Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:04 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖА  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано08.05.03 14:43



"Във всяка истина има лъжа и във всяка лъжа има истина" - това е ТЯ ЛЪЖАТА.

Тя отрича съществуването на Истината и на Познанието и Съвършенството и разбира съществуването на Бога и на Неговото Съвършенно и Истинно Слово!!

Не се лъжетео по магии и вълшебства - това е уловка на демоните, за да ви хванат хитро и лукаво и да дърпат като кукли на конци да станете малки богове, богчета, богченца... и на главите ви да изкарат малки рогченца!

Четете Словото но Новия Завет където ясно е казано как се стига до спасение и вечен живот - чрез послушание на Словото Божие и на Божията Църква, която дава сили за борба с демоните, които са толкова силни, че могат да обърнат цялата земя само с малкия си пръст, по думите на светията.

Направете един ПРОСТ опит - поръсете стаята си със светена вода от църквата и леглото и дрехите си и пийте от нея и на демона ще му бъде трудно да ви измамва с видения и "откровения". Влезте в Православна Църква и стойте 15-20 минути пред една икона на Христос или Богородица с Младенеца - в душата ви настъпва мир и спокойствие, умората от деня ви изчезва и ще усетите чудото на милостивия Бог, който е казал "Елате при Мен, отрудени и обременени и Аз ще ви успокоя".

При Бог е така - малко труд по Него и Закона - голяма духовна полза и голяма духовна радост - "Игото Ми е благо, бремето Ми е леко"!!

Повярвайте и се спасявайте от магии и демони, защото те са силни и опитни и от хиляди години не заспиват и без Бог и Църква ще ви вземат душите за ада и ще отпаднете от вечния живот с Христос!



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: aпocтoл]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.05.03 17:58



не е хубаво то така, с малко труд... и нещо си... ама не става така.
желанието все да ни е лесно, и всичко да е ясно , а не - тука има, а също и там...
всъщност, това желание е нежелание. да правиш каквото и да е е нежелание. непарадоксално , или просто - неживо... без различност, просто копие... като клониране?



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.05.03 18:45



Точно така-всичко е различно.
В Дианетиката се говори за реактивния ум.
Това е останка от животинското ни минало-това, което ни е пазело, докато не сме имали аналитичен ум.
Реактивният ум работи в тъждества - всичко е равно на всичко останало. Няма разлика.
Да допълня, че няма и нива, йерархии, всичко е равнопоставено.
Аналитичният ум прави разлики, реактивният-не.
Техниките на Ошо, където всичко е едно, са само техники. Те не означават, че всичко е наистина едно и също и няма значение какво правиш. А са опит да се откъснем от привичните си убеждения.
След като се откъснем веднъж, после можем да видим по-ясно истинските различия.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано10.05.03 15:06



Парадоксалните лъжеучения на богопротивните същества целят да излъжат хората че могат бързо да ги направят богоподобни и силни. За тая цел /разрушаване на Божествения ред и иерархии/ те лансират чрез своите ученици /медиуми и сатанисти/ тези учения за безйерархичност и свобода, която да ни отдалечи от Бога и Неговия спасителен закон, и от тъй опасната за демоните църковност - кой не знае че дяволът се плаши от кръст и тамян.

Който не иска да мисли аналитично и логично, реактивно се отдалечава от Бог и вечния живот с Него, и опасно се приближава до сатана и вечната мъка с него в ада.

Увлечен по непривичното и парадоксалното няма да забележиш изпадналият до теб човек в беда, а примерно ще го удариш по главата за да разбереш как парадоксално ще реагира, а на гладуващия, вместо хляб ще подадеш парадоксално камък...

Бог да ви отвори слепите очи за светлината, истината и спасението!



Тема Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.05.03 19:44



Апостоле, ако се наложи, за да спасиш един много близък човек, когото много обичаш, да пожертваш душата си, ще го направиш ли? Или ще го оставиш да загине, с риск да не се спаси за вечен живот?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано12.05.03 15:01



Разбира се, да положиш душата си за ближния - това означава да загинеш заради него и да го спасиш - Господ Бог Иисус Христос е определил най-голямата награда на небето, но дай Боже да имам сили и вяра да умра не само за близък човек, но и за теб, за да се спасиш ти, Гери.

Иначе ако бях парадоксален човек, а не православен християнин със сърце и душа обърнати към Бог и небе и Христов Закон, не само че няма да се пожертвам за теб, но даже и на ум няма да ми дойде такава мисъл...

Христово Просвещение, ето това което стои пред вас /или по-скоро далеч от вас/ и ви чака. Чака ви... и не се бавете - времето лети като крушум...

Думите на Бог Христос кънтят през вековете и удрят по ушите и сърцата на всички: "КОЙТО ПОВЯРВА И СЕ КРЪСТИ, ЩЕ БЪДЕ СПАСЕН, А КОЙТО НЕ ПОВЯРВА ЩЕ БЪДЕ ОСЪДЕН"

Не говори ли Той просто и ясно? Разбра ли Го и разбра ли ме?



Тема уточнение на въпросанови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 16:54



Явно не съм изложил правилно въпроса си.

Имах предвид за да спасиш близък, да се откажеш от безсмъртието на душата си. Т.е. да се откажеш от наградата на небето, на която (явно ) разчиташ. Не знам как е по православному, но нещо като да се откажеш от вярата си в името на близък човек.

Щото другото е кръчмарска сметка: ще помогна, ще се жертвам, и ще получа награда на небето. Да жертваш ДУШАТА си, не живота си, това питам. :))



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано12.05.03 18:38



Надуто православно словоблудстване!



Тема Re: уточнение на въпросанови [re: geri]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано12.05.03 21:51



Аз те разбрах още първия път...що ли...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам един въпроснови [re: geri]  
Автор Kpъr ()
Публикувано12.05.03 23:41



да дадеш хляб* може да значи просто да отложиш нещата и да не е помощ.

да дадеш камък може да означава че даваш инструмент, чрез инструменти е изградено сегашното комерсиално общество, това ще даде Хляб* на човек, ще му даде постоянна работа и ще го спаси и в перспектива.

Хляб - не само парче, а работа която дава бъдеще.

отказ - от кухи принципи. или от истински екологични принципи. или каквото там. важното е конкретния човек



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано12.05.03 23:48



реактивен - както го описваш ми прилича на "първо ниво" *(нещо което току-що измислям да наименовам така) , това е първосигнално възприемане, като ходенето, а за да се лети, може би трябва да спре да се ходи, от друга страна, не бива да се загърбва изцяло базата на която се стъпва за да се катерим по стълби нагоре, да не се вадят тухли от стената... май е въпрос на усет



Тема уточнение на уточнениетонови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано13.05.03 09:49



Душата си е винаги безсмъртна!!! Искаш или не искаш. Това първо. Второ - много от светите мъже, точно това са казвали: Боже, сложи душата ми в ада на вечни мъки, но спаси този мой брат!

Аз не съм свят човек и затова казвам: Боже, спаси този мой брат, поради Твоята милост, а и мене, грешния, пожали!

Нима е лошо. Приемете Закона Божи като спасителен и Новия Завет като милост към целия свят. Тогава процесингът става излишен, а Закона задължителен. Задължителен за търсещите спасение във /ПРИ/ Вечния Бог.



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано13.05.03 09:56



Спасението не е за всички, а само за повярвалите и послушните. Ако ти си баща и синът ти е вироглав, ще му оставил ли цялото си наследство!? Не, нали?

Бог е Баща ни!! Чети Словото и се спасявай!



Тема Re: Имам един въпроснови [re: Kpъr]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано13.05.03 09:59



Кухите принципи са от човеците, а пълните и вечно живите - в Словото на Бог.



Тема Явно не можем да се разберем.нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 12:14



Или аз не формулирам нещо въпроса си, или ти ми отговаряш с готов отговор на друг въпрос.

По-просто от това не мога да го кажа:

Съзнателно се отказваш от вечен живот в Бога, ОТ СПАСЕНИЕТО, отиваш в Ада и продаваш душата си на демоните СЪВСЕМ СЪЗНАТЕЛНО, за да спасиш ДУШАТА на близък човек. Без никакви задни мисли и надежда, че бог ще оцени постъпката ти и ще те възнагради на небето. Тука молбите към бога не помагат, щото приемаш юрисдикцията на дявола.

Един православен (в частност Вие) би ли направил такова нещо?

