Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:55 21.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Ей, ПЪТник,нови [re: ПЪTниk]  
Автор nbb (весела)
Публикувано14.04.03 23:20



ненаситен си. Всички ли жени трябва да са влюбени в тебе ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Парадоксална магиянови [re: ПЪTниk]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано14.04.03 23:54



Влюбена да, ама защо терзаеща се?
И не обичам конкуренция, да знаеш.
Това Марини, Меи, там каквито-всички да изхвърлиш. Заедно с жена си.
И аз съм приятелка на стихиите, еле на ревнивите....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Ей, ПЪТник,нови [re: nbb]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано14.04.03 23:56



Мълчи си, бе. Той да има късмет аз да се влюбя в него...ще види стихии и магии....

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Парадоксална магиянови [re: Kaлu]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано15.04.03 23:27



В моя текст на руски пише, че автора (П.П.Камишов) го е получил по време на медитация от своя учител.Има подзаглавие- Пътят на странника.

Хващам се за първия урок и ми идват някои мисли.Ще ми е приятно да ги споделя с вас.

"Ти би могъл да бъдеш месия, ако не избираше сложни пътища и беше постигнал яснотата и ПРОСТОТАТА.Ти си ослепен от суета, затова светът е сложен. Ти имаш малко сила, защото тя се изразходва напразно. Ти виждаш главното, но то е размито от днешния ден. Простотата е в яснотата. Това е главното, ако вярата е на нивото на увереност. Ти си по-слаб от съдбата, въпреки че я виждаш. Мъдростта е навсякъде, глупостта е в нас, защото ние сме слепи. Светът е прост, сложността е от слабостта, от теснотата на възприятията. За да видиш, трябва да отвориш възприятието си. За да видиш, трябва да изостриш неговото внимание. Ти ще го направиш, когато вече нямаш друг избор. "

Как да ЖИВЕЕМ ПРОСТО?
С открит ум и будно съзнание.Тогава ще навлизаме все по-навътре в себе си.
Когато умът не хаби енергия за странични неща, той по-лесно се съсредоточава в себе си.По-лесно се самоизследва.
Нали това е, което трябва да се направи- умът да се обърне навътре в търсене на себе си.И тогава ще стане нещо много интересно- в процеса на самото търсене умът ще изчезне, ще се загуби.
--Да обърнеш енергията си навътре и така умът ще се изтощти... или
--Когато живееш просто, умът сам се обръща навътре и се успокоява.
И двете са причина и следствие едно на друго.Може първо да обърнем енергията си навътре- и като резултат ще започнем да живеем по-просто.Желанията ни ще намалеят.Все повече ще виждаме, че всичко е вътре в нас, произхожда от нас, зависи от нашия ум.Страданията и радостта извират от нас, нищо отвън не ги предизвиква- то е само стимул.
И така, постепенно чрез използване на енергията на ума за самоизследване (а не в бърборене и коментиране на хора и събития)-- все по-малко енергия даваме на желанията си и те постепенно се стопяват и изчезват.
Така умът се самоунищожава, егото изчезва и човек става готов за момента на върховно познание- изживяването на истинската си същност- чистото безличностно Съзнание, което е Любов и екстаз.То ще стане въпреки ума, без участие на ума, от самосебе си.Без лични усилия.
Просто ума така ще погълне себе си, че ще блесне Осъзнаването "Аз Съм", като присъствие в света.Което винаги е тук, но скрито от ума.Този вечен неизменен Наблюдател на творението от позицията на Пустотата и безвремието.

Колко много може да се каже...А има още- за вярата и увереността.За съдбата.И накрая за неизбежния процес на откриване на Съзнанието за всеки човек- залегнал като цел и смисъл на творението.Всички сме Богове, Буди и Просветлени, всичко е само въпрос на време...

Може да не се съгласите с всичко.Ще се радвам да има и други коментари.Ако имате желание, можете да продължите.Ще ви чета с интерес.



Тема Re: Валсо,нови [re: Kaлu]  
Автор viavita (..безсмъртен..)
Публикувано16.04.03 01:46



Прецизно???? Не мислех, че процесинга толкова бързо ще ти промие мозъка...
Още като прочетох първото се предадох.
Ми това мила ми Кали-но (ако не знаеш) си е чист фашизъм бе.

Как така тоя ще ти промива мозъка, че ти си едно нищо?

Ама ти не виждаш ли психологическата клопка тук????!!!!
Не мога да повярвам, че си сглупила толкова!!!!!!!

Ти сама се издаде като се идентифицира с този текст..... как можа да се хванеш? Сектантска история... същата работа като църквата едно време.... ще ти смакчат всичко ценностно, което си съградила. Ще те накарат да се признаеш за пълна глупачка и че толкова години си живяла напразно.... А се имаш за нещо!!??? Или поне така го афишираш!

Абе ти нямаш ли достойнство поне?



Тема Re: Валсо,нови [re: viavita]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано16.04.03 11:22



Глупости дрънкаш .
Работи с високомерието си и всезнаенето си.

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Парадоксална магиянови [re: Aлф]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано16.04.03 11:45



И аз бих искала да се коментира текста. Урок по урок.
Но често се случва едните думи да опровергаят другите. И всяко изречение във всеки урок носи различен заряд.

В тоя урок на мен лично ми правят впечатление: увереността, която ни трябва-на нея обръщаме много малко внимание и я смятаме за подразбираща се, като натрупаме знания. Обаче истината е, че увереността е съвсем различно качество от знанието и умението. И трябва да се работи отделно с нея.

Суетата, която всички носим със себе си, суетата идва от манията за собствено величие и всезнаене.

Способността ни да виждаме, която никога не е преставала, но сме потопени в днешното и затова другата е отишла на заден план и не я забелязваме.

Възприятието като единствена врата към вечността и духовното. Директното възприятие. Усещанията са в основата на досега с истинската реалност, единствено усещанията са досега с нея...

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева


Тема Re: Парадоксална магиянови [re: Kaлu]  
АвторOpo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.03 00:20



Добре му го каза на ПУТкин Чикиджиев - Дон Жуан от Свищовско...



Тема Re: Парадоксална магиянови [re: Kaлu]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 16:06



Чудесен превод чакам и останалите уроци.

Ти си супер - Не се връзвай на противниците те ти отнемат от енергията и вниманието , а на ли вече знаеш важно е твоето внимание.



Тема Re: Парадоксална магиянови [re: Aз]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано17.05.03 15:23



Останалите ли?
Че тук са всичките петдесет и няколко?

диви ягоди слънце цветя
и дъх на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.