Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:59 28.04.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За дианетиката с усмивка :)нови  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано09.04.03 21:12



Ето един крайно любопитен материал, наблюденията на психолог, платил си за дианетически курс или както му се вика там
(ако са останали такива, които още не знаят - дианетиката е началната степен на сциентологията)

"На гости на дианетиката, или прекрасното изобретение на авторитарното съзнание" - Н.И.Козлов (на руски е)



Кали, този текст може би ще ти обясни впечатлението ти за ограничеността на мадамата, която ти е отговаряла на писмата до сциентоложката организация



Тема На английскинови [re: Anon]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано09.04.03 21:49



Ето компютърен превод на същото на английски, не очаквайте супер качество





Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Anon]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано09.04.03 22:21



Пак не си разбрал нещо.
Мадамата беше от един техен фонд. Нали се сещаш, че не можеш да обвиняваш цяла организация заради една патка-служител.
Това първо.

Второто е далеч по-интересно-все пак, колкото пъти пишех, толкова пъти получавах отговор. В България ми се е налагало в последно време да пращам доста имейли насам-натам. И повярвай ми-ни един отговор нямам отникъде.
Мисля, че съм ти го споделяла и друг път...
Хъбард имаше някъде много интересно определение на пропускливостта на съобщенията, съобразно тона.
На тон 4, най-високият, съобщенията свободно текат, надолу почват да се изопачават, спират, пропускат само неприятните или слуховете и т.н., докато цялата работа тотално замре.
Та тогава си помислих, че ние в България очевидно сме на твърде ниско ниво по тая скала на тоновете и това е просто още един признак.
Ние сме на нивото на апатията. Под него е смъртта.

А що касае курсовете-аз вече имам завършени и трябва да те уверя, че определено се чувствам далеч по-добре отпреди и мисля да продължа.
Какво да се прави-абсолютен прагматик съм и целя онова, което ми върши работа, независимо от чуждото мнение по въпроса...

Знаеш ли, в любимата ми парадоксална магия имаше лаф-
Не гледай онова, което е, гледай онова, което го няма, в него се съдържа истината, която е неизказуема...

Та, като забелязваш правилно всички тези неща, не е лошо веднага да правиш сравнение-а у нас как е? А еди си къде как е?
Щото по тоя начин утре някой ще ти каже за някого, че диша и това е лошо, и на теб няма и да ти хрумне, че всички човеци правят същото...

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Anon]  
Авторgeri (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 01:28



Хм, интересно четиво.

Макар че може би на някои хора им е нужна такава организираност, явно не могат да се справят сами без такава система.



Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Anon]  
АвторKsi (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 15:05



A interesno sto iskat parichki tija za razni kursove?! Btw "sveti" Habart systo natrupa solidna sumichka.

... a Hristos maj e propovjadval bez pari.



Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Ksi]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.04.03 17:55



А интересно що и хляба е с пари, като е от жизнена необходимост и е логично да се раздава, а не продава.
Що хлябът е с пари и киселото мляко, а?


диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Kaлu]  
АвторKsi (Нерегистриран)
Публикувано10.04.03 18:56



...Ne s hljab ste jivee samo chovek...

Ne sym go kazal az.



Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Ksi]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано10.04.03 18:59



Не разбра въпроса ли, що ли?
Питах що хлябът е с пари, като това е нечовешко отношение. Исус без пари го е раздавал.

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: Ksi]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано10.04.03 19:41



Хората които водят тази практика също трябва да ядат. Трябва да плащат наеми за помещенията, където се провеждат занятията, самите те трябва да живеят някъде.

Нормално е да струва пари.
А Исус и тия като него са по 1 на 500 години или по-рядко. И имат само около дузина лични ученици. Та недей да сравняваш психологическите тренинги за всеки с тях.



Тема Re: За дианетиката с усмивка :)нови [re: geri]  
Автор Anon (затихващ)
Публикувано10.04.03 19:52



Според мен не някои, а почти всички хора имат нужда. Щото има справяне и справяне.
Хората обикновено живуркат на една доста ниска степен на ефективност и удовлетвореност, и подобни тренинги определено им помагат.

Редактирано от Anon на 10.04.03 19:58.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.