Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:35 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Процесинг
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Честит празник, дами!  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано07.03.03 20:08







Тема Благодаря,нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано07.03.03 22:11



да ти се връща, дамо.
Добре, че го пусна сега, иначе щях да се обидя. За мене всеки ден е празник, а не точно определен ден от годината.
Ма много секси картинка, от къде я изрови ?

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Благодаря,нови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано07.03.03 22:45



От Ермитажа. Много красива картина и много женствена. Доста време рових из нета, докато намеря достатъчно женственост.
Не я опошлявай, моля.



Тема Re: Честит празник, дами!нови [re: Kaлu*]  
Автор Opo (бългarin?)
Публикувано07.03.03 23:07



Ч Е С Т И Т

момичета.

"Разменяй, а не отменяй становища!"
"Глупостта е сляпа за своята глупост"
( Oro )

Тема Re: Честит празник, дами!нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано07.03.03 23:55



:-) Честит празник и от мен ! ;-)



Чувството е езикът на душата

Тема Същата мацка с Оро след процесинг.нови [re: Kaлu*]  
Автор valsodar (Чародей)
Публикувано07.03.03 23:58





Истината е някъде там ! - реплика на очния ми лекар.


Тема Re: Честит празник, дами!нови [re: Serenity]  
Автор Лъчeзapнa (grey)
Публикувано09.03.03 09:07



Ама много готини картинки наизмъкваш постоянно . Онази с мартеничките засега води в класацията .



Тема Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор nbb (весела)
Публикувано09.03.03 10:42



Според мене сексът е нещо красиво, а не пошло.

Вярно е това, в което вярваш !


Тема Re: Честит празник, дами!нови [re: Лъчeзapнa]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 11:03



:-) Обичам да онегледявам, защото думите не винаги отразяват напълно това, което чувствам и искам да кажем ;-). А ако можех и да озвучавам щеше да ми е още по-лесно :-)))).
Определено си падам по gif-чета и шегички ;-))). Винаги съм радостна да споделя находките си, стига на някого да му е интересно и забавно.
Ето:


Сигурно има много други сайтове и ще се радвам ако ми ги посочвате ;-))).
А мартеничката си беше дадена от Дир-а, аз само привлякох вниманието в/у нея, защото исках да ви зарадвам, поздравя и развеселя ;-))).

Чувството е езикът на душата

Редактирано от Serenity на 09.03.03 11:05.



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: nbb]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 11:13



:-) Не вярвам Кали да е имала предвид, че секса е нещо некрасиво, но наистина в картината секс не присъства :-). Присъства еротика, което е нещо малко по-различно от секса.
;-))) Няма място за обиждане и сръдни и от двете страни. Просто е въпрос на гледни точки, възприятие, въображение и отношение ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Ех, Кали...нови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 11:33



Разбира се, че сексът е нещо прекрасно.
Аз избрах тази картина, защото ми се стори много женствена, извивките на ръцете, оправянето на косата...исках да наблегна на женствеността на нашия светъл празник. Не намерих картина без голи гърди, така че сложих тази. Я кажи, ако покриеш голата гърда, какво усещане ще имаш за картината?
А Серенити е права-има еротика, аз просто наблегнах на женствеността.
Виждаш ли как са ни изчанчили средствата за масова информация? Отвикнали сме да гледаме хармонията, женствеността, красотата...реагираме първосигнално само на секса и нямаме очи за другото.
Искам да ти кажа, че и аз реагирах в първия момент като теб, после доста се поразмислих и доста гледах това женствено момиче.
И това си е процесинг.



Тема Re: А сега как е?нови [re: nbb]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 11:39



Я виж сега как я усещаш?





Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 11:55



:-)))))))) С "процесинга" съсредоточен в/у хармонията и красотата около нас съм напълно съгласна и го подкрепям напълно ;-)))). Мисля, че ефекта е зшеметяващ и условието е едно единствено. Да отворим сетивата и съзнанието си за това. Да се помъчим да видим кое е това нещо в собственото ни съзнание, което прави нещата грозни и нехармонични и да го отстраним ;-))).