Всъщност питам това така настойчиво, защото досега при всичките ми разговори с православни (интересното е че другите християни имат друго отношение към въпроса) при засягане въпроса за спасение на ЛИЧНАТА ДУША спасението на близките става нещо далечно и абстрактно - те да му мислят. Нещо егоистично наблюдавам в отношението към спасяване на собствената си душа - на всяка цена. Заповедта "обичай ближния си" престава да действа, когато на карта е поставено спасението на собствената душа. Така ли е?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 14:25



Първо,кои ти е разрешил да се наричаш Апостол Тимотей,по кои Божи канони.
И ако можеш да ми отговориш.Ако няма т.н. Бог,ангели,апостоли,божието писа
ние и така нататък,кво ша праят демоните и дяволите,ми те ша останат без
работа бе ....Значи моят отговор за да ме разбереш е много прост,ако няма бог
няма да има и дявол.Няма да има страх в човеците,няма да има какво да ги спре да се опознаят,себе си, другите и реалния свят около и в тях.Ако ти имаш
някакъв смислен друг отговор,което много ме съмнява,отговори ако желаеш.



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано13.05.03 22:58



Какво значи "синът ти е вироглав". А, защо да не му оставя наследството си. Слаед като съм умрял, едва ли ще ме интересува, кой ползва вещите ми. А за тази аработа си има закони и ако се поинтересуваш, ще разбереш че в БГ, наследодателят неможе да завещае цялото си имущество на когото си поиска. Има една запазена част, за наследниците по закон, първи от които са именно децата. Ама ти май си живееш със средновековните идеи още.



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Автор publika (добронамерена)
Публикувано14.05.03 09:26



...като видя такова нещо и ми се догажда...
...не е ли Бог вселюбящия и всеопрощаващия, не е ли Любов?!?...не е ли Той Този, който (според притчата за блудния син) обича повече тези, които са се отделили от стадото
...как може да Е вселюбящ, справедлив и всеопрощаващ и същевремемнно да използва заплаха от ОСЪЖДАНЕ...за да ни привлича към себе си...
...страха не ражда любов...ражда само страх, неразбиране и агресивност
...православна християнка съм, усещала съм Бог в душата си, имам си начин да общувам с Него и да го чувам..., но "посредници" като теб мисля, че не са Му нужни с тълкуванията си...
...винаги са ме изумявали хора като теб, които си мислят, че единствени те са прозряли за Истината и раздават съвети...

...че и апостол си се нарекъл...
Вярвам в чудеса!

Редактирано от publika на 14.05.03 09:29.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано14.05.03 20:50



Закнът гласи "Обичай ближния като себе си". Ти искаш аз да обичам ближния повече от себе си. Аз се придържам към закона - ти си ми брат и ако си в опасност аз ще се втурна да те спасявам, дори и да има опастност да загина, защото СПАСЯВАМ СЕБЕ СИ - НАЛИ ТЕ ОБИЧАМ КАТО СЕБЕ СИ.

Твоите въпроси извън Закона са от лукавия и ги остави.



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано14.05.03 20:57



Утре ще ти отговоря по обстойно.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 01:03



Аха, значи да обичаме ближния, но да си правим сметката наум да не прекаляваме, така ли? Поради специфично тълкуване на българския превод на Библията?

И то само ако сме сигурни че спасяваме по този начин себе си? Онази, кръчмарската сметчица? Но ако има и най-малка опасност ние да не се спасим, а ближния да се спаси, това е от лукавия значи?

Как мислиш, дали такова егоистично поведение не се диктува директно от лукавия? Нима Исус е мерел любовта си на порции - обичам ви, но дотук?

За жалост, точно това очаквах да чуя. Съжалявам. Всъщност, и критиката на Куельо във форум Православие съвсем ми оформя картинката.

Благодаря, поне за изследването ми помогна много :))



Тема Re: Имам един въпроснови [re: publika]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 08:14



Хубааво е че си православна, но не е хубаво че чуваш гласове - това не е Бог, а паднал ангел, който иска да се възгордееш и да се помислиш достойна да ти се яви сам Бог и ангел, както се явавал на светиите.

Аз съм стар и опитен и ще имаш полза от кротки разговори за трудността на смирението и спасението. Твоето в книгите се нарича ПРЕЛЕСТ тоест измаменост. Вероятно не си църковничка и не можеш да изгониш тоя лукав глас и той хитро те води към гордост, непокорност на Църквата и погибел.

Бог е добър към тоя който се покайва и се връща - а към тоя който Го оставя и тръгва по свой нецърковен път, Бог го оставя да прави каквото си иска и той бива измамен от демоните и сам пада на дъното и накрая , като блудния син, разбира че не може без Бог и Църква и се ВРЪЩА при Баща си и Църквата. /Портовите адови няма да й надделеят - както е казано за нея/.

Лошото сама си го избираш - послушния го чака радост, непослушния - мъка и даже вечна смърт. Избирай!



Тема Имам отговорнови [re: Бoжидap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 08:40



Аз съм по паспорт Тимотей и беше нормално да имам ник "апостол" в това време на отстъпление от Вярата.

Второ - идеята да няма Бог и Закон е демонска и лукава. Защо? Защото ако повярваш на тази хитрост тяхна, ти се отдалечаваш от Църква и Кръст и Тамян, Причастие Христово - все неща, които ГОНЯТ демонските сили, - тогава демоните се доближават спокойно до теб и ти внушават УЖ правилни идеи за твоето УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ и почват хитро и лукаво да те ръководят и да те "ИЗДИГАТ" в все по-голямо безбожие и гордост и ти си готов загинал.

Ако не беше Божията помощ която ти праща големи немощи и мъка, чрез която ти започваш да разбираш че си се отдалечил опасно от Истината и Истинския Бог и Спасението.

Бог ти дава свобода да избираш - с Него или без Него. Но е казал "Бремето ми е леко". Избери Бога и тръгни към спасение.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 09:09



Не разбирам защо толкова искаш да не се спася аз. Кой може да иска аз да не се спася? Само демонът!!!

Бог е благ и иска ВСИЧКИ да се спасят... Ти искаш не всички - така ли?!?

Хвърли си картите!... Разкрий се!



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 10:12



Има значение дали твоя син ще профука твоето наследство за една година с курви и пиене. Ако го оставиш без наследство ще му помогнеш да работи както ти си работил и си станал човек.

Пък и смърт няма - умира само тялото, но не и душата. За всичко свършено от теб на земята, включително и възпитанието на децата ще дават ответ - ще ти искат сметка.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 12:16



Ей сега ще си хвърля картите! :))

Първо, Бог не иска всички да се спасят. Ако искаше, щеше да го направи, нали е всемогъщ?

Второ, нямам нищо против теб, спасявай се щом искаш. Интересуваше ме, ако си поставен в ситуация в която да пожертваш личното си спасение за ближен, дали би го направил. Интересуваше ме точно твоята гледна точка, като на представител на Православието. Интересува ме как различните религии тълкуват въпроси, засягащи техни крайности.

Питал съм и други от Православието, така че твоето мнение не е много различно. Не се отчайвай! Интересното е, че и подходът към питащия също е еднакъв...

Е, сега рога виждаш ли?



Тема :))нови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано15.05.03 19:41



независимо дали в действително си прав или не, не усещаш ли, че начина по който звучиш (и не само ти, чувала съм и други:) има точно обратния ефект?
има агресивност в думите ти, въпреки че може би си нямал такова намерение, но хората лесно, някак подсъзнателно, долавят подобни неща и се настройват отбранително, затварят се и решават да не възприемат;
и моля не приписвай този ефект на лукавия, това си е прост психологически факт;
по същата закономерност като кажеш на някого да не прави нещо, то става хиляди пъти по-примамливо за него и той започва да се чуди как да го направи (особено ако за това се предвижда наказание)

това го казвам без да изразявам становище, въпреки че имам такова; приеми го като добронамерен коментар:)

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 20:25



Струва ми се, че нещо не си ме разбрал както трябва. На първо място, след като умра, просто няма начин да контролирам сина си дали ходи с курви и какво прави с парите, които съм оставил, като завещание. Второ - това няма да ме интересува. Трето - неможеш да лишиш детето си от наследство, дори и да искаш. Такива са законите в България. Четвърто - мисля, че синът ми ще има достатъчно ум в главата, за да не прави глупости. А ако все пак ги направи, отрицателните последици са си само за него т.е. не е нужно аз да го командаря аккво да прави, той носи сам огговорност за себе си.

И още нещо. Би било добре за теб самия и изобщо за хората край теб, да излезеш малко от средновековните си (или още по древни) разбирания и да си позволиш да мислиш и преценяш със собствената си глава. Не е хубаво да ангажираш всички тук с фундаменталистките си възгледи за религията.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: geri]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:37



Ами те мислят с готови фрази и постановки. Нищо общо с аналитичния ум - само реакция



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:51



Не усещаш ли в колко глупави неща вярваш??? Например, че демоните (ако изобщо ги има, такива, каквито ги описвате в православието) се страхуват от тамян?!!! Значи те са страшно силни създания, могат какво ли не, само дето тамянът не им понася. Алергични са :) Дезодорантите може би не им пречат - ама преди 3000 години, не са имали дезодоранти, а са кадяли с тамян вместо това. Схващаш ли??? Ако бяха измислили дезоддорантите ощр тогава, днешната ти вяра, щеше да е, че дезодорантът е свещен предмет, прогонващ злото.
Не усещаш ли колко е ужасна идеята ти "...Божията помощ която ти праща големи немощи и мъка"? Значи твоят бог, всъщност е болката или ако му дадеш персонален облик - някакъв садист!!!
Ами т.нар избор??? Или си с мен или против мен и се пържиш в ада. И това ако е изнбор. По-скоро ултиматум. Ами ако изобщо не ме интересува твоя бог, нито твоя дявол. Ако просто искам да ме оставят на мира с идиотските си постановки (еврейски патент - все пак християнството и юдейството са си еврейско изобретение)???
Помисли си над тези неща.



