Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:59 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 16:04



Не можеш да разбереш кой си с ума си. Изгради си друго сетиво, с което да разбереш.
Сега все едно се опитваш да смениш софтуер с чук.
Не знам, ама ми се струва, че много си се офилософствал и циклиш.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 17:18



Вярно ли ти изглеждам зациклил...да ти кажа и аз такива виждам фактите. Дори едно сетиво не мога да си изградя.
Ти как си изглеждаш, мислиш ли че движиш бързо напред?
Ако отида в друг клуб дали ще се оправя, мисля да отида да попържам малко в клуб Попържни

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 17:37



Цялата работа е там, че твърде голямо внимание обръщаме на думите. Станали сме им роби.
А започнах да подозирам, че думите връзват, не отвръзват....има и други начини за предаване на съобщения-чрез правене примерно...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано11.09.03 19:26



Как така обръщаме внимание на думите? Та те ни засягат и ни действат, явно са Сила, как така няма да обръщаме внимание на Силата?
Не зная какво означава според теб вързват и отвързват но прочетох че в началото бе Словото. Щом думите могат да вързват и отвързват представи си какво може мисълта. Не вярвам някой да прави или не прави нещо без да мисли. Това да не мислим нищо още никой човек не го може май. А това чрез чувствата да ни се движат мислите пък не ми изглежда да е случайно?
Как ти изглежда да си предаваме съобщения без мисли?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано11.09.03 22:08



Ние непрекъснато си предаваме съобщения без мисли, само че те не минават през ума ни и не ги осъзнаваме. това не значи, че не ни влияят.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано12.09.03 09:13



С какво друго си предаваме съобщения?
Какво разбираш под "съобщения"?
Добър ден.

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^


Тема Re: Мъдроста....нови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано12.09.03 13:10



Ми примерно жестове, интонация на гласа-нали не мислиш, че всичко това са съзнателни помисли?
Ти преценяваш казаното не само според съдържанието на казаното-даже и начина на подреждане на думите за една и съща мисъл.
Преди две години доста се занимавах с Верищагин, там направо ме ужаси онова, което той разкри. Колко потока излизат и влизат в тялото ни и всичко това на подсъзнателно ниво.
Ами оная точка в корема-може и събирателна да я наречеш? Това, което минава през корема, определено не минава и през ума.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Crony,нови [re: Crony]  
Автор nbb (весела)
Публикувано13.09.03 09:41



обичаш ли да те гонят ? А поглеждаш ли назад, за да видиш дали те следват ? Сетих се за вица за кокошката, знаеш ли го ? Не че аз го знам де, но поне за смисъла се сещам.



Тема Re: Crony,нови [re: nbb]  
Автор Crony ()
Публикувано14.09.03 22:59



Не, никак не обичам да ме гонят :). Но и да ме вържат да чакам не обичам. Някак получава се, че аз теб трябва да "гоня" в смисъл да чакам. Не е ли малко неудобно така, а? Още повече, че не казваш кога ще дойдеш.
Все едно, няма значение. Както виждаш говоря си когато искам и когато ми се говори. Пошегувах се за "търсенето". Не ми е минавало дори през ума, че ще преравяш клубовете за да ме намериш :).
А вицове не помня, така че спокойно можеш да ми разкажеш този, или поне смисъла да ми кажеш ;), ако не скандализираме Кали :).

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: Мъдроста....нови [re: Kaлu]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.09.03 14:50



Верищагин ли? Видял съм и съм усетил много повече от това което описва Верищагин. Колко човека разбират Верищагин, Кастанеда, или друг подобен?
Какво казват хората за тях? А, знаеш ли защо? Аз и ти сме също част от отговора, дори и да се мислим за по- различни и всички сме такива.

Мислиш ли че човек който носи Хармония в душата си не може да роди танцуваща звезда?

^Не е важен факта, а отношението ни към него!^



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.