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 12:25



Е анджък де.
Да намерим това нещо в нас, което прави нещата грозни и да го отстраним.
Нал затова говорим.
Само че примерно ти предлагаш да не го търсим това нещо конкретно, ами да развиваме свръхсъзнанието си примерно и усета си за хармония и все хубавите си неща и те ще си го изтикат това нещо сами в един момент.
Пък аз намерих далеч по-ефективни техники за целта-вижзам си го нещото директно и си го махам. Като трънче с пинсетка. И по тоя начин позволявам на потока от хармония да тече по-широко.
Значи тече си поток и пред потока камъче. Ти казваш-дай да усилим потока и той ще издуха камъчето. Аз тая игра я играх повече от 10 години и има ефект. Обаче открих друга игра-дай да се наведем, да вземем камъчето и да го метнем сега и веднага и така потокът сам ще се усили, ама моментално.
А иначе не се знае кога все пак...
И твоето е вярно, и моето е вярно, обаче и двете си трябват.
Имаше една много интересна теза в Пурпурната книга-че работата само с положителното, или само с отрицателното дава лоши резултати, трябва да се работи и с двете.

725. Срединный путь позитивного и негативного процессинга

(«Позитивный» и «негативный» процессинг можно, например, понимать как пути развития способностей и устранения неспособностей, соответственно – Прим. перев.)
Если грузовик упирается в завал на дороге, ну, скажем в кучу деревьев, упавших на проезжую часть, после того как Эль Ниньо нагрянул и унесся прочь, у водителя есть пара вариантов:
Он мог бы решить:
 что дорога вообще привела в тупик и лучше поворачивать обратно;
 что точка, где он уперся в препятствие, и есть то место, где он действительно хотел оказаться с самого начала (не смейтесь, это происходит часто!!);
 что он может пробиться через завал, если всего лишь достаточно сильно даст газу;
 что лучше он остановится и очистит дорогу.
Теперь, последние два варианта и соотносятся с Позитивным и Негативным процессингом.
«Позитивный процессинг» восстанавливает силу человека и может помочь ему пробиться через любые реальные или воображаемые барьеры.
Тем не менее, есть значительная опасность, подстерегающая в темноте впереди: даже если человек может действительно «пробиться на другую сторону», барьер может причинить такой ущерб, что позже индивид может попасть в серьезные неприятности.
Причину этого можно увидеть в «логике» существа, которое не очистило свой ум соответственно уровню своей силы: оно попытается остановить себя, если оно становится таким сильным, что может причинить вред, превосходящий его собственную способность конфронтировать результаты.
Итак, очевидным разрешением дилеммы было бы попеременное использование позитивных и негативных процессов оптимальным образом.
Но от чего зависит «оптимальность» в данном контексте?
В качестве «золотого сечения» Гаутамо предложил «срединный путь», избегающий крайностей обеих сторон и находящий свое высшее выражение в так называемом «восьмеричном пути».
Его отправной точкой была способность человека «чувствовать», или «ощущать», что является правильным для него самого, вне зависимости от того, что кто-нибудь другой во вселенной об этом скажет или подумает.



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 13:04



:-)) Ами аз отдавна знам, че за едно и също говорим и не се притеснявам. Напълно съм съгласна, че трябва да премахваме негативното и се извинявам ако съм оставила у някого впечатлението, че живея в розови облаци и не се боря и аз с това, което смятам, че загрозява живота и пречи. Или пък съм го накарала да мисли, че това е много лесно. Лепваш си една усмивка на лицето, казваш си че всичко е захарно и безпроблемно, заобичваш всичко и всички и хоп - готово :-)). Истината е, че предпочитам други(за мен по-лесни и ефективни) начини за отстраняване на негативното, и търся пътища за усъвършенстване им. Ето например, така се случи, че ти ми посочи много сайтова за процесинга, Homo Ludens* те подкрепяше, защото в тях наистина се съдържат може би ценни съвети за пречистване, но някак те не ме впечатлиха. След това Homo Ludens* ми посочи друг автор на метод за самоусъвършенстване и постигане на добро здраве - Мирзакарим Норбеков. Потърсих си други сайтове и попаднах на това

. Ами някак това ми е много по-близко, допълва вече някакви мои умения и вяра в Метода Силва. Има всякакви упражнения. Има и такива за работа с емоциите по пътя на активната медитация(визуализация) и премахване на отрицателните. Ами има го всичко това, което аз съм разбрала от курса за Метода Силва, въпреки че може и да не е било съобщавано директно.
;-))) В крайна сметка радостното е, че всички сме се запътили към едно и също. Просто всеки си е избрал Път и не бива да се упрекваме един друг, че пътищата ни са различни ;-))). По-важна е целта, и тя е тази, която може да ни свързва най-здраво :-))).