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано15.05.03 23:33



Реактивен не е нещо, което владеем, ще владеем, или вече сме овладяли.
А нещо, което нас владее. Аналитичният ум е всевластен, обаче само в своята си територия. Когато нагази извън нея-в моменти на безсъзнание и болка, изключва.
И веднага се включва реактивния ум. Там е неговото царство.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам отговорнови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.05.03 13:47



Християнството е отхвърлено от юдейството, макар че излязло от него. Влез уморен в Православен храм и постой пред Христос - централната икона и умората ти ще изчезне. Християнството е опит, не само Слово и Завет.

Светиите умират и продължават да вършат чудеса а телата им да благоухаят и да не се разлагат при топло и влажно време - какъвто е случаят със св. Спиридон в Гърция /1500 години при стайни условия стои сякаш е заспал, а не умрял!!/ - Бог говори на всички /е, не на всички, а само на тия които имаш уши!/ - ето го вечния живот при мен. Прочети как е живял св. Спиридон и ще разбереш как да наследиш вечен живот.

Отвори си очите за фактите и "бъди вярващ, а не невярващ".



Тема Свободата е Божие благо!нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.05.03 14:15



Това се казва НЕКОРЕКТНО зададен въпрос. Спасението на душата не е от мене , а от Бога! От мене е усилието да изпълнявам Божията воля и да помагам на ближния.

Повтарям ти че един светия е молил Бог да го сложи в ада, но да спаси ближния. Той е светия и Бог вижда ревността му за спасението на брата и едва ли заради това ще го сложи в ада. Светията показва силна ревност за брата - не само е готов да умре физически за брата, но е готов да отиде в ада, за да се спаси брата.

АЗ НЕ СЪМ СВЕТИЯ. Аз се моля дя спаси тебе и после ако е милостив към моите грехове - и мене. Останалото некоректно и парадоксално е от лукавия.

При Бога няма парадоксалност и мъглявост. Всичко е точно и ясно. Той ти дава СВОБОДА да избереш. Не че не може да те спаси, но НЕ иска ДА ТЕ НАСИЛВА КЪМ СПАСЕНИЕ - ТИ САМ ТРЯБВА ДА ГО ИЗБЕРЕШ!! Иначе можеше да те направи робот, а Той те е направил СВОБОДЕН човек - ТОВА е голямо благо.

Използвай това благо не против Създателя си, а против демонските помисли за парадоксални величия и прочие уловки за сила и мощ и божественост без Бога.

Това е смъртоностно за душата ти, и смес от мъка и радост за тялото ти.

Чети Православие и се спасявай!



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.05.03 14:42



ЩЕ НОСИШ ОТГОВОРНОСТ при Вечния съд за това че не си възпитавал сина си добре. Душата ти е безсмъртна и ти трябва да го разбереш. Никой не умира!!!

Откъснете се от комунистическите разбирания за липсата на Бог и душа!
Цял свят вярва, само ние - НЕ!

Библията беше скрита преди, сега я дават безплатно - прочети я!



Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 14:44



Какво значи некоректно зададен въпрос? Ти въобще четеш ли какво пиша?

Спасяването на ближния не става с молитва, а с действие. Разбирай тогава че питам би ли извършил действие против волята божия за чуждо спасение. Погазване на нещата, в които вярваш.

То стана един монолог, както в наръчник на агитатора едно време :))



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано16.05.03 14:47



мисля че си права.
с малка корекция от моето его-
"владее" - предполага нашето участие



Тема Re: :))нови [re: RedQueen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано16.05.03 14:55



Съгласен - ти си първата тук, съвсем добронамерена и особено ми е приятно да се запозная с теб.

Е, мъча се да бъда кротък, но не винаги успявам - пък и нещата са доста сериозни - вечна мъка или вечен рай. Как да му кажеш на човека весело и с усмивка - приятни мъки в ада! Боли ме за всеки тук, че не е просветен и не знае основополагащи неща - Бог, Библия, душа, рай, ад, Църква...

Разбери ме - аз съм в много тежко положение. Ако се трудя една година - може и един двама да се замислят, ама и това е несигурно... Невидимото се гради най-трудно!

Какво значи процесинг?
Благодаря ти!



Тема А помисли освен това за....нови [re: apostol2]  
АвторБлyдkaв Блитвap (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 18:36



всички онези хора живяли преди Новата ера :(( - сиреч по-голямата част от съществуването на човечеството. Всички тези човешки същества също са Божии деца, а са обречени на вечни мъки само защото на тоя нехранимайко Иисус му е хрумнало да се ражда едва преди 2000 години :((....:((



Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.05.03 07:57



Ето кое е некоректно. Уж да спасяваш човека, а да постъпваш против Божията воля. Божията воля не се нарушава - тогава и човека ще спасиш и себе си!

Мисълта да спасиш човек, като престъпиш Закона на Бог е от ЛУКАВИЯ!



Тема Прочети!нови [re: Блyдkaв Блитвap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано17.05.03 08:23



Иисус е Спасител на ВСИЧКИ живяли някога преди хиляди години или родени утре! За родените днес и утре трябва да повярват и да се кръстят и да БЪДАТ в Църквата Му, а за живялите преди ПОЧТЕНО, те вече са спасени! За непочтените ще има Вечен Съд, на който ще застанем всички!



Тема Но за Свободата решаваме ниенови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 11:55



Точно това имах предвид.

Да спасиш друг човек, а да престъпиш Божата воля ТИ, да не можеш да се спасиш. Въпросът ми беше АКО СЕ НАЛОЖИ (една хипотетична възможност, нали? Нима не може да се случи?). Толкова ли е трудно за разбиране, пет дена вече се обясняваме?

Имаш свободата да го спасиш или да не го спасиш. Да разбирам ли че ще му кажеш на човека "обичам те до тук, но се оправяй сам"?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 12:38



Абе дървена главо, къде съм казвал, че душата не е безсмъртна???
Освен това, можеш ли да ми кажеш, какво значи да възпитаваш детето си ПРАВИЛНО?
Защо мислиш, че Библията е истина от последна инстанция, защо мислиш, че точно тя е Божието слово??? Ами ако ти кажа да прочетеш "Приказките на Шехерезада" ще започнеш ли да вярваш в джинове и летящи килимчета?

Помисли си над тези простички въпроси! А и над факта, че искаш да накараш (ти и твоята религия) другите да приемат твоите вярвания, рато си служиш със заплахи за страшния съд и т.н. Това е доста ниско ниво в скалата с тоновете на Хъбард!



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 12:57



Нищо не каза за садизма на бога в който вярваш и за заплахите с които изобилства религията ти, както и за смешните вярвания за каденето с тамян на пример.



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 13:14



И каква е разликата м/у тези живяли преди христа и тези лед него?
И защо изобщо е трябвало да умира и да възкръсва (м/у другото доста тайно става възкръсването му). Само за да покаже, че може да го направи ли? Ако е толкова всемогъщ, защо муе трябвал толкова омотан начин за спасяваен на хотата? Трябва да има наказание за греховете и видите ли той умрял заради всички останали. Преди 3000-4000 години това може да е звучало логично. Като иска да направи нещо, защо просто не унищожи дявола и не прибере хората в рая - защо са тези заплахи, тормоз, изисквания и т.н. Толкова ли не може просто да проси и толкова???????!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 13:21



Аз нито вярвам нито не вярвам,не отричам,а знам,усещам,че съществува тази
"сила" наречена господ.Само че е точно толкова вселюбящ,колкото и всемразещ,лицемерен,подъл и т.н. Всичко което е в отражението на човек,та
нали казва,че сме негови подобия.Но ей тука е голямата лъжа и измама.НЯМАМЕ нищо общо с него,някак си е успял да влезе до нашите мисли,съзнание,да ни е вменено всичко това.НО всичко ще се оправи,споко.Аз
го усещам,а ти?Е,освен ако не си някоя малоумна холограма.



