Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:49 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 01:03



Аха, значи да обичаме ближния, но да си правим сметката наум да не прекаляваме, така ли? Поради специфично тълкуване на българския превод на Библията?

И то само ако сме сигурни че спасяваме по този начин себе си? Онази, кръчмарската сметчица? Но ако има и най-малка опасност ние да не се спасим, а ближния да се спаси, това е от лукавия значи?

Как мислиш, дали такова егоистично поведение не се диктува директно от лукавия? Нима Исус е мерел любовта си на порции - обичам ви, но дотук?

За жалост, точно това очаквах да чуя. Съжалявам. Всъщност, и критиката на Куельо във форум Православие съвсем ми оформя картинката.

Благодаря, поне за изследването ми помогна много :))



Тема Re: Имам един въпроснови [re: publika]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 08:14



Хубааво е че си православна, но не е хубаво че чуваш гласове - това не е Бог, а паднал ангел, който иска да се възгордееш и да се помислиш достойна да ти се яви сам Бог и ангел, както се явавал на светиите.

Аз съм стар и опитен и ще имаш полза от кротки разговори за трудността на смирението и спасението. Твоето в книгите се нарича ПРЕЛЕСТ тоест измаменост. Вероятно не си църковничка и не можеш да изгониш тоя лукав глас и той хитро те води към гордост, непокорност на Църквата и погибел.

Бог е добър към тоя който се покайва и се връща - а към тоя който Го оставя и тръгва по свой нецърковен път, Бог го оставя да прави каквото си иска и той бива измамен от демоните и сам пада на дъното и накрая , като блудния син, разбира че не може без Бог и Църква и се ВРЪЩА при Баща си и Църквата. /Портовите адови няма да й надделеят - както е казано за нея/.

Лошото сама си го избираш - послушния го чака радост, непослушния - мъка и даже вечна смърт. Избирай!



Тема Имам отговорнови [re: Бoжидap]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 08:40



Аз съм по паспорт Тимотей и беше нормално да имам ник "апостол" в това време на отстъпление от Вярата.

Второ - идеята да няма Бог и Закон е демонска и лукава. Защо? Защото ако повярваш на тази хитрост тяхна, ти се отдалечаваш от Църква и Кръст и Тамян, Причастие Христово - все неща, които ГОНЯТ демонските сили, - тогава демоните се доближават спокойно до теб и ти внушават УЖ правилни идеи за твоето УСЪВЪРШЕНСТВАНЕ и почват хитро и лукаво да те ръководят и да те "ИЗДИГАТ" в все по-голямо безбожие и гордост и ти си готов загинал.

Ако не беше Божията помощ която ти праща големи немощи и мъка, чрез която ти започваш да разбираш че си се отдалечил опасно от Истината и Истинския Бог и Спасението.

Бог ти дава свобода да избираш - с Него или без Него. Но е казал "Бремето ми е леко". Избери Бога и тръгни към спасение.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: geri]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 09:09



Не разбирам защо толкова искаш да не се спася аз. Кой може да иска аз да не се спася? Само демонът!!!

Бог е благ и иска ВСИЧКИ да се спасят... Ти искаш не всички - така ли?!?

Хвърли си картите!... Разкрий се!



Тема Re: Имам един въпроснови [re: apostol2]  
Автор aпocтoл (Тимотей)
Публикувано15.05.03 10:12



Има значение дали твоя син ще профука твоето наследство за една година с курви и пиене. Ако го оставиш без наследство ще му помогнеш да работи както ти си работил и си станал човек.

Пък и смърт няма - умира само тялото, но не и душата. За всичко свършено от теб на земята, включително и възпитанието на децата ще дават ответ - ще ти искат сметка.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: aпocтoл]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 12:16



Ей сега ще си хвърля картите! :))

Първо, Бог не иска всички да се спасят. Ако искаше, щеше да го направи, нали е всемогъщ?

Второ, нямам нищо против теб, спасявай се щом искаш. Интересуваше ме, ако си поставен в ситуация в която да пожертваш личното си спасение за ближен, дали би го направил. Интересуваше ме точно твоята гледна точка, като на представител на Православието. Интересува ме как различните религии тълкуват въпроси, засягащи техни крайности.

Питал съм и други от Православието, така че твоето мнение не е много различно. Не се отчайвай! Интересното е, че и подходът към питащия също е еднакъв...

Е, сега рога виждаш ли?



Тема :))нови [re: aпocтoл]  
Автор RedQueen (съмнителна)
Публикувано15.05.03 19:41



независимо дали в действително си прав или не, не усещаш ли, че начина по който звучиш (и не само ти, чувала съм и други:) има точно обратния ефект?
има агресивност в думите ти, въпреки че може би си нямал такова намерение, но хората лесно, някак подсъзнателно, долавят подобни неща и се настройват отбранително, затварят се и решават да не възприемат;
и моля не приписвай този ефект на лукавия, това си е прост психологически факт;
по същата закономерност като кажеш на някого да не прави нещо, то става хиляди пъти по-примамливо за него и той започва да се чуди как да го направи (особено ако за това се предвижда наказание)

това го казвам без да изразявам становище, въпреки че имам такова; приеми го като добронамерен коментар:)

Светъл е вятърът, а тревата е синя...


Тема Re: Имам един въпроснови [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 20:25



Струва ми се, че нещо не си ме разбрал както трябва. На първо място, след като умра, просто няма начин да контролирам сина си дали ходи с курви и какво прави с парите, които съм оставил, като завещание. Второ - това няма да ме интересува. Трето - неможеш да лишиш детето си от наследство, дори и да искаш. Такива са законите в България. Четвърто - мисля, че синът ми ще има достатъчно ум в главата, за да не прави глупости. А ако все пак ги направи, отрицателните последици са си само за него т.е. не е нужно аз да го командаря аккво да прави, той носи сам огговорност за себе си.

И още нещо. Би било добре за теб самия и изобщо за хората край теб, да излезеш малко от средновековните си (или още по древни) разбирания и да си позволиш да мислиш и преценяш със собствената си глава. Не е хубаво да ангажираш всички тук с фундаменталистките си възгледи за религията.



Тема Re: Явно не можем да се разберем.нови [re: geri]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:37



Ами те мислят с готови фрази и постановки. Нищо общо с аналитичния ум - само реакция



Тема Re: Имам отговор [re: aпocтoл]  
Авторapostol2 (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 21:51



Не усещаш ли в колко глупави неща вярваш??? Например, че демоните (ако изобщо ги има, такива, каквито ги описвате в православието) се страхуват от тамян?!!! Значи те са страшно силни създания, могат какво ли не, само дето тамянът не им понася. Алергични са :) Дезодорантите може би не им пречат - ама преди 3000 години, не са имали дезодоранти, а са кадяли с тамян вместо това. Схващаш ли??? Ако бяха измислили дезоддорантите ощр тогава, днешната ти вяра, щеше да е, че дезодорантът е свещен предмет, прогонващ злото.
Не усещаш ли колко е ужасна идеята ти "...Божията помощ която ти праща големи немощи и мъка"? Значи твоят бог, всъщност е болката или ако му дадеш персонален облик - някакъв садист!!!
Ами т.нар избор??? Или си с мен или против мен и се пържиш в ада. И това ако е изнбор. По-скоро ултиматум. Ами ако изобщо не ме интересува твоя бог, нито твоя дявол. Ако просто искам да ме оставят на мира с идиотските си постановки (еврейски патент - все пак християнството и юдейството са си еврейско изобретение)???
Помисли си над тези неща.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.