Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:15 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми * *Кратък преглед

Тема Аналитичен и реактивен ум и енграминови  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано24.04.03 23:47



Аналитичният ум е тази част от ума, която получава и запазва данните от опита, за да твори и да решава проблеми, както и да води организма според четирите динамики. Той мисли чрез разлики и подобия.
Аналитичен ум, защото анализира информацията, за да взима рационални решения, които да повишат способността за оцеляване.

Реактивният ум е тази част от ума, която записва и съхранява физическата болка и болезнените емоции и въздейства на организма само на принципа на стимул-реакция. Той мисли само в тъждества.
Реактивен, защото действа без човек да знае и защото реагира на нещата по извънредно нерационален начин.

Моментите на "несъзнателност", когато аналитичният ум е изключен в по-голяма или по-малка степен, са единствените моменти, в които може да бъде получена енграма.
Енграма значи "определен и постоянен отпечатък, оставен от дразнител върху протоплазмената тъкан".
Съществува обаче разлика между енграма и памет, те са съвсем различни. Енграмата може да се установи перманентно върху някой или всички телесни цикли и да се държи като отделно същество.
Енграмите притежават "неизчерпаем" източник на власт над тялото. Без значение колко пъти една енграма се реактивира в човек, тя съхранява непокътната силата си. Всъщност тя дори става по-силна, пропорционално на броя на реактивациите и.

Ето пример за енграма: Удрят жена и тя пада в "безсъзнание". Ритат я с крака, говорят и, че се преструва, че е лоша, че винаги променя мнението си. Някой блъска стол в това време. От кухненския кран тече вода. Под прозореца минава кола. Енграмата съдържа запис на всичките възприятия: образ, звук, мирис, органични усещания, вкус, кинетични усещания, съвкупните усещания, жажда и т.н. Енграмата ще съдържа всичко казано по времето, когато жената е била в безсъзнание: тонът и емоционалната окраска, звуците и усещанията, свързани с първия и последващите го удари, усещането на пода, на който лежи, звукът от падащ стол, болката от ударите, може би вкуса на кръв в устата или друг вкус, който присъства, мириса на човека, който я е нападнал, мириса на стаята, звукът на минаващата кола и т.н.
Енграмите не са преживяване. Те са наложено действие.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграминови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано25.04.03 05:56



Явлението "хакер/кракер" се наби яко в очите на хората....
Я направи един "процесинг" на този тип хора! Защото да се нагърбиш с задачата да нахълташ в едно пространство и да раздаваш правосъдие по свое лично усмотрение и стандарти на мислене през главата на всякакви регламенти и правила на играта......не е нещо нормално, нали ?
Или за теб е......



Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграминови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано25.04.03 12:46



Що, ти за идеален ли се имаш, че да правя на други процесинг?
Дай да почнем с теб.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграминови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 03:53



Чак сега прочетох постинга ти
Аз за идеален не се имам, но по отношение на участието ми в Клубове и при наличие на достатъчна обективност - май съм всред идеалните юзъри. Никого не съм нападнал пръв, не съм осъдил, не съм нагрубил или отрекъл. Никога не съм се лепвал за някого да играя "навлек" и го затапвам на всяка дума. Не съм прекалявал и с броя на темите си. Не псувам и не използвам вулгарни изрази.

Но по - интересен обект за процесинг си ти?!

1.Преди появата на хакера м/у нас имаше мирни отношения и никакви конфликти.
2.С неговата поява нещата се поляризираха и ти имаше избор: Или да тръгнеш и изпълняваш неговите команди или да го триеш и гониш от клуба.
3.Кой ум - аналитичният или реактивният те накара да вземеш страната на хакера и без АБСОЛЮТНО НИКАКЪВ ПОВОД да се опълчиш с/у Оро? Много ми е интересно какъв автопроцесинг ще си направиш......
4.Оро прие неравната борба с тоя бабаит и.....както виждаш....него го няма повече. Как стана това? Оро няма връзки с админи - напротив подиграва им се.
Не може да трие никого. Какво стана? И защо?



Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграминови [re: Opo]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.05.03 09:16



Преди да се появи хакера, Оро пишеше това, което се четеше. После почна да се заяжда. С хакера. Е Кали да не е учителка в детската градина, та Оро да се бие с другарчетата си и после да търчи да се жалва?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграминови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 11:53



Всеки път, когато се сблъскам с подобна реакция на хората в една ситуация нещо в мен......сякаш изстенва....нещо като тъпа болка......
Болката, която се излъчва от безсилието, безпомощноста на едно човешко същество да схване един прост механизъм....Какво се случва и Какво породи случването?

