Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:24 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Настроениетонови  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано22.04.03 00:19



Наскоро прочетох едни мисли на Майка Тереза - запомних част от тях: "Най-големият недостатък - лошото настроение"
Донякъде това, донякъде други неща ми повлияха да престана да съм все в лошо настроение и да тероризирам всички около себе си /и навсякъде!/ - и изведнъж разбрах - важното е човек да се чувства добре и да е в добро настроение /едва ли не в това е смисълът на живота - защото нещата стават, независимо от настроението ти, и по-добре да си в добро такова, за да вземеш всичко от живота //а и да му дадеш//. Дали това има нещо общо с процесинга?



Тема Re: Настроениетонови [re: ssonia]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано22.04.03 01:17



Има разбира се.
Чрез процесинг си оправяш всички "бръчки" из несъзнаваното и пускаш светлината да струи през теб-е как няма да си в настроение.
Обаче не можеш да си вдигаш настроението по собствено желание просто така, щото става полуавтоматик-ти го вдигаш, то само си пада...
Изобщо силата на позитивното мислене си е козметика, картонена кула-до време е. Малко по-силен ветрец и дотук.
Целта на процесинга не е да си повишиш настроението, а да премахнеш пречките, които го спъват да присъства постоянно.
Хвърли едно око на темата ми за тоновете.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Настроениетонови [re: Kaлu]  
Автор ssonia (екзорцист)
Публикувано22.04.03 02:02



Ще хвърля в най-скоро време - аз само заглавието мернах, но щом ти ги препоръчваш - с удоволствие!!!



Тема Re: Настроениетонови [re: ssonia]  
Автор Изпитaнa мapka (позната)
Публикувано24.04.03 01:12



Добре е да се смеем, преди да сме станали щастливи, защото може да си умрем без да сме се засмели" , както е казал един велик французин.


Всичко тече, всичко се мени!


Тема Re: Настроениетонови [re: Изпитaнa мapka]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано24.04.03 13:02



Щастието е въпрос на вътрешно състояние. А вътрешното състояние зависи от това доколко си изчистен от аберации и доколко контролираш реактивния си ум, а не той теб.
Значи аз предпочитам да не се насилвам да се усмихвам, ми да си повишавам тона чрез изчистване. А после високият тон ще ми разчекне устата.


диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Настроениетонови [re: Kaлu]  
Автор d8a (silent)
Публикувано24.04.03 18:34



А дали изчистването и контролирането са единствения възможен начин?!



Тема Re: Настроениетонови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано24.04.03 19:30



Подсъзнанието се нарича подсъзнание, щото там хал хабер си нямаш какво има. Ако знаеше, значи щеше да е съзнание.
А вътре има неща, дето те спъват и дърпат надолу.
В Кастанеда днес отговорих на някой, който обясняваше, че има някои нещица в подсъзнанието си, контролира си ги, само дето отделя енергия малко за тоя контрол.
Казах му, че това за което отделя енергия за контролира, е на съзнателно или почти съзнателно ниво. Съзнателният ум и идея си няма какво има надолу.

Ти какъв друг метод освен изчистване предлагаш?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Настроението [re: Kaлu]  
Автор d8a (silent)
Публикувано24.04.03 21:09



Нецапане или пазене на чистота, например.

Или още по-добре:

естественост,
непринуденост,
искреност

Не мога да си преставя контролирано настоение?! Та това противоречи на същността на настоението, според мен.



Тема Re: Настроениетонови [re: d8a]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано24.04.03 23:16



Не съм казвала, че настроението трябва да бъде контролирано!!!
Казах, че реактивният ум трябва да се държи под контрол.

Нецапането и пазенето на чистота са чудесно средство, след като веднъж се изчистиш.
Сигурна ли си, че знаеш какво се съдържа в подсъзнанието ти?
Нали знаеш, че си съзнание, но си и подсъзнание, тяло, клетки....всичко ли е чисто, че да трябва занапред просто да се държи чисто?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Настроениетонови [re: Kaлu]  
Автор d8a (silent)
Публикувано24.04.03 23:33



А докато се изчистиш си стоиш така намусен, недоволен и мърморещ, щото си имаш оправдание да не се усмихваш, така ли?!

Да си виждала или чувала за някой напълно изчистен с процесинг?

Не съм сигурна какво точно съдържа подсъзнанието ми, но какво от това?! Това не ми пречи да имам настоение и да се държа естествено.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.