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:32



Ако правилно съм те разбрала, бързам да те оспоря.
(Ако не съм-пак същото ).
Владее не е свързано само с твоето или моето его. Ние сме се втренчили в това нещастно его и го обвиняваме във всички възможни беди. Обаче то е само едно нещастно его със собствен периметър на действие. Има още мнооого неща, които ни владеят и които не са от егото.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:34



Тая божия воля добре. Ма що трябва да вярвам на вестоносците? Ами ако точно те носят вести от лукавия, маскирани като божия воля. М?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:50



Мдааа...Има нещо още по-точно по случая Апостол.
Дийпак Чопра и Седемте нива на бог.
Като се почне от първо ниво, дето бог е сърдит, гневен, злопаметен, наказващ, та се стигне до седмо, където бог ти е пръв приятел и любим.
Всичко това е бог и той зависи от твоето развитие. На кое ниво на развитие се намираш.

Първо ниво-бог защитник.
Отмъстителен, капризен, гневлив, ревнив, осъждащ, непроницаем, понякога милостив.
Бог се открива чрез страх и любяща преданост.

Второ ниво-всемогъщия бог.
Суверен, всемогъщ, справедлив, изпъляващ молитви, безпристрастен, ръководи се от правила.
Откривам бог с благоговение и подчинение.

Трето ниво-бог миротворец.
Дистанциран, спокоен, предлагащ утеха, непретенциоден, отстъпчив, вглъбен, безмълвен.
Откривам бог с медитация и безмълвен размисъл.

Четвърто ниво-бог изкупител (интуитивна нагласа).
Бог еразбиращ, толерантен, опрощаващ, неосъждащ, всеобхватен, приемащ.
Откривам бог, като приемам себе си.

Пето ниво - бог създател.
Неограничен творчески потенциал, контрол над пространство и време, изобилност, открит, щедър, готов да бъде опознат, вдъхновен.
Откривам бог с вдъхновение.

Шесто ниво-бог чудотворец.
Бог е променящ, мистичен, просветлен, над всички причини, съществуващ, лекуващ, вълшебник, алхимик.
Откривам бог чрез божията милост.

Седмо ниво -бог на чистото съществуване- "Аз съм".
Нероден, безсмъртен, неизменен, неподвижен, неизразим, неизмеримневидим, недосегаем, безкраен.
Откривам бог, като минавам отвъд.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.05.03 16:11



аа, да бе да, то горкото его, за нищо не е виновно, те онези там, външните сили, лошите, ама ще видят те, като заякне малко и...

ама не това е план, само да видим кой го е измислил...



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 16:25



Не е егото виновникът за всички беди.
Това казах.
Стига сте се втренчвали в него и само в него. Има мнооого трески за дялане, но просто не е единственото.
Дет се вика-докато врабчето си кълве егото с цел пълна и окончателна победа над него, орелът се спуска и го отнася.
Кел файда от врабче без его, като няма и врабче?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано17.05.03 19:05



:)))
аз пък очаквах нападки от теб:)
от друга страна донякъде ми е познато положението, за което говориш; но то е минало, а междувременно открих, че светът е много по-широк и съвсем не толкова плосък, колкото си мислех, а и не се крепи на костенурка:)
но това е друга тема, просто приеми, че не съм на едно мнение с теб и поемам отговорност за това:)

колкото до процесинга, тук в клуба има много по-вещи хора, които да ти отговорят, аз съм само преминаваща, въпреки че някои от техниките, които спадат към този така наречен процесинг са ми познати и са ми били от голяма полза; ако ползваш английски или руски мога да ти дам линк към тях, може и на бележка:)
досещам се как ще ги класифицираш по навик, като нещо, което отклонява от правия път; но кажи ми - ако една техника, която е много по-близо до психотерапията, отколкото до езотеризма, освобождава човека от агресивността, омразата, обвиненията, които толкова време е таял към други хора, дори към собствените си родители и т.н., ако нещо подобно прави човек по-добър и го освобождава от нещата, които го подтискат и го правят зъл и отмъстителен към другите - как да приема че тя е зло?!:)
въпреки че навсякъде могат да се намерят и хора печалбари и безскрупулни, които да използват средства за манипулация и промиване на мозъка уж "за добро", да водят умишлено хората до психически срив с някоя съмнителна техника и т.н.; това го е имало и винаги ще го има, за съжаление:(

до скоро:)

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 21:10



Леле в какво тежко положение си само Ами ко това в което вярваш не е абсолютна истина или ти и църквата ти не го тълкувате и възприемате правилно? Ами ако няма ад и рай? Ако има например прераждане?

Какво е процесинг ли? Прочети началната тема на модератора и ще ти стане по-ясно.



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 23:31



Само да те светна-Апостолчо отдавна е в клубовете, не знам какво му е щукнало да излезе от православието и да влезе в чужда територия-процесинг.
Рекъл е да просвещава сигурно...достави му това удоволствие-покай се.
Хъбрад го прави почти същото с овертите, изписването им. Е, няма го отмъстителния бог и не те заплашва с ада, но той работи с бог от най-високите нива-от пето нагоре.
Всъщност Апостолчо на кой тон се намира? Мазохизмът къде спада в Скалата на тоновете?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: :))нови [re: Kaлu]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 14:47



Разбирам, че въпросът ти е риторичен (за нивото на Апостол-чо ) но за него самия и за по-незапознатите ще кажа, че тона му е доста нисък, някъде около 1.0 - 1.1
За сравнение повечето хора са ма около 2.5 - 2.8, а човек в мнокондиция е 3.6-4.0.



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано18.05.03 19:50




Все пак е добре. Бая народ са паднали до апатия.
А как да му го вдигнем тона на Апостолчо? Като се покаем, че да миряса ли?...Дали....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема именнонови [re: aпocтoл]  
АвторБлyдkaв Блитвap (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 20:03



Нали и аз това казвам. Твоя бог явно не третира всички хора еднакво. Онези в древността като не са имали Учител и Евангелие откъде да знаят кое е почтено и кое не? Значи много по-вероятно е било да тръгнат по грешния път. Не можеш да им приписваш вината за грешките им на тях самите! Ако никога не си чувал за принципите на аритметиката откъде ще знаеш колко прави две и две? Това е нещо, на което някой някога те е научил. Не ме убеждавай, че си стигнал до верния отговор със собствения си гол мозък! Не можеш да изискваш от хората, особено пък в далечната древност, да достигат до най-светите истини без чужда помощ! А ти отгоре на това кой знае защо си убеден, че Всевишният възнамерява да съди тези бедни Свои творения за това, че в невежеството си са сбъркали. Бая несправедлив ми се вижда твоя бог, ша знайш!

Ти всъщност сериозно ли се занимаваш с теология или си просто най-обикновен православен фанатик?



Тема Re: :))нови [re: RedQueen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:19



Ти почти сама си отговори!

Техниките работят и дават резултат, но не само че има шарлатани, но и самите успехи те отдалечават опасно от църковна необходимост.

Това е опасното и хитрото и лукавото. Щом можеш САМА да се оправиш, защо ще търсиш ЦЪРКОВНИТЕ тайнства?! Лукавото е толкова ХИТРО, че дори след 10 или 20 години няма да можеш да разбереш че си излъгана!!!

Затова има ОСНОВА, Слово Божие, чрез Което се прави справка, КОЕ МОЖЕ и КОЕ НЕ. Без Мен нищо не може да вършите, казва Бог. Правете техники, казва демонът и ще бъдете богове... тоест неговата цел е да заприличате на него - горди и отдалечени от Бога и с претенции за божественост. Затова и много "техници" правят чудеса, защото демоните им помагат и ги приобщават към тяхното богопротивно общество.

Същите резултати и даже по-добри за теб щеше да ги получиш, ако потърсиш Божията помощ от Църквата. Може да не правиш чудеса /макар че много светии са ги правили/, но ще намериш мир и радост, които никой никъде не може да намери. И ще получиш надежда за вечен живот, а тук имаш надежда за вечна мъка... към която са се устремили силните и здрави и правещите чудеса демони, учители на непослушните човеци!

Просто и ясно!
МИСЛИ и ЧЕТИ!



Тема Re: Но за Свободата решаваме ниенови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:27



Дай конкретен пример. Няма такъв случай да спасявам за небето човек, а аз да загина духовно! Това е изключено!!!!

Дойдохме си на думата! Всяко твое действие към духовно спасение на брата ТЕ ИЗДИГА ТЕБ КЪМ НЕБЕГО!



Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:43



Навякъде има фалшификати. Но затова има Библия и Предание, където всичко може да се провери дали е вярно или не.

В Преданието е записано кои идеи са противни на Духа. Който постъпва по Предание, той е истински. Е, трябва да се потрудиш да прочетеш Преданието.



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:59



Загубих 40 години в търсене на истината и за рая и ада и прераждането. Днес съм на 60 години и не търся защото намерих.

Търсете четете но моите думи могат да ви спестят десетилетия!!!



Тема Re: Имам отговорнови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 10:07



Бог Христос е любов и ти сам избираш да си с Него или не. Каденете с тамян е благоухание, което демоните не могат да понасят. А също и осветената вода и кръст на православен - изгаря ги като огън /от смирението на милостивия Христос, умрял за нашия грях на Кръста/.



