Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:53 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Но за Свободата решаваме ниенови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 11:55



Точно това имах предвид.

Да спасиш друг човек, а да престъпиш Божата воля ТИ, да не можеш да се спасиш. Въпросът ми беше АКО СЕ НАЛОЖИ (една хипотетична възможност, нали? Нима не може да се случи?). Толкова ли е трудно за разбиране, пет дена вече се обясняваме?

Имаш свободата да го спасиш или да не го спасиш. Да разбирам ли че ще му кажеш на човека "обичам те до тук, но се оправяй сам"?



Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 12:38



Абе дървена главо, къде съм казвал, че душата не е безсмъртна???
Освен това, можеш ли да ми кажеш, какво значи да възпитаваш детето си ПРАВИЛНО?
Защо мислиш, че Библията е истина от последна инстанция, защо мислиш, че точно тя е Божието слово??? Ами ако ти кажа да прочетеш "Приказките на Шехерезада" ще започнеш ли да вярваш в джинове и летящи килимчета?

Помисли си над тези простички въпроси! А и над факта, че искаш да накараш (ти и твоята религия) другите да приемат твоите вярвания, рато си служиш със заплахи за страшния съд и т.н. Това е доста ниско ниво в скалата с тоновете на Хъбард!



Тема Re: Имам отговорнови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 12:57



Нищо не каза за садизма на бога в който вярваш и за заплахите с които изобилства религията ти, както и за смешните вярвания за каденето с тамян на пример.



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 13:14



И каква е разликата м/у тези живяли преди христа и тези лед него?
И защо изобщо е трябвало да умира и да възкръсва (м/у другото доста тайно става възкръсването му). Само за да покаже, че може да го направи ли? Ако е толкова всемогъщ, защо муе трябвал толкова омотан начин за спасяваен на хотата? Трябва да има наказание за греховете и видите ли той умрял заради всички останали. Преди 3000-4000 години това може да е звучало логично. Като иска да направи нещо, защо просто не унищожи дявола и не прибере хората в рая - защо са тези заплахи, тормоз, изисквания и т.н. Толкова ли не може просто да проси и толкова???????!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Прочети!нови [re: aпocтoл]  
АвторБoжидap (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 13:21



Аз нито вярвам нито не вярвам,не отричам,а знам,усещам,че съществува тази
"сила" наречена господ.Само че е точно толкова вселюбящ,колкото и всемразещ,лицемерен,подъл и т.н. Всичко което е в отражението на човек,та
нали казва,че сме негови подобия.Но ей тука е голямата лъжа и измама.НЯМАМЕ нищо общо с него,някак си е успял да влезе до нашите мисли,съзнание,да ни е вменено всичко това.НО всичко ще се оправи,споко.Аз
го усещам,а ти?Е,освен ако не си някоя малоумна холограма.



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:32



Ако правилно съм те разбрала, бързам да те оспоря.
(Ако не съм-пак същото ).
Владее не е свързано само с твоето или моето его. Ние сме се втренчили в това нещастно его и го обвиняваме във всички възможни беди. Обаче то е само едно нещастно его със собствен периметър на действие. Има още мнооого неща, които ни владеят и които не са от егото.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: aпocтoл]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:34



Тая божия воля добре. Ма що трябва да вярвам на вестоносците? Ами ако точно те носят вести от лукавия, маскирани като божия воля. М?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:50



Мдааа...Има нещо още по-точно по случая Апостол.
Дийпак Чопра и Седемте нива на бог.
Като се почне от първо ниво, дето бог е сърдит, гневен, злопаметен, наказващ, та се стигне до седмо, където бог ти е пръв приятел и любим.
Всичко това е бог и той зависи от твоето развитие. На кое ниво на развитие се намираш.

Първо ниво-бог защитник.
Отмъстителен, капризен, гневлив, ревнив, осъждащ, непроницаем, понякога милостив.
Бог се открива чрез страх и любяща преданост.

Второ ниво-всемогъщия бог.
Суверен, всемогъщ, справедлив, изпъляващ молитви, безпристрастен, ръководи се от правила.
Откривам бог с благоговение и подчинение.

Трето ниво-бог миротворец.
Дистанциран, спокоен, предлагащ утеха, непретенциоден, отстъпчив, вглъбен, безмълвен.
Откривам бог с медитация и безмълвен размисъл.

Четвърто ниво-бог изкупител (интуитивна нагласа).
Бог еразбиращ, толерантен, опрощаващ, неосъждащ, всеобхватен, приемащ.
Откривам бог, като приемам себе си.

Пето ниво - бог създател.
Неограничен творчески потенциал, контрол над пространство и време, изобилност, открит, щедър, готов да бъде опознат, вдъхновен.
Откривам бог с вдъхновение.

Шесто ниво-бог чудотворец.
Бог е променящ, мистичен, просветлен, над всички причини, съществуващ, лекуващ, вълшебник, алхимик.
Откривам бог чрез божията милост.

Седмо ниво -бог на чистото съществуване- "Аз съм".
Нероден, безсмъртен, неизменен, неподвижен, неизразим, неизмеримневидим, недосегаем, безкраен.
Откривам бог, като минавам отвъд.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖАнови [re: Kaлu]  
Автор Kpъr ()
Публикувано17.05.03 16:11



аа, да бе да, то горкото его, за нищо не е виновно, те онези там, външните сили, лошите, ама ще видят те, като заякне малко и...

ама не това е план, само да видим кой го е измислил...



Тема Re: НЕПАРАДОКСАЛНА ЛЪЖА [re: Kpъr]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 16:25



Не е егото виновникът за всички беди.
Това казах.
Стига сте се втренчвали в него и само в него. Има мнооого трески за дялане, но просто не е единственото.
Дет се вика-докато врабчето си кълве егото с цел пълна и окончателна победа над него, орелът се спуска и го отнася.
Кел файда от врабче без его, като няма и врабче?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.