Ето още един последен опит от моя страна да опростя нещата до тяхната същност:
казваш:
"Преди да се появи хакера, Оро пишеше това, което се четеше."
Верно !
после казваш:
"После почна да се заяжда. С хакера."

Ето липсващото звено:
Хакера влезна с една мисъл и цел, която заяви пределно ясно:
ДА ТРИЕ ОРО И ПРАВИ ВСИЧКО ВЪЗМОЖНО, ЗА ДА ПОПРЕЧИ НА ОРО ДА НАПИШЕ ДОРИ ЕДНА ДУМА В КОЙТО И ДА БИЛО КЛУБ !!! И го правеше с фанатизъм повече от един месец всеки ден и час дори.

Сега внимавай добре, защото ТОВА Е ОТ ОСНОВНА ВАЖНОСТ!!!
Каквато и реакция да се бе получила от страна на Оро - щеше да бъде САМО РЕАКЦИЯ ИЛИ СЛЕДСТВИЕ ОТ ЕДНА ПРИЧИНА:
Насилственото отнемане на резонното право на Оро да пише в клубовете
според регламента за участие като всички други!

Преди да отидеш по-нататъка СПРИ и помисли спокойно по казаното до тук!
Значи става дума за Причина-Следствие.
Причината Е хакера. Следствието е Оровата реакция.

ти казваш:
"После почна да се заяжда. С хакера."
А защо не помисли това, което е правилното в случая: "Хакера влезна да се заяжда с Оро и го малтретира и елиминира, което е против регламента на клубовете. Защото не е авторизиран като мод и това е престъпление"

Оро нямаше никакви оръжия и не получи никаква подкрепа нито от авторизирания мод - ти, нито от админите. Хакера имаше всички оръжия - чалъма да трие, клонира никове и си пише необезпокояван от никого каквото му падне.
А сега малко психоанализа:
Този мухльо е безспорен комплексар, който чрез известни комп.познания вижда, че може да манипулира системата на която е базиран-програмиран Дир-а и постепенно Егото му започва да се надува като балон....до неимоверни размери на Всемогъщ Диктатор. Неуловим. Неуязвим!
И тогава батко ти/чичо/дядо Оро сам с голи ръце и без неговите оръжия, започва да боде с карфица това огромно Его-балон, защото знае отлично, че то е "въздух под налягане" и илюзиорно.

Ти това "заяждане с хакера" ли наричаш?
Ако Оро не бе предприел тази съпротива - пред него имаше само един избор: Да изпълни заповедта на този хакер - ДА ПРЕСТАНЕ ДА ПИШЕ ИЗОБЩО В КЛУБОВЕТЕ......
СПРИ СЕГА ПАК И.......РАЗМИСЛИ ДОБРЕ!

Употребих и време и енергия да те светна по въпроса, само защото имам впечатление за тебе, че се интересуваш от механизмите на човешките мисли и действия. За някой навлек - не бих си губил времето......



Тема Re: Аналитичен и реактивен ум и енграми [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 12:04



"Е Кали да не е учителка в детската градина, та Оро да се бие с другарчетата си и после да търчи да се жалва? "
Пропуснах да отговоря и на тази глупост /меко казано!!!/

1.Твоето основно задължение в клуба като мод е да се спазва РЕГЛАМЕНТА за участие и осигурява равноправното участие на всички.
2. Оро си пише кротко и мирно и има хора, които го четат...
3. Влиза един луд и се нахвърля на Оро - БЕЗ НИКАКЪВ ПОВОД И ОСНОВАНИЕ и почва да го трие и псува и гони от "детската градина".
4. Оро не търчи да плаче и се жалва на учителката, която официално си е измила ръчичките от всякаква отговорност разделяйки "територията" на клуба с хакера, направила сделка - да не пречи на лудия да трие Оро а той пък да не трие нея.....Оро НЕ СЕ ЖАЛВА на "учителката" ОРО НАПОМНЯ НА УЧИТЕЛКАТА ДА СИ ВЪРШИ РАБОТАТА И ДА НЕ ВЛИЗА В ПРЕГОВОРИ С БАНДИТИ И ПРЕСТЪПНИЦИ.

А това е нещо съвсем друго!
Или и ти като Ариела си имаш собствени представи за понятието:
"Що е модератор? И за какво е в един клуб? Какви права и ЗАДЪЛЖЕНИЯ ИМА КЪМ ЮЗЪРИТЕ ?"

Май, според тебе - за да пуска теми колкото си иска и никой да не може да го трие....Това ли е мод-а?




Всички теми**Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.