Тема всеки разбира само това, коетонови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано19.05.03 11:42



му се иска да разбере, чува само това, което иска да чуе, чте така че да нагоди прочетеното към собствената си гледна точка:)))
каква прекрасна реакция:)
пожелавам ти някой ден да се освободиш от
"тежкото положение, в което се намираш като не можеш да помогнеш на отиващите към погибел" и да намериш значението на думичката "толерантност":)
но дотогава ще се бориш със собствената си сянка, на онова, което изтласкваш и което толкова те ожесточава срещу другите, неверниците:)
ти си ожесточен срещу несъгласието им с теб, а не от опасността да изгубят вечния живот;
поради това ожесточение няма да приемеш и думите, които ти пиша
защото човек трудно признава дори пред самия себе си подобни неща; обикновено маскираме съвсем други, съвсем себични, идеи зад привидно благородни чувства и това е лошо дотолкова, доколкото го крием от себе си

наичнът, по който повечето тълкуватели на библията я интерпретират и претендират, че тяхното виждане за бог е истинското, опитвайки се да го наложат на света с добро (или лошо!), е донесъл моного повече вреда на хората, отколкото полза и е създал доста душевноболни и нещастни хора, в най-добрия случай (в лошия - психопати), на основата на изтласкването и на престъпното (да, престъпно!) невежество по отношение на функционирането на човешката психика!!!;
ти изтласкваш, гониш "нежеланите/грешни" чувства/помисли от съзнанието, пък те се загнездват в подсъзнанието, където си стоят и усилват, докато не те смачкат или не вгорчат живота ти:)
да, един мъдър човек казваше, че зло има, разбира се че има, и това зло е не друго, а човешката глупост:)))

(та ако бог е добър, не това е имал намерение да се получи, а и то не е предизвикано от него, а от пишман тълкувателите на словото му:)))

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Но за Свободата решаваме ниенови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 11:50



Не се сещам в момента. Може би да убиеш. В закона не се дели убийството на добро и лошо. Това е човешкото тълкуване, нали?

Животът е твърде разнообразен, за да се обхване от една книга, пък била тя и библията. Винаги има изненади и нестандартни ситуации, нали? Точно за такава нестандартна ситуация те питам. Пък ти ако знаеш всички възможни неща, които може да ти се случат в живота, може да те обявим за нов месия :))

Освен ако човек не отиде да живее на някой остров, и да избягва среща с всичко, което не е описано в библията. Например с компютър. Но тогава не използува живота, даден му от бога, което също е грях.

Въпросът беше прост: би ли прегрешил фатално заради спасението на друг?

Получих отговор че няма да се пожертваш за друг. Или само при изгодна за тебе ситуация. ОК.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 11:59



Ти ли си най-добрия търсач на истината?
Ами ако някъде си се объркал? За безпогрешен ли се мислиш?



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 12:09



Ха, Сатаната също може да прави чудеса. Не е ли чудо тогава да ти се яви демон, който не се плаши от тамян, светена вода и кръст? Или когато ти се е случило, ти си се послъгал по него и сега изпълняваш поръките му - да откъснеш хората от реалния живот, който те трябва да изживеят.

Изводът е един - несъзнателно, но си станал маша в плановете на тъмнината.



Тема Re: Прочети!нови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 12:31



Трябва да прочетеш Библията.

Адам съгрешил и загубил вечния живот. Христос изкупва неговия грях и показва пътя към вечността - кръщение и причастие църковно. Дал и свобода да Го следваш или не.

Този сложен начин е за да отдели заслужаващите вечността от незаслужаващите като всеки прояви своята СВОБОДА на избор. Иначе няма да има избор. Ние не сме роботи или роби, а свободни хора и Бог уважава нашата свобода!!!

Ти кое избра? След Христос или след себе си, както те съветва лукавия?...



Тема Лукавия се откри!нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 12:52



Примерът веднага лазкри демонското в твоя лукав въпрос. Ти даде много хубав пример. Убиваш някого и вероятно го спасяваш, а ти вероятно отиваш в ада!

А защо ще го убиваш за да го спасиш - нима не можеш да го просветиш и така да го спасиш и така цял живот да просвещаваш. И да спасяваш. За ужас на демоните.

Не търси парадокси а Божи параграфи за вечността!



Тема Re: всеки разбира само това, коетонови [re: RedQueen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 13:34



Едва ли това, което пишеш е вярно за мен. Рекламирам не своето тълкувание, а тълкуванието на благи мъже и жени, осветени от Бога и правили чудеса. И сега като умрели правят чудеса - до моя град има манастир с чудотворна икона на Богородица където станаха 3 чудеса - изцерение на раково болни.

Вие сте далеч от Благия Бог и просто ви трябва други книги и сайтове. Вашите разбирания и познания нямат нищо общо с истината
Извинявам се че говоря за неща, които са далеч от вас и ви е трудно да ме разберете.

Един сайт за истината:
http://www.orthodoxinfo.com/pravoslavie/
и още един:
http://www.pravoslavieto.com/

Бог да ми помага да говоря а на вас да разбирате!



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 14:11



За стъпил на пътеката на спасението- ела и ти! Христос Бог наш казва: Игото Ми е благо, но царството Ми е блажено...



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 14:33



Задаваш правилни въпроси, но трябваше да се сетя че и техните отговори не знаеш. Аз съм виновен.

Ще пусна нова тема за Библията и ще видиш каква Книга е и защо е там Истината. Ако има Бог /а то има/ нима Той не може да запази Словото Си през вековете за да свети на търсещите ГО?

Проучи Новия Завет и тогава пак ще говорим. Това са 300 страници.



Тема Re: Прочети!нови [re: Бoжидap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 14:45



В моите книги пише: не се води по твоите усещания, а чети Новия Завет и се насилвай по Заповедите Христови. Който се води по своите усещания и страсти престъпва лесно закона - блудства, мрази и проклина и може да загине духовно.



Тема Re: Лукавия се откри!нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 14:49



Сериозно се замисли дали демоните не те подтикват да четеш усърдно библията, което явно е пагубно за ума.

Да убиеш, не значи да убиеш този когото спасяваш - само демон може да те накара да измислиш такова нещо.

Имах предвид да убиеш някой друг - примерно някаква неотвратима заплаха за близкия човек или нещо подобно. Нещо, което бог не може да ти прости, да не можеш да разчиташ на кръчмарските сметки.

Ама явно не можем да се разберем. Пък и е пределно ясно как тълкуваш "обичай ближния си".



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 15:01



Правилно, Христос е дал СВОБОДА.

Ти какво правиш? Опитваш се да погазиш нашата СВОБОДА, като ни дърпаш преднамерено в едната посока. Сигурен ли си, че тя е вярната? Извървял ли си пътя докрай?. Дали Христос би одобрил НАСИЛСТВЕНО приемане на избора? Спомни си за насилственото сменяне на вярата през турско. Ти в момента ни предлагаш същото: не ние да изберем, а ти да ни посочиш. Кой си ти, че се изживяваш за нещо повече от Христос?

Потъпкването на чуждата свобода също е грях.



Тема Re: Имам отговорнови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 15:10



Няма такива демони, които не се плашат от кръст и въобще от какво се плашат демоните го знаем от светиите. Аз съм никой но зная пътя от свети хора, които са просветени от Бога и ДОКАЗАЛИ чрез дела и чудеса или с нетленни тела своята ИСТИННОСТ.



Тема Re: именнонови [re: Блyдkaв Блитвap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 15:27



Не си прав. Бог е по-умен, от колкото си го представяш. Той се изхитрил да даде на човеците /и на древните!!/ СЪВЕСТ, която да ги изобличава за греховете им.

Ако те /и ти/ заглушават съвестта си с дрога, алкохол и прочие, то вината си е тяхна /и твоя/, а не на Бог.

Покай се в Църквата и се спаси!

Аз съм просветен православен и дойдох тук от любов към непросветените и просто ви подавам ръка. Не се обиждам ако я отблъснете.



Тема Re: Прочети!нови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 15:51



Не е грях да отвориш и почистиш очите му от сажди и той да прогледне.

Ако искаш след като видиш Православието пак си затвори очите и си сложи саждите...

Хваленето на Христос и Църквата Му никого не насилва.



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 16:16



Бих ти отговорил така: прочети всички еретични книжки, и пак си затвори очите и си вярвай в православието.

Във вашия форум дълго дискутирахте защо вашата църква не разнася благовестието, както това правят католическата, протестантската и др. Стигнахте до извода, че който желае да приеме правата вяра, сам ще дойде при православието. Защо тогава ти нарушаваш традициите на вашата църква? Нима си толкова свят че разбираш това, което проповядваш?



