Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:23 18.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 10:24



Цуууунк....развеселих ли те?
Снощи гледах по Дискаварито научен филм за мозъците ни.
Учените вече започват да разбират, но уж са открили как разбираме и определяме разбраното и го разказват на нас а, забравят как са открили че разбираме-много се смях на нас.
Значи разделиха оперативно връзките между двете полукълба на човек /заради болест някаква/ и след като човека "оздравя" го поставиха пред екран разделен на лява и дясна половина. Показвах му различни предмети в лявата и дясната страна на екрана и караха човека да ги назове и определи като понятия и думи...значи в дясната част на екрана каквото се покаже на човека няма никакви проблеми, но....предметите от лявата страна на екрана , този човек с оперирания мозък можеше да нарисува но не можеше да им даде понятие и име. Става въпрос за обикнавени предмети, телефон, часовник...значи може да ги нарисува, а не може да ги определи....
Тези същите учени как разбраха, че те самите истински разбират понятията, че и ни ги предават и на нас. Значи когато липсва истината ние си я измисляме...
Докато гледах филма се сетих за Кали, за нашата Кали, как бързо пали че не разбираме, не можем да определим, елементарните неща, а то било в мозъка, а тя ме праща при Буда, все едно Буда е мозъчен хирург.
Тя Кали де, сега ще ми се ядоса, но тя не знае, че нещо мозъка ми нещо не е в ред и нека ми се ядосва, да е станала невролог.
Имаш си доста мозък мило енбебенце и той нормално функционира за целите за които си предназначена.
Ако намериш мозък някъде вземи и за мен


^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 13:08




Как определи,че моя ражда танцуващи кючек звезди,а не твоя или на Ницше?
Че съм го написал ли?
Я се сети за колко неща си писала.Ти ли си ги родила?
Аз не мисля да раждам?
Пак ме плясна случайноста.
Един Труден от доста време се мъчи и казва,че е бременен и щял да ражда.
Друг пък Титикша и той,децата му казали,че е в 7-8 месец.
Сега и ти раждаш.
Абе,кво става голям пик на раждащи.





Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 16:05



Не го определям аз :). Ти си го определил. Твоето въображение. На мен изобщо не би ми дошло на ума да си представям звезда, танцуваща кючек. Даже и сега колкото и да се старя не мога да си я представя. Въпрос на въображение :Р ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано12.08.03 16:16



Тааа, за какво говорехме :). Ами след толкова четене(74 пъти) и аз забравих какво точно има за изясняване :))). А и ПЪТник мисли, че се караме ;). Я дай за нещо друго да си говорим.
Ти на какво можеш да ме научиш :)?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 18:48



не е ли по-добре да отидем на друго място да се учим, че тук вече не си падат по чесане на езиците ?



Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:49



Кой да те научи , аз ли?
Аз мога да те науча да играеш кючек?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:50



Къде, нали ще играем кючеци?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Crony,нови [re: Crony]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.08.03 18:53



Маестро, моля музика: кючека на Фройд ако обичате?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано12.08.03 20:30



Повярвай ми и аз не мога да си я представя,просто ме избива на смях като се
сетя за това.
Въображението ми е определило така спрямо човека,който е написал,някоя
крилата фраза.Иначе никога не бих се сетил.
Имам усещане,че хумора ти малко куца,щом се отнася за определена област.
Говорите за прилепналости,нали?
Истината и мъдроста къде ги търсиш ?



Тема ПЪТник, [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано12.08.03 20:43



накара ме да се замисля, а нали знаеш, че това много не ми се удава и малко се натъжих. Но ще ми мине бързо, надявам се.
Хем казваш, че мозъкът ми е достатъчно, хем ако намеря, да взема и за тебе, което означава, че и за себе си трябва да взема. Та се чудя какво точно ще трябва да направя, но ще му мисля като го открия.
За учените не ми се говори в момента, все пак не познавам всички учени, та по-добре да не правя обобщения.
Пътник, ще кажеш ли за предназначението ми, че вече започнах да се съмнявам какво е. Може и на бележка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.