Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:21 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано17.05.03 19:05



:)))
аз пък очаквах нападки от теб:)
от друга страна донякъде ми е познато положението, за което говориш; но то е минало, а междувременно открих, че светът е много по-широк и съвсем не толкова плосък, колкото си мислех, а и не се крепи на костенурка:)
но това е друга тема, просто приеми, че не съм на едно мнение с теб и поемам отговорност за това:)

колкото до процесинга, тук в клуба има много по-вещи хора, които да ти отговорят, аз съм само преминаваща, въпреки че някои от техниките, които спадат към този така наречен процесинг са ми познати и са ми били от голяма полза; ако ползваш английски или руски мога да ти дам линк към тях, може и на бележка:)
досещам се как ще ги класифицираш по навик, като нещо, което отклонява от правия път; но кажи ми - ако една техника, която е много по-близо до психотерапията, отколкото до езотеризма, освобождава човека от агресивността, омразата, обвиненията, които толкова време е таял към други хора, дори към собствените си родители и т.н., ако нещо подобно прави човек по-добър и го освобождава от нещата, които го подтискат и го правят зъл и отмъстителен към другите - как да приема че тя е зло?!:)
въпреки че навсякъде могат да се намерят и хора печалбари и безскрупулни, които да използват средства за манипулация и промиване на мозъка уж "за добро", да водят умишлено хората до психически срив с някоя съмнителна техника и т.н.; това го е имало и винаги ще го има, за съжаление:(

до скоро:)

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: :))нови [re: aпocтoл]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 21:10



Леле в какво тежко положение си само Ами ко това в което вярваш не е абсолютна истина или ти и църквата ти не го тълкувате и възприемате правилно? Ами ако няма ад и рай? Ако има например прераждане?

Какво е процесинг ли? Прочети началната тема на модератора и ще ти стане по-ясно.



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 23:31



Само да те светна-Апостолчо отдавна е в клубовете, не знам какво му е щукнало да излезе от православието и да влезе в чужда територия-процесинг.
Рекъл е да просвещава сигурно...достави му това удоволствие-покай се.
Хъбрад го прави почти същото с овертите, изписването им. Е, няма го отмъстителния бог и не те заплашва с ада, но той работи с бог от най-високите нива-от пето нагоре.
Всъщност Апостолчо на кой тон се намира? Мазохизмът къде спада в Скалата на тоновете?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: :))нови [re: Kaлu]  
АвторHubbard (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 14:47



Разбирам, че въпросът ти е риторичен (за нивото на Апостол-чо ) но за него самия и за по-незапознатите ще кажа, че тона му е доста нисък, някъде около 1.0 - 1.1
За сравнение повечето хора са ма около 2.5 - 2.8, а човек в мнокондиция е 3.6-4.0.



Тема Re: :))нови [re: Hubbard]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано18.05.03 19:50




Все пак е добре. Бая народ са паднали до апатия.
А как да му го вдигнем тона на Апостолчо? Като се покаем, че да миряса ли?...Дали....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема именнонови [re: aпocтoл]  
АвторБлyдkaв Блитвap (Нерегистриран)
Публикувано18.05.03 20:03



Нали и аз това казвам. Твоя бог явно не третира всички хора еднакво. Онези в древността като не са имали Учител и Евангелие откъде да знаят кое е почтено и кое не? Значи много по-вероятно е било да тръгнат по грешния път. Не можеш да им приписваш вината за грешките им на тях самите! Ако никога не си чувал за принципите на аритметиката откъде ще знаеш колко прави две и две? Това е нещо, на което някой някога те е научил. Не ме убеждавай, че си стигнал до верния отговор със собствения си гол мозък! Не можеш да изискваш от хората, особено пък в далечната древност, да достигат до най-светите истини без чужда помощ! А ти отгоре на това кой знае защо си убеден, че Всевишният възнамерява да съди тези бедни Свои творения за това, че в невежеството си са сбъркали. Бая несправедлив ми се вижда твоя бог, ша знайш!

Ти всъщност сериозно ли се занимаваш с теология или си просто най-обикновен православен фанатик?



Тема Re: :))нови [re: RedQueen]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:19



Ти почти сама си отговори!

Техниките работят и дават резултат, но не само че има шарлатани, но и самите успехи те отдалечават опасно от църковна необходимост.

Това е опасното и хитрото и лукавото. Щом можеш САМА да се оправиш, защо ще търсиш ЦЪРКОВНИТЕ тайнства?! Лукавото е толкова ХИТРО, че дори след 10 или 20 години няма да можеш да разбереш че си излъгана!!!

Затова има ОСНОВА, Слово Божие, чрез Което се прави справка, КОЕ МОЖЕ и КОЕ НЕ. Без Мен нищо не може да вършите, казва Бог. Правете техники, казва демонът и ще бъдете богове... тоест неговата цел е да заприличате на него - горди и отдалечени от Бога и с претенции за божественост. Затова и много "техници" правят чудеса, защото демоните им помагат и ги приобщават към тяхното богопротивно общество.

Същите резултати и даже по-добри за теб щеше да ги получиш, ако потърсиш Божията помощ от Църквата. Може да не правиш чудеса /макар че много светии са ги правили/, но ще намериш мир и радост, които никой никъде не може да намери. И ще получиш надежда за вечен живот, а тук имаш надежда за вечна мъка... към която са се устремили силните и здрави и правещите чудеса демони, учители на непослушните човеци!

Просто и ясно!
МИСЛИ и ЧЕТИ!



Тема Re: Но за Свободата решаваме ниенови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:27



Дай конкретен пример. Няма такъв случай да спасявам за небето човек, а аз да загина духовно! Това е изключено!!!!

Дойдохме си на думата! Всяко твое действие към духовно спасение на брата ТЕ ИЗДИГА ТЕБ КЪМ НЕБЕГО!



Тема Re: Свободата е Божие благо!нови [re: Kaлu]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:43



Навякъде има фалшификати. Но затова има Библия и Предание, където всичко може да се провери дали е вярно или не.

В Преданието е записано кои идеи са противни на Духа. Който постъпва по Предание, той е истински. Е, трябва да се потрудиш да прочетеш Преданието.



Тема Re: :)) [re: Hubbard]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано19.05.03 09:59



Загубих 40 години в търсене на истината и за рая и ада и прераждането. Днес съм на 60 години и не търся защото намерих.

Търсете четете но моите думи могат да ви спестят десетилетия!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.