Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:32 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: Kaлu]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 08:01



интересно защо ме питаш в пощата за движещите сили? - защото и без това няма да вляза в спор ли?:)

за някои хора свободата е много важна и ти си от тях - ако не успяваш да я съчетаваш с другите си интереси, няма да си щастлива

т.е. задоволявай страстта си към изследване в дълбочина на разни неща с жизнено необходимото ти усещане за свобода, независимост, лична сила и т.н....



Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: Kaлu]  
АвторXENU (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 10:24



Коя група си струва ли? Трудно е да се каже с 2 думи. Човек прекарва живота си в различни групи - приятелски кръгове, професионални групи, държава, град и т.н. и т.н. В някои е по собствено желание, в други не. Въпреки всичко едно е важното - струва си тазигрупа, в която човек няма да бъде мамен и ограбван, в която има ясен регламент и той се спазва от всички и в която ще получи поне толкова, колкото самия той дава на групата си.



Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: Kaлu]  
АвторXENU (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 10:41



Точно по дамски превръзки несъм се заглеждал. Мился си, че и 2 пъти повече реклама да изгледам на тази тема, едва ли ще се загледам по тях.

Вярно е, че навсякъде може да се открие някака манипулация. Въпросъте е в каква степен се опитват да те манипулират. Православната църква може и да печели от свещите, но дори и с тази манипулация ми "измъква" 20-30 стотинки. Сциентолозите измъкват хиляди, само да им паднеш в ръчичките.
Жена ми може и да се опита да ме изманипулира за пари, но никога няма да го направи по такъв безкруполен начин, а и изобщо не съм сигурен, че ще прибегне до манипулация. Ако и трябват пари, трябва само да ми каже.
Въпросът с държавата стои малко по-различно. Тя те прави неин член без да те пита дали искаш или не (с изключение на гражданството по натурализация) и в случаи като нашия (българския) е трудно да я смениш с друга държава ако не ти харесва. Но не си спомням да съм казвал, че държавата е нещо прекрасно. Всъщност държавата е организация която има правото да налага със сила приетите от нея норми на поведение. Дали на теб ли на мен ми харесва или не - съвременния свят се гради върху такива образувания.



Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: AH]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.05.03 20:12



Егати предателят си.
Да говориш за личната ни поща...а аз си мислех, че си ходим сериозно...


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: XENU]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.05.03 20:20



Ти всичко това за сциентолозите от личен опит ли го знаеш или от оная книга на оня автор, дето го бил казал?
Аз от личен опит нищо не мога да кажа за сциентолозите (за разлика от което мога да кажа за държавата примерно...).
Така че засега класифицирам информацията като слухове от рода на-Ако те набедят, че сестра ти е курва, върви доказвай, че нямаш сестра.
Така че както виждаш-не съм фанатик, а прагматик.
Засега не съм срещнала група, държава, човек, фирма-ненабедени. Знам ли. Аз и за войната в Ирак пак толкова знам де-нищо, че гърмяха из пресата и беше голяма тупурдия.
А всъщност какво е ставало зад кулисите казва ли ти някой?
Изобщо ми писна от тая информация за широко потребление навсякъде...та и сциентологията в тоя кюп.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Хъбард е сам о един мошенник.нови [re: Kaлu]  
АвторAH (Нерегистриран)
Публикувано04.05.03 20:48



ами трябва да внимаваме в какво се влюбваме

щото после търпим разочарования

освен ако не обичаме да обичаме

но последното е трудно постижимо, защото се задейства жизненоважния ни защитен механизъм на егоистчета

и лека нощ, че с тия почивни дни си наруших режима



Тема Re: Хъбард е .....нови [re: Kaлu]  
АвторXENU (Нерегистриран)
Публикувано05.05.03 09:19



А ти в Намибия ходила ли си? Ако не си, сигурно ще квалифицираш като слухове твърденията за съществуването й!



Тема Re: Странна логика имашнови [re: XENU]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано06.05.03 11:47



А ти в Шамбала бил ли си?
Що ми се струва,че се опитваш да ме обвиниш в използването на принципа-Проверката висша форма на доверие...
Значи казваш ми нещо, което си чел, аз не съм сигурна, че е вярно-и това е напълно естествено за каквото и да става въпрос - и ти ми заявяваш, че съм фанатичка?
Наистина странна логика...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Щом толкова държиш на това ....нови [re: Kaлu]  
АвторXENU (Нерегистриран)
Публикувано07.05.03 19:06



... счупи си главата.



Тема Re: Щом толкова държиш на това ....нови [re: XENU]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано07.05.03 21:50



Че аз не държа да си чупя главата.
Държа да знам доколко ти е достоверна информацията, че после да си правя сметка да я вземам ли под внимание или не.
Ти или ми предлагаш да я приема на доверие незабавно, или обидено се фръцваш да съм си била чупела главата.
Че това е най-лесно.
Дай ми достоверна информация-аз съм козирог и проверявам всичко. Такава ми е натурата.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.