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 16:23



Има, има всякакви демони. Просто не си разбрал като си се срещал с тях. Те всичко ще направят за душата ти, а да не се плашат от кръст е най-малкото. Нечестивият е страшно изобретателен, а откакто светиите са се сблъскали с него, са минали хиляди години.

Знаеш ли за 25-тия кадър на монитора? Нормалната развивка е с 24 кадъра за секунда. Ако в 25-тия се появи някакво изображение, ти няма да го забележиш, но подсъзнателно ще го възприемеш. По този начин може да се внушава на гледащия човек какво ли не, включително да се програмира за някакво действие. Като имаш предвид че целия технически прогрес е плод на дявола, замисли се какво те програмира той в момента.

Замисли се това което правиш дали не е в негова угода?



Тема Re: всеки разбира само това, коетонови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано19.05.03 17:39



сам можеш да се досетиш че наличието на чудеса не доказва нищо:))
различни хора са извършвали чудеса, съвсем не само православни християни

мога да продължа много в този ред, но сякаш не виждам повече смисъл да споря с теб (а това дали съм права за теб не ми го казвай на мен, кажи го на себе си);
всеки ще се опитва да доказва на другия, че е прав и колко е прав...
празно хабене на думи, думи, думи, които всъщност не казват нищо, нито могат да изразят неизразимото

остани си със здраве:))

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано19.05.03 18:28



Апостоле, стига разнася божието слово в собствена интерпретация нагоре надолу.
По-добре вземи кажи защо в православието няма изповед. Това ми е много интересно.
И още нещо-смятам, че оттам са тръгнали всичките беди-от липсата на изповед.
На запад има изповедници от време оно, после психоаналитици, психотерапевти, после процесинг.
Тук смятаме, че сме толкова чисти, че не се нуждаем от изповед ли? И когато подсъзнанието ни или душата са задръстени с кал, вместо благ изповедниг или психотерапевт или одитор по процесинг-се появява Апостол и пищи Анатема!
Не е това пътят към рая, Апостоле, пречистването не става със страх от ада, а с любов. И разбиране. Исус това е казал, ма кой да го разбере...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема демагог!нови [re: aпocтoл]  
АвторБлyдkaв Блитвap (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 21:56



Значи от една страна казваш:

"Бог е по-умен, от колкото си го представяш. Той се изхитрил да даде на човеците /и на древните!!/ СЪВЕСТ, която да ги изобличава за греховете им."

А от друга страна:

"В моите книги пише: не се води по твоите усещания, а чети Новия Завет и се насилвай по Заповедите Христови. Който се води по своите усещания и страсти престъпва лесно закона - блудства, мрази и проклина и може да загине духовно."

Първо представите ти за света са доста праволинейни, а горните ти две твърдения откровенно си противоречат. Това означава, че ти, приятелю добър, си нечист в помислите си и за това смяташ, че е необходимо да се насилваш, за да постигнеш чистота (абе насила хубост не става). На мен Всевишния ми е дал СЪВЕСТ и хич не ми се налага да се насилвам. Напротив следвайки именно своите усещания, които са благородни и чисти аз ще си влезна в Царството Господне като на парад. Който ти е казал, че Господ ни е създал, за да се "насилваме" и "измъчваме" и т.н. просто те е излъгал. Аз пък твърдя, че Господ ни е създал, за да бъдем щастливи! Както на този свят така и в отвъдния. Ако теб те влече животинското това си е твой личен проблем, но ти нямаш никакво основание да смяташ, че всички човешки същества се намират на твоята незавидна фаза на развитие. Писанията ти доказват, че ти предпоставяш точно това (няма да ти цитирам учебника по психология, за да разяснявам откъде идва този ефект). Аз пък познавам не един и двама, които по съвсем естествен път и без абсолютно никакво "насилие" имат чудесни и уверявам те доста извисени духовни стремежи и Бог ми е свидетел, че се намират доста близо до Него.

Освен всичко така и така изклинчи да ми отговориш на въпроса дали сериозно се занимаваш с теология или си обикновен православен фанатик. Вече не е необходимо - очевидно принадлежиш към втората група.
Факта, че изпитваш такъв дълбок страх показва, че си доста далече от Божието благоволение, но нищо - дерзай!



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 22:46



Както виждам, нищо ново не ми казваш и съответно аз немога да ти отговоря с нещо ново. Можем да си приказваме празни приказки, колкото си искаме. От къде си сигурен, че това, което казваш не е просто една измислица в която ти много силно си повярвал.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
АвторXyббapд (Нерегистриран)
Публикувано19.05.03 22:48



Поправи ме ако греша, но това казва всяка религия.



Тема Re: именнонови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 00:07



Брей какъв хитрец бил Бог!!!
Апостоле, от къде я измъкна тази лексика - благи старци, благи светци, бог се бил изхитрил, смиреномъдро и т.н. и т.н.?



Тема Re: Лукавия се откри!нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 14:29



Обичай ближния НЕ СЛУЧАЙНО е ВТОРА заповед. ПЪРВО трябва да изпълниш първата- да обичаш Бог и Божия закон с цяло сърце.

Щом като "Бог няма да ми прости" АЗ НЯМА ДА ГО ПРАВЯ изпълнявайки Първия закон - той има предимство пред Втория.

Чети Завета на Христос!



Тема Re: :))нови [re: Xyббapд]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 14:47



Нашата го ДОКАЗВА по най-категоричен начин. Чудеса могат да правят и демонските религии. Спомни си магьосниците на фараона как направиха също като Мойсей змии от тоягите си, НО ЗМИЯТА на Мойсей ИЗЯДЕ техните змии.

При нас есъщото - най-велики чудеса - невиждани и нечувани - възкресение на мъртви и 1000 години умрял човек не се разлага при стайна температура, а сякаш спи. кой го може това - само Христос!

Така Той говори - при мен е Вечността!



Тема Re: Лукавия се откри!нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 14:52



Ама точно това имах предвид - бог да не ти прости на ТЕБ, щото нарушаваш законите му, но да направиш това, за да помогнеш на друг. Но щом ще го правим с условия, ясно е каква ни е обичта към ближния. Пък и убийството е доста след втората заповед. Ако почнем да им даваме приоритети - що да не изтребим околните в името на някой, пък и да си обичаме бог? По твоята логика ще е в реда на нещата, май, дори ще се спасим.

Карай, ясно е...



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 14:58



Не си наясно с фактологическия материал.

И в другите религии има неразлагащи се трупове, съживяващи се мъртъвци - някои сами, без чужда помощ и какво ли не. Ако ще сравняваме чудесата, християнството няма да издържи дълго. Но е хубаво да прочетеш и за чудесата извън християнството, и тогава да се опираш на този аргумент в спора. Иначе е смешно.



Тема Re: всеки разбира само това, коетонови [re: RedQueen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 15:08



Виждам че си поетична и съмняваща се. Днес написах едно хайку:

Жената ме остави.
При друг отиде с радост там.
Останах с радост сам...

За чудесата не си права - нашите са най-големи... При демоните чудесата лесно се правят, но са по-дребни - при нас по-трудно се правят, но затова пък какви чудеса!

При единия сайт, който ти дадох има книга с Православни чудеса - прочети ги!



Тема Re: Прочети!нови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 15:43



Аз съм минал по обратния път - 50 години съм чел еретични книжки и от 10 години чета Православие и съм възхитен.

Не е вярно че ние не благовестваме - просто няма кой - няма нагласа тъй като Православието е било прекалено много години доминиращо. Днес има нужда от благовестие и аз го правя.

Не е нужно да си свят, за да говориш за вярата си. Просто ти разрешава изповедника свещеник. Протестанти и йеховисти нима са святи...



Тема Re: :))нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 16:15



Нямаш пълната информация. Източните мумии изсъхват в специални пещери - хората предварително пазят специални пости и изсъхват още ПРИЖИВЕ!!!
Това е човешко дело...

Нашите светии са умирали даже дебели и три дни тялото е топло и благоухае и не се разлага и пр. - това е дело на БОГ! Защото е против всякакви закони.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 17:11



Ти сега ми правиш пропаганда както по съветско време:

"Съветските бълхи са най-големи, щото са социалистически"!

Ти сам си признаваш че четеш само библията, там очевидно не пише за другите чудеса, защото ще е реклама на конкуренцията. А да вярваш на слухове не е път към истината. Чел ли си нещо от източните религии, но не преработена "критика" или от "Работническо дело" както го публикуваше навремето?



Тема Re: Имам отговорнови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 17:17



Няма да може да ме програмира с 25-тия кадър, защото Бог ме пази от него и от всичко лукаво и невидимо за нас.

Не е вярно че са минали хиляди години от светиите. Само преди 50 години е умрял св. Йоан Максимович, който е до днес с нетленно тяло и когато е ходил бос в расо в Париж ми казвали живия светия!!

Спал 40 години по 2 часа на денонощия на стол, а не на легло! и правил чудеса и заради неговата молитва смерч променял посоката си!!!

