Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:34 27.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re:Kali  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 18:42



Таака,значи ме събудиха днес към 16.40 ч.Единственото,което си спомних и естествено се опитах до го запомня,защото много рядко ми се случва да си спомням сънищата бе следното:
По скоро беше сън като усещане за теб,като жена войн от епохата на Конан
Варварина,но не точно.Войн,но който води битки но не с мечове,а по друг начин,изглеждаше,и имах усещането за лекота,и някаква свръх чистота на
воденето на тези битки,което няма нищо общо с тези при нас на земята,сре-
щу злото и тем подобни.Лекота и чистота имаше и при възприемането на всич-
ко това.А,и първо този сън усещане премина през,дори не се сещам за името на филма.Става въпрос по живково време имаше филм за една каратиска която
биеше лошите наред,ама Линда ли се казваше?Както и да е.Та това го свързвам с моята теория(надявам се да не е само теория),че това обеснява,че
някаква да я наречем сила ни е изкривила усета а от там мирогледа,абе въобще от там и всичко.Сега като го прочета острани ми изглежда доста шантаво.Но все пак да те попитам.Имаш ли някакво обяснение?



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор Kpъr ()
Публикувано29.05.03 18:54



филма е унгарски.
Линда, да... летеше по покривите...



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 19:36



Хе хе.
Що касае за изкривения усет-така си е. И аз така отдавна го усещам.
По-точно не изкривен усет, аз смятам, че истинските ни същества са дълбоко покрити, малтретирани и нещастни някъде там отдолу под слоевете манипулация, които са ни наложени някакси и са ни накарали да се идентифицираме с тях...
...досега бях из парка с приятел и точно за това си говорехме-за ларвите и човеците.
Имам едно усещане-прозрение, което кара окултистите всеки път да подскачат-че не всички с човешко тяло са човеци. Част от тях са ларви-така ги наричам. Първият път, като ги видях, тази дума ми изплува в съзнанието.
Ларвите са лъскави отвън и празни отвътре Обаче не се колебаят, като коне с капаци са, целеустремени и затова си постигат целите.
Човеците се колебаят, обмислят, претеглят, съобразяват се с другите...и в крайна сметка ларвите постигат тяхната си реалност на гърба на човеците, защото увереността им е като горещ нож в масло...
Та номерът е човеците да придобият малко твърдост и плътност, но преди това да открият себе си под пластовете социализация, натрупана от ларвите върху им.
Ларвите не знаят, че не са хора и болшинството политици са ларви.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re:Kaliнови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 20:18



В тоя ред на мисли,аз пък усещам,че повечето ни се представя
като вкусно изглеждаща ябълка.Но сме заслепени,и като че я гледаме доста от
далече.Но с повече интуиция,като прогледнем,малко от малко се вижда,че вътре е пълна с червеи,но не няколко,а са толкова много и така са я оглозгали
отвътре,че кората е станала леко прозрачно и така се виждат.Малко гадно,
ама.
А за това,че ги виждаш като ларви мислиш ли,че е дошло времето да се излюпят.Този потоп който се очаква,и май доста скоро1от религии,екстрасен-
си,ясновидци.Аз си мисля,че може да се избегне,по точно да се преодолее като стане нещо като революция(не е много точно) в душите на хората.Ня-
кои около мен сматат,както и аз преди,че ще се спасят само,тези които са
разбрали,усетели и работят по въпроса,а другите просто ще бъдат унищо-
жени.Аз вече не мисля,че това е достатъчно.В последно време идеята ми,е че
ще си помогнем най-вече като помогнем и на други.Да стане нещо като ядрена реакция в урана мисля.



