Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:27 31.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Clearing  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 23:26



Клиринг буквално означава почистване. Почистване на неадекватни емоции, убеждения и физически усещания.Стивън Менсинг предлага кратък списък от мишени, които имат нужда от прочистване или трансформация.
-Тежки травми-най-често са резултат от емоционални рани, получени при нещастни случаи, загуба на близък човек, смъртни случаи, война и т.н.
-Леки травми-те са следствие от постоянно емоционално ограничаване или загуби като например любовни неудачи, непрекъснато подценяване на собствената личност и др.
-Личностни кластери - съвкупност от убеждения по отношение на нещо.

Личностни кластери са:
-Отхвърленост/недостатъчна подръжка. Тук ние сме убедени, че хората, които са важни за нас, ще престанат да ни оказват подръжка, ще изчезнат или ще умрат.
-Емоционални лишения-не получаваме достатъчно внимание, подръжка, любов от другите.
-Оскръбление/Очакване за лошо отношение
-Непълноценност/Срам-усещаме своята непълноценност и нежелателност и в същото време сме много чувствителни към чуждите критики.
-Отчужденост-ние се чувстваме отчуждени и изолирани от другите.
-Несъстоятелност-ние сме убедени, че ще постигнем фиаско във всичко, с което изобщо се заемем, защото сме глупави и неспособни.
-Ранимост.
-Прилепналост-ние не можем да бъдем щастливи или дори да живеем без подръжката и любовта на важни за нас хора.
-Прекомерна угодливост-ние можем да потиснем голяма част от себе си само и само да не влизаме в конфликти и да отстъпим напълно контрола върху собствената си съдба на някой друг, в същото време чувствайки се като в капан.
-Жертва-чувстваме се длъжни да отхвърлим себе си заради нуждите на някой друг, да да не им причиним болка и да не изглеждаме егоисти.
-Потискане на емоционалността-проявяваме хладност и недостатъчно емоции.
-Перфекционизъм
-Палач-убеденост, че другите хора трябва да понасят сериозни наказания за своите грешки и провинения.
-Негативност-фокусиране върху негативните страни на живота. Негативността отфилтрира позитивното и това, което може да работи и обръща внимание само на лошото.
-Желание за одобрение-нашето себеприемане и самоуважение се определя от това, което мислят другите за нас. Страхът от отхвърляне е много силен.
-Свръхзначимост-убедени сме, че сме повече от другите и това ни дава право на специални привилегии. Смятаме, че трябва да получим всичко, което пожелаем.
-Ниска дисциплина-недостатъчен самоконтрол, който ни пречи да довеждаме нещата докрай.
-Нежелателност-усещаме, че непрекъснато се явяваме нежелани в каквато и да е среда.
-Самотност
-Опозиционизъм-убедени сме, че трябва да сме в опозиция на другите, иначе чувстваме слабост и неувереност.
-Наблюдател-човек, който непрекъснато избягва контакта с другите и анализира чувствата си вместо да ги чувста.
-Контрольор-чувствайки своята ранимост, човек се опитва да упражнява пълен контрол над другите.

Човек може да има от 10 до 25 кластера едновременно в себе си.Тези кластери се изчистват с различни видове техники под общото название Клиринг.
Общите цели на Клиринга са прочистване на:
-Негативното себевъзприемане-чувствата, които усещаме към себе си в различни ситуации.
-Болезнени спомени-всеки спомен може да бъде прочистен като филм от началото до края.
-Положителни спомени-те също могат да бъдат прочистени и да ни снабдяват с огромни ресурси и същностни състояния.
-Това, което избягваме или на което се съпротивляваме.
-Болка, приета от другите при много силно съпреживяване.
-Загуба на някоя ваша част.