Чети Православие!



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 17:56



Това изобщо не е сигурно че бог те пази. Имаш ли договорка с него? Или може би имаг уверението на дявола, че те пази? Но не знаеш че е дявол?

Защото само дявола купува душата срещу земни договорки, бог не. Така че внимавай кой те пази.



Тема демагогията е в сектите!нови [re: Блyдkaв Блитвap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 17:57



Не съм богослов. Имам приятели богослови.

Едно е СЪВЕСТ, съвсем друго е усещания! "Насилници грабят царството небесно" - какво означава това - богословите казват - който се насилва срещу своите усещания и страсти , той ще придобие царството небесно!

"Божият страх е начало на всяка мъдрост" - каза мъдрият Соломон. Писанието лесно се тълкува неправилно - тълкуването на Божието Слово е възможно само за Светиите. Те са нашето Предание. Който остави Преданието и сам си тълкува Библията, стига при една от хилядите секти, при които няма спасение, а има заблуждение.

Никой не е влезнал на парад в Царството небесно - всеки се е потрудил и си е носил тежкия кръст /подобно на Христос/.

Който търси лекота, бива измамен.



Тема Re: именнонови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 18:04



От благите книги на светиите, брат. От нас са само глупостите...



Тема Re: :))нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 18:36



Казах вече че десетки години съм чел източни книги и съм упражнявал йога даже.

Но прочетох една книга "Предсказано от Библията" от Тодор Мачканов и си промених мнението - повярвах на Библията, която може да предсказва събития преди 2600 години и те да се изпълняват точно. Усетих силата на Бог. Че кой ще го може ТОВА?!! Само Бог! После беше лесно да стигна до Христос и Църквата Му.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 19:12



Щом толкова лесно си се отметнал от предишните си занимания, всичко е ясно.

Ти си искал да вярваш в нещо, и си търсел тъкмо това. Ти не си търсел истината, а нещо, което да ти е удобно, и да ти приляга, и да ти е лесно.

Ето нещо, което много приляга за случая:

"...и който не взима кръста си, а следва подире Ми, не е достоен за Мене."

Казано е за хора, които бягат от живота си, и следват сляпо пастири.

Знаеш ли кой казва това?



Тема Re: Имам отговорнови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 19:17



Това, Иване, е най-важният въпрос - да познаеш демона. Само за това "просто" нешо има тази огромна Църква и тези огромни наши свети книги от свети хора, има Кръст Христос и Църковни тайнства, има специални молитви за прогонване на демонични сили, за разваляне на бели и черни магии, срещу уруки и т.н. бесовски измами.

Затова Църквата е СИЛА, Която демоните не могат да понасят и са готови да ти принесат от 9 кладенеца вода и да те носат на ръце, само и само да не отидеш на Църква и да не ползваш Нейните тайнства, изгарящи ги като огън!

Попадна на правилното място, без да искаш...



Тема Re: Прочети!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 20:19



Изповед има. То е задължително преди причастие. Има 7 тайнства. Изповедта е едно от тях.

Точно липсата на изповед в българския народ породи нуждата от психиатри и процесинг. Без Мен каза Бог нишо не можете да вършите.

А на Апостолите /за изповедта/ "Каквото развържите тук на земята, ще бъде развързано на небето".

Търси Бог и Църква винаги и навсякъде и във всичко!



Тема Re: Лукавия се откри!нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано20.05.03 20:32



Наистина стана ясно, че не ти е ясно, за голямо мое съжаление.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 21:14



Не си спомням Моисей да е бил християнин и изобщо нещо да е чувал или предполагал, че има праволсавие.

Какво велико чудо - 1000-годишен труп не се разлага. Много му е от полза това на трупа, а и на всички останали.



Тема Re: демагогията е в сектите!нови [re: aпocтoл]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 21:36



Значи всички са малоумници и немогат да разберат сами за какво става дума в Биллията, така ли????! Само светиите знаят? А как се става светия - като се умопомрачиш от глад, безсъние, самоизтезания и започнеш посред бял дан да виждаш "ангели и т.н." И след като хвърлиш топа, група брадати дъртаци, които цял живот са правили същото като теб (е някои може и да са си похойквали по женички и да са се понапивали като прасета от време на време) решават, че си светец. Нещо да ти прави впечатление в тази схема?



Тема Re: именнонови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано20.05.03 21:42



Ще обясниш ли какво точно им е благото на тези книги. Много ще ми е интересно да видя някоя блага книга. Виж блага ракия знам на какво се казва, макар че никак не съм почитател на ракията.



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано20.05.03 22:08



Какво значи ЕРЕТИЧНИ?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано20.05.03 22:16



Е сега има или няма изповед последно? Щото много лукаво си противоречиш.
А за сведение-на запад е пълно с психиатри, психоаналитици, и процесинг.
Точно незачитането на нуждите на човешката душа породи целия хаос в обществото ни.
Щото на запад я уважават тая душа и търсят всевъзможни начини да я чистят.
А у нас я анатемосват като грешна и я мачкат всякак такива като теб.
Все едно да не си миеш зъбите редовно, да получиш пулпити и яростно да вадиш всички зъби наред като грешни.
Профилактика си требе...не апостолстване и анатеми.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано20.05.03 22:25



Мен да ме питаш, аз не си спомням и Исус да е бил християнин...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторlvan (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 00:09



Не, Апостоле, най-важният въпрос е да изживееш живота си така, че да не се срамуваш и да не съжаляваш в края му - кой според каквато религия е. Ако ти хвърлиш всичките си сили да се пазиш от демони, кой ще ти живее живота и ще твори делата ти? Не е целта на Църквата да те пази от демони. Поне не и в Православието.

Накрая ще те съдят по делата ти. А като ги няма?



Тема Re: демагогията е в сектите!нови [re: Hubbard]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 08:59



Светия се става много трудно. Има специални правила. На гроба ти да стават чудеса и да има свидетели и чак след 50 години ти отварят гроба и се гледа тялото - ако Бог те е запазил от трупно гниене и т.н.

Говориш без да имаш нужната за случая информация. Православието е велико, въпреки многото безобразия и немарливост от хората. Заради която ти толкова малко знаеш...



Тема Re: :))нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 09:27



Христовите думи са за тези, които търсят лесното и безгрижното и бягат от своите морални материални задължение към Бог и Църква, към държава и семейства, към жена и деца - които бягат от лоша жена и отиват при още по-лоша - които оставят старите си родители или малките си деца и т.н.

За тези, които угаждат на себе си.



Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 11:25



Христос много точно го е казал:

"...и който не взима кръста си, а следва подире Ми, не е достоен за Мене."

За който се стреми към бог, спазва законите ("следва подире ми"), но не живее живота си ("не взема кръста си"), крие се от света, само чака смъртта, надявайки се че постъпва правилно. "НЕ Е ДОСТОЕН ЗА МЕНЕ". Материални задъжения към Бог нямаш.

Айде стига толкова, че Кали ще ни изгони!



Тема Re: Имам отговорнови [re: lvan]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 11:43



Само Православната Църква може да те опази от демони. Неделната литургия е задължителна и тя е само един час. Един час за Бога срещу 167 за теб!

Проблемът ти е неинформираност.



Тема Re: Прочети!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 13:07



Еретично е учение, противно или изкривяващо учението на Христос и Апостолите и на последвалите ги Правила на Световните Събори /7 на брой/ в първите 8 века след Христа, включая Символа на вярата.

Казах го общо еретични, в смисъл ДАЛЕЧЕ от Христос, защото четях и книги създадени много преди Христос, тоест в смисъл ЛЪЖОВНИ.

Защото всичко преди Христос или след Него, нехармониращо с учението Му е лъжовно.



Тема Re: Прочети!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 14:37



Там е разликата - процесинг е временно "чистене" на греха - тоест заглушаване на съвестта, а Христовата изповед при наследника на Апостолите - РЕАЛНО ЧИСТЕНЕ НА ГРЕХА!

Затова светът се обърква чрез лъжеизповед, защото са малко православните изповедници и са много хулителите им!...

Ами, последно време...



Тема Re: именнонови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано21.05.03 15:02



Не се отказвам от 50 гр. блага мастика, но благо е Божието Слово и думите на светиите, защото са изпълнени със Светия Дух.

Човешкото може да е и много лукаво, без да го разбереш, ако не знаеш как да го отсееш.



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 18:57



Не откривам много връзка с това което е казал преди теж "Ivan".
Кажи ми защо му е на бог ти да висиш в неделя в църквата със свещ в ръце, докато някакъв поп мрънка нещо под носа си и невротично го повтаря по няколко пъти?
Кажи ми и защо мислиш чи православната църква има монопол на д спасението?



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:01



Защо мислиш, че точно православието не се е отклонило от истинското учение на Христос?



