Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:43 26.05.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За непокорените върхове  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 11:22



Гледам предаването "Чай" с гости две момчета, които свирят латино. Водещият леко иронично разгръща CV-то им и чете постиженията им-свирили на 41-ия рожден ден на Жан Клод Ван Дам-хи хих. Момчетата явно са горди от тоя факт, водещият пък не е на това мнение и ги пита нямат ли желание да свирят на Уембли....

Преди време Кеворк прави интервю с артиста, играещ Рич Форестер в безкрайната сапунка "Дързост и красота". Рич (истинското му име не помня) е горд от участието си в този сериал, това го ангажира и го кара да се чувства потребен, знае, че много хора го гледат и се чувства щастлив, а животът си изпълнен със смисъл. Кеворк ехидно го пита а няма ли желание да играе сериозна роля, Хамлет примерно, Отело. Рич определено не го разбира и Кеворк се чувства върхът на сладоледа, Кеворк знае кое е истински връх, Кеворк има усет, той е духовен...

Тия случки ме замислиха за българския манталитет пак. Ако не е Хималаите, връх не е; ако не е Отело-актьор не е; ако не е Уембли-музикант не е...и понеже малко са тези, които играят Отело, катерят Хималаите или свирят на Уембли, значи останалите са едно нищо, прелетни птици...
Ние си поставяме безкрайно високи цели и не умеем да се радваме на малкото, защото дори и да се зарадваме, все ще се намери някой да изиронизира, че това не е нищо и това не е истинското...
А важното е човек да е доволен и щастлив, това е единственият истински връх...човек да е в мир със себе си и доволен от себереализацията си.
Ние хвърчим високо или се опитваме и затова подминаваме всички дребни успехи и сме вечно недоволни...

В процесинга има нещо по въпроса. Как човек омаловажава постиженията си и набляга на неудачите си. Като синусоида-това, което е под линията, неудачите, се увеличават и увеличават, а това, що е над правата черта се порязва.
И тази тактика предизвиква вечното недоволство и неудовлетвореност...



Тема Re: За непокорените върховенови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано09.03.03 15:57



Какво би бил човека.....ако не си поставяше цели и не се бореше за постигането им? Един "зеленчук".......Стремежът към развитие, усъвършенствуване и откриване.....на Себе си е неотразим. Ако нямаше на света хора, които да са по-напред от нас в едно или друго отношение - как щяхме да си поставяме и ние цели и да ги преслезваме. "Искам да стана като....едикой си!" си казва детето гледайки как приятелчето му кара велосипед без да пада, а то още не може това....И тази игра продължава ...цял живот. "Като някой"! Някой, който ни е впечатлил, събудил възхищението ни със своите умения....когото сме срещнали или видяли по ТВ или на филм или концерт. Може би е показателен факта че най-големият процент тийнейджъри по света мечтаят за кариерата на филмова или рок звезда. Защо? Защото това виждат най-често по ТВ и мултимедиите. Това им се сервира като идеал. Значи пари и слава! Кой не ги желае......На запад следват професиите - адвокат и лекар като най-желани. Защото са най-доходни. Пари, пари и слава.....
Затова е невероятно странно, невероятно чуждо, невероятно неразбираемо за всеки да прочете или чуе простите слова /които не са от вчера!!! а от векове/ " Ако искаш да намериш Любов, Щастие и Изпълненост -
ще ги намериш не навън в този свят а....те са вътре в тебе!" И на света се появява периодически един много специален човек, който прибавя /и в това е разликата м/у красивите думи и делата!!!/ "Аз ще ти покажа как да влезнеш в Себе си!"

Да имаш едно материално благополучие, т.е. да не трябва да употребяваш цялата си енергия в работа, грижи и страхове по оцеляването и плащането на сметките....е абсолютно важно. Но.......задоволяването на физическите потребности не води до онова тъй търсено и желано изживяване на вътрешен Мир и Хармония със Себе си, на онова чувство на постоянна Изпълненост отвътре.....а не онова чувство на студенина и празнота което често ни обзема.....и не можем да запълним с никакви пари и развлечения....То кънти, боли, крещи от болка......отвътре. " Узнай ме! Открий ме!.......
Това не ни освобождава от земните задължения......Ето аз например след малко ще отида в другата стая и ще поработя няколко часа ....за да се подготвя за едно свирене за което бях поканен: " Ела и свири на пиано и цигулка половин час на нашата годишна среща /не разбрах каква организация бе.../ И то - класична музика. Не съм свирил от години класика....Но това ме амбицира. Започнах да се упражнявам и ще направя запис на акомпанимента на 2 менуета от Моцарт и Бетовен и ще ги свиря на цигулка едновременно с касетофон. Предизвикателство! И ако успея да свиря добре - това ще накара хората да изпитат нещо красиво и се зарадват. Аз също ще се зарадвам...Но?! Моето щастие не е базирано на това. Това е нещо мимолетно.....Моето Щастие е базирано на Изживяването, което е отвъд всички светски активности.....и не зависи от никоя от тях.
Гледал съм доста документални филми за експедиции до Монт Еверест. И близки кадри с "покорителите" на върха.......Как може да покориш нещо, което след "покоряването" си остава там а ти трябва да се върнеш долу при хората ? Може би е правилно да се каже "покорителите на своите човешки слабости" - защото се изисква огромна воля и издържливост да се изкачиш там горе. Но ......Щастие? Тези хора изпитват едно задоволство, че са успели но....щастливи ??? Не можах да видя такива м/у тях. Защото както казва моят Учител, който е роден в подножието на Хималая: "Щастието не е на Хималая а - вътре във вас!" И не е първият, който го казва.....