Друга област, която се нуждае от изчистване, са мислените изкривявания. Те обикновено се създават при абсолютизиране и обобщаване. Най-общите от тях са:
-Ужасното-превръщаме неудобството и лекия дискомфорт в катастрофа.
-Невъзможност да го понесем-превръщаме напълно поносими събития в нещо, което надвишава нашите възможности.
-Задължителност-желанията и предпочитанията се превръщат в железни закони.
-Свръхобобщения.
-Необходимост в това, което не е необходимо-превръщаме неща, без които можем и да минем в нещо, без което изобщо не можем.
-Абсолютизация-използването на думи като-винаги, никога, през цялото време, напълно, постоянно, всички, никой и т.н.
-Невъзможност-превръщаме трудното в невъзможно.
-Заслуженост-тук вярваме, че имаме лиценз от вселената да получим всичко, което пожелаем.
-Неверие-отказваме да приемем реалната ситуация.
-Опити-незавършени усилия.
-Да, обаче ако-склонност да задаваме въпроси, които формират негативен сценарий на събитията.
-Свръхобобщаване-няколко отделни примера от дадена категория се разглеждат като категорията в цялост.
-Виждане само на негативното-отфилтриране и отхвърляне на позитивното.
-Мислене в черно/бяло-поглед на живота без неутрални области.
-Търсене на виновен-неприемане на собствената отговорност за произтичащото.
-Сравнение-издигане на себе си и принизяване на другите или обратно.
-Завинаги-превръщане на временното в постоянно.
-Безпочвени изводи
-Вътрешно чувство-базираме се на чувства, които от своя страна се опират само на нашето въображение.
-Преувеличаване-на нашите слабости или недостатъци.
-Пренамаляване-занижена оценка на ценни качества или нещо позитивно.
-Свръхотговорност-приемане върху себе си на излишна по-голяма отговорност за ситуация, на която не сме в състояние да влияем.
-Социализирано мислене-приемане на всичко чуто като истина от последна инстанция.


Основна причина за прилепване към проблемите се явява противодействието или съпротивлението. Някои от способите за снемане на съпротивлението са:
-Циклично дишане-то увеличава Ци енергията и я преразпределя по енергийните меридиани, привеждайки ги в равновесие. Този механизъм не е добре изучен и изследван, но работи прекрасно.
-Много дълбоко разхлабване
-Балансировка на меридианите с помощта на енергийни техники (също недобре изучен механизъм).
-Привнасяне на чувство на приемане, любов и благодарност. Откриване на хубавите неща, които прави за нас обекта, срещу който противодействаме.
-Същностни състояния-състояния, в които ние се намираме в пълен контакт с нашата истинска същност.
-Преименумане и снемане на етикетите-и наричане нещата с неутрални имена като енергия, неутрална енергия и т.н.
-Дисоциация-отдалечаване и поглед отстрани на това, което изчистваме.
-Снижаване на ниската търпимост към разочарованията.
-Прошка.
-Правене на целите ни по-малко абсолютни, например подмяна на твърдата необходимост с предпочитание.
-Молба с помощта на молитва или медитация директно към нашето безсъзнателно.
-Определена поза на държане на главата.
-Натиск на определени точки на главата, свързани с нервната система.
-Намиране в нежеланото чувство или емоция на положителни страни.
-Разглеждане на пространството около обекта, на който противодействаме или мизуализацията на чисто небе.
-Поглед на целта от бъдещето и въобразяване на събитията, които ще последват, ако ние я приемем и обикнем.
-Обръщане на цялото ни внимание към чувствата и възприемане на интуитивните съобщения от тях.
и т.н.


Болшинството хора са способни да чувстват и да се освобождават от емоциите си без да се замислят за това. Те позволяват на емоциите да си отидат дори без участие на съзнателната си част. Те могат да чувстват тук и сега и тези чувства никога повече няма да ги безпокоят или да ги нараняват.Такива хора се намират в мир и хармония със себе си и с останалите. В същото време обаче има хора, които не успяват да установят контакт със себе си и с другите. Тези хора имат нужда да се научат да освобождават прилепналите си чувства. Нй-простата достъпна всекиму техника затова е
ТЕХНИКАТА ЗА ЕСТЕСТВЕНО ОСВОБОЖДАВАНЕ
1. Установете контакт със своето чувство-това значи пълен контакт без каквато и да е умствена работа. Позволете си да чувствате това чувство. Всеки път, когато започнете да мислите или анализирате чувството, просто се връщайте в неговото прочувстване. Никакви разговори със самия себе си! Позволете на чувството да бъде тук и сега без никакви опити да го избягвате или задържате. Дайте му толкова време, колкото му е необходимо и му позволете да обхване цялото ви внимание. В никакъв случай не се опитвайте да избягвате чувството. Трябва да инсталирате у себе си намерение да не го избягвате или да не му прикачате нежелани етикети.
Можете да забележите, че плачете или се смеете или сте изпотен и т.н.
2. Получаване на реално съобщение. Дълбокото приемане на нещата не е мисъл. То е чувствено възприемане на всичко, което се случва. То произлиза от най-дълбоката ни същност, от нашето ядро и се опира на чувството ни за любов.
Ако вие успеете да чувствате чувството, без желание да избягате от него или да го задържате, ще получите чувствено съобщение (съобщение именно от чувството). В това съобщение се съдържа смисълът, който нашето безсъзнателно се е опитало да ни предаде, предизвиквайки съществуването на даден проблем. И докато не успеем да получим истинското съобщение, проблемът ще продължава да стои пред нас. Този чувствен смисъл е обикновено съвсем различен от смисъла, който е извлякъл от ситуацията умствения анализ.

