто при мен се случи някак си да го използвам.
Всъщност и това зная как се случва и защо, но е много дълга тема и няма общо за сега в този клуб.
Скоро гледах научни изследвания правени от учени от 54 година до днес в който вече със сигурност са установили че човек няма свободна воля и свободен избор. Това доста ме впечатли, шокира, доста ми е трудно да си го представя и възприема, но нали съм свикнал, ще изчакам и ще видя...може би.
Ето аз сега говоря с теб и ти ползваш думите "свободни сме", аз разбирам ние човеците сме свободни, а всъщност ние не знаем какво сме и от какви части се състоим и дали това се отнася за всички части или само за една...думата човек звучи много общо, а думата аз е наша представа с придаден смисъл и за всекиго е различна? Човек е дух в човешки тяло , което има душа. Това са три различни неща с различни потребности и лични изисквания...кое от тези трите означава Аз, ние сме свободни...КОИ НИЕ?
Нищо не правим както ни дойде, правим го подтиквани от собствената си природа, сетива, желания, чувства ... и си мисля, че трябва да правим тези разлики.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^

Редактирано от ПЪTниk на 10.09.03 17:12.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор Crony ()
Публикувано10.09.03 19:32



Ти разбираш :"аз разбирам ние човеците сме свободни, а всъщност ние не знаем какво сме ".Разбираш собствените си мисли ти, не моите. А на мен също може да ми е дадено да знам, ама не защото"имам шанс да общувам с неземен разум ",а защото ми е дадено да го знам по рождение.И на всички ни е дадено това,ама дето сме го забравили.И всичко около нас,майки, бащи, учители, приятели,познати, непознати и т.н. работят по този въпрос. Ама не от лошо чувство, а защото и те са го забравили.
Да,свободни сме, както е свободен Духа в нас. И можем да изберем дали да го послушаме или не.В повечето случаи не го слушаме и това ни прави нещастни и се чудим защо е така. Може би е заради прилепналите убеждения(има ли значение как ще наречем възпитанието си, образованието си и всичко останоло, което ни пречи да разберем кои сме)

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.09.03 19:56



Кои сме?
Когато искам да узная кой е баща ми е редно да попитам майка си.
Кого е редно да попитам Кой съм?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.09.03 20:31



Смятам, че ние човеците изобщо не сме НИЕ.
Човечеството е съставено от най-различни същества само с обща външна обвивка. Вътрешно кой знае от какви духовни измерения или галактики сме събрани като паплач.
Все едно медузите, тигрите и лианите да придобият един и същи облик-да станат крокодили и да се мислят за такива даже...
А ние сме още по-различни.
Тръгнали сме от различни точки и пътуваме към различни цели, тук сме се събрали за малко, като на малка гара. И сме се заблудили, че сме една група...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 14:44



Много интересно, но не ми допада нещо...защо съм такъв човек аз!
Не бе, кой съм аз исках да знам, не кои сме ние човеците?
И петте пръста на ръката ми са различни , но всеки един от тях съм аз, ти не ми давай такива примери с различията ни, защото в примера си ако сравня пръст с око...има да се чудя защо пръста ми не гледа и да си бъркам с око в ухото
Виж я ти Кали, намерила различия и ги събрала на гарата

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 16:04



Не можеш да разбереш кой си с ума си. Изгради си друго сетиво, с което да разбереш.
Сега все едно се опитваш да смениш софтуер с чук.
Не знам, ама ми се струва, че много си се офилософствал и циклиш.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 17:18



Вярно ли ти изглеждам зациклил...да ти кажа и аз такива виждам фактите. Дори едно сетиво не мога да си изградя.
Ти как си изглеждаш, мислиш ли че движиш бързо напред?
Ако отида в друг клуб дали ще се оправя, мисля да отида да попържам малко в клуб Попържни

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 17:37



Цялата работа е там, че твърде голямо внимание обръщаме на думите. Станали сме им роби.
А започнах да подозирам, че думите връзват, не отвръзват....има и други начини за предаване на съобщения-чрез правене примерно...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 19:26



Как така обръщаме внимание на думите? Та те ни засягат и ни действат, явно са Сила, как така няма да обръщаме внимание на Силата?
Не зная какво означава според теб вързват и отвързват но прочетох че в началото бе Словото. Щом думите могат да вързват и отвързват представи си какво може мисълта. Не вярвам някой да прави или не прави нещо без да мисли. Това да не мислим нищо още никой човек не го може май. А това чрез чувствата да ни се движат мислите пък не ми изглежда да е случайно?
Как ти изглежда да си предаваме съобщения без мисли?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 22:08



Ние непрекъснато си предаваме съобщения без мисли, само че те не минават през ума ни и не ги осъзнаваме. това не значи, че не ни влияят.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.09.03 09:13



С какво друго си предаваме съобщения?
Какво разбираш под "съобщения"?
Добър ден.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано12.09.03 13:10



Ми примерно жестове, интонация на гласа-нали не мислиш, че всичко това са съзнателни помисли?
Ти преценяваш казаното не само според съдържанието на казаното-даже и начина на подреждане на думите за една и съща мисъл.
Преди две години доста се занимавах с Верищагин, там направо ме ужаси онова, което той разкри. Колко потока излизат и влизат в тялото ни и всичко това на подсъзнателно ниво.
Ами оная точка в корема-може и събирателна да я наречеш? Това, което минава през корема, определено не минава и през ума.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.09.03 09:41



обичаш ли да те гонят ? А поглеждаш ли назад, за да видиш дали те следват ? Сетих се за вица за кокошката, знаеш ли го ? Не че аз го знам де, но поне за смисъла се сещам.



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано14.09.03 22:59



Не, никак не обичам да ме гонят :). Но и да ме вържат да чакам не обичам. Някак получава се, че аз теб трябва да "гоня" в смисъл да чакам. Не е ли малко неудобно така, а? Още повече, че не казваш кога ще дойдеш.
Все едно, няма значение. Както виждаш говоря си когато искам и когато ми се говори. Пошегувах се за "търсенето". Не ми е минавало дори през ума, че ще преравяш клубовете за да ме намериш :).
А вицове не помня, така че спокойно можеш да ми разкажеш този, или поне смисъла да ми кажеш ;), ако не скандализираме Кали :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.09.03 14:50



Верищагин ли? Видял съм и съм усетил много повече от това което описва Верищагин. Колко човека разбират Верищагин, Кастанеда, или друг подобен?
Какво казват хората за тях? А, знаеш ли защо? Аз и ти сме също част от отговора, дори и да се мислим за по- различни и всички сме такива.

Мислиш ли че човек който носи Хармония в душата си не може да роди танцуваща звезда?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано15.09.03 20:04



Ех, тази танцуваща звезда!
Какъв хубав копнеж....хайде да я сътворим.
Да, хармония, която не се разрушава от хаоса. Ако не е трайна, нищо не може да роди...
...личната сила се определя по степента хаос, който човек може да понесе, преди да се вкопчи в подредеността...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано16.09.03 15:26



Как мислиш имаме ли лични сили за да я сътворим тази танцуваща звезда?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано16.09.03 17:18



Имаме достатъчно, за да започнем. После, в процеса на сътворението, силата се увеличава.
При всяко сътворение силата се увеличава...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.