Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:23



Хахахахахахахахахахахахаааа : )))

Имаш невероятно голяма упоритост : ))
Ако я беше насочила да се учиш, а не да отричаш щеше доста далеч да стигнеш : ))
Напълно те разбирам, защото и аз съм минала по този път : ))

Ще ти обясня нещата малко по-ясно, като ти покажа разликите между това, което аз казвам и това, което ти разбираш : ))

Не е нужно просто да разбираш нещата, а да разбереш смисъра им.
Какво значение има какви са процентите? Аз ти обърнах внимание върху значението на отрицателните емоции. Ти обаче не го забеляза, “Едно си Кали знае, едно си дума”.

“Подсъзнанието ни е пъло с какво ли не и непрекъснато ни дърпа назад”
С това подсъзнание толкова се спекулира, че вече ми става смешно, когато се използва за всичко, което не е ясно на някой.
Не ми се вярва във “подсъзнанието” си да имаш информация, че водата е само течна, а пръста само твърда. Или, че през стени се минава само като ги разбиеш. Има и още примери, но ще стана многословна. Това е във твоята главичка, като “съзнание”, а не като “подсъзнание”.

“Е, ако 1/10 се опитва да върви към светлината, тотално отричайки другите 9/10, какво става?
Манджа с грозде и напразни напъни на любовта.”
При тази ситуация изобщо не става манджа с грозде, защото въпроса се свежда го гледната точка.
Ако се ОПИТВА тази 1/10, като отрича остатъка, то значи че търси вън това, което е вътре и само ще си остане с напъните и то не на Любовта, а на желанието за притежание на нещо, което ще го просветли.
Ако търсиш на правилното място с ЛЮБОВ и неотрицание на каквото и да било, което му се вижда абсурдно, тогава няма да си остане само с ОПИТИТЕ, а ще достигне това което търси още преди да се е осетил : ))

“А после извади в насипно състояние редица думи, от които само разбрах, че се опита да ме засегнеш с нещо.
Не успя...”
Засягаме се само от думи, които смянаме, че ни описват, но не ни харесват : )) “Аз знам, че нищо не знам, но ти не си човека, който ще ми го кажеш.”
Ти смяташ, че притежаваш това, което аз казвам, че ти пречи, за да станеш съзнателна, а ти вместо да си ми благодарна за това ме нападаш и се чувстваш засегната : ))
Благодаря, че не ме разбираш : ))
“Ако вие разбирате другия човек, то вие сте съгласни с него.”
Научи се да не приемаш думите на хората пишещи ти за нещо лично. Това е форум. Тук всички четат всичко.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 17:25



Кали, извинявай, че те питам, но какво според теб значи: “Любовта е и ангажираност”?

Аз все си мислех, че любовта е свобода, а сега се оказва, че било ангажимент.
Наистина ще ми е интересно да ми го обясниш, защото искам да те разбера преди да си кажа мнението по въпроса.



Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:23



Китайският учител Хоген живял сам в малък храм далеч от населено място. Един ден четирима странстващи монаси се появили и попитали дали могат да напалят огън в двора, за да се стоплят.
Докато трупали дърва за огъня, Хоген ги дочул да спорят върху субективното и обективното. Присъединил се към тях и казал: Ето там един голям камък. Смятате ли, че той е в съзнанието ви или е извън него?”
Единят от монасите отговорил: “От гледна точка на будизма всичко е обективизация на разума, тъй че бих казъл, че камъкът е в моето съзнание.”
“Доста трябва да ти тежи главата,” отбелязъл Хоген,”щом носиш такъв камък вътре в съзнанието си.”



Тема Re: Света около наснови [re: Mиpчo]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:24



Любовта е чувство, което дава криле на изпитващият го.
Когато нямаш никакви очаквания от любовта и от всичко около теб това значи, че си си САМОДОСТАТЪЧЕН и си готов да преминеш в нирваната.
Живота е една красива илюзия, която ни кара да изпитваме човешки желания задоволяването на които зависят и от другите хора.
Ето това е един от изборите, които човек първо трябва да направи. Дали да живее в самодостатъчност, като Буда или да е Достатъчен на себе си и околните. Разбира се второто е по-трудно, защото там трябва да се реши за кого да си достатъчен и дали да избереш да използваш хората, за да сбъднеш своята Лична легенда или да се оставиш да бъдеш използван от тях за тяхната такава. Разбира се има и трети вариант, то това е още едно ниво на избор : ))

Може да изпитваш любов, а може да споделиш любовта си : ))

Всичко е въпрос на избор, нужди и гледна точка : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
АвторMиpчo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:33



Много си прав.



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор= (Нерегистриран)
Публикувано04.04.03 21:54



Третия вариант?

Самодостатъчен ката Буда и същевременно достатъчен и за другите.Възможно е.

Дори е невъзможно да си самодостатъчен Буда без другите.



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано04.04.03 23:39



Какво разбираш под свобода?
Абсолютната свобода е абсолютно несъобразяване.
Ангжажираността е съобразяване.
Какво разбираш под свобода?

диви ягоди цветя и мирис на трева


Тема Re: Света около наснови [re: Kaлu]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 11:27



Попитах те нещо съвсем елементарно, но ти се оплете като пиле в калчища : ))

Обичащият да се съобразява с нещо си? С какво трябва да се съобразява?

Вселенската любов не се съобразява с нас, а просто ни дава обичта си. Тя ни дарява с обич независимо какво правим със това, което тя ни е дала, а ние и хабер си нямаме, какво е.

Какво толкова има за разбиране под свобода?
Да имаш право да избираш и да не ти се мешат в избора с хиляди глупави оправдания или аргументи, които започват най-вече с "ама" или "но".
Свободата, Санчо, е да правиш каквото искаш със своя живот и да те обичат именно защото го правиш, а не защото не ойдисваш на сульо и пульо: ))

До колкото знам АНГАЖИМЕНТ се поема към подписан договор със нотариуси и тем подобни. Всичко останало си е жива маниполация.

Ние например не обичаме Бог щом така рушим всичко създадено от него. Но ако той решеше, че ние не си изпълняваме ангажимента към него и спреше да ни обича заради това ..... тежко ни и горко скъпа ми Кали : ))

Изтрии си от главата всички подобни бактерионосители във формата на мисли от рода на тази да принизяваш любовта до някаква сделка. Сделки се правят само във икономиката.

Няма нищо лично в думите ми.



Тема Re: Света около наснови [re: =]  
АвторПcи (Нерегистриран)
Публикувано05.04.03 11:32



Докато е търсил същността си буда си е бил самодостатъчен, а едва когато я е открил е могъл да бъде полезен и на другите.

Това доста хора не го разбират,не че ги коря, това им е в природата. Те научат нещо, то им се види доста добро и още преди да са разбрали неговата същност и смисъл го проповядват.

Има доста притчи, които показват, как дори Учители са правили такива глупави издънки, но учениците са ги връщали към съзнанието. Но е по-лесно да се върнеш към нещо което си загубил отколкото да го търсиш : ))

В общи линии това мога да кажа за самодостатъчността и другите : ))



Тема Re: Света около наснови [re: Пcи]  
Автор KaлuМодератор (горска поляна)
Публикувано05.04.03 22:24



Разсъждаваш прекалено наивно, за сметка на това твърде самоуверено.
Личи ти, че си лаик-философ.
Желая ти приятен път.
И намали агресията, не помага...

диви ягоди цветя и мирис на трева



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.