НИСКАТА ПОНОСИМОСТ КЪМ НЕПРИЯТНОТО (НПН)
НПН се явява царят сред всички спънки по пътя на себеразвитието и себереализацията. Конкуренция могат да и правят само нежеланието да се довериш на своето безсъзнателно и дисоциацията.
НПН е убеждение, което не може да издържи на никакъв сблъсък при стълкновение с реалността. НПН е състояние на хипнотичен транс, в което има много вяра и малко проверка.
НПН е нашето неприемане, дискомфорт, затруднения, разочарование или болезнена емоция. НПН формира изродено възприемане на ситуацията и нашата способност да се справим с нея.
НПН преувеличава чувствата и води до апатичност, ниска самодисциплина, безпомощност, безнадежност, фокусиране върху краткосрочния дискомфорт, самосъжаление.
Преди изобщо да започне клирингът на каквото и да е, човек трябва да се заеме с клиринг именно на своята НПН. Типичните прилепнали убеждения, които обикновено се налага да се прочистят, са:
-На мен винаги ми е необходим комфорт.
-Аз няма да издържа това.
-Аз няма да понеса това.
-Няма да мога да живея без това.
-Това е твърде много за мен.
-Това ще ме вкара в гроба.
и т.н.
Единият начин за разрушаване на НПН е чрез действията-когато избираме някаква задача, която сме смятали за прекомерна за силите ни и просто я довеждаме до края.
Освен това можем да търсим отговор на някои от следните въпроси.
Дали някога сме се справяли с подобна задача?
Бихме ли могли да понесем всичко това за сума от 50 хил долара примерно?
Живяли ли сме някога без това?
Можем ли да понесем това за 5 минути два пъти?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Обработка на прилепване с помощта на приеманенови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 23:31



Процесът е на Стив Менсинг.

Когато убеждението, чувството или физическото възприятие проявяват неизменна сила, независимо от опитите ви да се освободите от тях, това най-често е свързано с недостатъчно приемане. Вероятно вие се намирате в капана на мощно съждение, свързано с убеждението, чувството или физическото възприятие. Това съждение препятства контакта ви с прилепналите същности. При недостатъчен контакт, ние сме неспособни да ги обработваме.

Най-мощната противоотрова срещу залепването е нашето естествено приемане. Приемането води до сериозно намаляване на продължителността и интензивността на отрицателните емоции, създава ясен и фокусиран ум и способност да виждаме нещата такива, каквито са, а не през призмата на собствените ни убеждения и категории от рода на

трябва и не трябва

Подсказка, че не приемаме реалността, може да се явява гневът, тревогата, яростта, паника, депресия, враждебност, критикарство, вина и т.н.
Когато си задавате въпроса "Защо се случва това?", вие се отнасяте негативно към случващото се и това му пречи да се откъсне от вас. Правилният въпрос е "А защо не?".

Техниката се нарича:

Приеми това

1. Натиснете дясната си ноздра и дишайте през целия процес с лявата.

2. Трасирайте централния меридиан три пъти-прекарайте меко дланта на ръката си от темето надолу по централната част на тялото до слабините.

3. Положете дясната си длан върху областта на сърцебиене и я дръжте там до края на упражнението.

4. Какви прилепнали убеждения, чувства или физ. усещания бихте искали да приемете? Просто им позволете да бъдат тук, да присъстват, без да ги избягвате или задържате.

5. Какво се явява противоположно на вашето убеждение или чевство? Можете ли да си позволите да изпитате противоположността, а след това отново да преместите вниманието си върху самото чувство, убеждение или усещане?
Направете 3 пъти това преместване между противоположностите. Какво изпитвате сега относно залепналата същност?