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:07



Искаш да кажеш, че само защото го предлага твоята църква, това е най-доброто Въобще не си наясно за какво ти говори Кали. Ти едно си знаеш, едно си баеш. Мисля, че всички те "чухме" по 20 пъти и нищо ново неможеш да ни кажеш. Така, че дай да не се разделяме с лоши чувства.



Тема Re: демагогията е в сектите!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:11



Абе ти само за трупове ни говориш. Каква ти е ползата трупа ти да не изгние??? И каква е тази мания да се ровичкате в труповете и робовете? Не ми се струва много здраво това влечение.



Тема Re: именнонови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:16



Извинявай приятел, но ми се струва, че живота ти е изпълнен с едно постоянно преценяване по хиляди и то в повечето случаи идиотски правила.
Мисли сам с главата си, а не с това което някой друг ти е кавал и потановил като норма. Бъди свободен духовно. Иначе животът ти ще бъде една голяма НЕВРОЗА, ако не и нещо по-лошо.



Тема ДАЙТЕ ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА ТАЗИ ТЕМА ...нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:23



... стана прекалено дълга и трудно се следят новите мнения. А мисля, че всичкиказахме по нея кажи-речи всичко което можеше да се каже.
Бих предложил, на всеки който иска, да пусне нова тема за религията Сциентология, за основните й постулати, извън процедурите и за добронамереното й отношение към другите религии.



Тема Съгласен, който се спасил, спасил!нови [re: apostol2]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано21.05.03 19:37







Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано21.05.03 19:51



Апостоле, почна да ми досаждаш вече.
Смахнал си се невъзвратимо. Много ти е нисък коефициента на интелигентност, че да направиш онова, което се опитваш.
Разкарай се от клуба, щото ми писна.
Повече няма да предупреждавам.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: ДАЙТЕ ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА ТАЗИ ТЕМА ...нови [re: apostol2]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано21.05.03 19:55



Ами прав си.
Сциентологията е толерантна към всички останали религии. Без изключение.
Обаче аз не съм толерантна към глупците. Какво да се правя...бе бог обичаше ли глупаците? Нямаше ли някъде из библията нещо по въпроса, че даже и той е вдигнал ръце от тях?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано23.05.03 12:11



аа, не е така... докато имам его, аз съм орела!



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано23.05.03 14:07



Ма той и орелът има его. И сигурно по-голямо от твоето.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: всеки разбира само това, коетонови [re: aпocтoл]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано24.05.03 10:07



можеш ли да предложиш определение за "чудо" и по какво се различават демонологичните от недемонологичните чудеса ?

'In all chaos there is cosmos, in all disorder a secret order.'


Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Автор Anuel (Creator)
Публикувано24.05.03 10:11



аз туй със смерча като го правя и без молитва, какъв съм ?

'In all chaos there is cosmos, in all disorder a secret order.'


Тема Re: Апостоле, прибери се!нови [re: aпocтoл]  
Автор abi (aboriginal)
Публикувано24.05.03 11:21



По молба на читателите!




Тема Апостоле,благодаря !нови [re: aпocтoл]  
Автор Люб (дете)
Публикувано24.05.03 11:50



Ако пишеше така уравновесено и интелигентно и в "Православие",бих посещавал клуба много често.../макар че и тук на някои места си се "изпуснал" по стар навик,но определено МНОГО по-малко/
Благодаря за усилието и духовната храна която даваш - не бе напразно и има гладни,които се наситиха.Поне аз бях.
Пак подчертавам - имаше и някои стари невротични грешки - казвам ти го,за да не те упоя със сладки думи.
С ведър поздрав и подкрепа да продължаваш в същия Дух в името Христово

Благодаря ти



Редактирано от Люб на 24.05.03 12:29.



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: aпocтoл]  
Авторdocho (Нерегистриран)
Публикувано15.08.03 01:05



ima revnost za Boga vav tebe apostole,no nerazbiram kakvo iskash da postignesh.kato tsitirash pisaniata tsitirai tochno i pishi avtor ,glava i stih
dano El -Shaddai te dokosne i te izpalni sas Dyha si. i Sviatiat Dyh da ti razkriva Bojieto slovo vav dalbochina. sas niakoi neshta ne sam saglasen sas teb no niama da gi komentiram ti imash 1 vijdane za Boga az imam drygo .vajnoto e da ima polza,horata da se obrashtat ot jvot vav laja i syeta kam Spasitelia Hrista Isusa.
hybavo gi savetvash da chetat ama horata ne chetat misliat si che sami razbirat Boga i to kakto im ottarva razbirase, niamat iasni kriterii koe e dobro i koe zlo,
''... tvoeto Slovo e istina..'' Yoan 17:17
evr.13:20-21



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: docho]  
Автор ПЪTниk (ПЪТник)
Публикувано15.08.03 10:49



Здрасти,
Вие сейте семената на Бога то все ще се хване по нещо някъде...:

" И тъй, унищожаваме ли закона чрез вярата? Съвсем не, а утвърждаваме закона" Римляни 3 - 31.
" Какво прочие ще кажем? Нима законът е грях? Съвсем не. Ала аз узнах греха не инак, освен чрез закона, защото и похотта не бих познал, ако законът не казваше: " не походствувай". Но грехът като взе повод от заповедта, произведе в мене всякаква похот; защото грехът без закона е мъртъв. Аз живеех някога си без закон, но когато дойде заповедта грехът оживя, а пък аз умрях; и оказа се, че заповедта дадена ни за живот, ми послужи за смърт. Защото грехът, като взе повод от заповедта, ме прелъсти и чрез нея ме умъртви. Тъй, че законът е свят и заповедта е свята, справедлива и добра. И тъй добро ли стана за мене смърт? Съвсем не, но грехът за да се яви той, че е грях, като ми причинява чрез доброто смърт, та чрез заповедта грехът да стане извънредно греховен. Защото знаем, че закона е духовен, пък аз съм от плът, продаден на греха. А какво правя не зная? Защото не това що желая върша, а онова що мразя него правя. Ако пък върша това що не желая, съгласявам се със закона, че е добър; а в такъв случай не аз вече върша това, а грехът, който живее в мене. Аз зная, че в мене сиреч в плътта ми не живее доброто, защото желание за добро има в мене, но да го върша не намирам сили. Защото не доброто, което искам правя, а злото, което не искам него върша. А щом върша това що не искам, не аз го върша вече, а грехът който живее в мене. И тъй намирам у себе си такъв закон, че кога искам да върша доброто, злото стои до мене. Защото с вътрешния си човек намирам услада в закона Божии, но в членовете си виждам друг закон, който воюва против закона на моя ум и ме прави пленник на греховния закон, що е в членовете ми. Нещастен аз човек! Кой ще ме избави от тялото на тая смърт? Благодаря на моя Бог чрез Иисуса Христа, нашия Господ. И тъй, сам аз с ума си служа на Божия закон, а с плътта - на греховния закон.
Римляни: 7 - 7…25

" и тъй сега няма никакво осъждане за ония, които са в Христа Иисуса и живеят не по плът а по дух, защото законът на духа, който дава живот в Христа Иисуса, ме освободи от закона на греха и на смъртта. Онова, което законът не можеше да извърши, понеже беше безсилен поради плътта, Бог извърши, като изпрати Своя Син в плът, подобна на плътта на греха, да се принесе в жертва за грях, и Той осъди греха в плътта, та оправданието изискано от закона, да се изпълни в нас, които живеем не по плът, а по дух. Защото, ония, които живеят по плът, за плътско мислят, а които живеят по дух - за духовно. Плътското мъдруване е смърт, а духовното мъдруване - живот и мир; защото плътското мъдруване е вражда против Бога; на закона Божий, то се не покорява, нито пък може. А ония, които живеят по плът не могат да угодят Богу.
Римляни: 8 - 1…8

И тъй, братя, ние не сме длъжници на плътта, та да живеем по плът; защото, ако живеете по плът, ще умрете, но ако чрез духа умъртвявате деянията на тялото, ще бъдете живи, понеже всички вoдени от Духа Божий, са синове Божий; защото вие не приехте духа на робството, та пак да бъдете в страх, а приехте Духа на осиновение, чрез когото викаме : Авва Отче!
Римляни: 8 - 12…15

" И тъй всекиго, който слуша тия мои думи и ги изпълнява, ще оприлича на благоразумен мъж, който си съгради къщата на камък; и заваля дъжд и придойдоха реки и духнаха ветрове и напрягаха на тая къща и тя не рухна защото беше основана на камък. А всеки, който слуша тия мои думи и не ги изпълнява, ще заприлича на глупав човек, който си съгради къща на пясък; и заваля дъжд и придойдоха реки и духнаха ветрове и напрягаха на тая къща и тя рухна и срутването й беше голямо"
Матея: 7 - 24 …27.

^Ти затова си и ПЪТник, защото си дошъл тук от твоя свят. ^



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.