Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:30 30.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Има църкви и Църква .нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 14:32



Абе аз съм лесен!

Ти да му мислиш, ако се окаже че има нещо гнило в това, дето така го вярваш...



Тема Re: Не е леснонови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.06.03 14:41



Хе, ти се възгордяваш като всезнаещ!

Къде са тези, дето са се излекували за 3 дни от рак? От рак, апостоле, не от настинка! Внимавай да не те отлъчат от Църквата за лъжовни твърдения и подронване на имиджа...

И от къде си сигурен, че протестантите лекуват временно? Или само така си мислиш? Може би точно тях подкрепя Бог повече? С дела, а не с думи. Просто факти. И навярно Бог е доволен, по всичко личи.



Тема Re: Не е леснонови [re: Kaлu]  
Автор KABИ ()
Публикувано11.06.03 00:37



А какво реално знаем за Исус извън информаците за него в Библията?И дали можем на всичкитях да се доверим?Егото е характерно за лидерите,а Исус е абсолютен лидер-значи и егото му е силничко.Но всеки водач има специфичен начин да се обижда-не го показва по стандартния модел,защото не е добре за водените...А го показва на най-невероятни места-"търсете и ще видите..."



Тема Re: Не е леснонови [re: aпocтoл]  
Автор KABИ ()
Публикувано11.06.03 00:46



Ако не беше Действеното Слово на Господ Христос кой щеше да тръгне след Него?! Делото, делата ще гледаш, а няма да вярваш като слепец...

По тази логика Словото на Маркс,на Енгелс и на други величия е увлякло над 2 000 000 000 човещки същества.А и не всички техни дела са скверни-имат и добри дела.Както и не всички дела на последователите на Исус са добри-май нямаше държава в света,където Словото божие да е наложено с мир,без реки от кръв...



Тема Re: Има църкви и Църква .нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано12.06.03 09:34



Точно за да покаже кое е гнилото ГНИЛОТО, Бог изгнива телата на грешниците, а оставя БЕЗГНИЛОСТНИ телата на праведниците! Нали се сещаш за какво може да ти послужи главата ти на раменете, преди да изгние в пръстта?!



Тема Re: Не е леснонови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано12.06.03 10:49



В София в подземието на църквата "Св.Николай Чудотворец" има погребан чудотворец св. Серафим Соболев - там има излекувани за 3 дни раково болни.

В моя град Свищов има чудотворна икона на Богородица, пред която за една седмица раково болна се излекува и нейния мъж от София беше лекар.

За който има вяра, чудесата са нещо естествено. Ако си църковник - те са от Бога и са трайни, ако си безцърковник - почти 100% са от демона и са временни.

Защо не се излекуват днес толкова раково болни. Отговорът е прост - НЯМАТ ВЯРА! Не просят и не получават. Бог насила не дава!



Тема Re: Не е леснонови [re: KABИ]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано12.06.03 11:11



Не търси къде Богочовекът Христос се е обидил, а Го търси като Спасител и Го зарадвай със своето покаяние чрез Църквата Му, защото Той се радва на завръщането на изгубената овца повече, отколкото на тези овци, които са при Него.

Иначе като умуваш за егото Му /та нима можеш да проумееш Самия Бог?!/, ще Го огорчиш пак.



Тема Re: Не е леснонови [re: aпocтoл]  
Автор KABИ ()
Публикувано12.06.03 12:02



Овцата е символ на тъповато и глуповато добиче-затова ли толкова се употребява в православната/а и не само в нея/символика?Понеже полът ми е от мъжките-значи все пак-овен-по-приемливо е някак си.Ако приемем,че Бог ме е сътворил по свой образ и подобие,има две възможности.Първо-ако аз съм овца-Майстора ми е бил слаб.Ако приемем ,че все пак е допустима свободна мисъл за едно божие творение като мен,би трябвало както детето опознава майка си и баща си,така и аз да мога да опозная Твореца мой.А и допустими ли са изобщо чувства у един толкова жесток и кръвожаден Бог като християнския,който е допуснал за 2000 години огромни несправедливости и насилия в собствения Му двор?



Тема Re: Не е леснонови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.06.03 12:17



Апостоле, апостоле!

хайде сега поред.
Кой, кога, къде е документирал, че съответния човек е бил болен от рак. ДОКУМЕНТИРАЛ. Не на принципа "една жена от опашката каза"... После, кой, кога и къде е документирал че СЪЩОТО лице се е излекувало. И трето, най-важно, каква е ролята на светеца в цялата работа. Такива неща се съобщават обикновено в специализираните медицински списания - публикуването им в други книжки не ги прави автоматически вярни :)

Защото така наедро лесно се приказва. Но в медицинската литература действително има случай на промяна в развитието на болести като рака, за съжаление единични и необяснени за сега, и не само сред православното (!!) население, но и в Индия, и в Китай, и в мюсулманските страни. И тези случаи са били под лекарско наблюдение, и светци няма - е, освен да приемеш, че Бог грее и спасява еднакво всички, независимо от вярата им :))

Говорихме вече, че чудесата не са патент само на православието.

В кое време живееш, и в кое искаш да живееш? Внимавай, защото често разликата между желание и действителност е много опасна в личен план - и за личността, и за душата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.