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано29.05.03 22:09



За ларвите-мисля, че са някакви астрални същности, които дори не осъзнават, че не са хора.
Думата ларва просто ми проблесна, не съм имала предвид, че ще се излюпва.
Виждам ги като блестящи празни шушулки. Бляскави отвън и кухи отвътре.
Човекът има нещо друго-душа може би, знам ли...той не е празен...
Съвсем фантасмагория ми хрумна, докато пишех това...ларвите да са нещо като вируси примерно и да се нуждаят от нас. А могат да ни владеят, като подсилват вроденото ни колебание и неувереност. Защото, ако ние се осъзнаем, ларвите просто няма да предат.
Ама от друга страна пък те самите мислят, че са хора...
Бе де що е политик, все на ларва мяза...е, с малки изключения...ето-ларвите начело на властта, а ако там пробие по някой човек и прави революция. Горбачов примерно...
Май ще почна и аз саги като вятърко да пиша...
А за Апокалипсиса-както дразнех христиените и апостолчо преди 2 години-той си тече в момента. Имаше тук някъде тема за календара на маите-дето едната епоха свършила 1987, а другата почва 2012 и тия 25 години са висене между времената. Апокалипсис значи. С огъня отвътре.
Значи кой откъде е...и съм съгласна, че трябва да си се прибират и да им се помага на човеците.
Лошото е, че човеците си мислят, че всичко в човешко тяло е човек и държат и на ларвите.
Абе каша...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re:Kaliнови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 12:02



Дааа,и сега идваме до същината на въпроса.Виждаш ли ги около теб.Става
въпрос за близки до теб и кръвни такива,и естесвено как се справяш?



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 13:24



Виждам ги. Всъщност тия около мен винаги подсъзнателно съм ги избягвала. Страняла съм, без да знам защо. А има няколко в миналото ми, които са ме оплитали в началото с чар и са пребивавали в присъствието и вниманието ми известно време, нанасяйки ми немалко поражения.
Но аз специално не съм толкова ощетена, именно щото съм имала усет някакъв за тях. Хората имат братя, сестри, съпрузи, деца такива....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева

Редактирано от Kaлu на 30.05.03 16:18.



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 13:33



Всъщност установявам няколко неща.
Човеците имат чувство за принадлежност към цялото човечество, включвайки в това число и ларвите, мислейки ги за хора. Ларвите обаче определено нямат това чувство.
Демек за човеците ларвите са близки хора, за ларвите човеците са средство или храна или...не знам...
У човеците зад каквато и да е фасада има доброта, у ларвите и зад най-любезната и любвеобвилна изградена фасада няма доброта.
У човеците има скрит потенциал, който не се е разгърнал, ларвите в повечето случаи бързо разгръщат максимума си и работят на максимум, обаче се намират почти всички на нивото си на некомпетентност.
Ако притежават едно и също ниво на увереност, човеците винаги бият ларвите по точки. Оръжието на ларвите е да свалят нивото на увереност на човеците, на самоувереност, да ги направят колебливи-това си е склронност човешка, защото те притежават мъдрост.
Когато има различни нива на увереност, винаги побеждава по-високата, независимо от другите признаци.
Примерно си мисля дори, че Горбачов е човек, влязъл сред ларвите и трайкал там, докато изплува.
Пред човеците в миналото е имало избор-или да си останат потиснати човеци, или да се снабдят със самоувереност и да станат ларви.
Това да ти напомня приказката да си продадеш душата на дявола?
А днес има друг вариант-да се борят с ларвите, стъпвайки на тяхното ниво на самоувереност.
Но при едно положение-трябва непрекъснато да използват щит за защита.
Идеята, че трябва да помогнат на останалото човечество.
Тази идея само ще ги държи будни и нащрек и ще им носи поддръжката на висшите добри сили.
Без тази идея ще заспят и ще се удавят. Ще потънат...

Бе, както казах, вятърко с неговите окултни сериали трева да пасе.


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re:Kaliнови [re: Kaлu]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано30.05.03 13:57



Много добре си описала всичко,но ми се струва,че ти се губят основните така
наречени за теб ларви.Но всичко с времето си,то и без това е само един миг.



Тема Re:Kaliнови [re: Бoжидap]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано30.05.03 16:03



Аха, ама вземи кажи и ти нещо, какво само ме разпитваш. Което съм усетила, това описвам. А ти си трайкаш.
Не е честно.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.