Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 09.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано10.07.03 23:46



Гледам, един посетител се възмущава от тишината /какво по-добро средство за постигане на нещо си, и аз не мога да изброя какво:)/
Нека се проявим като добри заместник-домекини, в отсъствие на титуляра и вдигнем шумотевица,

т.е. всеки да напише нещо, което го вълнува /дори и не свързано с процесинга - може само с езотериката и пр./

та, започвам:
вълнува ме на какво се дължи злобата и завистта на дребно /и едро/ у хората - смятам донякъде, че е на ограничена гледна точка /но, ако са слепи - тогава на "чувна" точка, ако са глухи на осезателна точка и т.н./; но те не правят нищо, за да си я разширят - тогава - как според процесинга могат да бъдат индиректно накарани да си я разширят? според мен - няма как, но аз се драня от това, защото те страдат, а не искам да страдат /макар че проявяват злоба и агресия/



Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
АвторAмнepиc (Нерегистриран)
Публикувано11.07.03 14:14



Ами ако не страдат?
може пък да са си щастливи



Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: Aмнepиc]  
АвторDir ce пpeцaka (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 07:07



щастливи са,ако успеят да предизвикат завист у човек,на когото са завиждали.
тогава щастието им се измерва с нещастието на другите,респективно-другия.
но,ако другия не е склонен да завижда,не за да ги обиди,ами просто си е такъв...тъжно.



Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
Авторcъщия (Нерегистриран)
Публикувано12.07.03 07:38



не се дължи на,но определено върви ръка за ръка със субективността и умишленото недоглеждане-умишлено гледане в погрешната посока.
някой имал нещо хубаво.яд те е-и ти искаш.ама трябва ли ти?щото,ако погледнеш,ще видиш,че на тебе може да не ти трябва,нищо,че е хубаво,ама на него му трябва.погледни де,виж!не натам...



Тема Re: БУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
АвторBPAHA (Нерегистриран)
Публикувано13.07.03 07:55



хаха !
:-)



Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
Автор Crony ()
Публикувано15.07.03 00:09



Ееее, живнахте :). Така ви искам !!! ;)))
Чакай сега да видя какво да кажа и аз по въпроса :).
Мисля, че злобата и завистта на дребно се дължат на дефицити. Дефицит в самоиценката. Интелектуален дефицит. Духовен дефицит и т.н. И всичко това дори и с нещастието на другите не може да бъде компенсирано. За това тези хора са най-неудовлетворените от живота и все нещо не им достига, дори и всичко да имат. Понякога ми се свива сърцето от жал за тях :).

Мен обаче и друг въпрос ме вълнува. Чудя се в отделна тема ли да го пусна или в тази. Ама хайде, нали в тази сме решили да вдигаме шумотевицата, а и титулярката като се върне , да няма много теми за триене ;).

Кажете ми, какво мислите за хората с хипертрофирано чувство за власт и контрол над всичко. Не са ли те също едни мъченици? И не мъчат ли и самите себе си?

"Само този, който носи хаос в душата си, може да роди танцуваща звезда" F. Nietzsche


Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.08.03 16:47



Хъбърд би рекъл, че всичко иде от липсата на отговорност...демек-вместо да си гледаш в копанкята и да си поддържаш състоянието и, гледаш у чуждата и прехвърляш отговорността за празната си такава.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: ШУМОТЕВИЦА!!!!!!!!!!нови [re: ssonia]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано10.08.03 11:05



Проблема е в това че не сме наясно кое е наш дял от всичкото и кое не е наш дял. А, този проблем се появява заради проблема че не знаем ние кои сме и какво сме. А тези проблеми се появяват защото не знаем. А, не знаем защото знанието е скрито от нас това и не е наш дял.
Кой и Защо е скрил знанието от нас?

^Главното не е фактът, а отношението към него. ^



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.