Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:55 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Отговарям ви.нови [re: L. R. Hubbard]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано26.05.03 20:47



Виж Кали - Отец и Иисус са едно! Сам Христос го пише. Цитирал съм Отца какво ги чака непослушните - нима не го виждаш сега днес в реалност.

Суша, наводнение, земетресение, мишки, бръмбари, болести, наркомани, педераси, бедност и проституция... Аз ви отварям очите да видите ПРИЧИНАТА за всичко това - а то е НЕПОСЛУШНОСТ на Създателя си! А не да обвинявате тоя или оня. Всички СМЕ виновни!

Има и такъв израз: "Понеже вие забравихте за Мен и за Моя Закон, Аз ще забравя за вашите деца!" Както нас ни боли за децата, така и Бог Го боли за нас Неговите деца.

Като се поизмъчим дано си спомним за Него и Той за една секунда да ни излекува, успокои и спаси!



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.03 21:41



Апостоле, Суша, наводнение, земетресение, мишки, бръмбари, болести, наркомани, педераси, бедност и проституция... е имало винаги. Това не е нещо ново. Ако на теб ти се иска да видиш някакво знамение ев това, ти ще го видиш, колкото и да е абсурдна идеята ти.

А "божиите" изрази, които цитираш са направо ужасяващи. Богът който ги е казал, очевидно е много сръдлив, отмъстителен и несправедлив: вие ме забравихте, сега ще си го върна на децата ви. И на всичко отгоре имаш наглостта да кажеш, че всичко това било от любов за хората. Бог толкова го боли за нас, че ще ни хвърли в ада и ще изтреби децата ни (които очевидно нямат нищо общо с това, какво ние сме направили т.е. ще накаже заедно с нас и невинни хора)



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано26.05.03 22:34



Е, щом цитираш сам господ бог-това вече друг въпрос...сигурно му имаш директния номер та си бъбриш всяка вечер с него.
Цитирал бил господ!
Цитираш една книга, която твърди, че цитира господ.
Бъди обективен де!
Този, на когото отговаряш, Хъбард, използвайки моето име....да се чуди човек кой кой е и кой е господ всъщност...та Хъбард има много готина техника.
набоч
наблюдавай очевидното

Стане човек пред теб и инструкторът те пита какво виждаш. Виждам, че това е много ерудиран човек.
Къде видя, че е ерудиран, на челото ли му пише.
Ама не, на мен така ми се струва...май...
Добре де-какво виждаш?
Виждам уши.
Ма как-и двете ли виждаш?
Не, виждам едното ухо и предполагам, че от другата страна има и друго...

Та и ти с твоята библия-практикувай набоч, нищо няма да ти стане.

И не използвай напразно името господне-нали лично той ти го е казал това?
Кажи-чета в Библията, която твърди, че цитира господа и аз и вярвам във всичко...и т.н.....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Отговарям ви.нови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано27.05.03 08:46



Не виждаш безсмъртвата си душа, която Бог дърпа към спасение. Тялото ти е дрипа, която ще се хвърли и изгние в гроба.

Наказанията на нашите тела са голяма милост от Бога и Той насила ни дърпа към спасение и вечен живот.

Не е вярно че винаги е имало наркомани и извратености - например на село преди 60 години само не е имало дори рак! Но и блудството е било изключение и децата са били послушни и здрави и не алергични, поради липса на химикали...



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано27.05.03 09:14



За тая цел ти пуснах текста за Библията - за да разбереш че е от Бога. Не разбираш - не разбираш...

От техники имат нужда хората без Бога. Аз нямам нужда от техники, а от покаяние и от насилване срущу страстите си по изпълнение на Божия Закон.

Кали не беше ли някаква езическа богиня? Защо се връщаш 2000 години преди Христа - не намираш ли че е твърде назадничево да се връщаш 2000 години назад! И да отречеш Христос, Истинският Бог, и да прегърнеш измислената "богиня" Кали?

Не ти се сърдя, вероятно си млада - задавам ти въпроси, за да разбереш къде си.

Техниките ги дават демоните, за да станеш "силна" без Бога!

Тази "сила" е куха, защото няма Божия основа!



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано27.05.03 10:06



Не ми отговори ясно и еднозначно как така си християнин, пък непрекъснато каканижеш за покаяние и назидание.
Не ми отговори на въпроса как така си християнин, пък 100% от думите ти говорят за насилване, грях и вина и нуждата от някаква болка, за да влезе човек в правия път.
Христос да е говорил по тоя начин в 1% от словата си.
Не отговори как така уж следваш Исус, пък говориш точно обратното на неговите слова.
Ако в целия си път в плът той веднъж-дваж е споменал или действал с бич, защо извади точно тези 1 или два пъти и ги превърна в модел на поведение.
И с каква наглост твърдиш, че точно това е християнството.

Кали е богиня на цялото и на всичкото, но ной-често се свързва с разрушение, наказание и т.н. Демек-съвсем ти е в религията.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Отговарям ви.нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 16:15



Ти явно не си наясно с много неща. Просто си живееш в някакъв твой призрачен свят, който има много малко с реалността. Там има една голяма сянка, на един свъсен, непредвидим и жесток човек, който ти наричаш Бог. Всичко се върти по неговите прищевки, веднъж едно, друг път точно обратното. На него му прави удоволствие да ти внушава, че тялото ти е дрипа. Да продължавам ли? Имаш нужда от изчистване. Тези сенки могат да те подлудят (а може и вече да са го направили).

ПП. Само още нещо. Тялото ти е дрипа, ако ти си го направиш такова или някой друг не го увреди. То е по-скоро инструмент и трябва да бъде в добро състояние. Какъв хирург предпочиташ да те оперира, такъв който работи с ръждясал сатър или лекар с най-модерен скалпел?



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: Kaлu]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано27.05.03 18:52



е, колко е хубаво човек да си знае вибрациите на ника

като видя някой разпалено да си защитава позицията и направо ми е приятно да го чета

модераторът да не вземе сега да ми изтрие мнението, щото няма общо с тематика на клуба

и ти къде изчезна от пощата ми - ами ще те забравя



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано29.05.03 08:42



Кали е измислена преди да дойде Христос, а сега да се връщаш при измислена богиня, когато има Жив Бог... Не те разбирам.

Христос е благ за тия които са послушни - тръгни към него и ще видиш мир и духовна радост - остани при Кали - има опастност да получиш мъката, описана в Книгата. Аз те предпазвам от нея и ти трябва да ми благодариш, а не да се сърдиш.



Тема Re: Отговарям ви.нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано29.05.03 08:58



Апостоле, направо ме разплака със скромността и християнското си смирение. Какво щяхме да правим ако те нямаше?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.