Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми * *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано08.05.03 14:43



"Във всяка истина има лъжа и във всяка лъжа има истина" - това е ТЯ ЛЪЖАТА.

Тя отрича съществуването на Истината и на Познанието и Съвършенството и разбира съществуването на Бога и на Неговото Съвършенно и Истинно Слово!!

Не се лъжетео по магии и вълшебства - това е уловка на демоните, за да ви хванат хитро и лукаво и да дърпат като кукли на конци да станете малки богове, богчета, богченца... и на главите ви да изкарат малки рогченца!

Четете Словото но Новия Завет където ясно е казано как се стига до спасение и вечен живот - чрез послушание на Словото Божие и на Божията Църква, която дава сили за борба с демоните, които са толкова силни, че могат да обърнат цялата земя само с малкия си пръст, по думите на светията.

Направете един ПРОСТ опит - поръсете стаята си със светена вода от църквата и леглото и дрехите си и пийте от нея и на демона ще му бъде трудно да ви измамва с видения и "откровения". Влезте в Православна Църква и стойте 15-20 минути пред една икона на Христос или Богородица с Младенеца - в душата ви настъпва мир и спокойствие, умората от деня ви изчезва и ще усетите чудото на милостивия Бог, който е казал "Елате при Мен, отрудени и обременени и Аз ще ви успокоя".

При Бог е така - малко труд по Него и Закона - голяма духовна полза и голяма духовна радост - "Игото Ми е благо, бремето Ми е леко"!!

Повярвайте и се спасявайте от магии и демони, защото те са силни и опитни и от хиляди години не заспиват и без Бог и Църква ще ви вземат душите за ада и ще отпаднете от вечния живот с Христос!



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: aпocтoл]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.05.03 17:58



не е хубаво то така, с малко труд... и нещо си... ама не става така.
желанието все да ни е лесно, и всичко да е ясно , а не - тука има, а също и там...
всъщност, това желание е нежелание. да правиш каквото и да е е нежелание. непарадоксално , или просто - неживо... без различност, просто копие... като клониране?



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.05.03 18:45



Точно така-всичко е различно.
В Дианетиката се говори за реактивния ум.
Това е останка от животинското ни минало-това, което ни е пазело, докато не сме имали аналитичен ум.
Реактивният ум работи в тъждества - всичко е равно на всичко останало. Няма разлика.
Да допълня, че няма и нива, йерархии, всичко е равнопоставено.
Аналитичният ум прави разлики, реактивният-не.
Техниките на Ошо, където всичко е едно, са само техники. Те не означават, че всичко е наистина едно и също и няма значение какво правиш. А са опит да се откъснем от привичните си убеждения.
След като се откъснем веднъж, после можем да видим по-ясно истинските различия.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано10.05.03 15:06



Парадоксалните лъжеучения на богопротивните същества целят да излъжат хората че могат бързо да ги направят богоподобни и силни. За тая цел /разрушаване на Божествения ред и иерархии/ те лансират чрез своите ученици /медиуми и сатанисти/ тези учения за безйерархичност и свобода, която да ни отдалечи от Бога и Неговия спасителен закон, и от тъй опасната за демоните църковност - кой не знае че дяволът се плаши от кръст и тамян.

Който не иска да мисли аналитично и логично, реактивно се отдалечава от Бог и вечния живот с Него, и опасно се приближава до сатана и вечната мъка с него в ада.

Увлечен по непривичното и парадоксалното няма да забележиш изпадналият до теб човек в беда, а примерно ще го удариш по главата за да разбереш как парадоксално ще реагира, а на гладуващия, вместо хляб ще подадеш парадоксално камък...

Бог да ви отвори слепите очи за светлината, истината и спасението!



Тема Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 19:44



Апостоле, ако се наложи, за да спасиш един много близък човек, когото много обичаш, да пожертваш душата си, ще го направиш ли? Или ще го оставиш да загине, с риск да не се спаси за вечен живот?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано12.05.03 15:01



Разбира се, да положиш душата си за ближния - това означава да загинеш заради него и да го спасиш - Господ Бог Иисус Христос е определил най-голямата награда на небето, но дай Боже да имам сили и вяра да умра не само за близък човек, но и за теб, за да се спасиш ти, Гери.

Иначе ако бях парадоксален човек, а не православен християнин със сърце и душа обърнати към Бог и небе и Христов Закон, не само че няма да се пожертвам за теб, но даже и на ум няма да ми дойде такава мисъл...

Христово Просвещение, ето това което стои пред вас /или по-скоро далеч от вас/ и ви чака. Чака ви... и не се бавете - времето лети като крушум...

Думите на Бог Христос кънтят през вековете и удрят по ушите и сърцата на всички: "КОЙТО ПОВЯРВА И СЕ КРЪСТИ, ЩЕ БЪДЕ СПАСЕН, А КОЙТО НЕ ПОВЯРВА ЩЕ БЪДЕ ОСЪДЕН"

Не говори ли Той просто и ясно? Разбра ли Го и разбра ли ме?



Тема уточнение на въпросанови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:54



Явно не съм изложил правилно въпроса си.

Имах предвид за да спасиш близък, да се откажеш от безсмъртието на душата си. Т.е. да се откажеш от наградата на небето, на която (явно ) разчиташ. Не знам как е по православному, но нещо като да се откажеш от вярата си в името на близък човек.

Щото другото е кръчмарска сметка: ще помогна, ще се жертвам, и ще получа награда на небето. Да жертваш ДУШАТА си, не живота си, това питам. :))



Тема Re: Имам един въпрос [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 18:38



Надуто православно словоблудстване!



Тема Re: уточнение на въпроса [re: geri]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано12.05.03 21:51



Аз те разбрах още първия път...що ли...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам един въпрос [re: geri]  
Автор Kpъr ()
Публикувано12.05.03 23:41



да дадеш хляб* може да значи просто да отложиш нещата и да не е помощ.

да дадеш камък може да означава че даваш инструмент, чрез инструменти е изградено сегашното комерсиално общество, това ще даде Хляб* на човек, ще му даде постоянна работа и ще го спаси и в перспектива.

Хляб - не само парче, а работа която дава бъдеще.

отказ - от кухи принципи. или от истински екологични принципи. или каквото там. важното е конкретния човек




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.