6. Каква значима служба или полезни неща върши за вас залепналото чувство, убеждение или усещане? Дайте си достатъчно време за отговор и го запишете. Изпитайте напълно значимата служба или полезните неща, които върши за вас залепналото чувство, убеждение или усещане.

7. Благодарност. По всякакъв начин, който ви се стори подходящ, дайте на своето чувство, убеждение или усещане да знае колко много сте му признателни за работата, която върши за вас. Изразете благодарност с максимална сърдечност и убеденост на глас.

8. Ако след 10 год се огледате назад, как ще се чувствате по отношение на факта, че даденото чувство, убеждение или усещане е било прието от вас сега? След като го приемете, как ще го оцените?

9. Залепналото чувство, убеждение или усещане има начало, среда и край. Вие вече сте създали началото и средата, а сега създайте желания край как сте приели това чувство, убеждение или усещане. Пълноценно изпитайте този край.

10. Ако някой друг изпитваше вашето чувство, убеждение или усещане, как би го приел той? Какво би го накарал да приеме по-леко тази същност?

11. Въобразете си, че това чувство, убеждение или усещане образува около вас затворен заплашителен кръг. Какво изпитвате?
Въобразете си, че залепналото чувство, убеждение или усещане приема образа на усмихнато лице. Какво изпитвате?

12. Ако прилепналото чувство, убеждение или усещане изисква опрощение, преди да бъде прието, меко натиснете 12 пъти центъра на месестата област между палеца и показалеца и произнесете убедено на глас: "Аз площавам на себе си, на другите хора, на събитията и на самата вселена за съществуването на това залепване."

13. Позволете си отново напълно да изпитате прилепналото чувство, убеждение или усещане, без каквото и да е намерение да го удържате или избягвате. Ако все още нямате пълно приемане, повтаряйте процеса.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Удържане на меридианитенови [re: Kaлu]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 23:35



Менсинг
Има една техника, при която хващаш по особен начин главата си-с едната ръка слагаш дланта между веждите си, палеца и кутрето сочат хоризонтално наляво и надясно, а трите останали пръста лягат хоризонтално. Центърът на дланта ляга върху третото око. С другата ръка хващаш изпъкналата част на тила отзад на нивото на горната част на ушите и казваш:

Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем (казваш проблема) в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички емоции, свързани с този проблем в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички части на този проблем в моето битие и в моето тяло.
Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем, във всички скрити части и извън моето тяло.
Аз прощавам на себе си, на останалите и на цялата вселена за съществуването на този проблем.
Аз моля моето подсъзнание да ми подаде друг проблем за изчистване.

Тази поза с ръцете се нарича Поза на удържане на меридианите и по този начин се докосват всички енергийни центрове в главата.


1. Отпуснете се и се подстройте към проблема. В началото трябва просто да мислите за него. В течение на процесинга, ако ви се случи да го почувствате, то почувствайте го безопасен и приемлив. В началото просто мислете за него, за да се завъртят нещата. Ако не можете да го почувствате, няма страшно, процесът ще работи при всички положения.
2. След като се подстроите към проблема, мислейки за него или чувствайки го, започнете циркулиращо (кръгово) дишане и го поддържайте в течение на целия процес. Кръговото дишане ковфортно свързва вдишването с издишването. Издишването е разхлабено, без никакъв контрол. Трябва да дишате или само през носа, или само през устата. Не смесвайте носово с устно дишане; или едното, или другото. Не се опитвайте да правите дишането съвършенно, просто не правете почивки нито в края на вдишването, нито в края на издишването. Дишането е като непрекъсната верига. Ако срещате паника или много мощна травма-забавете дишането си и е добре край вас да има някой, омуто се доверявате.
3. Заемете поза УДЪРЖАНЕ НА МЕРИДИАНИТЕ (описах я по-горе). Областта на дланта и палците на дясната ви ръка покрива голяма част от натрупванията на енергийните меридиани, минаващи през предната част на мозъка. Тази област е мощна енергийна област и изпълнявайки такъв обхват с ръката, вие обхващате всички съдове и меридиани в унисон.
4. Изпълнявайте кръговото дишане и удържането на меридианите с двете ръце и внасяйте всеки проблем ( чувство, вяра, физическо усещане и т.н.) в своето съзнание и нека този проблем остане там, докато внезапно не се разреди. Вие ще почувствате противоположното на това, което сте чувствали в началото.
Поместите свою левую лодыжку поверх правой, и пусть кончик языка касается неба.
Поместете своята лява ??? върху дясната и нека върхът на езика докосва небцето.
5. След това казвате изреченията:

Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем (казваш проблема) в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички емоции, свързани с този проблем в моето битие и моето тяло.
Аз изчиствам всички части на този проблем в моето битие и в моето тяло.
Аз изчиствам всичко, свързано с този проблем, във всички скрити части и извън моето тяло.
Аз прощавам на себе си, на останалите и на цялата вселена за съществуването на този проблем.
Аз моля моето подсъзнание да ми подаде друг проблем за изчистване.

Вие можете да си конструирате свои собствени изречения. Произнасяйте ги само веднъж, а след това позволете на енергиите да разтворят проблема ви.
Можете да правите следното:
-Просто обръщате внимание на проблема, разглеждате го.
-Прогресирайки, ще се сблъсквате със свързани проблеми, които ще изплуват и ще се очистват. Можете да оставите просто на автопилот и наблюдател, като в същото време процесът работи. Просто позволявайте на произтичащото да върви по реда си.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Clearingнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано30.05.03 11:32





Ей, не очаквах, че ще имам търпение да прочета всичко, ама го направих, за да установя, че вече съм го знаела. Редовно "снемам съпротивлението" с някои от посочените техники и с още други, неспоменати тук...

Благодаря ти за възможността да си сверя часовника...Упс, забравих, че от 2 години не нося часовник, карам на вътрешния...

Дъгата


Тема Re: Clearingнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 13:14



Това са ми няколко стари теми, отишли в архива.
Обединих ги и ги изкарах пак.

По желание на читатели....как вика Миро.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Clearingнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано30.05.03 13:22





Нищо, добре е да се вади понякога и от архива, за припомняне...На мене ми бяха полезни, благодаря!

Дъгата


Тема Re: Clearingнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 13:40



Моля.
Само да вметна, че и тук за мое учудване в основата на тия разработки е Хъбард...За учудване, щото първо попаднах на тия материали и много ми харесаха и помогнаха. А после попаднах на Хъбард.
Сега като ги преглеждам, и установявам, че и те идват от него. Както и процесингът на Фанч. Както и Наполеон Хил в "Мисли и богатей"-има там даже директно свити от Хъбард техники.
Както и една много ценна за мен книга "Посланникът"....изобщо все неща, с които преди съм се срещала и са ми правили голямо впечатление. И съм викала евала на авторите.
А сега, като се повърна назад, установявам все еднаквост с Хъбард. Пък той е пръв по време...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Clearingнови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 14:05



И за двата нови постинга,благодаря.Все има какво ново да се научи



Тема Re: Clearingнови [re: Kaлu]  
Автор Изrpeв (Оле)
Публикувано30.05.03 15:21



Да ти кажа, като основа на всичко си остава да се погледнем честно и да се видим такива, каквито сме, а не каквито ни се ще да се виждаме. Тогава, като прилажим волята си, можем да започнем и чистенето, ама с любов и твърдост, пък и с мъдрост. Не бива да се самобичуваме, а да се разбираме...Ануел беше казал някъде "доброта и строгост" ...

Дъгата


Тема Re: Clearingнови [re: Изrpeв]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 16:13



За честността се разбрахме.
Отдавна го каканижа и се радвам, че и други почнаха да вървят по стъпките ми...дал пък не ставам гуру, а?
А за чистенето-е тук още не сме се разбрали. Когато правиш нещо, винаги си има цака, ноу-хау. Как да стане по-бързо или да отнеме цяла вечност.
Как да се изчисти печката, без да се повреди полировката, каква паста да се използва за печка и за маса от дърво...е такива едни неща...
Не отричам, че чистене става и с методи на Ошо, дона, и т.н....аз просто търся ефикасен и работещ начин.
Примерно Менсинг с техниката за приемането и прочувстването и че чувството носи сочствен смисъл, и трябва да му позволим да ни го предаде-е тая техника ми донесе такъв резултат и облекчение, каквото нищо друго месеци не можа.
Всички разговори за его, ЧСЗ, себелюбие, вселюбие и т.н.....всички тия неща са от ума. Като се отпуснеш и оставиш ЧСЗ-то да ти съобщи само защо виси при теб-тогава правиш пробива...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.