Чувството е езикът на душата

Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 14:10



Тоз Норбеков фашист малко си пада май...



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 15:26



:-)))))))))))) От къде ти хрумна?
Аз в това, което прочетох(линка, който ти дадох) не можах да съзра фашизъм. А и употребата на този термин си има конкретно значение и определя конкретна идеология, която там не забелязах.

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 15:53



Дрона в окултизъм имаше цитати негови. Всъщност не цитати, ами май и цели извадки от книга негова в няколко теми. Та ми се стори повече от жесток, като с прищипана от трамвайна врата глава.



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 15:57



Ето, ама шшшт, че го свих от Дрона...

"Бъдете готови за това, че още с първите страници книгата ще ви шокира, ще предизвика отрицателни емоции: недоволство, недоброжелателност, гняв, обида, агресия към автора.

Аз предварително знам, че ще ми кажете, че книга така не се пише!

Че това, което е допустимо в устната реч, е недопустимо да се напише!!

Че оскърбленията и грубостите са вулгарни и не красят автора!!!

Чер съществуват определени граници, етични норми и морал, които не трябва да се пристъпят по никой начин, при никакви обстоятелства и че това с нищо ня може да се оправдае.

Аз и сам така мислех преди 20-тина години, когато бях зависим от лекари, процедури, лекарства... без реализация в живота, човек без бъдеще, мислещ за самоубийство.
...

Не е ли страшно това?! Аз твърде много ценя живота за да се кланям и да любезнича, когато просто няма време за това.

...

Вие се суетите, нещо правите, занякъде бързате и нито за миг не си позволявате да поспрете и да се замислите:"За какво е всичко това?!..."

...

Именно за да спрете това безсмислено тъпкане напред-назад всред проблеми и неудачи, аз специално ви избивам почвата изпод краката.

Това е същината на метода.

...

Техниката на ускорено обучение предполага "грубост" и достъпни обяснения с две думи на 500 стр. :) Спокойно, няма да ви псувам много. просто ше ви кажа в очите за какви ви смятам.

По време на написването на тази книга направих опит да я посъкратя . в угода на лентяите мога да я доведа до 3 думи. а за особено талантливите лентяи - до три букви и вървете майната си!.

А, нещо се обидихте! Така ви се пада. :)))))

Първо, защото отдавна е трябвало да се заемете със себе си; второ- да ви зарадвам - хванахте се. Щом се обиждате - значи действително мислите за себе си така. Човек приема за своя сметка само онова, което нопси във себе си отвътре. Ако ви напсувам на чужд език няма да се обидите защото няма да разберете... следователно нямате причина да се обиждате. Айде, и не се ловете пак.

...

Повечето хора са емоционално потиснати или, по-точно, емоционално кастрирани. Ходят: на работа - от работа. от работа-на работа. Като марионетки. и всички преживявания - натикват навътре. Но ако нещо избие все пак, то това обикновено е агресия.

Моята задача е да извлека на показ това зло, което е заседнало дълбоко и ви разяжда отвътре. Вие ходите с тоя цирей в душата, а е важно той да се спука и гнойта да излезе. Очистете се! - и тогава ще се развият вашите способности да творите, мечатете и да осъществявате амислите си; ще се отворят новите пътища.
"
...

