Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Crony,нови [re: Kaлu]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 09:45



Права си, че понякога действам импулсивно и прибързвам с изводите, но това е от хаоса ;)). Допускам, че има и нещо положително сайетологията, но то едва ли е "измислено" от г-н Хабърт. Забелязвам, че всяка доктрина, която се основава на това, да повтаря колко са несъвършени хората, как единствения начин да се спасят е, да прегърнат именно тази религия и никакъв друг път към съвършенството, щастието и спасението(спасение от какво?!) няма, то тя е манипулативна. Залага главно на чувството за вина, на страха, на комплексите за малоценност.
А би трябвало да сме наясно, че точно тези неща действат особено разрушително върху психиката ни и ни правят нещастни. Първо те карат да се чувстваш особено виновен, че си такъв какъвто си, особено несъвършен и негоден за живот, а после срещу пари :))), даже срещу много пари ти предлагат да те направят съвършен и щастлив. Ако ги нямаш тези пари, а много искаш да получиш "услугата" ще ги отработиш, но в лоното на църквата и за църквата. Че това си е жива търговия, нищо повече :). Аз предпочитам истинската свобода, такава каквато аз я разбирам, а не такава каквато ми я предлагат :).
Нали не мислиш, че отричам нещо, или че искам да дискредитирам точно Сайентологичната църква. Не, уважавам правото на избор на всеки :). Религиозния догматизъм просто не е моя избор, прегръщам всяка идея, която чувствам близка, би ми донесла щастие и отговаряща на моя хаос ;))), и използвам правото си да казвам мнението си такова, каквото е.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 09:50



мислех да ви поканя на гости в клуб Благоевград, но се сетих, че и в него има модератор. Освен да си изберем някой от клубовете Психология или Педагогика, нали ще се учим.



Тема ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 09:57



сега да вземеш да ми напишеш какво знаете, та да не гадая, а ?
Иначе обичането го практикувам, не се съмнявай. Е, има понякога рекламации, но без това не може, нали се уча.



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Бoжидap]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 09:59



Никаква параноя не ме е обзела, и само на теб ще кажа на ухо, че не съм толкова нов член ;))). И ника ми това означава - стар/близък приятел :). Цялото недоразумение идва от това, че чувството ни за хумор е различно. Твоето ми се стори малко грубичко :))). Някак не мога да свържа звездите с кючеци. Пак ще повторя, нямам нищо против ориенталските танци, особено когато са автентични и неподправени, и целят да разкрият красотата и изяществото на женското тяло. Все пак за повечето хора те са свързани с похот и лош вкус. Не знам ти с какво ги свързваш и за това се раздразних. Ще се радвам ако греша :))).
А колкото до мислите. Ами непрестанно пиша свои мисли, ама ти кой знае защо виждаш само сигнатурата ми отдолу ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 10:04



Наминавам през много клубове, но до сега се задържах само в този защото стана приказка. И в Психология наминавам. За мен е без значение къде ще съм, стига да си говорим приятелски, да се разбираме, да ни е интересно заедно ;)). Така че както кажете. Аз съм - ЗА ;))).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 10:13



няма ли да ти доскучае от такава идилия ?



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано13.08.03 10:26



Не, на мен не ми доскучава, на другите обаче гледам, че им доскучава. Дали пък не се страхуват, че "много хубаво, не е на хубаво" ;)) и все не им се вярва, че е възможно. Е, друг е въпроса, че изисква малко повече желание и усилие. Малко повече вслушване в другия, а не само в собствените ни мисли за него и за това, за което говори.

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.08.03 10:56



добре, значи продължаваме в тази тема, докато не ни изгонят и си намерим ново място за лаф.
Нали не си ме включила в " другите " ?



Тема Re: Мъдроста....нови [re: Crony]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано13.08.03 10:59





Ето защо имах усещането,че виртуално ме въздигаш на метър от земята и после праз през краката:)))
Обичам да провокирам хората,но по начин,при който провокирам най вече себе си.Нали съм малко-малко егоист.
И аз си имам тест,като тебе и всички останали.
Мисля скоро ще разбереш,с какво свързвам кючека,ако вече не си.
Е и с лош вкус разбира се.Зависи за кого.
Имам познат,на който му обеснявах,че ми харесва как цъфтят дърветата,как се
разлистват и тем подобни.Познай каква беше реакцията му,а е бивш военен, офицер служил в Крумово :))))
Не бих казал,че виждам само сигнатурата ти,и то отдолу.
Преди мислите се опитвам да усетя,да надуша(е до колкото са ми възможностите)човека,който ги е писал.
А ти на кои мисли казваш,че са твои?
От къде ги събираш?Че и аз да си взема малко.

Е ако не е тайна,какъв друг член си била преди?
Тоест на кои член си била?
Ааа,Кои стар член си била?
Обърках се вече.
И пак кажи,че съм бил груб.





Тема Re: Crony, [re: Crony]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано13.08.03 13:35



Ма доказвай си мнението, де. Само че обосновано.
Сега си говориш на ангро, аз съм далеч по-вътре в нещата и виждам какво правиш. На принципа чул-недочул.
Що касае точно вината, трябва да ти кажа, че точно там си я избих, при тях. Не знам как стана, цял живот се мъча с това, обаче вече го нямам.
Забелязвам го върху себе си, практически.
Та аз говоря от опит, затова.
Хъбард навсякъде казва-не слушайте никого, не слушайте и мен, проверявайте върху себе си.
Затова сциентологията се води приложна религиозна философия.
Проверявай, демек, не приемай и не отхвърляй.
Това не е до хаос, това е до навик.
Проверката...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.