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За непокорените върховенови [re: Opo]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано09.03.03 16:57



Искам да добавя нещо:
Снощи гледах номинацията за поп-певец на годината "Grami" по ТВ и как едно младо и скромно момиче се качи 4 пъти на подиума да получи 4 награди !!! Norah Jones ! Хей, това не е нещо обикновено....Стана ми интересно "що за птица е пък тая".....И отговорът дойде с един нейн концерт по-късно вечерта в една програма /който записах на видео/ Трябва да ви призная, че такова чудо не бях виждал или слушал от много години. !!! Изпълни ме това момиче - скромно и дори срамежливо, на 21 год което свиреше на пиано през цялото време и пееше ....божествени балади. Дълго не можах да заспя.....и се чудих как е възможно? И тази сутрин като пуснах ТВ видях едно интервю с нея и....всичко ми стана ясно.
Тя е дъщеря на прочутият Рави Шанкар индийският йога и прочул се през 60-70г. музикант на цитра. Тя изобщо никога не е мечтала да става поп-звезда!!!
Взимала е уроци по пеене и пиано. И с доста усилия са я накарали да пее и свири пред публика.....
И въпреки нежеланието си - получава 4 пъти най-престижната награда за поп-артист в света!!!! Какво е това?

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За непокорените върховенови [re: Opo]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 18:30



Когато човек дава всичко от себе си и е щастлив от това, което прави, тогава няма по-голям връх и по-достоен пиедестал за това, което прави.
Нека подстрекаваме това усещане у хората-състоянието на творчество и удовлетвореност. А не да ги иронизираме, че какво толко си направил, да беше изиграл Хамлет или изкатерил Хималаите-тогава да те признаем.

Нека човек се стреми да стане съвършен съ-творец в областта, в която го може.
Ако бог искаше всички да играят Хамлет или да свирят на Уембли, определено щеше да го направи някак. Ако бог искаше всички да сме рози, щеше да направи безкрайна розова градина.
Но явно бог иска да има и рози, и лилии, и магарешки тръни...красотата е да бъдеш онова, което си и да бъдеш съвършен в това.
А ние трябва да се научим да уважаваме точно това, а не да бодем очи непрекъснато на другите, че хората-ехеее, и на луната кацнаха, пък ти от що си толкоз щастлив, пикльо...примерно...



Тема Re: За непокорените върховенови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано09.03.03 19:48



Кой бе казал:
" Не всекиму е писано да достигне световна слава и известност - но да не постигнеш върха на своите собствени способности.....е престъпление!"

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )


Тема Re: За непокорените върховенови [re: Opo]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 20:11



Абсолютно!!!
Но още по-голямо престъпление е някой да омаловажава собствения ти връх и да вика-ехееее, пък хората какво правяяят...а ние, българите май все това разправяме.



Тема Re: За непокорените върховенови [re: Kaлu*]  
Автор Kpъr ()
Публикувано09.03.03 20:43



днес, неделя, на Витоша, покорих един връх - ГолиВръх (така си се казва)...
но не бях само - значи може би поделяме възможностите...

когато не си сам те се увеличават (възможностите)?



Тема Re: За непокорените върховенови [re: Kpъr]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 20:53



Да, така е. Когато си със съмишленици, възможностите се екстраполират.



Тема A ti sigurna li si che iskash...нови [re: Kaлu*]  
Автор [BlackSun] (VESHTER-WARLOCK)
Публикувано16.03.03 04:40



....Da si na varha ili dolu na ravnoto...?!?!?!
I kakvo ima otvad varha?!

Blessed Be!!!


Тема Re: A ti sigurna li si che iskash...нови [re: [BlackSun]]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано16.03.03 14:01



...."I kakvo ima otvad varha?!...

Следващият връх......ха-ха-хааааааа

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.