Мирзакарим Норбеков - Суфия



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано09.03.03 19:15



:-))))))))))) Да, и тази книга видях, даже първо нея, но я възприех не като обида към читателите, а като малко по-грубо чувство за хумор, като "радрусване" и като желание да ни извади от някакъв сън, ако случайно сме "заспали" :-)). Като желание да ни освободи от едни погрешни представи за самите нас и начина ни на живот. Защото предполагам се сещаш, че главната грешка, която правим е, че понякога одобряваме начина си на мислене и живот, а след това се чудим защо боледуваме и живота ни не върви и все някой друг и нещо друго е причина за това.
Когато става дума за учения, методи, Учители, книги, това са само жалони, или ако искаш "фенери" в търсенето на самите себе си, които укрепват вярата в собствените ни възможности и сили да сме това, което наистина можем да бъдем, а то е да сме близо до истинската си духовна същност, и да реализираме максимума от възможности, които са ни дадени.
От нас се изисква останалото. С труд, самодисциплина, търпение и любов да постигнем това.
:-)))) Аз вече ще избягвам да казвам, кое е по-добро и ефективно, защото всеки според темперамента си, нагласата си, начина си на мислене, избира това, което би било най-подходящо за него, и което най-бързо го води към целта.

P.S. Този линк, който ти дадох е за друга книга :-)). Ако имаш време и желание хвърли едно око :-).
Чувството е езикът на душата

Редактирано от Serenity на 09.03.03 19:18.



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано09.03.03 20:09



Чакай сега да не пропусна да изтъкна предимствата на Хъбард примерно.
Той казва същото, само дето го казва с безкрайно уважение към човешката личност...аз примерно съм инат, обаче душата ми с памук всеки може да извади. И освен това все пак тия думи на Н. говорят и за някакъв светоглед, който не ми се нрави много. Както и Дон Хуан впрочем с неговата нагласа, че светът е населен със зли същества. Ошо пък смята, че светът е населен с любов.
И двамата са прави естествено, но все пак предпочитам Ошо...



Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Kaлu*]  
Автор Serenity (ведра)
Публикувано10.03.03 06:59



:-))))) Ти щом така пламенно и неуморно изтъкваш предимствата на Хъбарт, вземи поне си поискай някакъв процент за реклама ;-Р :-))
Кали, в постинга си където споменавам Норбеков съм казала само, че "допълва вече някакви мои изградени умения и вяра в Метода Силва." и то само поради факта, че работи с медитация и визуализация.
Пределно ми е ясно, че всеки един автор на методика за самоусъвършенстване и лечение е просто един компилатор на идеи и практики(будистки, суфистки, христиански, психоаналитични и т.н.) съществували много преди него. Въпроса е в това, кой е най-убедителен за всеки един от нас, тъй като сме различни хора. В случая аз повод за спор не виждам ;-)).
По-скоро виждам, че ти все още не успяваш напълно да се довериш, не можеш да повярваш истински на някого, и предполагам, че се дължи на това, че си избираш не чисто практически методи за самоусъвършенстване, а псевдорелигиозни-философски доктрини, които са многословни, увъртяни и изглеждащи сложни(за да изглеждат "нови" и атрактивни) ;-))).

Следвайки някаква идея за мен целта е следната: Да мога да се опозная, да мога да се разбирам добре, а от там да разбирам и другите и всичко, което се случва около мен. Да разбера, че съм жива, действена и неразделна част от Бог, Вселена, Природа(както искаш го наричай), и че ми е даден много потенциал, който не съм развила, че имам много неизползвани(поради невежество, мързел и др. такива гадорийки) възможности за здраве, информация, реализация и пълноценен духовен живот. От мен се иска само да желая, да вярвам и да очаквам, че всичко, което поискам може да се реализира, като през това време правя и давам всичко на което съм способна и го правя с любов(за да не прекъсвам връзката с онова поле на духовност, от което идва цялата ни енергия), а не с отегчение и насила, и то рано или късно става реалност.
Метода Силва в достатъчна степен ми "отвори очите" за това и ми го дава.

А всеки автор, който ми казва, че има зли добри същества, дяволи , демони и нам кви си други измишльотини просто не е намерил сериозен читател в мое лице ;-))).
Е, когато нямаше друго и Кастанеда четях ;-))).

P.S. :-)))))))Ама ти защо така хитро изтласка на втора страница темите за Silva Mind Control с нови теми, а?

Чувството е езикът на душата


Тема Re: Ех, Кали...нови [re: Serenity]  
Автор Kaлu* (диви цветя)
Публикувано10.03.03 18:44



Как да разбирам, че ти виждаш, че аз не успявам напълно да се доверя? Това не го разбрах.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.